Маліновський допоміг Марселю здобути видовищну вольову перемогу над Тулузою — Ліга 1

Найбільш результативна команда серед п’яти провідних ліг Європи в 2023 році забила підопічним Ігора Тудора двічі, але для здобуття очок цього не вистачило.

Тулуза — Марсель, twitter.com/Ligue1_ENG

Парі Сен-Жермен останнім часом дуже сильно лихоманить, тож і французький футбол від цього стає ще більш цікавим для пересічного глядача, оскільки інші команди крок за кроком намагаються наздоганяти чинних чемпіонів країни. Проте далеко не в кожному турі відзначаються перемогами переслідувати столичного колективу, і тим паче вони сподівались отримати право на сподівання на власний успіх за підсумком двадцять четвертого туру. Проте ПСЖ не втратив очки в домашньому двобої проти Лілля (4:3), тож тому самому Марселю доводилось грати гостьову зустріч проти Тулузи без сподівань ще ближче підійти до команди Крістофа Галтьє.

А ось утратити "провансальці" за підсумком найбільш пізнього матчу неділі могли багато чого. Монако обігнало команду Ігора Тудора за рахунок перемоги над Брестом (2:1), тоді як конкурентам доводилось грати проти колективу Філіппа Монтаньє, який взагалі є найбільш результативним серед п’яти провідних ліг Європи від початку 2023 року. А оскільки українця Руслана Маліновського ще й неможливо було відшукати в стартовому складі, то необізнані вболівальники могли проґавити момент, коли господарі вийшли вперед за рахунком.

Це трапилось уже на третій хвилині, коли нападник Тейс Даллінга завершив простріл із правого флангу на ближню стійку від Міккеля Деслера. Тоді здавалось, що звичний для цього року карнавал із трьома забитими м’ячами у ворота суперників у виконанні Тулузи цього вечору вже й не є ніякою фантастикою. Ба більше — господарі поля продовжували тиснути на чужій половині, але не встигли створити додаткові гольові нагоди до того моменту, як Марсель почав прокидатись.

І одразу ввімкнулась флангова гра від команди Тудора зі залученням Тавареша та Кросса, які навіть усередині чужого штрафного опинялись чи не частіше за номінально ближчих за позицією футболістів. До речі, новачок Унахі, що заміняв Маліновського, узагалі випав із гри від самого початку, тож не дивно, що Руслана довелось викликати на допомогу вже від самого початку другого тайму. А тим часом Марсель атакував-атакував, та ледь не нахапався під час численних швидких відповідей від суперників додаткових пропущених голів.

Тулуза перетворила перший тайм на жахастик для суперників, які дивом уникнули суттєвих проблем перед початком другої половини. А коли "провансальці" мають можливість відновити контакт зі своїм головним тренером, то й думки в них повертаються на правильні частоти. А тут ще й Маліновський майже результативно долучився до гри, коли на 55 хвилині забезпечував на дальньому боці штрафного скидання подачі кутового з правого флангу для Балерді, але той так і не пробив. До ситуації втрутився невгамовний Мбемба, здійснивши добивання.

І майже одразу після того Марсель узяв на озброєння подачі зі стандартних положень, що є чи не найбільш грізною зброєю команди Тудора в цьому сезоні. Ще один корнер припав на 58 хвилину, коли навіс із лівого флангу знову ж таки на дальньому боці штрафного завершував Юндер, пробивши під протилежну стійку. Фраппар у цьому епізоді трохи спантеличив Санчес, який намагався підправити й без того влучний постріл у сітку, потенційно перебуваючи в офсайді, але гол турецького нападника зрештою зарахували.

Марселю після цього довелось стримувати намагання суперників контратакувати, і це виходило в команди Тудора не дуже то й вдало, оскільки свій другий гол Тулуза все ж таки забила зусиллями свіжого Онаїву під завісу основного часу, проте до цього Тавареш оформив третій результативний постріл "провансальців". Голкіперу Дюпе від цього було дуже сумно, оскільки пропустив він простріл у ближній кут із лівого флангу штрафного, а його команда в підсумку залишилась ні з чим.

У наступному турі Тулуза гратиме в гостях проти Реймса, а Марсель знову прийматиме ПСЖ на Велодромі, але цього разу в рамках чемпіонату.

Тулуза — Марсель 2:3
Голи: Даллінга, 3, Онаїву, 87 — Мбемба, 53, Юндер, 58, Тавареш, 78

Тулуза: Дюпе — Деслер, Ніколаїсен, Руо, Суасо — Деягер (Шаїбі, 67), Спірінгс, ван ден Боомен (Женро, 84) — Абухляль (Онаїву, 84), Даллінга (Бірманчевич, 81), Ратао (Гамулич, 80).

Марсель: Лопес — Мбемба, Балерді, Колашинац (Баї, 85) — Клосс (Каборе, 85), Ронж'є, Верету, Тавареш — Унахі (Маліновський, 46), Юндер (Гендузі, 72) — Санчес.

Попередження: Юндер — Колашинац