На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 18-го туру.
субота, 25 листопада 2023 року
Група Б
- Володимирівка
Лідер приймав сьому команду першості. Причому, в першому колі Гірник-Спорт встиг запам’ятатися Інгульцю, до останніх секунд матчу з контраверсійним пенальті утримуючи нічийний рахунок. Власне, це єдина мотивація для господарів, які достроково гарантували собі перше місце. А от Гірник-Спорт хотів би піднести справжню сенсацію, щоб не переживати за матчі конкурентів – серед яких Кремінь цілком міг би в випадку перемоги над ФСК Маріуполь потіснити горішньоплавненців із сьомого місця.
Очікувано господарі стадіону імені Поворознюка почали активніше. Вже в дебюті Мельничук перевірив пильність воротаря Проценка. Кілька гострих подач виконав Інгулець із флангів, активно діяла трійка Богунов-Резепов-Козак. Навіть без таких основних гравців, як Козиренко, Запорожець і Сітало, атака в господарів працювала в штатному режимі.
Проте не можна недооцінювати нинішній Гірник-Спорт. Незважаючи на молодий і недосвідчений склад, він деякий час перебував серед лідерів і навіть просунувся на кілька раундів у Кубку України. А свій перший же гарно розіграний епізод підопічні Куценка завершили голом. Атаку з глибини починав Тузенко, далі м’яч перейшов справа наліво, звідки Романенко виконав зручний простріл на Нижника. Удар у дотик – і 0:1. Дебютний гол Артема за свою нову команду. Жаль тільки, що автор асисту травмувався і ще до перерви Романенка замінив Шептіцький.
Чи могли відігратися петрівці? Ще до перерви – цілком можливо. Якщо деякі інші спроби забити від того ж Мельничука, Кольцова, Гаджука не досягнули успіху, то Богунов лише дивом не зрівняв рахунок десь на 40 хвилині. Слідом Квасов ледь не замкнув одну з подач. А Мельничук зі штрафного запустив м’яча поряд із каркасом. Гаряче було в ці хвилини біля воріт Проценка, важко сказати, чим би скінчився перший тайм, але затяжна повітряна тривога перервала його – гра відновилася другим таймом із 15-хвилинною затримкою.
Після перерви Інгулець продовжив тиснути, щоб відігратися. Неточно здалеку пробив оборонець Малиш, далі Квасов підсік м’яча поруч зі стійкою, обвідний удар Кольцова потягнув воротар Проценко, потім справився з прямим штрафним від Мельничука, а Шершень також здалеку направив м’яча поруч із дев’яткою… І всі ці зусилля могли б обнулитися на 64 хвилині, коли на добиванні переправив м’яча в ворота Паламарчука Дмитрієв – арбітр все ж не зарахував гол через офсайд.
Тиск, який здійснювали господарі, спрацював у самій кінцівці гри. Після подачі Козиренка з правого флангу Малиш головою скидав м’яча вздовж воротарського майданчика, і там він перетнувся з рукою когось із суперників. Досвідчений Кольцов із 11-метрової позначки ударом правої ноги розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 1:1. Віталій відзначився дев’ятим голом, і шість із них – саме з пенальті.
Але останні хвилини все ж не схилили шальки терезів на чиюсь користь, важкий матч завершився внічию, Інгулець завершив турнір першим, а Гірник-Спорт знову (тепер із більшими шансами) відстоюватиме свою першолігову прописку.
Герой матчу: Ярослав Проценко (Гірник-Спорт)
Неодноразово вступав у гру воротар гостей, багато було моментів, коли Проценко по-справжньому рятував ворота «гірників». Пропустив лише з пенальті, посприявши нічийному результату в гостях у лідера.
Інгулець (Петрове) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 1:1
Голи: Кольцов, 85 (пен.) ‒ Нижник, 21
Інгулець (стартовий склад): Паламарчук, Мельничук, Шершень, Малиш, Ченбай, Кольцов, Гаджук, Козак, Богунов, Резепов, Квасов. Запасні: Восконян, Сметанка, Ставничий, Запорожець, Козиренко, П’ятов, Чабан, Боровський, Сітало, Лісняк, Місержи, Сидоренко. Головний тренер: Владислав Лупашко
Гірник-Спорт (стартовий склад): Проценко, Черниш, Мороз, Чібуезе, Романенко, Кальчук, Дмитрієв, Тузенко, Черткоєв, Гора, Нижник. Запасні: Веклич, Подрезан, Козлов, Петров, Янчук, Жуков, Орнат, Височин, Юрченко, Шептіцький, Молько. Головний тренер: Валерій Куценко
- Володимирівка. Стадіон ім. Олександра Поворознюка». 12:00
- Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів)
- Демидів
Зустріч десятої та шостої команд групи. Діназ у попередньому турі в гостях поступився Полтаві і замикає турнірну таблицю групи. Перемога могла дозволити команді з Вишгорода залишити турнірне дно. Металург в минулому турі на своєму полі порівну розділив очки з Маріуполем. Підопічні Володимира Микитина у попередніх трьох матчів голів в чемпіонаті не забивали.
Запоріжці на початку зустрічі прогнозовано взяли м’яч під свій контроль, але без просування вперед. Поступово вишгородці перехопили ініціативу, але і в них мало що виходило в атаці.
На 14-й хвилині небезпечно зі штрафного пробивав Білоцерковець, але повз ближній кут. А через дві хвилини господарі реалізували свою контратаку. Новіков головою скинув на Кіріченка, який увірвався до штрафної і пробив у дальній кут – 1:0. Гол додав вишгородцям впевненості у власних силах.
На 25-й хвилині нарешті прокинулися запоріжці, але удару Сейтхалілова не вистачило точності. Підопічні Головка не давали своїм суперникам вільних зон, а з позиційним футболом у запоріжців були суттєві проблеми.
Наприкінці тайму з декількох метрів мав забивати Кіріченко, але у площину воріт він не влучив. На 44-й хвилині Гільєрме заблокував удар Сейтахалілова, який вже бачив м’яч у воротах. Активізувалися запоріжці наприкінці тайму, але забити не змогли.
Відразу після перерви підопічні Микитина грали першим номером і намагалися якомога швидше зрівняти рахунок. Вишгородці віддали ініціативу супернику і розраховували на швидкий вихід з атаки. На 55-й хвилині знову небезпечно пробивав Сейхалілов, але Дмитроченко зіграв уважно.
В середині другого тайму гра вирівнялася. Було багато боротьбі у центрі поля, яку ніхто не хотів програвати. Запоріжці прагнули все ж зрівняти рахунок, але досягнути свого не змогли.
Навіть незважаючи на мінімальну перемогу, Діназ залишився останнім. Запоріжці не потрапляють до топ-5, і це гучна сенсація, якщо пригадувати минулий сезон, коли Металург виходив у плей-офф за місце в УПЛ і навіть у першому матчі завдав великих неприємностей Вересу.
Герой матчу: Данило Кіріченко (Діназ)
21-річний хавбек проявив себе з найкращого боку і приніс команді перемогу. Для Данила це четвертий гол у сезоні.
Діназ (Вишгород) – Металург (Запоріжжя) – 1:0
Голи: Кіріченко, 16
Діназ (стартовий склад): Дмитроченко, Ярмак, Літвінов, Гільєрме, Волошин, Малакі, Соловйов, Матюшенко, Венгер, Кіріченко, Новіков. Запасні: Борисенко, Школьний, Ворона, Гемега, Баранов, Калинчук, Кобзар, Старенький, Хоцяновський. Головний тренер: Андрій Мельничук
Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Басов, Піддубний, Страдс, Сніжко, Крапивний, Сейтхалілов, Фальковський, Білоцерковець, Буряк. Запасні: Ніколаєнко, Галата, Могильний, Палюх, Польовий, Сад, Іродовський. Головний тренер: Володимир Микитин
- Демидів. Стадіон «Діназ». 12:00
- Арбітр: Павло Плєшко (Кременчук)
- Київ
Мабуть, не треба зайвий раз наголошувати на тому, яке значення мав заключний у цьому році матч для Маріуполя. Команда Олега Краснопьорова за крок від “чемпіонської” групи. Для потрапляння в заповітну десятку достатньо було не програти Кременю. В такому випадку переслідувачі з Запоріжжя не наздоганяли б азовців…
Відкладати справу у довгий ящик номінальні господарі не стали. Достатньо швидко – вже на 7-й хвилині – повели в рахунку. Капітан Мочевінський шикарним пасом розрізав оборону кременчужан, а Харжевський, що підключився до атаки, від правого кута штрафної поцілив точнісенько в дальній кут – 1:0.
Маріуполь забив і навіть не думав зупинятися. Роботи у Слуцького вистачало. А на 25-й хвилині гостей від неприємностей врятувала вже поперечина – прийняла на себе дальній постріл Булгакова.
Кремінь у першому таймі, що називається, “мовчав”. Заграв по перерві. І який чудовий момент створили і не реалізували гості на 55-й хвилині! Савіцький а-ля Мочевінський вивів Трофимюка на ударну позицію, однак молодий форвард не зміг переграти Караващенка, який вчасно вийшов з воріт і ліквідував загрозу. Пізніше намагався вразити ворота азовців уже сам Савіцький, однак не влучив у ціль. Трофимюк спробував забити головою – м’яч пройшов поруч зі стійкою.
Азовці під завісу матчу взяли гру під свій контроль. Гошкодеря завдавав небезпечного удару, потім – Пуди, але рахунок першого тайму не змінився.
Маріуполь після минулого вкрай невдалого сезону (за його підсумками мав вилітати, однак через реформування ліги зберіг прописку) нинішній провів просто фантастично. Команда Олега Краснопьорова заходить у “чемпіонську” групу з бронзової позиції, випередивши потужні колективи з Полтави, Сум, Запоріжжя…
Герой матчу: Петро Харжевський (ФСК Маріуполь)
Один з найактивніших у складі господарів став автором єдиного в матчі голу.
ФСК Маріуполь – Кремінь (Кременчук) – 1:0
Голи: Харжевський, 7
Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Харжевський, Шушко, Терехов, Мамросенко, Булгаков, Гошкодеря, Мочевінський, Пентелейчук, Пуди, Батальський. Запасні: Кравцов, Якубенко, Мельниченко, Літюк, Чернецький, Петровський, Махиня, Олійник. Головний тренер: Олег Краснопьоров
Кремінь (стартовий склад): Слуцький, Товкач, Аркуша, Сидоренко, Азізов, Панчишин, Савіцький, Жданович, Галоян, Глоба, Трофимюк. Запасні: Матус, Дудник, Дихтярук, Рокотянський, Кіреєв. Головний тренер: Ігор Климовський
- Київ. Стадіон «Лівий берег». 12:00
- Арбітриня: Людмила Тельбух (Дніпро)
- Чернігів
Тільки вигравати треба було полтавській команді, щоб не переживати за своє місце в п’ятірці найкращих. У той же час, ФК Чернігів якраз у минулому турі перервав свої затяжні невдачі перемогою в Горішніх Плавнях. Через дискваліфікацію Макаренка на лівий фланг оборони господарі вимушено поставили номінального центрбека Зенченка. Головна втрата гостей – забивний вінгер Шмигельський, але він уже не перший тур пропускає через травму.
Почали активніше гості. На 8-й хвилині новачок полтавської атаки з небезпечної атаки пробив повз воріт Вівдич – успішний новачок нападу команди Сисенка. Пізніше Щербак справа знайшов Бужина з Горжуєм, але удар з гоструватого кута не зміг «прошити» воротаря чернігівців.
А через десять хвилин, за зовні спокійної та розміреної гри, цей форвард зіграв важливу роль у результативній комбінації. Вівдич зачепився за м’яч на лівому куті карного майданчика, підключив Щербака. А той показав рівень мислення надсучасного комп’ютера: відразу ж щічкою відпасував на лінію карного майданчика, де Копитов у оточенні суперника прийняв, розвернувся і правою ногою пробив повз Ширая – 0:1. Третій гол при трьох асистах для Дмитра в поточному чемпіонаті, особливо сильно він заграв якраз восени.
А що ж «тигри»? Уже на 24-й хвилині в них виник певний реальний шанс забити. Нібито незручний штрафний із правого краю, але ж ми знаємо, який удар у Мироненка: м’яч прошмигнув над самою поперечиною. Ще один стандарт від «професора» середньої лінії ФК Чернігів дивом не замкнули відразу кілька одноклубників. Про ці моменти довелося пошкодувати відразу після перерви.
Пішла атака гостей через правий фланг, і тільки ФК Чернігів відбився після флангової передачі Копитова, як на підбирання встиг Бужин, відпасував на Щербака, який чергував поруч, а той, знову ж таки, правою ногою запустив м’яча в район правої від воротаря дев’ятки – 0:2. Десятий гол Дмитра при п’яти асистах. «Тигри» намагалися відігратися, був навіть момент, коли Романченко заштовхнув м’яча в ворота, проте арбітр гол не зафіксував. Пізніше шикарний дальній удар Мироненка голкіпер Варцаба перевів у саму поперечину.
Вилучення Бибіка, який намагався зупинити атаку полтавців на фланзі, не позбавило куражу ФК Чернігів. У кінці матчу господарі повернули інтригу в меншості. Савенков збив Безгубченка, Пінчук м’яко подав зі штрафного з лівого кута карного майданчика, а Койдан прямо перед воротарем підсік м’яча головою – 1:2. Третій гол півзахисника при одному асисті. А в кінцівці після ауту з лівого флангу м’яч відскочив до Романченка, і захисник смачно розстріляв ворота – 2:2. Перша результативна дія Анатолія в поточній першості.
Нервові останні хвилини завдали гостям немало неприємностей, але все ж не змінили того факту, що СК Полтава – у групі «Чемпіонська». 29 очок у гостей, Металург навіть у випадку перемоги мав би 28, а він ще й програв. Можна привітати містян Полтави. Перша нічия в сезоні (!) у містян Чернігова.
Герой матчу: Дмитро Щербак (СК Полтава)
Забив сам і дуже розумним пасом асистував Копитову – черговий прекрасний матч.
ФК Чернігів – СК Полтава – 2:2
Голи: Койдан, 83, Романченко, 90+4 ‒ Копитов, 19, Щербак, 47
Вилучення: Бибік (ФЧ), 73
Чернігів (стартовий склад): Ширай, Шумило, Романченко, Лакеєнко, Зенченко, Бибік, Ментей, Мироненко, Койдан, Сердюк, Федосов. Запасні: Рощинський, Герасименко, Школьний, Стрілець, Посмашний, Пінчук, Безгубченко, Вересоцький, Вовк, Галстян, Давиденко, Кривобороденко. Головний тренер: Валерій Чорний
Полтава (стартовий склад): Варцаба, Бужин, Опанасенко, Ходуля, Мігунов, Даниленко, Копитов, Горжуй, Щербак, Перебора, Вівдич. Запасні: Тельнов, Васецький, Савенков, Клименко, Коцюмака, Плахтир, Стрельцов, Шаповалов. Головний тренер: Володимир Сисенко
- Чернігів. Стадіон «Юність». 12:00
- Арбітр: Сергій Труба (Черкаси)
- Київська область
Обидві команди достроково вийшли в групу «Чемпіонська», проте є ще одне питання, яке вони не вияснили одне щодо одного – при трьох очках переваги Лівий берег повинен не програвати вдома, щоб утримати почесне друге місце. Вікторія ж, вигравши в першому колі на своєму полі в киян, в випадку перемоги змістить Лівий берег із другого місця. Такими були розклади напередодні заключного туру першого етапу. При цьому провідний півзахисник Покотилюк не міг допомогти гостям напередодні важливого виїзду, тоді як господарі вийшли фактично в оптимальному на сьогоднішній день складі.
Уже на першій хвилині брати Когути виконали штрафний з правого кута карного майданчика. Після подачі воротар Литвиненко змушений був відбивати м’яча, і це ще добре, що Сухоручко не встигав на добивання. У відповідь на вкритому поморозним сніжком правому фланзі Вікторія провела свою атаку, непогано пробивав Мишенко, слідом з передачі Зозулі та виносу Лебеденко завдав більш неточного удару.
Ці випади гостей завели господарів. Хорошу атаку через центр провели «лелеки», а ключові учасники комбінації – брати Когути – довели її до швидкого голу. Микола відпасував на лівий фланг, звідки Іван оцінив ситуацію, прицілився та правою ногою на виконання пробив у район дальньої дев’ятки – 1:0. Другий гол при шести асистах для Івана, перший асист при одному голі для Миколи. На двох Когути причетні до 10 голів Лівого берега, якщо рахувати «гол+пас».
На куражі відразу ж міг забивати Войцеховський, але не пройшло й десяти хвилин, як рахунок було подвоєно. На своєму фланзі до кінця відпрацював Астахов, продерся крізь кількох суперників і від правої лицьової відпасував у центр. На лінію карного майданчика набігало відразу кілька гравців, і, випередивши одного з одноклубників, Співаков завдав гарного удару в дотик – 2:0. Це вже 9-й гол для Андрія, він іде другим бомбардиром усього чемпіонату, граючи центрального півзахисника.
На деякий час перехопила ініціативу Вікторія. Було все: й багатоходові, розлогі атаки, й навала під час стандартів (з одного з них дивом не забив Нелін), і навіть претензія на пенальті (втім, як показали відеоповтори, Машталір все ж падав без надміру допомоги суперників із порушенням правил). І поки гості старалися відігратися, Лівий берег довів рахунок до розгромного. Після кутового М.Когута від правого прапорця не зміг забити Войцеховський, але на лінії воріт не зміг вибити далеко Долінський. Цим і скористався Якимів, який зблизька переправив м’яча в сітку – 3:0. Для Андрія, який весь сезон системно грає в центрі захисту, а не півзахисту, як звик, це перший гол у чемпіонаті при двох асистах.
Другий тайм заготував для суперників багато цікавого. Спершу надія повернулася до Вікторії. Астахов у боротьбі з Байдалом чиркнув собі м’ячем по руці. От тільки воротар господарів Чеботарьов, метнувшись вправо від себе, парирував удар досвідченого Шавріна. А вже через три хвилини ще раз забив Лівий берег. М.Когут із п’яточками та прокиданнями продерся через правий фланг, але м’яч відскочив у центр карного майданчика. На лінії Співаков головою направив м’яча на І.Когута та отримав зворотню скидку, після чого правою ногою пробив у правий від воротаря нижній кут – 4:0. Це 10-й гол Андрія!
Значно посилили гру й заміни киян. Литовченко та Куліш могли забивати п’ятий м’яч господарів, а коли останній вже вибігав прямо на воротаря, «зірвав стоп-кран» перед карним майданчиком Сахно. За його фол проти Куліша арбітр залишив Вікторію вдесятьох. У меншості гості старалися підсолодити поразку хоча б голом престижу, але ні вихід Галенка, ні когось із швидкісних гравців, не приніс результату. Найкращий шанс – дальній удар Чеглова, та м’яч оминув ворота «лелек».
Натомість, коли Литвиненко потягнув смачний удар з лівого флангу, першим на добиванні був Синиця – 5:0 фактично з лінії воріт. Четвертий гол пізнього новачка Лівого берега. А міг бути ще один! Петренко, який класно ввійшов у гру, накрутив кількох суперників, але був збитий одним із них – Сасовським. Виконував сам постраждалий, але Литвиненко парирував м’яча, а Курелех у божевільному стрибку не дав добити й головою виніс м’яча.
Ця розгромна перемога не лише залишає друге місце в групі за підопічними Первака, а й дає киянам важливу перевагу в очних матчах над Вікторією. Тепер на другому етапі, навіть якщо Вікторія набере стільки ж очок, скільки й Лівий берег, 5:1 за очними зустрічами дасть перевагу саме столичному клубу.
Герой матчу: Іван Когут (Лівий берег)
Відкрив рахунок, виступив асистентом при ще одному. Брати Когути – справжній моторчик своєї команди в цьому матчі й не тільки.
Лівий берег (Київ) – Вікторія (Миколаївка) – 5:0
Голи: І.Когут, 12, Співаков, 21, 59, Якимів, 40, Синиця, 83
- Незабиті пенальті: Шаврін (ВМ), 56 – воротар;
- Вилучення: Сахно (ВМ), 71
Лівий Берег (стартовий склад): Чеботарьов, Астахов, Якимів, Слотюк, Дударенко, Співаков, Дедух, Войцеховський, М.Когут, І.Когут, Сухоручко. Запасні: Сташків, Чернятинський, Швець, Самар, Биков, Литовченко, Куліш, Петренко, Синиця, Янковський. Головний тренер: Віталій Первак
Вікторія (стартовий склад): Литвиненко, Зозуля, Сасовський, Нелін, Сахно, Лебеденко, Долінський, Мишенко, Євпак, Машталір, Шаврін. Запасні: Шеліхов, Курелех, Савченко, Бойко, Чеглов, Здирко, Байдал, Галенко, Шпирьонок. Головний тренер: Анатолій Безсмертний
- Київська область. Стадіон «Лівий берег». 12:00
- Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)
п’ятниця, 24 листопада 2023 року
Група А
- Чернівці
Буковина в минулому турі в гостях зазнала розгромної поразки від Агробізнеса і перебуває на 6-му місці у турнірній таблиці групи. Лише перемога зберігає шанси чернівецької команди потрапити до першої п’ятірки команд. Поділля після домашньої поразки від перебуває на восьмому місці і якщо здобуде три очки, то може наздогнати тернопільську Ниву.
На початку зустрічі господарі прогнозовано активно пресингували і намагалися якомога швидше доставляти м’яч до заключної третини поля. Поступово підопічні Костишина змогли відвести гру від власних воріт. Стартовий натиск чернівецького колективу успіхом не завершився. Моментів у футболістів Буковини не було.
На 16-й хвилині гості відкрили рахунок. Оробець віддав, а Войтіховський обіграв двох гравців Буковини і пробив у кут – 0:1. Цей гол додав впевненості хмельницькому колективу, який почав більше контролювати м’яч. На 28-й хвилині нарешті з’явилася робота у Непогодова, коли він парирував удар Глаголи. До перерви підопічні Мельничука відігратися не змогли.
На початку другої половини зустрічі господарі знову заграли активніше, але останньої передачі їм не вистачало. Вертикальний футбол не приносив успіху футболістам Буковини. На жаль, моментів у другому таймі майже не з’являлося. На 78-й хвилині Новотрясов головою скинув м’яч прямо на Костенка, який реалізував вихід один на один – 0:2. Самі собі привезли гол господарі. У підсумку Буковина завершує сезон поза топ-5.
Герой матчу: Максим Войтіховський (Поділля)
Захисник, вимушено висунутий у напад, як завжди, був активний і його результативний удар суттєво змінив перебіг матчу і допоміг гостям виграти.
Буковина (Чернівці) – Поділля (Хмельницький) – 0:2
Голи: Войтіховський, 16, Костенко, 78
Буковина (стартовий склад): Пономаренко, А.Рябий, Новотрясов, Пасічник, Данилюк, Цурупін, Глагола, Бодня, Фарасєєнко, Палагнюк, Скотаренко. Запасні: Степаненко, Закорський, Власенко, Духота, Мануіла, Митрик, Паламарчук, Пець, Прокопчук, Червінський, Штифанович. Головний тренер: Андрій Мельничук
Поділля (стартовий склад): Непогодов, Назарчук, Цибульник, Веремієнко, Сімінін, Пріхна, Задоя, Боженар, Оробець, Войтіховський, Василенко. Запасні: Задерейко, Лис, Болденков, Савчук, Коваленко, Каверін, Доброхотов, Костенко. Головний тренер: Віталій Костишин
- Чернівці. Стадіон «Буковина». 12:00
- Арбітр: Катерина Усова (Київська область)
- Хуст
Поєдинок турнірних сусідів групи з однаковою кількістю очок. Хуст в минулому турі продовжив свій затяжний програшний серіал, поступившись в гостях тернопільській Ниві. Команда Володимира Циткіна з 1 жовтня очок в чемпіонаті не набирає. Металіст у попередній грі на своєму полі порівно поділив очки з бузівською Нивою. Підопічні Андрія Аніщенка в разі перемоги могли залишити турнірне дно, відправивши туди саме хустян.
Вже на третій хвилині гості відкрили рахунок. Дігтярь подав, а Гомес п’ятою переправив м’яч у сітку – 0:1. Шикарний гол капітана Металіста. У хустян мало що виходило в атаці. Занадто багато помилялися. Варто відзначити якісну гру у захисті підопічних Аніщенка, які грали максимально уважно. У господарів м’яч взагалі не тримався.
Дуже складно було комбінувати на полі з великою кількістю води. Залишалося сподіватися на стандарти та вертикальний футбол. Саме після подачі з кутового міг збільшувати перемогу Металіста Рязанцев, але він пробив вище воріт. На перерву команди пішли за переваги гостей.
На 47-й хвилині потужно зі штрафного пробивав Іванов, але м’яч пролетів вище воріт. Почали більше контролювати м’яч господарі, але до гольових моментів справа не доходила. Харків’яни грамотно збивали темп матчу. І ось на 57-й хвилині вихованець футболу Харківщини Іванов збив Дігтяря й арбітр призначив пенальті. Одинадцятиметровий холоднокровно реалізував Петро Луців – 0:2. Петро забиває у ворота команди, у якій починав сезон.
На 78-й хвилині господарі залишилися у меншості. Другу жовту отримав Вадим Мердєєв. Проте у меншості господарі змогли навіть забити. Вагін закинув у штрафну і м’яч від захисника відлетів до Василинця, який пробив у верхній кут – 1:2. У підсумку перемога дозволила гостям піднятися з останнього місця. ФК Хуст проводить важкий дебютний сезон у Першій лізі, що не дивно – в той час, як конкуренти посилювалися, закарпатці ще й втрачали лідерів, один із яких забив сьогодні за харків’ян.
Герой матчу: Габріель Гомес (Металіст)
Капітан харків’ян реабілітувався за автогол у попередньому турі і шикарним ударом п’ятою допоміг гостям виграти.
ФК Хуст – Металіст (Харків) – 1:2
Голи: Василинець, 82 – Гомес, 3, П.Луців, 58 (пен.)
Вилучення: В.Мердєєв, 78 – повторне попередження
Хуст (стартовий склад): Левченко, Скиба, Іванов, Тихненко, Павлич, Вагін, Вадовський, Станкович, Приходько, М.Пилип, Борисенко. Запасні: М.Мердєєв, В.Мердєєв, Рябенко, Диянчук, Баник, Василинець, Шевчук, Колчін. Головний тренер: Володимир Циткін
Металіст (стартовий склад): Рибак, Бусько, Гомес, Федорів, Дігтярь, Багачанський, Тепляков, Ісаєнко, Рязанцев, В.Луців, П.Луців. Запасні: Шумілов, Фастов, Абрамов, Вернаттус, Горенко, Горяінов, Кайдалов, Мораренко, Приходько, Синчук, Віктор Ян. Головний тренер: Андрій Аніщенко
- Хуст. Стадіон «Карпати». 12:00
- Арбітр: Анатолій Ухов (Кривий Ріг)
- Львів
Заключний тур 2023 року завершував перший етап Першої ліги. Лідер приймав сьому команду першості, маючи більш ніж вдвічі більше очок – 42 проти 20-ти. Та не все просто було в цій парі.
По-перше, Нива славиться непоступливістю – зокрема, й у цьому чемпіонаті на своєму полі вирвала нічию з «левами». По-друге, турнірне положення максимально мотивувало тернополян. Мали скластися дві головні обставини: Нива – виграти у Львові, Прикарпаття – програти вдома Агробізнесу. І тоді за рівності очок тернополяни мали б над івано-франківцями перевагу в особистих зустрічах (0:0, 1:0).
Проте рахувати щось варто було, лише виконавши першу з вимог. А Карпати вдома не програють ще з 13 травня – відколи їх майбутній захисник Векляк приніс перемогу на той час своїй команді, запорізькому Металургу, на стадіоні «Україна». Нива ж у минулому турі розгромила ФК Хуст – 4:1, тож вийшла на матч максимально налаштованою.
Щоправда, вже в дебюті Бороденко (герой матчу з закарпатцями) «підсів» на жовту картку, і після штрафного Чачуа Ігор пробивав у площину воріт – перший, але далеко не останній сейв Механіва. Загалом, господарі навалили на суперників безліч стандартів, на які охоче ходили стрибучі захисники Векляк і Бабогло. Постійно рухалися та комбінували півзахисники. Нападник Ігор опускався за м’ячем, шукав зони, не лінився нав’язувати боротьбу.
А що ж Нива? Намагався у дебюті гри з кута карного майданчика забити Волохатий, а вже пізніше, десь на 35-й хвилині, замикав подачу Бей – і воротар Кожухар зреагував на удар головою. Втім, значною територіальною перевагою та ігровою ініціативою володіли Карпати. Це дуже відчувалося. Єдине, ще до перерви відразу дві заміни довелося провести Маркевичу – на 17-й хвилині травмованого Саківа замінив Сухар, а на 39-й після пошкодження Рябова на полі з’явився Демченко.
Якщо чесно, сам перший тайм був нуднуватим – згадаємо удар того ж Рябова здалеку (Механів парирував його на 30-й хвилині) та смачний пристріл Костенка (на 40-й хвилині знову працював воротар Ниви). Але витримати цей темп до свистка на перерву тернополянам не вдалося, тому що в компенсований час Карпати лише дивом не реалізували жодного зі своїх гарних епізодів. Це були гарно розіграні епізоди: спершу Механів рятував після випаду Ігоря, потім після кутового Чачуа Ігор головою направив м’яча в штангу, а Механів потягнув добивання від Бабогла із просто-таки вбивчої позиції.
Голів усе не було, хоч як до цього й прагнули обидві Карпати. Першим не витримав Маркевич – у перерві замість Костенка на лівий фланг півзахисту випустив досвідченого Картушова (запам’ятаємо цей момент). Малюнок гри не змінився: так само Карпати володіли ініціативою, виконували безліч стандартів, після яких пробивали захисники та нападник Ігор. Нива ж атакувала в відповідь не так часто, а до ударів доводила взагалі рідко. Хіба що невлучний удар Бороденка на 57-й хвилині можемо згадати в цьому плані.
А от Карпати досягнули свого – і зі стандарту. Дорошенко завалив Підлепенця, а Картушов розкішним обвідним ударом з лівої ноги відправив м’яча в ворота – 1:0. Довго Єгор сидів на лавці запасних, рідко проривався в основу, проте завершив перший етап на максимально мажорній ноті. Наче тяжку ношу скинули зі своїх плеч львів’яни – далі вони заграли помітно вільніше та розкутіше.
Спочатку Ігор ледве не забив після чергового підключення на стандарт, слідом Підлепенець протягнув м’яча та пробив зовсім поряд зі стійкою. А забити вдруге львів’янам вдалося після дитячої помилки гостей. Механів, ведучи перепасовку із захисниками, просто-таки ткнув м’яча на Чеха, від якого м’яч відскочив до Ігоря. Бразилець вийшов на воротаря й підсічечкою-черпачком його перекинув – 2:0. Восьмий гол при одному асисті для Невеса Алвеса.
Своє і без того важке положення Нива погіршила, коли вихованець львівського футболу Танчак врізався в Демченка й був вилучений з поля. А в більшості Карпати забили втретє. Вони розігрували гарну багатоходівку й мали всі шанси забити красиво після пасів п’ятками та коротких пасів, натомість Чачуа зіграв на добиванні – 3:0. Амбросій має п’ять голів при трьох асистах.
Карпати залишилися, звісно, першими, а Нива навіть у випадку успішного результату пережила б розчарування – Прикарпаття виграло свій домашній матч, всі старання були марними.
Герой матчу: Ігор Алвес Невес (Карпати)
Забив після помилки суперників, але до того разів п’ять виходив на ударні позиції та був найбільш активним у господарів.
Карпати (Львів) – Нива (Тернопіль) – 3:0
Голи: Картушов, 65, Ігор, 78, Чачуа, 89
Вилучення: Танчак, 84 – напряму
Карпати (стартовий склад): Кожухар, Полегенько, Векляк, Бабогло, Саків, Чех, Рябов, Підлепенець, Чачуа, Костенко, Ігор. Запасні: Ільющенков, Сухар, Мизюк, Романюк, Шах, Равлик, Картушов, Демченко, Сидун. Головний тренер: Мирон Маркевич
Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Зінь, Мудрий, Танчак, Давидов, Бороденко, Дорошенко, Волохатий, Гатала, Бей. Запасні: Жупанський, Махінка, Малащук, Вольський, Галадей, Хабло, Козак, Соколов. Головний тренер: Олександр Стахів
- Львів. Стадіон «Україна». 11:30
- Арбітр: Євгеній Цибулько (Черкаська область)
- Буча
Третя команда в гостях у четвертої, а між ними – лише одне очко. Важливий матч відбувався в місті-герої Бучі, він багато в чому визначав конфігурацію групи лідерів. У першому колі в Кам’янці-Подільському бузівчани виграли в два м’ячі. Щоб захистити своє третє місце, а той скористатися можливою осічкою Агробізнесу в Івано-Франківську, підопічним дискваліфікованого за вилучення Нагорняка треба було не програвати.
Це відчувалося, що Епіцентр хоче фінішувати поближче до лідера. Вже в дебюті два гострих моменти виникли біля воріт господарів: спершу воротар Клімов реагував на удар Стеня, слідом передачу Ляшенка з нульового кута накрив опорник Турчанов. У відповідь Нива провела кілька своїх флангових атак. Дуже гостро було після дотепного розіграшу штрафного, проте воротар Жмурко теж не дав слабини після удару Нехтія з кута воротарського майданчика.
Але на 34-й хвилині гості повели в рахунку. До кінця поборовся біля лицьової Ляшенко, видряпав м’яча й вистелив під удар Гірному, який з правої з відсоком від поперечини відправив м’яча в сітку – 0:1. Дуже важливий м’яч для Максима – перший гол за два місяці та п’ятий у цьому чемпіонаті. Маючи певні проблеми зі здоров’ям, Гірний у кінці року мужньо допомагає Епіцентру в важливих матчах.
Ще до перерви намагався відіграти цей прикрий гол Нехтій, але м’яч просвистів над поперечиною. Зізнатися чесно, кілька моментів Нива створила, проте реалізація дуже бажала кращого в команди господарів. А от гості гостро контратакували, старалися кожну комбінацію доводити до завершення. І от на 49-й хвилині Гірний з правого краю карного майданчика перевірив ударом у площину воріт Клімова (інші варіанти проведення атаки були все ж гіршого). А на 77-й хвилині після прострілу С.Кристіна Гірний прийняв і пробив з розвороту лівою – 0:2. Ось вам і шостий гол у поточній першості.
Могли гості забивати і ще – після виходу та удару того ж Гірного Клімов врятував бузівчан, не допустивши хет-трика героя зустрічі. Не реалізували свої нагоди й господарі. У підсумку перемога дозволяє Епіцентру не лише зберегти свої позиції, а й скористатися з поразки Агробізнеса та фінішувати другим на першому раунді. 31 очко проти 29.
Герой матчу: Максим Гірний (Епіцентр)
Своїм дублем забезпечив результат і друге місце. Ось що означає Гірний, коли він у праймовій формі.
Нива (Бузова) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 0:2
Голи: Гірний, 34, 77
Нива (стартовий склад): Клімов, Західний, Прокопчук, Місюра, Дворовенко, Турчанов, Книш, Будняк, Паламар, Ткаченко, Нехтій. Запасні: Захарчук, Льопка, Урсолов, Мнишенко, Мельник, Тименко, Сергійчук, Корохов, Калінін, Шамич, Шалфєєв. Головний тренер: Ігор Жабченко
Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, В.Кристін, Мороз, Григоращук, Климець, Алібеков, Ліповуз, Ляшенко, Беженар, Стень, Гірний. Запасні: Бушняк, Козловський, С.Кристін, Глущук, Полюлях, Бендера, Павлученко, Миронюк, Кравчук, Жмуйда. Головний тренер: Сергій Нагорняк
- Буча. Стадіон «Ювілейний». 12:00
- Арбітр: Назарій Дьордь (Ужгород)
- Івано-Франківськ
Прикарпаття ввійшло в заключний тур 2023 року на п’ятому місці. Для того, щоб так і зайняти останню в групі вакансію в чемпіонському раунді, господарям треба було вигравати. Втім, свою, хай і не настільки велику, мотивацію мали й гості. Агробізнес посідав друге місце з невеликим відривом, отже, повинен був не програвати, а по можливості виграти, щоб зберегти свою почесну позицію прямо слідом за Карпатами.
Цілком могли господарі відкривати рахунок на 13-й хвилині. Після подачі першим намагався пробити Француз, а слідом на добиванні – його товариш по захисту Швець. Але в обох випадках бездоганно відіграв Попович зі своїми оборонцями. Через п’ять хвилин скидкою Хоми скористався Швець. Бив гарно – головою в падінні, проте класно зреагував голкіпер Агробізнесу. А на 27-й хвилині Шинкаренко після помилки гостей вибігав один на один із воротарем, але Квасний, який необачно скидав м’яча, зміг видихнути з полегшенням – Попович навіть ціною пошкодження кинувся в ноги правому крайньому й не дав пробити. А пізніше той же Шинкаренко смачно бив здалеку.
І все ж ще до перерви Прикарпаття повело в рахунку. Після кутового від Цюцюри пробивав Демків. Першим на підбиранні був Хома і лівою ногою заштовхав м’яч у сітку – 1:0. Для Андрія це перший в листопаді за останніх чотири тури гол – і 12-й у чемпіонаті. Молодий прикарпатець лідирує в бомбардирських перегонах Першої ліги.
Ми весь час про господарів, та й про господарів. А що ж гості? Агробізнес, переважно, був зайнятий тяжкою роботою в відбитті атак Прикарпаття. Проте провів кілька атак, а відразу після перерви міг дивовижним чином зрівняти рахунок, коли флангова подача Волкова зрізалася під поперечину, проте воротар господарів перервів м’яча на кутовий, а на 57-й хвилині Данило вже з правого флангу виходив на удар – і влучив у зовнішню сторону сітки в районі дев’ятки.
Витримавши ці неприємні хвилини, тільки хвилині на 65-й Прикарпаття знову завдало клопотів Поповичу – він справився з прицільним дальнім ударом Михальчука. А пізніше черговий кутовий (тепер від Соловйова) замкнув у стрибку головою захисник Француз – 2:0. Другий гол у чемпіонаті для Василя, і який потрібний! Гучна заявка на перемогу, необхідне закріплення рахунку.
Агробізнес грав добре – Шостак майже відразу головою ледве не підправив м’яча в сітку. Проте відіграти бодай одного гола їм не вдалося. Прикарпаття, незалежно від матчів конкурентів, виходить у групу «Чемпіонська».
Герой матчу: Василь Француз (Прикарпаття)
На нуль у захисті відіграли господарі – це було дуже важливо, і Француз заслужив за це свої бонуси. А ще він регулярно ходив вперед і забив вкрай важливий другий м’яч.
Прикарпаття (Івано-Франківськ) – Агробізнес (Волочиськ) – 2:0
Голи: Хома, 43, Француз, 79
Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Шинкаренко, Швець, Француз, Демків, Рудюк, Тітаєвський, Михальчук, Соловйов, Цюцюра, Хома. Запасні: Бобинець, Герич, Барчук, Геник, Дмитрук, Попчук, Радульський, Сьомка, Романов, Титов. Головний тренер: Олег Рипан
Агробізнес (стартовий склад): Попович, Заєць, Даценко, Білий, Квасний, Теплий, Толочко, Свистун, Кузьмин, Галенков, Волков. Запасні: Хмеловський, Мінчев, Мячин, Бариляк, Грицак, Тишинінов, Зоренко, Гаврушко, Лень, Шостак, Тяпкін. Головний тренер: Олександр Чижевський
- Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 12:00
- Арбітр: Дмитро Кузовлєв (Запоріжжя)
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь