Із Ейбара в Альмерію – крок назад для Лтайфа. Це небезпечно

Фото — facebook.com/roger.danyjunior1

Що трапилось

Перехід Дані Лтайфа з Ейбар в Альмерію пройшов якось зовсім непомітно. Українські ЗМІ повідомляли про це за допомогою своїх інсайдів, а на Transfermarkt, наприклад, інформація взагалі не оновлювалася.

Лише офіційний сайт Альмерії в кінці вересня представив трьох новачків, серед яких значився і український голкіпер ліванського походження Лтайф. Його партнерами стали Рікарду Карвальо і Ману Керпена.

Важливо розуміти, що новина про трансфер Лтайфа, який підписав контракт до кінця поточного сезону з можливістю автоматичного продовження, значиться в розділі академії Альмерії, а не на головній.

Іншими словами, Лтайф надійшов в розпорядження Фернанду «Нандін» Сантуша, головного тренера другої команди Альмерії, яка на сьогоднішній день виступає в Терсері, четвертому дивізіоні Іспанії.

Із Ейбара в Альмерію – це крок назад

Влітку минулого року Лтайф підписав довгостроковий контракт з Ейбаром до червня 2023-го року, але одного сезону колишньому голкіперу Олімпіка не вистачило, щоб переконати керівників клубу з Країни басків.

З Дані достроково розірвали контракт. Точних причин ми не знаємо, але є два варіанти: або через незадовільну підготовку, або для того, щоб розвантажити витрати на зарплатну відомість дубля Ейбара.

По суті, Лтайф був прикріплений до Віторії, але тренувався з основним складом Ейбара під керівництвом досвідченого Хосе Луїса Менділібара. З огляду на рівень гравців, для юного українця це було корисно.

Ейбар в Примері, Альмерія в Сегунді – вже тільки один цей факт дає зрозуміти, що акції Лтайфа серйозно похитнулися після приїзду в Іспанію. І термін контракту менше, і клуб гірше, і категорія нижче.

І не варто думати, що у Лтайфа в найближчі місяці буде хоч якась практика в головній Альмерії. Вище нього в списку пріоритетів тренерського штабу йдуть Георгій Макарідзе, Фернандо і Таррес.

Єдиний шанс Дані – робити успіхи в команді Б, щоб через якийсь час залучатися до тренувань з Альмерією і хоча б потрапляти в заявку. Втім, це теж не в найближчій перспективі.

Вачіберадзе і Ткачук – як антиприклади

Колись висадка Євгена Коноплянки в Севільї спричинила за собою український десант на полях Іспанії. Всіх перераховувати немає сенсу, але Бека Вачіберадзе і Юрій Ткачук – це прямо показові провали.

Вачіберадзе намагався закріпитися в молодіжці Бетіса, але таланту вихідця з академії Шахтаря вистачило тільки для того, щоб набрати зайві кілограми, не дотримуватися режим і пізніше бути відрахованим.

Ткачуку агенти подарували можливість спробувати себе в Атлетико, грати за дубль і тренуватися у Дієго Сімеоне. Але звинувачує центральний захисник у своїй невдачі не себе, а, увага, Антуана Грізманна.

До Лтайфа не було питань з дисципліни в Ейбарі. Швидше за все, їх не буде і в Альмерії. Але голкіперу юнацької збірної України треба сильно постаратися, щоб переплюнути Беку і Ткачука.

І той, і інший зараз без клубу.

Кажуть, у Лтайфа абсолютно інший менталітет, несхожий на менталітет футболістів, хто починав свою кар’єру в Україні і зробив спробу закріпитися в Іспанії, яку з тріском завалили.

В Альмерії і дізнаємося.

Telegram-канал автора.