Хуст розгромив Металург, Кремінь-2 переміг Рубікон та всі матчі другого туру Другої ліги

10 вересня

Київ

Обидві команди згадують стартовий тур з ненайкращими емоціями. Але якщо Нива все ж набрала одне очко, вдома в Вінниці розійшовшись миром з новою командою свого екс-тренера – ФК Хуст, то Чайка зазнала розгромної поразки в дербі від Ниви (Бузова). У першому домашньому матчі сезону підопічні Хомутова хотіли реабілітуватися за ті 0:3.

Цілком очевидно, що ця мотивація зіграла свою роль на арені «Лівого берега», де Чайка просто розкішно використала дебют матчу, щоб зламати супротив вінничан. Спершу помилився на виході воротар, Вечурко зіграв на підбиранні майже на лицьовій і відпасував у поле, а Денис Ндукве з лівої ноги з-за меж карного майданчика акуратно впакував м’яча в сітку – 1:0.

Після голу екс-краматорця Чайка не брала оперативну паузу, а закріпила перевагу відразу ж. Пуди вирізав подачу з правого флангу, Ндукве «продовжив» її в стрибку головою, а Олександр Гуськов, поклавши корпус, правою з розвороту розстріляв ворота – 2:0. П’ята та сьома хвилини дали господарям бажану й досить суттєву перевагу.

Не можна сказати, що Нива відразу здалася – був момент, коли Кольцов міг карати воротаря за необачний вихід при кутовому, намагалися загострювати Страшкевич із Жуковим. Але Чайка грала впевненіше. І той же Ндукве знову осідлав «ярмоленківського коника», закручуючи м’яча з лівої після зміщення з флангу. Супер-шанс був у Музиченка, який пробивав якось через себе після кутового. Ще в кількох моментах м’яч пролітав вздовж воріт обох команд.

На початку другого тайму був перспективний штрафний у вінничан, але натомість Чайка довела свою перевагу до розгромної. На кутовий від Пуди пішов екс-захисник вінничан Вадим Хохлов і покарав ударом головою суперників за помилку на виході – 3:0. Якщо це сприймати як реабілітацію за 0:3 від бузівчан, то вийшло один-в-один. До слова, незважаючи на певні атаки Ниви, це Чайка могла забивати ще. Попович виручив після удару Ндукве з хорошої позиції, Козій і Гуськов із різних відстаней теж не давали замерзнути голкіперу вінничан.

Щасливим виявився стадіон «Лівий берег» для команди під керівництвом Хомутова. Три очка в двох матчах у Чайки (співвідношення м’ячів 3:3), одне очко залишається у вінничан.

Man of the Match: Денис Ндукве (Чайка)

Гол, асист і безліч небезпечних моментів в активі технічного півзахисника борщагівців.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Нива (Вінниця) – 3:0

Голи: Ндукве, 5, Гуськов, 7, Хохлов, 50

Чайка (стартовий склад): Майборода, Шакун, Хохлов, Музиченко, Луценко, Вечурко, Янковський, Пуди, Ндукве, Гуськов, Литовченко. Запасні: Коломієць, Баранцов, Цебро, Мнишенко, Клименко, Козій, Лещенко. Головний тренер: Денис Хомутов.

Нива (стартовий склад): Попович, Петрук, Лотоцький, Борячук, Костюк, Мороз, Кольцов, Білик, Страшкевич, Жуков, Загорулько. Запасні: Гуменний, Бедрак, Чухно, Гаврик, Астаф’єв, Поліщук, Мулик. Головний тренер: Олег Остапенко.

16:36. Київ. Стадіон «Лівий берег»

Арбітр – Ігор Горбань

• Хуст

На старті сезону ФК Хуст під керівництвом Циткіна викликав загальні симпатії, з позиції сили зігравши внічию в Вінниці зі старожилами Другої ліги – Нивою. Молода команда Металурга-2, попри малий середній вік, також мала номінальну перевагу перед закарпатцями за всеукраїнським досвідом – адже кілька років поспіль відіграла в регулярних аматорських змаганнях загальнодержавного рівня, тоді як чемпіон Закарпатської області тільки раз виходив на старт Кубка ААФУ (і недалеко там просунувся).

Проте з новим головним тренером і значним посиленням ФК Хуст постав у змаганнях ПФЛ цілком гідним учасником. Ось і на старті матчу з резервним складом першолігового Металурга саме господарі диктували умови. І якщо перспективний штрафний від Іванова пішов у бік від воріт, то швидка атака через правий фланг, яку розганяв Станкович, закінчилася голом. В.Луців перед воротами зупинив м’яча та в падінні скинув на Приходька, а той із лівого флангу розстріляв ціль – 1:0. Чудовий початок прем’єрного домашнього матчу для хустян!

На куражі міг забивати П.Луців, чий удар парирував Ніколаєнко, а після штрафного на 26-й хвилині відразу чотири удари хустяни завдавали з добивання. Гол, як-то кажуть, назрівав. І коли В.Луців закинув направо, а Станкович тут же в падінні направив м’яча вздовж воріт, П.Луців встиг на цю передачу й відправив м’яча в сітку – 2:0. А потім ще  до перерви фланговий навіс Лесунова здорово замкнув Василь Луців, випередивши воротаря й чітко пробивши головою – 3:0!

На другий тайм ФК Хуст вийшов так, нібито й не було трьох голів до перерви. Станкович цілком міг забивати відразу після відпочинку, натомість, довгий пас Іванова розірвав несподівано захист запоріжців. Грубою помилкою на лівому фланзі захисту суперників скористалися брати Луціви. Василь промчав і вистелив шикарну передачу на Петра, котрий розважливо пробив повз голкіпера – 4:0.

А що ж Металург-2? Програючи цілком справедливо, запоріжці могли підсолодити «піґулку». Хороші моменти мали Лапко та Товстоног. Виручав хустян динамівський вихованець Леванідов, який загалом добре діяв в воротах господарів. Непогано, хоч і неточно, пробивав Рокотянський. Але все ж ФК Хуст впевнено вів матч до перемоги. Шикарно діяв Станкович, який міг записати на свій актив ще пару забитих м’ячів, непогано ввійшли заміни.

Яскравий дебютний домашній матч ФК Хуст у Другій лізі. Можна собі уявити той ажіотаж, якби можна було офіційно відвідувати гру вболівальникам! 4 очка на старті сезону набирають підопічні Циткіна, Металург-2 залишається з одним очком в активі.

Man of the Match: Василь Луців (ФК Хуст)

Дубль в активі Петра, гол, два асисти й передасист – у Василя. Фантастичний матч братів Луцівих, які трішки більше як за годину зробили вирішальний внесок у перемогу закарпатців.

ФК Хуст – Металург-2 (Запоріжжя) – 4:0
Голи: Приходько, 11, П.Луців, 32, 51, В.Луців, 37

Хуст (стартовий склад): Леванідов, Романенко, Іванов, Лесунов, П.Луців, Вагін, Павлич, Приходько, В.Луців, Мердєєв, Станкович. Запасні: Бучок, Боднарук, Мороз, Фляшко, Пилип, Повхан, Стрілець, Нечосов, Пилип. Головний тренер: Володимир Циткін.

Металург-2 (стартовий склад): Ніколаєнко, Завгородній, Даглас, Єлець, Коваленко, Кузьмович, Лапко, Бадецький, Товстоног, Златьєв, Близнюк. Запасні: Москович, Владимиров, Рокотянський, Хуссін, Толок. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

14:00. Хуст. Стадіон «Карпати»
Арбітр – Андрій Кошура

• Буча

Одесити пропускали стартовий тур через перенесення матчу зі Звягелем, а от Нива встигла відзначити прем’єру в змаганнях ПФЛ розгромною перемогою над Чайкою. Попри величезний стаж Реал Фарми в Другій лізі, значно досвідченіша та майстерніша Бузова була фаворитом і звітного протистояння.

Вже в дебюті аут з правого флангу дозволив Ниві відкрити рахунок. Тименко скинув м’яча на Скепського, і Денис прийняв розстріляв ворота з близької відстані, влучивши в дальній кут – 1:0. Екс-півзахисник київського Динамо, Десни та Полтави давненько не грав серед професіоналів, але кураж не втратив. А от Тименко вже вдруге в чемпіонаті виступає асистентом.

Нива продовжувала володіти перевагою, той же Скепський пробивав здалеку, Тименко в ході багатоходівки запустив у поперечину, ще в кількох моментах за участі Сомова та Миколаюка було досить небезпечно. Перевага господарів була очевидною, так що офіційний дебют Куліша на чолі Реал Фарми складався дуже непросто.

Після перерви Нива не збавляла обертів, і один лише Тименко кілька разів міг подвоювати рахунок. Так що другий гол бузівчан був довгоочікуваним, а не несподіваним. А відбувся він так. Турчанов коротким пасом підключив на правому фланзі Ярмака, той навісив, а Іван Сомов здорово замкнув головою – 2:0. Це третій гол нападника Ниви, він очолює перегони найкращих бомбардирів Другої ліги.

Повністю контролюючи хід подій, Нива довела матч до другої поспіль перемоги. Той же Захаревич кілька разів міг забивати ще, навіть каркас воріт струшував своїми ударами, мав шанси й Семенець, якому ще належить відкрити лік своїх голів за бузівчан. Але Ниві вистачило й двох голів, місто-герой Буча святкує другу поспіль «суху» перемогу. В очікуванні інших матчів туру Бузова очолює таблицю одноосібно з 6 очками, Реал Фарма в першому матчі сезону програє.

Man of the Match: Володимир Тименко (Нива)

Це була командна перемога, ми могли б так само називати Сомова, Турчанова та багатьох інших гравців Ниви. Назвемо найактивнішого. Тименко ‒ асистент у моменті з першим голом, активний учасник багатьох інших гострих атак. Як він сам не забив – це неймовірно, проте нефарт у завершенні компенсував винятково корисним підіграшем.

Нива (Бузова) – Реал Фарма (Одеса) – 2:0
Голи: Скепський, 6, Сомов, 65

Нива (стартовий склад): Литвиненко, Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов, Скепський, Миколаюк, Зуєвич, Тименко, Сомов. Запасні: Проценко, Місюра, Загалевич, Єременко, Головатенко, Семенець, Захаревич, Сокол, Шаповал. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Колесников, Мячин, Ладика, Барсуков, Ратушняк, Фабер, Вареник, Дувняк, Тимошевський, Сула. Запасні: Деркунський, Злєпко, Ігуменов, Кошкін, Марченко, Попов, А.Лиховидов, М.Лиховидов. Головний тренер: Юрій Куліш.

14:00. Буча. Стадіон «Ювілейний»
Арбітр – Денис Федан (Олександрія)

• Кременчук

Стартовий тур дві молоді команди пригадували з полярно різними емоціями: Кремінь-2 зазнав розгромної поразки в гостях у Васту, Рубікон же видав видовищну нічию 2:2 із Металургом-2 в Запоріжжі. Та й за загальнокомандним досвідом, здавалося, перевага була на стороні киян – вони все-таки кілька сезонів поспіль грають у ПФЛ, зберігають основний «кістяк», тоді як Кремінь-2, переважно, вчорашні випускники ДЮСШ.

Перший тайм залишив основні події на після перерви, і резервний склад першолігового Кременя розгромив своїх суперників. Ще за рівних складів П’ятибрат промчав через лівий фланг із глибини поля в центр і тонким пасом вивів на воротаря свого капітана, так що Молько чітко пробив з правої ноги в дальню «шістку» – 1:0.

На порятунок матчу Рубікон кинув навіть досвідченого форварда Тищенка, проте не встиг він розбігатися, як гості залишилися в меншості. Бороденко, апелюючи щодо влучання м’яча в руку суперника, отримав другу жовту й червону. Менш як за хвилину Кремінь-2 реалізував кількісну більшість. Воротар гостей запустив м’ячем в п’яту точку свого одноклубника – Рафальського, а поки той розвертався, П’ятибрат встиг на підбирання й пробив повз Пацкана – 2:0.

А ще через хвилини півтори Жданович підключив на лівому фланзі Бондаря, той навісив, а форвард Кучеренко головою спрямував м’яча в сітку – 3:0. Все, що відбувалося далі, не мало значення. Перші голи, перша перемога, перші очки Кременя-2. Рубікон залишається з одним очком.

Man of the Match: Артем П’ятибрат (Кремінь-2)

Гол і асист в активі юного гравця – він у числі найбільш активних і яскравих у матчі.

Кремінь-2 (Кременчук) – Рубікон (Київ) – 3:0
Голи: Молько, 56, П’ятибрат, 69, Кучеренко, 71

Вилучення: Бороденко, 68 (повторне попередження)

Кремінь-2 (стартовий склад): Музичка, Бондар, Д.П.Сидоренко, Кур’яков, Ульянко, П’ятибрат, Гонтар, Жданович, Молько, Покась, Кучеренко. Запасні: Оксененко, Пігарєв, Горобець, Клепко, Курило, Безклинський, Трофимов. Головний тренер: Юрій Чумак.

Рубікон (стартовий склад): Пацкан, Швець, Рафальський, Чернов, Давиденко, Павленко, Уманець, Бороденко, Ісадченко, Калайтан, Гладковський. Запасні: Стриж, Дорошенко, Коваленко, Сахнюк, Тищенко. Головний тренер: Віктор Курята.

14:00. Кременчук. «Кремінь-Арена»