Карпати Галич не зіграють у сезоні 2022/23

Фото — fckarpatyhalych.com

Карпати Галич пропустять сезон 2022/23 у ПФЛ. Зараз клуб зосереджений на допомозі Збройним Силам України, які протистоять воєнній агресії російської федерації.

“Це правда, станом на зараз ми вирішили призупинити виступи в професійному футболі. Але не через брак коштів чи втрату бізнесу чи ще якісь інші тривіальні, але традиційні причини для України. Якраз у нашій ситуації фінансові проблеми не стоять на першому місці. Копати треба глибше”, – сказав президент Карпат Володимир Магаль.

“І щоб краще зрозуміти, наведу слова Степана Бандери: «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний». Ми погоджуємося з нашим вічним провідником і вибираємо свободу. У тому плані, що віддаємо усе, що маємо на потреби ЗСУ».

“Відповідно до нашої з Олегом [Смалійчуком] твердої позиції, клуб виплачував зарплату гравцям навіть в час війни. Не секрет, що 90% українських клубів просто припинив будь-які виплати футболістам і таке тривало кілька місяців, а в деяких клубах триває і зараз. Ми ж платили до останнього дня. І сказали гравцям правду – справа не в тому, що клуб не має грошей. Справа в тому, що нам зараз не до футболу. Ми вибираємо «волю», а не «хліб». І коли війна закінчиться нашою перемогою, ми обов’язково повернемося до футболу і будемо його розвивати у вільній країні”.

У сезоні-2021/22 Карпати Галич виступали у групі «А» Другої ліги. На момент дострокової зупинки чемпіонату клуб посідав сьоме місце у турнірній таблиці.

Раніше про рішення пропустити наступний сезон повідомила низка клубів Другої ліги, серед яких Любомир, Лівий берег, Тростянець, ФК Суми. Також можуть не вийти на старт сезону Балкани, Вовчанськ, Нікополь.

Президент ПФЛ Олександр Каденко розповів, що новий футбольний сезон на рівні ПФЛ стартує наприкінці серпня чи на початку вересня. Загальна кількість учасників – 16 команд у Першій лізі та 16 у Другій.