Хаві – про інцидент з Вінісіусом: Сумно, що це відбувається у 2023 році

Хави, фото — Getty Images

Наставник Барселони Хаві прокоментував ситуацію прояву расизму щодо Вінісіуса під час матчу 35-го туру чемпіонату Іспанії між Валенсією та мадридським Реалом (1:0).

«На жаль, є випадки расизму. На жаль. Це ганьба. Сумно, що це відбувається у 2023 році. Ми повинні засудити їх незалежно від емблем, гравців чи клубів. Ми повинні засудити їх, як Вінісіус вчора у Валенсії, Валенсія вже робить це. Расизм має бути викорінений раз і назавжди».

«Ігри мають бути зупинені. Я завжди так думав. Ми єдине місце, де допустимі образи, це єдиний вид спорту, в якому прийнято. Я працюю, і мене називають сином такого, ви це уявляєте… Я не бачив, щоби пекар чи журналіст мирилися з цим. Якщо є образи, то припиняємо грати. Це послання до президента Ліги, Федерації…».

Нагадаємо, що в середині другого тайму гру призупинили на кілька хвилин через образи на адресу вінгера Реала Вінісіуса. Футболіст заявив, що продовжуватиме боротися проти расизму в Іспанії.

Реакція від футбольного світу не забарилася. Валенсія виступила ініціатором власного розслідування щодо ситуації з расизмом. Вони офіційно засудили будь-які форми образ та дискримінації. Клуб пообіцяв вжити жорстких заходів після ситуації.

Мадридський Реал звернувся до Генеральної прокуратури з приводу цієї події. Бланкос хочуть справедливого покарання для учасників расистського скандалу.

У свою чергу, Ла Ліга запросила матеріали з гри та розпочала розслідування. У разі порушень організація зобов’язалася вжити юридичних заходів.