Інгулець сенсаційно шокував Динамо Київ — футбол України

Команда Мірчі Луческу мала перевагу на м’ячі за ходом домашньої зустрічі, але вона не втілилась у забиті голи.

Динамо Київ — Інгулець, фото УПЛ

Якби не сигнал "Повітряної тривоги" над умовною правою половиною мапи України, київське Динамо ще до початку свого першого офіційного матчу в 2023 році мало б нагоду дізнатись про чергову похибку дніпровського Дніпра-1, який зіграв унічию проти Олександрії (2:2), у режими реального часу. А оскільки цього не сталось, команда Мірчі Луческу виходила на поле рідного однойменного стадіону ім. В. Лобановського з уже доволі звичним відчуттям потреби здобувати перемогу лише заради покращення власних позицій у перегонах, поки що, тільки за донецьким Шахтарем.

Але жодним чином це не давало морального права "біло-синім" зневажливо ставитись до петровського Інгульця, проблеми якого під час осінньої частини сезону були очевидні настільки, що команді довелось запрошувати для покращення ситуації досвідченого Сергія Ковальця на посаду головного тренера. Отримати в першому ж матчі на новій посаді настільки потужного суперника було ще тим випробуванням, тому й не дивно, що "козаки" розпочинали гру у відверто захисній побудові та сподіваннями на вдалі контратаки.

Характер подій у стартові хвилини був відповідним, але зазначимо, що команда Луческу не здійснила спробу забити швидкий м’яч, через що потім, напевно, добряче пожалкувала. Суперники з часом на набирались досвіду в протистоянні базовій моделі атаки від киян, і зрештою на 12 хвилині розправили крила в швидкій атаці, яку в межах штрафного Сітало допоміг завершити Козаку.

Помчали чимдуж відіграватись господарі після цього прикрого епізоду, проте наразились на ті ж самі проблеми біля чужого штрафного, що й раніше. Багато передач було до володінь Паламарчука, кілька разів виконувались постріли, проте постійно при цьому існував ризик піймати ще одну контратаку. Козак під час однієї з таких цілив у ближній кут із правого флангу пострілом здалеку, але Нещерет відвів м’яч від воріт.

Ближче до перерви гра перейшла поближче до центральної лінії, де перевагу все одно зберігали кияни, а суперники тим часом продовжували боротись за кожен м’яч. І оскільки креативної складової від Динамо ми так і не дочекались, за винятком моменту Ваната на 37 хвилині, то ми побачили ще одну вдалу контратаку Інгульця. На 44 хвилині Одарюк у дотик завершив передачу Кухарука з правого флангу над воротарем, установивши таким чином остаточний рахунок 2:0 на користь власної команди після першого тайму.

Важко сказати, що саме говорив Луческу під час перерви своїй команді, але краще за все за нього казали власні дії. Три заміни з появами Гармаша, Вівчаренка та Царенка, проте особливого навантаження у вигляді роботи для гостей вони не створювали. "Біло-сині" продовжували мати проблеми з подоланням захисту суперників, тоді як Інгулець так само вибігав до контрнаступів, подекуди зі завершальними ударами, але Нещерет постійно рятував власну команду від суцільної ганьби. Зрештою, за другий тайм Динамо так нічого й не створило, тож програло цілком по ділу.

У наступному турі київське Динамо гратиме в гостях проти дніпровського Дніпра-1, а петровський Інгулець на власному полі прийматиме харківський Металіст.

Динамо Київ — Інгулець 0:2
Голи: Козак, 12, Осипенко, 44

Динамо Київ: Нещерет — Караваєв, Попов, Дячук, Дубінчак (Вівчаренко, 46) — Сидорчук, Шепелєв (Беніто, 86)  — Волошин (Царенко, 46), Буяльський, Кабаєв (Гармаш, 46) — Ванат (Лонвейк, 70).

Інгулець: Паламарчук — Нагієв (Мельничук, 52), Кучеренко, Ковальов, Ченбай, Смоляков — Одарюк (Козиренко, 75), Клименко, Кухарук, Козак — Сітало (Марусич, 87).

Попередження: Лонвейк — Смоляков.