Гірник-Спорт вилетів у Другу лігу: всі матчі 7-го туру другого етапу Першої ліги

Фото — facebook.com/girniksport/

• 20 травня
Група на вибування
  • Демидів

Зустрічалися п’ята та друга команди нижньої групи. Обидва колективи вирішували свої завдання, тому результат був надзвичайно важливий. Перемога могла дозволити «сіверянам» продовжувати боротьбу за перше місце, а у випадку здобуття трьох залікових пунктів Діназ міг уникнути перехідних матчів.

З перших хвилин господарі намагалися більше контролювати м’яч, але з просуванням вперед були суттєві проблеми. Після подачі з флангу на десятій хвилині пробивав Салабай, але прямо в руки голкіперу. Варто відзначити Мораренка, який, як завжди, був активним, але ефективності його грі не вистачало.

Наприклад, на 18-й хвилині Мораренко пробивав небезпечно, але м’яч пролетів повз ворота . Підопічні Головка тиснули на захист суперників, але останнього точного удару їм не вистачало. На 31-й хвилині з меж штрафної у дальній кут пробивав Салабай, але його удару забракло потужності. На перерву команди пішли без голів і цей результат був закономірним.

На початку другого тайму Кос прорвався флангом, але після його передачі Салабай не зміг пробити у площину воріт. Характер гри не змінився після перерви. Сьогодні занадто пасивно грали підопічні Чорного. Шикарну можливість відзначитися мав Олег Кос, але він з вигідної позиції пробив у стійку.

На 68-й хвилині після стандарту досягнули свого господарі. Удар Соловйова парирував голкіпер, але першим на добиванні опинився Оринчак – 1:0. Міг знімати всі питання про переможця Бистрицький, але його удар парирував голкіпер. У підсумку, матч завершився перемогою Діназу, яка дозволила команді уникнути перехідних матчів.

Man of the Match:  Богдан Оринчак (Діназ)

29-річний хавбек опинився у потрібному місці у потрібний час і забив дуже важливий м’яч, який втілив у життя ігрову перевагу своєї команди.

Діназ (Вишгород) – Чернігів ШВСМ- 1:0

Гол: Оринчак, 68

Діназ (стартовий склад): Дмитроченко, Старенький, Калинчук, Волошин, Корешков, Соловйов, Оринчак, Мораренко, Кіріченко, Салабай, Кос. Запасні: Коржук, Ворона, Пастернак, Клименко, Пестрецов, Білоус, Школьний, Бистрицький. Головний тренер: Олександр Головко

Чернігів-ШВСМ (стартовий склад): Коломієць, Шумило, Романченко, Галстян, Сираш, Кривобороденко, Ментей, Мироненко, Койдан, Макс.Сердюк, Кулик. Запасні: Ширай, Рощинський, Макаренко, Вересоцький, Бибік, Школьний, Руденко, Пінчук, Зенченко, Лакєєнко. Головний тренер: Валерій Чорний

Демидів. Стадіон “Діназ”. 14:00
Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)

• Івано-Франківськ

Шоста команда прибула до лідера Групи на вибування. Причому, за рівнем СК Полтава – це команда цілком рівня свого суперника, але травми та інші неприємності дещо зіпсували містянам кінцівку сезону. Після сенсаційної домашньої поразки вони прибули в Івано-Франківськ з бажанням поквитатися. Господарям же, щоб виграти втішний міні-турнір, достатньо було виграти зараз у СК Полтава. Прикарпаття – в хорошій формі, шість турів без поразок (по три перемоги та нічиї), тоді як СК Полтава в минулому турі програла вдома ФСК Маріуполь (0:4) і аж ніяк не гарантувала собі уникнення плей-офф за невиліт із ліги.

Вже в дебюті суперники обмінялися цілком собі гольовими моментами. У господарів на 5-й хвилині Барчук, розігравшись із Писком, з лівого флангу вирвався на воротаря, проте не влучив у ближній кут. Він повернувся після травми й посилив свою команду. В атаці в відповідь Стрельцов проривався з правого краю, проте також не влучив так, як хотів пробити по воротах Прикарпаття. Пізніше непогано пробивав Замуренко, а, в свою чергу, Вічний без проблем справився з ударом Цюцюри від лінії воріт.

Однак вийшло так, що це гості повели в рахунку, коли Стрельцов із лівого флангу закинув розкішний «парашут» на Костенка, а Ян з лівої ноги тут же пробив у дальній кут ‒ 0:1. Це його четвертий гол у чеміонаті – і зокрема третій за останніх чотири тури. А що ж Прикарпаття? На жаль, особливо похвалити господарів у нас не вийде. Вони діяли занадто академічно, намагалися розіграти та розхитати суперника, що не виходило. Навпаки, це СК Полтава могла забивати ще, коли наприкінці гри Дрозд опинився прямо перед воротарем, але поїхала нога й пробив над воротами з вигідної позиції.

Прикарпаття програє й залишає своє лідерство під питанням (відразу дві команди в випадку перемоги можуть вийти в лідери). Натомість, СК Полтава гарантує собі уникнення прямого вильоту й значно покращує свої шанси на уникнення плей-офф.

Man of the Match: Євген Стрельцов (СК Полтава)

Сам не забив (хоча удар був непоганим), зате видав шикарну гольову передачу на Костенка. За відсутності провідного атакувального півзахисника Щербака саме цей досвідчений нападник брав гру на себе та виступав не лише завершувачем атак, а й умілим у підіграші асистентом.

Прикарпаття (Івано-Франківськ) – СК Полтава – 0:1

Гол: Костенко, 41

Прикарпаття (стартовий склад): Герич, Шинкаренко, Швець, Француз, Попчук, Борисевич, Соловйов, Сондей, Цюцюра, Писко, Барчук. Запасні: Сердюк, Матушевський, Геник, Кузьмин, Ю.Радульський, Рудюк, Тітаєвський, Стаднік, Титов, Хома. Головний тренер: Олег Рипан

Полтава (стартовий склад): Вічний, Савенков, Пасічник, Томенко, Пось, Копитов, Даниленко, Костенко, Замуренко, Горжуй Стрельцов. Запасні: Тельнов, Петриченко, Бичков, Таранушич, Бужин, Каретник, Дрозд, Яременко. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Івано-Франківськ. Стадіон “Рух”. 14:00
Арбітр: Степан Лапко (Львів)

• Бориспіль

Третя команда групи зустрічалася зі сьомою. Перемога могла дозволити Маріуполю залишити перехідну зону. Скорук ще зберігав шанси виграти групу, а для цього томаківцям треба перемагати.

На початку зустрічі команди приглядалися одна до одної, намагаючись намацати слабкі сторони. Підопічні Степанова все ж більше контролювали м’яч, але номінальні господарі грамотно оборонялися. Було багато боротьби у центрі поля, але на жаль, обмаль конструктиву.

На 18-й хвилині Перебора з кутового відправив м’яч у сітку. У цьому епізоді помилився Кравцов, який не зміг втримати м’яч в руках – 0:1. Через чотири хвилини гості збільшили свою перевагу. Перебора віддав, а Коцюмака пробив у дальній кут – 0:2. Після пропущених м’ячів почали більше контролювати м’яч господарі, але колектив із Нікопольського району грамотно грав за рахунком.

Невдовзі зі штрафного небезпечно пробивав Перебора, але цього разу голкіпер парирував удар. Але перед самою перервою рахунок став розгромним. Знову віддав Перебора, а Шмигельський без проблем переправив м’яч у сітку – 0:3.

На початку другої половині зустрічі більше контролювали м’яч підопічні Краснопьорова. На 58-й хвилині небезпечно головою пробивав Гора, але повз ворота. Міг забити м’яч престижу Данило Літовченко, але він пробив вище воріт.  Хороший футбол у другому таймі продемонстрували маріупольці, але реалізації їх підвела. На 87-й хвилині другу жовту за надмірні емоції отримав гравець маріупольців Літовченко.

У підсумку, матч завершився розгромною перемогою гостей.

Man of the Match: Артем Перебора (Скорук)

Капітан Скорука напевно провів свій найкращий матч у 2023 році. Артем відзначився голом з кутового, а також віддав дві шикарні гольові передачі.

ФСК Маріуполь – Скорук (Нікопольський район) ‒ 0:3

Голи:  Перебора, 18, Коцюмака, 22, Шмигельський, 43

Вилучення: Літовченко, 87

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Скиба, Шушко, Мамросенко, Тепляков, Булгаков, Мельниченко, Мочевінський, Биковський, Літюк, Пентелейчук. Запасні: Караващенко, Чушенко, Прокопчук, Чернецький, Петров, Махиня, Доброхотов, Гора, Дмитрієв, Михайленко, Літовченко, Якубенко. Головний тренер: Олег Краснопьоров

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Заєць, Малиш, Ходуля, Сухар, Коцюмака, Плахтир, Шаповалов, Перебора, Шмигельський, Здирко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Гарнага, Клименко, Мігунов, Сліпухін, Цуркан, Приземлін, Шаповал. Головний тренер: Олександр Степанов

Бориспіль. Стадіон “Колос”. 14:00
Арбітр: Дмитро Осауленко (Полтава)

• Чернівці

У суперників – різна мотивація. Навіть перемога не гарантувала Буковині успіху в утішному турнірі, адже Прикарпаття в випадку перемоги достроково вигравало турнір. Натомість, якщо Гірник-Спорт програвав – достроково втрачав місце в Першій лізі. У першому колі весняного міні-турніру Буковина програла в Горішніх Плавнях, пропустивши від свого колишнього захисника Жаценка

Звісно, кадровий потенціал чернівчан зараз незрівнянно вищий. Нема нічого дивного, що ще в першому таймі за рахунок потужної атакувальної трійки та швидкісних флангів Буковина створила низку гольових моментів. За м’яч чіплялися Палагнюк і Сергійчук, Глагола, Скрипник пробивав і здалеку, і зблизька – влучив у поперечину ударом з лівої в падінні. Тут же Палагнюк направив м’яча в стійку воріт. Далі ці двоє розігралися, й Скрипник знову ледве не забив під каркас.

Як за таких обставин перший тайм завершився 0:0, це тільки самим футболістам відомо. Динамічна гра залишила розв’язку на другу половину. Причому, саме Гірник-Спорт збурив гру своїм голом. Романов розкішним закиданням на хід запустив Підручного через правий фланг, той від лицьової відкотив на Посєвкіна, і Радіон розстріляв ворота – 0:1. Дебютний гол 22-річного нападника в 14-му матчі сезону.

Втім, Буковина завелася й відігралася вже через дві хвилини. Скрипник комбінував на лівому фланзі й видав проникаючу передачу на Палагнюка крізь частокіл ніг суперників. Василь розвернувся і з лівої ноги просто пробив у дальній кут – 1:1. 8 голів у 21 поєдинках в ветерана нападу чернівчан.

Залишок матчу пройшов за переваги господарів. Один тільки Палагнюк міг забивати ще тричі, а ще ж пробивали з різних позицій Скрипник, Столяр, Новотрясов. Але забила зовсім інша людина. Після дальнього удару Цурупіна не втримав м’яча воротар і на добивання встиг Сергійчук ‒ 2:1. Четвертий гол у семи матчах для Михайла, який взимку прибув із Вереса та УПЛ.

А що ж гості? Горбаченко дуже непогано пробивав впритул після подачі Шинкаренка з флангу, проте м’яч пролетів прямо над воротами, а коли Підручний в самій кінцівці опинився перед воротарем, захисники встигли заблокувати його удар. А Лебедєв взагалі влучив у стійку! Коли після передачі Сьомки Черниш з набігу пробив низом (2:2), подумалося: як же бореться ця бідна команда за виживання! Проте дотримати цей результат не вдалося. Після закидання на Столяра захисник Сорока скинув м’яча недалеко, і Скрипник зблизька забив м’яча в ворота – 3:2. Для найкращого гравця квітня в Першій лізі це четвертий гол при чотирьох асистах у 17 матчах сезону.

Отже, набравши 20 очок, Буковина продовжує переслідувати лідера (тим більше, гарні новини надходять з Івано-Франківська). Гірник-Спорт після дев’яти сезонів перебування в Першій лізі опинився за крок від вильоту – його конкурентам маріупольцям достатньо набирати одне очко. Колись ця команда була бронзовим призером, але труднощі в головного спонсора (того ж, що і в Ворскли) призвели до скорочення бюджету. Можна поспівчувати Дірявці – він із вчорашніх запасних зліпив живеньку команду, проте вона була об’єктивно найбіднішою та найменш досвідченою. Цього вильоту їй могло допомогти уникнути тільки диво.

Man of the Match: Ілля Скрипник (Буковина)

Палагнюку можна дорікати за завершення, але не за старання. Швидкісний і наполегливий гравець забив важливий перший м’яч і міг забивати ще кілька разів – тоді не було б цих нервів. Натомість, Скрипник був хорошим у підіграші й забив переможний м’яч у ворота «гірників».

Буковина (Чернівці) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 3:2

Голи: Палагнюк, 67, Сергійчук, 77, Скрипник, 90+2 ‒ Посєвкін, 65, Черниш, 90

Буковина (стартовий склад): Медведєв, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Данилюк, Пець, Глагола, А.Рябий, Скрипник, Сергійчук, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Штифанович, Фарасєєнко, Мануіла, Митрик, Паламарчук, Столяр, Цурупін. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Гірник-Спорт (стартовий склад): Веклич, Шептіцький, Даценко, Черниш, Пасечнюк, Романов, Посєвкін, Підручний, Подрезан, Громенко, Горбаченко. Запасні: Клімов, Сьомка, Яковенко, Сидоренко, Лебедєв, Базаров, Сорока, Шинкаренко. Головний тренер: Сергій Дірявка

Чернівці. Стадіон “Буковина”. 14:00
Арбітр: Олександр Тітов (Донецьк)