Ла Ліга стримала апетити вдвічі, АПЛ – збільшила їх на 100%, Саудівська Аравія – на 600%. Як змінилася трансферна політика топ-ліг світу за останні п’ять років

Криштиану Роналду. Фото — Getty Images

Клуби АПЛ у літнє трансферне вікно витратили понад 2,8 мільярда євро. Це найвищий показник у світі. На другому місці, дещо несподівано – французька Ліга 1, з 898 мільйонів. Третя позиція – у Саудівської Про Ліга, клуби якої витратили сумарно 837 мільйонів євро.

Читайте також: Найкраще літо Олександрії, Кравець – поки що найдорожчий український перехід, Зоря витратила більше за Динамо. Як проводять літнє трансферне вікно клуби УПЛ

Саме Про Ліга Саудівської Аравії показала найбільше зростання сум, які виділяються на трансфери за останні п’ять сезонів. За даними Football Benchmark, ще п’ять років тому клуби ліги за літо на придбання нових футболістів витратили лише 121 мільйон євро. У нинішнє трансферне вікно витрати зросли на 622%.

Читайте також: Салах не перейде з Ліверпуля до Аль-Іттіхада

Продовжує вести «гонку придбань» й АПЛ. У порівнянні з міжсезонням-2018/2019 витрати клубів Ліги зросли сумарно на 97%. Продовжують рости і трансферні «апетити» та клубів Бундесліги. Щоправда, як і всі завжди в Німеччині – планомірно та обґрунтовано: порівняно з літом п’ятирічної давності витрати виросли на 55%.

З чемпіонатів великої п’ятірки збільшує витрати на трансфери та французька Ліга 1 – 37% зростання порівняно з літом-2018/2019.

Натомість здивували іспанська Ла Ліга та італійська Серія А. Представники вищого дивізіону італійського футболу п’ять років тому на трансфери витрачали майже на рівні клубів АПЛ, а зараз поступаються їй більш ніж утричі, зменшивши свої трансферні апетити на 28%. Ще дбайливіше до грошей стали ставитися клуби Ла Ліга, чиї трансферні витрати порівняно з літом п’ятирічної давності зменшилися на 55%. І так цього літа іспанці витратили на трансфери найменше у великій п’ятірці.

І звичайно ж, не можна пройти повз Китай. Місцева Суперліга, яка ще п’ять років вважалася відмінним місцем для заробітку, остаточно зхлопнулася. Усього 2 мільйони євро на трансфери – незначна сума порівняно зі 161 мільйонами, які клуби виклали п’ять років тому.

Ну і так, закриваючи тему Саудівської Аравії: так виглядає збірна зірок Про Ліги. Погодьтеся, вражає.