Колишній президент ФК Суми Дем’яненко: Клуб зберіг професійний статус та продовжить виступи після війни

Геннадий Демьяненко, фото — instagram.com/sumy_fc

Екс-президент ФК Суми, нині голова Сумської районної ради Геннадій Дем’яненко заявив, що клуб продовжить своє існування.

“Як колишній президент ФК Суми і, найголовніше, його вболівальник хочу надати іншим однодумцям-вболівальникам, ультрас та городянам інформацію про ліквідацію ФК Суми. Дійсно, сьогодні Сумською міською радою прийнято рішення про припинення комунального підприємства “Футбольний клуб “Суми” Сумської міської ради” шляхом ліквідації”.

“Наголошую, що йдеться саме про комунальне підприємство, якому свого часу від ФК Суми було передано право на участь у змаганнях та професійну атестацію”.

“Поки що ж рішенням міськради від комунальної ФК Суми повернуто право на спортивні результати, торгову марку та її право на атестацію на участь у Всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд клубів-професіоналів. Більше того, УАФ та ПФЛ вже продовжили професійний статус ФК Суми та забронювали його участь у чемпіонаті серед команд-клубів Другої ліги ПФЛ України сезону 2025/2026”.

“Таким чином, ФК Суми продовжив професійний статус клубу, має чинного президента та вболівальників. І після закінчення війни обов’язково продовжить виступи, порадує своїх уболівальників видовищною грою та результатами”.

Наразі депутати Сумської міської ради проголосували за ліквідацію комунального підприємства ФК Суми. За ліквідацію клубу проголосували 23 депутати.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну клуб фактично припинив існування. Зазначається, що директор клубу Віталій Проценко увійде до ліквідаційної комісії ФК Суми.

У грудні 2021 року Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ оголосив про підозру ФК Суми щодо проведення договірних матчів. Це не перший подібний епізод у Сумській області. У 2018 році кілька гравців ПФК Суми було звинувачено в організації договірних матчів.

У 2019 році ПФК Суми були позбавлені професійного статусу за участь у договірних матчах, а низка гравців та функціонерів клубу понесли дисциплінарне покарання. Рішення було оскаржено в Апеляційному комітеті.