Карабін, Слюбик, Ванат і топовий воротар, що не зважає на травми – вся збірна 26-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Назарій Федорівський (Оболонь)

Хороший воротарський тур – як це часто й буває, коли є нульові нічиї та кілька яскравих перемог без пропущених м’ячів. Можна відзначати поліщука Кудрика, який класно відпрацював проти Ворскли, минайця Кемкіна за переможний матч із Чорноморцем, та й луганця Турбаєвського за матч проти Оболоні. Проте, на нашу думку, найкрутіший сольний виступ видав знову – другий тур поспіль – Федорівський. Він від одного тільки Герреро парирував два хороших удари, зреагував на ще три влучання в площину воріт (в тому числі класний сейв на реакції після гарного удару Горбача). Починав одну з найперспективніших атак гостей за участі Краснопіра та Таранухи. Догравав із травмою, тож після матчу за допомоги одноклубників покидав поле. Здоров’я!

Правий захисник – Тарас Дмитрук (ФК Минай)

Правий фланг минайців ефективно відпрацював проти Чорноморця – достатньо сказати, що обидва голи в підсумку «прийшли» саме звідти. В першій результативній комбінації Дмитрук був задіяний на початковій стадії, а в другій сам безпосередньо вистелив флангову передачу під точний удар Ременяка. Сам Тарас також пробивав по воротах гостей. Діяв загалом активно, в важкій боротьбі зі швидкими опонентами з перемінним успіхом все ж досягнув переваги.

Центральний захисник – Богдан Слюбик (Рух)

Незабутній матч проти Вереса провів Слюбик. Молодий, але вже статусний оборонець львів’ян до перерви зрізав м’яча в свої ворота після удару Гайдучика, а відразу ж після перерви зрівняв рахунок після скидки напарника по захисту Холода. Решту часу Богдан старанно руйнував наступальні акції суперників, яким нема куди відступати. Виконав досить великий обсяг роботи на відбираннях і перехопленнях, нав’язав рівнянам багато боротьби та допоміг своїй команді здобути важливі три очки завдяки вольовій перемозі на день міста.

Центральний захисник – Мігель Кампуш (ФК Олександрія)

Для Колоса останні тури дуже важливі, команда хоче якомога краще виступити, щоб вселити надію в уболівальників і керівництво. Тож у домашньому матчі з олександрійцями господарі старалися забити й виграти, тож чинили тиск на редути команди Ротаня. А тут ще й рання травма Логінова, так що Кампушу довелося спершу налагоджувати коннект із універсалом Білошевським, а потім – із Кравченком, який вийшов замість нього на заміну. Мігель відіграв дуже чітко, з мінімальною кількістю браку та великою користю для гостей. Португалець виконав більше 20 відбирань і підбирань, чітко працював із м’ячем і допоміг ФК Олександрія не пропустити від ковалівців.

Лівий захисник – Іван Дібанго (Кривбас)

Невтомні фланги Кривбасу забезпечували господарям постійну перевагу та темпову атакувальну міць. Якщо Бандейра відразу в дебюті видав гольову передачу на Задераку, то Дібанго асистував під третій гол перед самою перервою. Іван видав низку сольних проходів, часто брав участь у багатоходівках із просуванням м’яча. Тож в одній із атак через лівий фланг якісним прострілом доставив м’яча під гол Луньова.

Центральний півзахисник – Марлон Гомес (Шахтар)

Ми довго чекали нагоди роздивитися статусного новачка «гірників», і от у Черкасах він отримав багато ігрового часу та себе проявив. Щоправда, привід випустити на заміну Марлона вже в дебюті гри був прикрим – через травму Бондаренка в рідному місті. Гомес активно вступив у гру, брав участь у багатьох комбінаціях, проявив тонку елегантність у своїх діях. Навіть пропустивши багато часу через травму Марлон зумів вбудувати себе в гру Шахтаря. Саме він на чужій половині перехопив м’яча видав гольову передачу Егіналду.

Правий півзахисник – Максим Задерака (Кривбас)

Уже в дебюті Задерака відкрив рахунок, отримавши м’яч після прострілу Бандейри та здорово завершивши (прийняв, розвернувся й тут же прошив ворота). Надалі Максим класно взаємодіяв із одноклубниками та ще двічі пробивав по воротах Металіста 1925, колишнім гравцем якого він є. Ставимо Задераку саме праворуч, тому що важко витримати конкуренцію з Кевіном на протилежному фланзі, а при цьому сам Максим може закрити цю позицію й грав на ній за Кривбас.

Атакувальний півзахисник – Тимур Кораблін (ФК Минай)

Розуміючи силу Чорноморця, закарпатці почали дуже активно – і були винагороджені за цей стартовий тиск. Кораблін сам починав атаку з глибини правого флангу, а коли одноклубник в оточенні не зміг пробити й зачепитися за м’яч, Тимур встиг добігти, підробити м’яча та завдати невідпорного удару з меж карного майданчика. Індивідуальні дії вдавалися цьому креативному футболісту, він часто брав гру на себе й двічі пробивав по воротах одеситів – і бувало, що досить небезпечно. Зробив у підсумку вагомий внесок у цю важливу перемогу.

Лівий півзахисник – Кевін (Шахтар)

Ключовий і переломний перший гол «гірників» відбувся, коли Кевін вкотре майстерно відпрацював на фланзі, закрутивши гольову подачу на Сікана. Зимовий новачок Шахтаря класно комбінував, мав перевагу над суперниками в грі один в один, а також сам пробивав по воротах ЛНЗ. При активній і яскравій індивідуальній грі Кевіна він ще й постійно вдосконалює свою ефективність і залученість у гольові комбінації.

Нападник – Владислав Ванат (Динамо)

Матч проти Дніпра-1 важко складався для киян – господарі повели в рахунку й догравали в чисельній більшості, а в самих динамівців не все виходило. Проте команда Шовковського проявила свої вольові якості. Відразу після перерви Динамо відігралося, коли Ванат поборовся за м’яча й із відскоку забив Кабаєв. Кілька разів активний Владислав опинявся на ударних позиціях і наприкінці матчу з передачі Супряги приніс перемогу своїй команді. Чотири результативні дії (по два голи та асисти) в Ваната в останніх трьох турах.

Нападник – Ярослав Карабін (Рух)

Травма Климчука поставила складні завдання перед тренерським штабом Руху – навіть півзахисника Федора доводилося ставити «оманливою дев’яткою». Проте вихід був поряд, ось він – Карабін, якого під час сезону відправляли в резервний склад, але і в Другій лізі він проявляв гольове чуття та спортивний характер. Отримавши свій шанс у матчі з Вересом, Ярослав ще в дебюті сам виходив на ударні позиції й підключав одноклубників. А гру зробив уже після перерви, за рівного рахунку: спершу відкотив м’яча під влучний удар Таллеса (див. номінацію «Гол туру»), а потім замкнув передачу Сича, забивши сам – свій другий гол в УПЛ цього сезону.

Збірна 26-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Такою буває ціна нічиєї: оболонці виводять з поля свого воротаря Федорівського, який догравав із травмою / фото fc.obolon.ua

Тренер туру – Желько Любенович (ФК Минай)

Недавній «відспіваний» аутсайдер – ФК Минай – за підсумками дев’яти турів 2024 року є шостим в УПЛ (і це при тому, що багато команд зіграли більше матчів за рахунок переносів). Любенович із абсолютно не статусних і малодосвідчених гравців зліпив боєздатний колектив, навчив їх грати за не надто поширеною в Україні тактичною схемою та з легкістю перебудовуватися навіть не лише за рахунок замін, а часто й просто від фази до фази гри. У матчі з Чорноморцем минайці знайшли протидію інтенсивній грі суперників і здобули третю перемогу під керівництвом серба.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Владислав Супряга (Динамо)

У Шахтаря та Динамо круто спрацювали заміни, проте серед грандів особливо важко далася перемога саме киянам. У центральному матчі туру СК Дніпро-1 вів у рахунку, догравав у більшості, проте вдома втратив очки саме завдяки крутим замінам Шовковського. Бражко, який після хвороби вийшов лише на заміну, дав класнючу розрізну передачу, а Супряга безпосередньо асистував Ванату під переможний гол. Для Супрі це перша результативна дія в 2024 році в офіційних матчах і друга загалом у сезоні. Будемо сподіватися, що важливий асист надихне Владислава на прогрес у найближчих турах.

Найкращий молодий гравець туру – Артур Микитишин (Кривбас)

20-річний півзахисник у матчі з Металістом 1925 закривав місце центрфорварда. І досяг у цьому успіху! Микитишин п’ять разів пробивав по воротах харків’ян і забив важливий другий м’яч після вивіреної флангової подачі Кузика. Для Артура це перший гол у поточному чемпіонаті, важлива віха в плані розвитку та повернення в обойму найбільш ефективних гравців криворізького клубу.

  • Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Найкращий легіонер туру – Рафаель Бандейра (Кривбас)

Від легіонера завжди очікуєш чогось нового, відсутнього в нашому чемпіонаті, нових якостей і можливостей на полі. Бандейра справді дає це Кривбасу. Граючи інколи в стилі Лама чи Кімміха, охоче працюючи не лише на фланзі, а й у якісних зміщеннях і обмінах зон, Рафаель створює труднощі суперникам і розриває щільність їхніх редутів. У матчі з Металістом 1925 саме португалець видав якісну флангову передачу на Задераку, який класно завершив атаку раннім голом.

  • Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 1 голи, 3 асисти.

Найкращий гол туру – Таллес Бренер (Рух → Верес)

А Таллес взагалі вміє забивати буденно? В весняній частині сезону бразилець повернув собі ігровий тонус, і кожен його гол – це маленький «шедевріньо». У матчі з Вересом Бренер по красивій траєкторії запустив м’яча в ворота після пасу Карабіна. В останніх чотирьох турах у Таллеса три голи та один асист – впізнаємо тепер найкращого легіонера УПЛ 2022 року.

Герой туру – Ярослав Карабін (Рух)

21-річний нападник видав бенефіс проти Вереса – асистував Таллесу та забив сам. Найкращий матч у чемпіонаті для Карабіна, покликаного замінити травмованого Климчука.

  • Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 2 голи, 1 асист.