Локомотив вирвав перемогу над Тростянцем завдяки шаленому автоголу. Всі матчі 11-го туру Другої ліги

Фото — ФК Нива Винница

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 11-го туру.

Четвер, 5 жовтня 2023 року

• Київ

Дебютанти Другої ліги проти клубу, який відновив виступи після 1,5-річної перерви. Локомотив напередодні змінив головного тренера, і Лазоренко, який очолив «залізничників» після Уманця, стартував із поразки в Вінниці (хоча кияни вели в рахунку). ФК Тростянець, у свою чергу, десятий тур пропускав – а до того обіграв міцні Карпати-2 (2:0 вдома). В непоганій формі команда Сумщини прибувала в столицю з явним наміром продовжити свою безпрограшну серію – три тури, дві перемоги та одна нічия за останній місяць. Єдине – через дискваліфікацію ФК Тростянець втратив захисника Таранушича, який в своїй новій команді виконував роль «хвилеріза».

Початок матчу вийшов цікавим. Спершу похвилювався Митрушин, на ворота якого розганяли атаки Проданов, Шаповал і Яременко. Потім – Осадчук, біля воріт якого виникла справжня пожежа з кількома спробами пробити. І от, коли воротар тростянчан парирував удар Козія з лівого краю, на добивання йшов Жуков, на якого впав захисник Полянський. Арбітр розсудив, що це пенальті. Захисник Тітаренко, який у минулому турі забив 11-метровий в Вінниці, цього разу влучив у стійку, від якої м’яч влучив у спину воротареві й пішов у ворота – 1:0. Цікаво, як рефері розпише цей епізод.

Тут було одне з двох – або «залізничники» оперативно закріплять свою перевагу, або тростянчани переведуть гру на чужу половину поля й постараються відігратися. Спрацювало друге. Проданов запустив додаткову подачу після кутового з лівого флангу, Полянський відкинув від дальньої стійки, Гезело боком ухитрився зробити скидку далі на Грищенка, а Дмитро поклав корпус і правою ногою невідпорно пробив повз воротаря – 1:1. Третя результативна дія Грищенка в 10 матчах – два голи та один асист.

Другий тайм виявився напруженим, але менш гольовим. Гості напружували з кількох стандартів, господарі намагалися загострювати з гри. Проте воротарі, переважно, нудьгували. Тільки на 71-й хвилині Осадчук по-справжньому виручив ФК Тростянець, коли справився зі смачним ударом з розвороту від Богдана, який вийшов на заміну. У відповідь через п’ять хвилин біля лицьової загострював Шаповал, але забити з такого кута було б важко, а прострілити до одноклубників не виходило. Про ці моменти, які все-таки виникали у гостей, їм довелося пожалкувати в самій кінцівці матчу.

Воротар господарів виконав штрафний зі своєї половини поля, Козішкурт виграв «перший м’яч». І тут досвідчений оборонець Бринько головою скинув м’яча в напрямку Осадчука, не бачачи потилицею, де знаходиться свій воротар і чи він може реагувати. Дуже красивий (по-своєму) автогол, Локомотив вириває другу поспіль домашню перемогу!

Герой матчу: Тимур Тітаренко (Локомотив)

Забив з пенальті й відпрацював у захисті.

Локомотив (Київ) – ФК Тростянець – 2:1

Голи: Тітаренко, 16 (пен.), Бринько, 90 (а/г) ‒ Грищенко, 35

Локомотив (стартовий склад): Митрушин, Сухомлинов, Сидоренко, Блазунь, Тітаренко, Мельниченко, Хобта, Жуков, Козій, Романов, Каранга. Запасні: Панченко, Абрамов, Пестрецов, Марченко, Сахно, Козішкурт, Овчаренко, Єсаулов, Богдан. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Клюс, Томенко, Полянський, Бринько, Гезело, Арабов, Шаповал, Проданов, Яременко, Грищенко. Запасні: Архипчук, Мизюк, Щербань, Зоря, Кравченко, Кошкін, Дувняк, Зубов. Головний тренер: Валерій Шаповалов

• Київ, стадіон НТК ім. В. М. Баннікова. 15:00
  • Арбітр – Артем Гординський (Вінниця)

• Кременчук

Аутсайдер проти одного з рейтингових лідерів сезону, в якого щось пішло не так у цьому сезоні. Вінницька Нива перед сезоном називалася в числі фаворитів, але втрата кількох провідних гравців не дозволила їй всерйоз кинути виклик Дружбі, Звягелю та іншим клубам, які зараз розігрують медалі.

Втім, минулий тур виявився успішним для команд. Вінничани вдома здобули вольову перемогу над Локомотивом (2:1), а от Кремінь-2 зіграв внічию з Вастом – і це було перше очко для обох аутсайдерів. В випадку перемоги вінничани мали шанс із дев’ятого місця піднятися в верхню половину таблиці, тоді як Кремінь-2 за будь-яких обставин залишався в трійці останніх. Але ж вибратися звідти – це серйозна мотивація для молоді. Тим більше, Нива вкотре з кадровими втратами – захисники Борячук і Лотоцький пропускали звітний тур.

Втім, усі проблеми вінничан довелося забути через курйозний початок матчу. Воротар Кременя-2 вибіг на місце лівого захисника й віддав передачу вздовж флангу – точно на півзахисника Ниви Швеця. Олексій забиває третій тур поспіль – 0:1. Не встигли вінничани відсвяткувати, як прозвучав сигнал повітряної тривоги. А відразу ж після відпочинку другий м’яч так само з нічого створила Нива. Тепер Швець зіграв на перехопленні для Страшкевича, той розігрався з Загорульком і забив сильним ударом з правої ноги. М’яч відскочив від однієї стійки до другої та опинився в сітці – 0:2. П’ятий гол у чемпіонаті для Вадима.

Надалі гості контролювали перебіг подій. Один лише Загорулько двічі міг забивати – зі штрафного зробив боляче стінці, потім не використав вихід на воротаря. Проте, хоча до перерви залишалося небагато часу, Нива встигла подвоїти свою перевагу. Спершу прекрасно зіграв Петленко, з глибини свого лівого флангу розігравшись із Страшкевичем, був збитий Кур’яковим – пенальті. Сам Артур із 11-метрової позначки розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 0:3. Це дебютний гол Петленка за Ниву.

Ну, а перед свистком на перерву відзначився восьмим голом у восьми матчах і граючий президент. Петленко на лівому фланзі підключив Євтіхова, чию м’яку подачу прямо перед воротарем замкнув головою Артур – 0:4. Якби це були бойові мистецтва, поєдинок можна було б завершувати за явною перевагою.

Другий тайм не міг позмагатися з першим у результативності, адже все було вирішено. Відзначимо наполегливість Євтіхова: хоча першим на передачі Ничипоренка був захисник господарів Тилоха, Олександр відібрав у нього м’яч і чітко пробив з правої ноги в дальній кут – 0:5. Другий гол у чемпіонаті Євтіхова, має ще один асист. На цьому все, якщо говорити про події залишку матчу. Нива (Вінниця) набирає три очка й чекає інших матчів туру, щоб розуміти, де опиниться.

Герой матчу: Олексій Швець (Нива)

Забив сам і розпочинав гольову атаку Страшкевича. На початку зустрічі саме ці голи заклали фундамент перемоги вінничан.

Кремінь-2 (Кременчук) – Нива (Вінниця) – 0:5
Голи: Швець, 3, Страшкевич, 13, Петленко, 39 (пен.), Загорулько, 44, Євтіхов, 63

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Тилоха, Кур’яков, Сабієв, Клепко, Дихтярук, П’ятибрат, Покась, Златьєв, Рокотянський, Барінов. Запасні: Слуцький, Гонтар, Купліванчук, Глова, Туболєв, Заїченко. Старший тренер: Роман Локтіонов

Нива (стартовий склад): Вічний, Меженський, Никитюк, Рогульський, Євтіхов, Ничипоренко, Власенко, Швець, Страшкевич, Петленко, Загорулько. Запасні: Шухман, Мельник, Рябий, Кобцов. Головний тренер: Юрій Ярошенко

• Кременчук, стадіон «Кремінь-Арена» імені О.М.Бабаєва. 13:00