Кремінь переміг тернопільську Ниву, Прикарпаття обіграло Полтаву та інші матчі 3-го туру другого етапу Першої ліги

Фото — ФК Чернигов

• 22 квітня
Чемпіонська група
  • Тернопіль

Цей матч став дебютним в якості в.о. головного тренера Ниви для Сергія Атласюка, який був асистентом у Задорожного. Тернопільський колектив у Першій лізі виграв у Кременя три попередні матчі. У всіх попередніх чотирьох особистих зустрічах Першої ліги обидва суперники поле без забитих голів не покидали, тож дуель двох аутсайдерів Чемпіонської групи очікувалася з великим інтересом.

Гості активно розпочали гру, і вже на першій хвилині Фальковський після передачі Галояна пробив у площину воріт, але прямо в руки Механіву. На 12-й хвилині Глоба з гострого кута пробивав в один дотик, але блискуче зіграв Механів. Господарі намагалися загострювати за рахунок флангів, але у них мало що виходило. В середині тайму травмованого Танчака довелося змінювати на Давидова. На 29-й хвилині підопічні Локтіонова відкрили рахунок. Після прострілу Глоби влучно пробив Галата – 0:1. 10-й гол у чемпіонаті для Дениса, і особливо важливий – до цього в 2023 році він не забивав.

Після пропущеного м’яча підопічні Атласюка активізувалися, але зрівняти рахунок до перерви не змогли. На 36-й хвилині прострілив з флангу Дорошенко, але ніхто з партнерів не зміг пробити по воротах. На 51-й хвилині у верхній кут пробивав Проців, але дещо вище воріт. Ще через декілька хвилин Максим дуже небезпечно пробивав, але цього разу у поперечину. Розмова з тренером пішла на користь господарям, але у завершальній стадії атаки їм не вистачало холоднокровності. На 67-й хвилині помилився Механів, але Галата з-за меж штрафної не зміг влучити у порожні ворота.

На 71-й хвилині стандарт приніс успіх гостям. Глоба навісив зі штрафного, помилився на виході Механів, а Матвєєв влучно пробив головою – 0:2. Кирило відзначився дебютним голом за Кремінь. Наприкінці матчу Нива збільшила тиск у сподіванні відігратися: Слива дивом не замкнув дальню стійку, також міг забити Волохатий, але вдруге у матчі поперечина зіграла на руку гостей.

У підсумку, підопічні Локтіонова набирають три очки. Перемога дозволила гостям покращити своє становище в Чемпіонській групі. Кремінь переграє Ниву і піднімається з останнього місця у групі.

Man of the Match: Андрій Глоба (Кремінь)

21-річний хавбек прекрасно почував себе у цьому матчі. Його два расисти допомогли Кременю здобути дебютну перемогу у весняній частині сезону.

Нива (Тернопіль) – Кремінь (Кременчук) ‒ 0:2

Голи: Галата 29, Матвєєв 71

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Демчук, Слива, Танчак, Волохатий, Дорошенко, Гатала, Проців, Різник, Галадей. Запасні: Жупанський, Давидов, Тяпкін, Бей, Вольський. Головний тренер: Сергій Атласюк

Кремінь (стартовий склад): Музичка, Агапов, Сидоренко, Аркуша, Товкач, Матвєєв, Галоян, Фальковський, Галата, Глоба, Трофимюк. Запасні: Слуцький, Азізов, Кальчук, Панчишин, Кіреєв, Молько, Савіцький, Касімов, Вівдич. Головний тренер: Роман Локітонов

Тернопіль. Міський стадіон ім. Романа Шухевича. 13:00

Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

Група на вибування
  • Полтава

Другий візит прикарпатців на Полтавщину аж ніяк не очікується легшим. Якщо Гірник-Спорт, з яким вони втратили очки (1:1) є наймолодшим і найменш досвідченим колективом дивізіону, то СК Полтава – суперник добротний, зіграний, із низкою гравців, які пройшли школу вищих ліг, і не тільки в Україні. До слова, мотивує господарів ще менш вдалий старт, ніж у івано-франківців. Полтавська команда на старті сезону прикро програла вдома Буковині (1:2), після чого реабілітувалася в матчі з ФСК Маріуполь (4:2 на виїзді). Прикарпаття ж у 2023 році стартувало без поразок – хоча, як ми вже говорили, нічиї 1:1 з Гірником-Спорт і Скоруком були необов’язковими.

Раніше суперники не зустрічалися, цим ефектом сюрпризу та несподіванки й хороший другий етап. Вони розділяють 5-6 місця в утішному турнірі. Отже, було цікаво поглянути, що підготували тренери в стартових складах. Якщо СК Полтава виставила більш-менш звичний склад, то Прикарпаття в атаці замість досвідченого форварда Барчука вийшов 21-річний Хома. Здавалося б, дивна рокіровка – але хлопець, який лише втретє вийшов у цьому чемпіонаті, став героєм дебютного відрізку зустрічі, в якому все ідеально склалося для Прикарпаття. На довгу передачу пішов Цюцюра й скинув м’яча на хід Хомі, Андрій змістився з лівого флангу в центр і з-під суперників підступно пробив у кут – 0:1. Якщо забивати перший м’яч у новому сезоні, то саме так.

Ранній гол неабияк збадьорив команди: вони тут же обмінялися дальніми ударами Шинкаренка та Костенка, по кілька разів здорово грали на виходах Вічний і Герич, а перед відпочинком Цюцюра прорвався через лівий край і уже цілився в ворота, проте Підлепич у відчайдушному підкаті завадив йому розстріляти рамку. Суперники й надалі проводили напружену гру, проте так і не змогли змінити рахунок до перерви. І, будемо відвертими, Прикарпаття цілком могло навіть закріпити перевагу, а все це нагадувало попередній матч із Буковиною. Програний Полтавою вдома.

Після перерви господарі очікувано пішли вперед. Крайки Савенков і Пось зі своїх флангів дуже небезпечно пробивали по воротах Герича – трішки неточно. Кілька хороших подач напружували голкіпера гостей – зокрема, він витягнув не такий і простий м’яч після того, як Дрозд головою замикав навіс активного Савенкова. Швидкісні гравці, яких Сисенко випустив на заміни, відразу кілька разів загострювали гру – проте весь бракувало навіть не останнього, а передостаннього пасу. Прикарпаття велику увагу приділило найбільш небезпечним гравцям господарів і, треба це визнати, відрізало їх від м’яча.

Незважаючи на тиск господарів, матч завершився з мінімальною перемогою Прикарпаття. Безвиграшна серія підопічних Рипана раптово перетворються на безпрограшну – перемога та дві нічиї в 2023 році. Набравши 14 очок, Прикарпаття наздогнало Буковину та не відпустило далеко ФК Чернігів. А от СК Полтава – шок початку весняної частини сезону. Вдруге поспіль програє вдома. Ця команда за зіграністю та цілісністю складу однозначно може боротися за перемогу в Групі «вибування», натомість опиняться біля аутсайдерів.

Man of the Match: Роман Герич (Прикарпаття)

Не те, щоб багато роботи було в Герича, проте від неї залежало все. Якби підступний удар Дрозда не потягнув воротар, якби він сміливо не втрутився в кілька гострих подач і прострілів, які потребували виходів, важко було б утримати один гол переваги. А ще, звісно, й трішки пощастило, коли самі полтавці хибили з досить-таки вбивчих позицій.

СК Полтава – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 0:1

Гол: Хома, 6

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Пасічник, Підлепич, Савенков, Даниленко, Коваленко, Костенко, Щербак, Горжуй, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Тельнов, Томенко, Пось, Бичков, Яременко, Куімов, Таранушич, Дрозд, Замуренко. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Прикарпаття (стартовий склад): Герич, Шинкаренко, Француз, Швець, Матушевський, Попчук, Соловйов, Демків, Цюцюра, Тітаєвський, Хома. Запасні: Піцан, Кузьмин, Ю.Радульський, Титов, Стаднік, Волошинович, Барчук. Головний тренер: Олег Рипан.

Полтава. Стадіон “Молодіжний”. 13:30

Арбітр: Дмитро Кубряк (Одеса)

• Чернігів

Для суперників це була дебютна гра у Першій лізі. Фаворитом протистояння вважалися господарі, які мають амбіції поборотися за перемогу у групі. До того ж, програшна гостьова серія Діназу продовжується 5 ігор, а безгольова виїзна – 193 хвилини.

Відзначаємо повернення до стартового складу господарів після вилучення основного голкіпера Олександра Ширая. Команди розпочали гру у повільному темпі, ніхто не хотів ризикувати. Обидва колективи по черзі володіли мячем, але без загострення у заключній третині поля. Першого удару в площину воріт на 16-й хвилині завдав Мораренко (він багато та небезпечно бив у минулому турі), але прямо в руки голкіперу. На грі «сіверян» не могла не позначитися відсутність нападника Дмитра Кулика. На новій для себе позиції у цьому матчі грав Владислав Школьний.

На 22-й хвилині господарі забили, але у тому епізоді Зенченко порушував правила проти Коржука. Після передини тайму почали більш активно грати підопічні Чорного. Непоганий момент відзначитися був у Мироненка, але він зі штрафного пробив повз ворота.

Після перерви продовжували володіти ініціативою підопічні Чорного. На 55-й хвилині господарі заробили одинадцятиметровий. Богдан Оринчак зіграв рукою після прострілу Зубашівського. Пенальті реалізував Романченко – 1:0. Проте, вже через чотири хвилини Зенченко збив Коса і цього разу пенальті призначили у ворота Чернігова. Одинадцятиметровий реалізував Кос – 1:1.

На 69-й хвилині прямим ударом зі штрафного Дмитро Мироненко знову вивів господарів вперед – 2:1. Наприкінці зустрічі Максим Сердюк мав знімати всі питання про переможця, але влучив у стійку. Відігратися гості вдруге не змогли.

Man of the Match: Дмитро Мироненко ФК Чернігів-ШВСМ ()

Хавбек був активним протягом всього матчу, постійно намагався загострювати гру. Його шикарний гол зі штрафного приємно шокував всіх і приніс важливу перемогу. Пізніше зазнав прикрої травми, проте все ж встиг зробити цей вирішальний внесок.

ФК Чернігів-ШВСМ – Діназ (Вишгород) ‒ 2:1

Голи: Романченко, 57 (пен.), Мироненко, 69 – Кос, 61 (пен.)

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Шумило, Романченко, Зенченко, Мир.Сердюк, Кривобороденко, Мироненко, Зубашівський, Сираш, Макс.Сердюк, В.Школьний. Запасні: Рощинський, Руденко, Вересоцький, Макаренко, Пінчук, Галстян, Бибік, Коломієць, Койдан, Лакеєнко, Вовк, Федосов. Головний тренер: Валерій Чорний

Діназ (стартовий склад): Коржук, К.Школьний, Калинчук, Пестрецов, Корешков, Мораренко, Соловйов, Кіріченко, Клименко, Оринчак, Кос. Запасні: Дмитроченко, Шкурат, Літвінов, Півень, Пастернак, Ворона, Бистрицький, Білоус. Головний тренер: Олександр Головко

Чернігів. Стадіон “Юність”. 12:00

Арбітр: Роман Галицин (Суми)