Костишин, Фальковський, Студенко, Школьний і вся збірна 8-го туру другого етапу Першої ліги

Віталій Костишин, фото fcpodillya.com.ua

Ігрова програма 8-го туру (звіт із відео тут)

Група «Чемпіонська» Група «Вибування» п’ятниця, 10 травня субота, 11 травня Вікторія – Епіцентр – 1:1 Металіст ‒ Гірник-Спорт – 1:2 Інгулець ‒ Агробізнес – 3:0 Поділля – Діназ ‒ 3:0 Лівий берег ‒ Прикарпаття ‒ 1:1 ФК Хуст – ФК Чернігів ‒ 2:4 субота, 11 травня неділя, 12 травня ФСК Маріуполь ‒ Карпати – 1:2 Нива (Тернопіль) – Металург – 4:0 СК Полтава – Кудрівка-Нива – 2:3 Буковина – Кремінь – 0:1

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Станіслав Козлов (Гірник-Спорт)

Дев’ять із десяти ударів у площину своїх воріт парирував 17-річний Козлов, який вдало заміняє травмованого Шухмана. В Ужгороді, де Металіст приймав Гірник-Спорт, Станіслав справився з ударами Рязанцева, Ісаєнка та Синчука, сміливо кидався в ноги суперникам і грав на перехопленні подач і прострілів. Виїзна перемога зберігає для його команди шанси на збереження першолігової прописки.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Роман Жмурко (Епіцентр)

Правий захисник – Юрій Козиренко (Інгулець)

Ми вже відзначали вдале переведення Козиренка з півзахисту в оборону. Матч проти Агробізнеса, в якого сильні фланги, для Юрія був справжнім випробуванням. Перш за все, відзначаємо, що Козиренко вдало діяв у захисті – на перехопленнях, відбираннях, при перекритті суперників (Галенков, Волков, пізніше Касімов відіграли значно нижче звичного рівня). А в грі на атаку Юрій уже традиційно був ефективним. Показовий приклад: передгольовий керівний пас у третій результативній комбінації.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Гліб Савчук (Поділля)

Центральний захисник – Станіслав-Нурі Малиш (Інгулець)

Агробізнес у першому колі другого етапу переміг Інгулець, завдала великих проблем обороні петрівців група атаки волочищан, яка поєднує швидкість флангів і силовий компонент захисника Войтіховського, який у Чижевського системно грає в нападі. В домашньому матчі захисна ланка Інгульця взяла реванш у суперників. Малиш переконливо відіграв у захисті, а ще довгим пасом на хід Сіталу розпочав другу результативну атаку.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Максим Демчук (Нива, Тернопіль)

Центральний захисник – Данило Аркуша (Кремінь)

Буковина до матчу з кременчужанами повернула навіть провідного бомбардира Палагнюка. Він із Андрейчуком, Гончаруком, Будняком старався щось створити біля воріт гостей, але натомість Кремінь вперше з липня минулого року не пропустив на виїзді. Добре грав дует центрбеків Дудник-Аркуша. В активі цих потужних гравців багато виграної боротьби, чітка протидія небезпечним нападникам чернівчан. Данило, зокрема, блокував удар Будняка та кілька разів випередив Палагнюка в вирішальний момент, не допустивши навіть до удару.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Юрій Кравчук (Вікторія)

Лівий захисник – Артем Сьомка (Прикарпаття)

Важкий виїзд на пристоличну арену «Лівий берег» Прикарпаття змогло завершити прийнятним нічийним результатом. Багато в чому це заслуга саме флангової роботи гостей, адже брати Когути, Войцеховський, Мисик – це напрочуд небезпечні візаві, а цього разу зіграли менш яскраво та ефективно. Крім, власне, захисної роботи, Сьомка старався підтримувати атаки через свою ліву лінію. Саме він після своєчасного переведення від Цюцюри вдало пробив по воротах, а Соловйов підправив м’яча в сітку.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Валерій Рогозинський (Кудрівка-Нива)

Центральний півзахисник – Данило Фальковський (Кудрівка-Нива)

Тренерський штаб Кудрівки-Ниви зразково відпрацював у Полтаві, своєчасно зреагувавши на важкий перебіг подій і відігравшись після двох пропущених м’ячів. Однією з двох замін ще до перерви був півзахисник Фальковський, який разом із Мачелюком з’явився на полі на 29-й хвилині. Данило відразу включився в комбінаційну гру своєї команди, добре взаємодіяв на чужій половині поля, видав гольову передачу на Коркішка під переломний перший гол гостей. Наприкінці матчу після порушення проти Рогозинського Фальковський з пенальті забив переможний м’яч.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Дмитро Мироненко (ФК Чернігів)

Правий півзахисник – Владислав Школьний (ФК Чернігів)

Після двох поспіль поразок ФК Чернігів пережив найбільш віддалений виїзд на Закарпаття – і зумів у матчі з хустянами перервати затяжну безвиграшну серію, адже в 2024 році «тигри» ще не вигравали на чужих полях. Посприяли цьому вдалі перестановки тренерського штабу, зокрема, номінальний захисник Школьний зіграв у півзахисті – ставши справжнім героєм матчу з ФК Хуст. Спершу Владислав повернув своїй команді перевагу, коли після довгої передачі Шумила та неузгодженої гри суперників перекинув воротаря, а потім встановив остаточний рахунок після прострілу ще одного героя матчу – Безгубченка.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Євген Підлепенець (Карпати)

Атакувальний півзахисник – Арсентій Дорошенко (Нива, Тернопіль)

Майже цілий тайм трималися молоді запоріжці, але в другому таймі похитнулися після ударів господарів. Першу роль у середній лінії Ниви грав Дорошенко. З його подачі Галадей подвоїв перевагу тернополян відразу після перерви, потім сам Арсентій завершив розіграну до вірного комбінацію за участі Голуба та Різника. А остаточний рахунок було встановлено після передачі вже Дорошенка на Різника.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Єгор Демченко (Карпати)

Лівий півзахисник – Максим Куліш (Поділля)

Проти Діназа – одного зі своїх колишніх клубів – Куліш провів найкращі матчі в сезоні. Саме він створив другий гол, вистеливши передачу під дотик на Оробця, а потім забив сам, розправившись із суперниками після проходу з пасом від Місержи. Неодноразово Максим перегравав суперників один в один, видавав хороші подачі з гри та стандартів. Перемога над вишгородцями повернула Поділля на перше місце в групі «Вибування» – за два тури до фінішу регулярної першості це вже серйозно.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Дмитро Коркішко (Кудрівка-Нива)

Нападник – Андрій Різник (Нива, Тернопіль)

Різник замінив Галадея, який відкрив рахунок і загалом гідно відпрацював годину матчу з Металургом. Але Андрій зробив усе, щоб залишок часу не залишився просто формальністю. Різник напрочуд активно вступив у гру, вже через п’ять хвилин на полі не був жадібним, а віддав гольовий пас на Дорошенка на порожній кут воріт. Неодноразово загострював гру й десь із третьої спроби поставив крапку в матчі, стартувавши на розрізний пас і зробивши все по науці.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Дмитро Щербак (СК Полтава)

Нападник – В’ячеслав Студенко (Гірник-Спорт)

Він замінив Нижника на 75-й хвилині й за 10 хвилин перевернув матч проти Металіста. Спершу Студенко отримав прекрасну діагональ від Мухаматгалєєва на куті воротарського майданчика та здорово розправився з голкіпером, а через шість хвилин встиг на добивання після штрафного Посєвкіна. Для В’ячеслава, який у першій частині сезону грав за аутсайдера Другої ліги (миколаївський Васт), це дуже важливий матч, аби відбутися на більш високому рівні.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Данило Кравчук (Епіцентр)

Збірна 8-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Віталій Костишин (Поділля)

Найкращий тренер 8-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Хмельничани вперше одноосібно очолили групу «Вибування» (до того виходили на перше місце за рівності очок із Буковиною). Завдяки розгромній перемозі над Діназом і осічці чернівчан у домашньому матчі з Кременем (0:1) підопічні Костишина вийшли вперед з одним очком переваги, що за два тури до фінішу дуже важливо. Поділля в 2024 році виграло всі чотири домашніх матчі, зуміло зіграти яскраво та ефективно в матчі, не менш важливому для його конкурентів.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Данило Фальковський, фото instagram.com/fc_kudrivka_nyva

Джокер туру – Данило Фальковський (Кудрівка-Нива)

Який же тур для джокерів! Просто перелік: забивали чи асистували після виходів на заміни Сергій Місержи (Поділля), Данило Фальковський (Кудрівка-Нива), Джіліндо Безгубченко (ФК Чернігів), Юрій Тлумак і Єгор Демченко (Карпати), В’ячеслав Студенко та Владислав Мухаматгалєєв (Гірник-Спорт), Алекс Чідомере (Металіст), Андрій Різник (Нива). Найвагоміший вклад у вольову перемогу в Фальковського – асистував Коркішку під переломний перший гол у Полтаві та сам забив з пізнього пенальті переможний м’яч.

• Статистика SportArena.com: 21 матч у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.

Юрій Тлумак, фото fckarpaty.org.ua

Найкращий молодий гравець туру – Юрій Тлумак (Карпати)

Після повернення в Карпати Тлумак-молодший починав все спочатку й зараз зробив вагомий крок, щоб завоювати прихильність і довіру Маркевича. У важливий момент, коли під питанням було лідерство львів’ян, 21-річний Тлумак забив переможний м’яч у ворота ФСК Маріуполь. Під час цього виїзду Юрій отримав 19 хвилин плюс компенсований час і сповна скористався нагодою себе проявити.

• Статистика SportArena.com: 3 матчі у чемпіонаті, 1 гол.
Гол туру – Антон Савін (ФСК Маріуполь → Карпати)

А у нас, між іншим, досить видовищний тур! Класний штрафний від маріупольця Савіна, смачний удар після скидки тернополянина Кицуна в дев’ятку з гри, автогол воротаря Епіцентру Жмурка після прицільного дальнобою від сумчанина Лебеденка. Одних курйозних голів у цьому турі можна зібрати на хіт-парад! Та вибрати ж треба тільки один. Ну, що ж – віддаємо належне мистецтву виконання стандартів, гол і справді дуже красивий. Цитуємо звіт: «В необов’язковій ситуації Клименко зачепив Петровського, і Савін ударом з правої ноги реалізував цей штрафний з лівого флангу – 1:1. Для Антона це дебютний гол за нову команду, куди він перейшов після виступів за ЛНЗ (із цим клубом він дійшов до УПЛ)».

Гол можна подивитися на відео з 3:27

Герой 8-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – В’ячеслав Студенко (Гірник-Спорт)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив дубль у переможному матчі з Металістом – його команда здобула вольову перемогу в складному виїзді після дубля «джокера».

• Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 3 голи.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.