Кривбас дотиснув Верес наприкінці непростого протистояння — футбол України

Колектив Юрія Вернидуба піднявся на другу сходинку турнірної таблиці.

Кривбас — Верес, фото УПЛ

Чим далі розгортаються події в українській Прем’єр-лізі в її поточному розіграші, тим більше несподіваних сценаріїв реалізуються безпосередньо перед нашими очками. Групу лідерів у турнірній таблиці станом на момент виходу команд із вересневої міжнародної павзи без участі таких команд, як київське Динамо, дніпровський Дніпро-1 чи луганська Зоря годі й було уявити, але реальність була такою, що поруч із донецьким Шахтарем перебував той-таки криворізький Кривбас.

Саме про домашній матч підопічних Юрія Вернидуба в рамках сьомого туру проти рівненського Вереса ми й мали можливість поговорити на завершення недільної частини протистоянь. Гості під орудою Сергія Лавриненка завітали на гру на тлі першої перемоги в сезоні, удома над одеським Чорноморцем (3:1), яку навіть після майже двох тижнів відпочинку вони навряд чи забули.

Гості вже з перших хвилин гри постали перед фактом того, що їм доведеться грати від захисту левову частину протистояння, бо Кривбас увімкнув пресинг на повну потужність та не давав можливості захисникам суперників переводити подих. Власне, це й призвело до голу на 11 хвилині, коли м’яч другим темпом із правого флангу було спрямовано до штрафного, де Кожушко не пробив Паста з гострого кута, але рикошет від воротаря пішов під порожні ворота на Бескоровайного, який просто відмовляється зупиняти свою домашню гольову серію.

Утім, Лавриненко мав передбачити й такий сценарій, тому ми побачили поступовий злам гри від рівненського колективу десь посеред першого тайму, наслідком чого став гол у відповідь. Хоча точного удару з пенальті в правий кут від Кучерова на 34 хвилині могло й не бути, якби на матчі був відсутній VAR, а арбітриня Анастасія Романюк залишила без уваги розташування Задераки в межах власного штрафного під час влучання м’яча в руку від удар Станіслава Шарая.

Бойовий перший тайм у підсумку завершився так, аби якнайдовше зберігати живою інтригу в цій грі, бо Верес вочевидь мав намір проводити другу половини в дуже обережному захисті, тоді як господарям доводилось остаточно забирати на себе ініціативу в контролі над м’ячем. Зробити це Кривбасу було доволі складно, тож ми побачили чималу кількість невдалих передач у завершальну фазу атаки від команди Вернидуба в подальшому.

Однак одного лишень запасу криворіжців було достатньо для того, аби не зупинятись, а там і простір поміж лініями суперників мав би колись віднайтись. Це сталось аж на 85 хвилині, але простріл Дібанго з лівого флангу штрафного, із невеличким утручанням Приходька на ближній, таки дістався Іліча перед порожніми воротами, після чого гравці Вересу попадали неначе вбиті від горя. Повернутись до гри вони просто не мали ні шансів, ані часу.

У наступному турі криворізький Кривбас зіграє гостьовий матч проти полтавської Ворскли, а рівненський Верес гостюватиме в київської Оболоні.

Кривбас — Верес 2:1
Голи: Бескоровайний, 11, Іліч, 85 — Кучеров, 34

Кривбас: Кліщук — Понєдєльнік, Стецьков, Бескоровайний, Дібанго — Іліч (Татарков, 88), Бізімана — Вакулко (Приходько, 64), Хомченовський, Задерака (Кузик, 82) — Кожушко (Дебелко, 63).

Верес: Паст — Вовченко, Хондак (Світюха, 78), Курко, Шевченко — Кучеренко, Кучеров (Кухарук, 87) — Гайдучик (Марусич, 65), С. Шарай (Гагун, 66), В. Шарай — Шестаков (Яго, 66).

Попередження: Бізімана — Кучеров, С. Шестаков, С. Шарай, Вовченко