ЮКСА обіграла Ниву Вінниця, Дружба та Кудрівка поділили очки. Усі матчі 13-го туру Другої ліги

ЮКСА, фото — ФК ЮКСА

• Неділя, 15 жовтня

Дружба (Мирівка) – ФК Кудрівка – 0:0

• Київ

Один із лідерів приймав дев’яту команду першості, маючи вдвічі більше очок: у ЮКСА на другому місці 30 очок, у Ниви, яка розділяє 8-9 місця з Карпатами-2, ‒ 15 очок. Вінничани – один із рейтингових лідерів чемпіонату, це старожили змагань, які мають відразу кілька гравців вищого рівня. Проте з перших хвилин перевага християн давалася взнаки.

Так, один тільки Харченко двічі проривався на ударні позиції. Матеус заробив перспективний штрафний, з якого Габріель запустив у стінку. Ще в одному моменті після штрафного Гулара з правого флангу м’яч заметався перед воротами й дивом ніхто його не підібрав. Отже, гол, незважаючи на його курйозність, назрівав. Євдокимов і Думанюк розігрували м’яча через центр, першим на перехопленні був оборонець Ниви Лотоцький – і міг би виносити куди подалі, проте з-за спини несподівано вирвався Матеус. Далі вийшов на воротаря й лівою ногою пробив повз нього – 1:0. П’ятий гол у 9-ти матчах для цього бразильця.

Тут би закріпити перевагу, проте швидким і технічним гравцям ЮКСА це не вдалося. А вінничани в другій половині першого тайму грали все сміливіше. Спочатку після гострого прострілу Страшкевича м’яч просвистів поруч із дальньою стійкою, потім Ничипоренко ударом з-за меж карного майданчика трішки не влучив у дальній кут, а коли господарі вкотре пішли великими силами вперед – разюча контратака Ниви призвела до голу. Борячук, обібравши суперника, зі своєї половини поля дав передачу на хід Загорульку. Граючий президент прокинув воротаря, який вибіг назустріч у поле, та забив у порожні ворота – 1:1. Артур відзначився 9-м голом у 10-ти матчах при двох асистах.

Такий фініш першого тайму неабияк збадьорив господарів. Невдовзі після перерви вони понеслися вперед і повернули собі перевагу в рахунку. Матеус тонким пасом виводив на воротаря Харченка, проте захисник вінничан Меженський кинувся в падінні забирати м’яч. Не вперше в матчі Харченко опинився на газоні, та цього разу рефері призначив пенальті. Воротар кинувся вправо від себе, а Євдокимов спокійно пробив трішки в сторону від центру – 2:1. Антон забиває п’ятий м’яч у 11 матчах при п’яти асистах.

Залишок матчу пройшов у нервовій боротьбі. Доводилося похвилюватися й голкіперу господарів Федотову, який і далеко в поле вибігав, і удари Загорулька накривав. А після штрафного Габріеля м’яч навіть побував у воротах Вічного – але взяття воріт арбітр не зарахував. Лише наприкінці компенсованого часу ЮКСА змогла «закрити» цей матч. Допомогли вдалі заміни. Кос перехопив м’яча на своїй половині поля в Страшкевича, елегантно пройшов кількох суперників і від лицьової прострілив на дальню стійку, де Пастернак у дотик влучив у ближню дев’ятку – 3:1. Це дебютний гол Назарія в п’ятому матчі поточної першості.

Зважаючи на осічку лідера, для ЮКСА це вдвічі важливіший результат. Відставання від Дружби скорочується до двох очок. Незалежно від інших матчів туру, друге місце залишиться за тарасівчанами.

Герой матчу: Матеус (ЮКСА)

Відкрив рахунок з нічого та віддав ключову передачу в епізоді, який закінчився пенальті.

ЮКСА (Тарасівка) – Нива (Вінниця) – 3:1
Голи: Матеус, 20, Євдокимов, 55 (пен.), Пастернак, 90+4 – Загорулько, 45+3

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Кононов, Ювхимець, Демиденко, Синьогуб, Думанюк, Євдокимов, Габріель, Матеус, Харченко, Венді. Запасні: Шерстяних, Пастернак, Білоконь, Колочавін, Баранцов, Шевчук, Цуркан, Кос, Бейєр, Козак, Ховайко. Головний тренер: Микола Цимбал

Нива (стартовий склад): Вічний, Меженський, Лотоцький, Рогульський, Борячук, Ничипоренко, Власенко, Швець, Страшкевич, Євтіхов, Загорулько. Запасні: Шухман, Мельник, Рябий, Кобцов, Петленко, Никитюк, Астаф’єв. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Київ. Стадіон НТК ім. В. М. Баннікова. 13:30
Арбітр – Ярослав Леськів (Львівська область)