Кварцяний: Поки я живий, я не залишу спроб відродити ФК Волинь

Виталий Кварцяный, фото — new.volynrada.gov.ua

Колишній тренер ФК Волинь, а нині голова Асоціації футболу Волині Віталій Кварцяний розповів про ідею відновлення виступів луцького клубу на професійному рівні.

“Поки я живий, я не залишу спроб відродити ФК Волинь. Але багато розповідати не хочу – щоб не злякати потенційних інвесторів. Успіх любить тишу”.

“У Луцьку є завод підшипників, один із небагатьох в Україні, який функціонував і давав продукцію. Він належить шведській компанії SKF. На своє 70-річчя я поїхав у Гетеборг на дитячий турнір. Там я зустрівся з керівництвом SKF. Зустріч допоміг організувати мій колишній вихованець Раймонд Лайзанс, який знає англійську і шведську мови. Він якраз привіз на турнір молодь ФК Рига”.

“Я шукаю багато варіантів: колись і з китайцями зустрічався, і з американцями. Китайці три роки тому хотіли купити ФК Волинь. Я поговорив із керівництвом, вони – ні «так», ні «ні», і в підсумку відмовилися продавати клуб. Потім війна поламала всі плани”.

“Власники Волині поки не хочуть говорити на цю тему. Я веду розмови з колишніми співробітниками ФК Волинь, вони не хочуть відкривати повністю карти, але час то не чекає. Нехай би сказали, що потрібно, – виплатити компенсацію або погасити вкладені гроші, щоб отримати правонаступництво. Якщо вони через деякий час самі хочуть відродити клуб, тоді ми будемо шукати інші клуби з Луцької області і починати з Другої ліги”.

“Думаю, ми знайдемо спільну мову з ПФЛ, щоб вони дозволили нам стартувати одразу з Другої ліги, якщо ми надамо інвесторські гарантії. У нас уже є на прикметі клуб, який має інфраструктуру і підтримку місцевої влади ОТГ. Назву клубу я поки розкривати не хочу. В УПЛ уже грала команда з смт, це Інгулець, то чому б нам не спробувати?”

70-річний тренер очолював Волинь у різні періоди, починаючи з 1989 року. Найбільш відома його тренерська діяльність припала на час з 2001 року. Із 2017 року Кварцяний був почесним президентом луцького клубу.

За інформацією Sport Arena, Волинь не повернеться до професійного футболу наступного року. Швидше за все, вона пропустить ще щонайменше один сезон.

Нагадаємо, у березні 2023 року головний тренер Волині U-19 Альберт Шахов говорив про можливість для першої команди луцького клубу заявитись у Другу лігу. За тодішніми словами спеціаліста, “клуб призупинив свою діяльність, але не ліквідований”.

Проте влітку Волинь була виключена із Професійної футбольної ліги разом із ще чотирма клубами, які не подали заяв про продовження тимчасового призупинення участі у змаганнях сезону 2023/24, не сплатили членські внески та не продовжують свою діяльність.

У вересні екс-гравець та тренер луцької команди Тарас Михалик повідомив, що про повернення Волині у професійний футбол питання поки що не стоїть. За його словами, інвестор відмовився від фінансування. “Зараз є дитяча школа, а клуб припинив своє існування”, – заявив Тарас.

Волинь посіла десяте місце у підсумковій турнірній таблиці сезону 2021/22 у Першій лізі, який було завершено достроково через вторгнення російських військ в Україну. З того часу неодноразово постало питання про поновлення виступів луцьким клубом, але поки що цей варіант реалізувати не вдалося.