Йовічевіч: Це шанс для молоді, яка раніше не могла грати в основі через бразильців

Игор Йовичевич. Фото — shakhtar.com

Головний тренер Шахтаря Ігор Йовічевіч сказав, що зміна вектора розвитку клубу дасть шанс проявити себе молодим випускникам академії.

“Це оптимальний шанс для футболістів, які мріяли грати в Шахтарі ще кілька років назад, але концентрація талановитих бразильців не дозволяла їм цього зробити. Це зміна поколінь, зміна політики та вектору клубу, яка може піти йому на користь. Так, це важкий шлях. Але сподіваюсь, що буде підтримка вболівальників і трохи терпіння, щоб пережити це”.

“Моя робоча мова – українська. Джурасек зараз теж вчить українську. А з Лассіною Траоре спілкуємось англійською. Але я помітив, що зараз всі хочуть і говорять українською. Мені це подобається – і так ми ще краще розуміємо один одного”.

“Мудрик теж говорив, що взаємозв’язок на полі набагато кращий, тому що молодь Шахтаря давно разом і добре розуміють один одного”.

“Ще кілька місяців тому було невідомо, чи будемо ми взагалі грати у футбол. Після російської агресії ми переживали вдома в Хорватії”.

“Я вже 20 років маю контакт з українцями – з 2003 року, коли грав за Карпати. У мене тут багато друзів. Ми можемо сказати, що відчуваємо себе як українці. Моє повернення – це доказ того, що я шаную Україну”.

“Я не пішов в Емірати за гроші і не пішов у Шахтар за гроші. Я повернувся в Україну. Просто спортивний принцип рухав вперед, не гроші”.

Раніше Йовічевіч розповів, що ухвалив рішення перейти до Гірників, керуючись спортивним принципом. За словами тренера, він не використав для цього правила ФІФА.

У липні Шахтар оголосив про призначення Ігора Йовічевіча на посаду головного тренера команди. Угода з хорватським фахівцем розрахована на два роки.

Шахтар завершив сезон на першому місці та вийшов у груповий етап Ліги чемпіонів.