Маріуполь і Прикарпаття розділили очки в матчі з сиренами та трьома вилученнями — все про 2-й тур Першої ліги

Прикарпатье, fc.if.ua

2 вересня стартував другий тур Першої ліги. Цього дня було зіграно два матчі в обох групах.

Група А

• Демидів

У стартовому турі обидві команди потрапили під каток фаворитів сезону, отримавши синхронно по три голи без відповіді від Карпат і Полісся. ФСК Маріуполь після Львова повернув на вістря атаки свого провідного бомбардира Літюка, Прикарпаття, програвши вдома житомирянам, перешикувало захист і середню лінію.

Матч почався з серйозного обміну гольовими моментами – в господарів з гострого кута виривався Гора, в гостей Барчук пробив мимо після флангової подачі. Потім пару моментів було у прикарпатців (Цюцюра, Барчук, на що маріупольці відповіли гострою фланговою атакою з правого флангу з неточним завершенням. Отже, до того моменту, коли рахунок було відкрито, гра вже була, як-то кажуть, «розігрітою».

А відкрили лік своїм голам у Першій лізі маріупольці таким чином. Чушенко пройшов через лівий фланг і подав, а Микита Михайленко з наскоку замкнув відразу ж – 1:0 на 29-й хвилині. Положення господарів покращилося перед самою перервою, коли Тітаєвський ціною другої жовтої картки та вилучення зачепив у центрі поля нестримного Гору.

Проте, коли здавалося, що ФСК Маріуполь заволодів стратегічною перевагою й після перерви навалився на ворота Прикарпаття зусиллями Літюка, Гори та інших активних гравців, гості зуміли вирівняти гру й рахунок. Допомогло те, що у господарів також скоротився склад. Доброхотов, теж маючи попередження, в ході контратаки впав біля центральної лінії в боротьбі з Матушевським, і рефері тут же видав йому жовту та червону картки на руки.

А буквально через кілька хвилин пройшла атака лівим флангом від Прикарпаття, після прострілу Писка захисники «запалили свічку», а Богдан Оринчак ефектно спіймав м’яча на ліву ногу. М’яч відскочив від поперечини – на думку гостей і арбітра, за лінію воріт – 1:1. Команди якраз «розкочегарилися», але хвилин через п’ять прозвучала повітряна тривога – перша на нашій пам’яті в змаганнях ПФЛ. Матч було перервано більш як на півгодини.

Після відновлення гри ФСК Маріуполь мав хорошу нагоду виривати перемогу, проте після гострої атаки за участі Харжевського м’яч поцілив у стійку. Натомість, Прикарпаття розраховувало на пенальті в самій кінцівці, проте Цюцюра з капітанською пов’язкою за падіння отримав жовту за симуляцію, а не 11-метровий. Шикарний удар Цюцюри потягнув голкіпер Кравцов, а після його кутового Матушевський не зміг скористатися скидкою від Француза. А коли ще й Скиба залишив вдев’ятьох приазовців, фаворитом на останні хвилини залишився старожил Першої ліги – Прикарпаття.

Гості «провисіли» на воротах, але часу, щоб вирвати перемогу, просто не вистачило. Бойова нічия, яка порадувала, скоріше, конкурентів.

Man of the Match: Павло Дубровець (рефері)

Три вилучення, купа карток – в тому числі, дисциплінарних за симуляції, суперечливий гол – багато було моментів, у яких арбітр Дубровець виходив на перший план.

ФСК Маріуполь – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 1:1

Голи: Михайленко, 29’ ‒ Оринчак, 60’

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Скиба, Павліш, Чушенко, Чернецький, Мочевінський, Доброхотов, Гора, Михайленко, Літюк. Запасні: Якубенко, Биковський, Строчинський, Булгаков, Дмитрієв, Прокопчук. Головний тренер: Олег Красноперов.

Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Борисевич, Француз, Матушевський, Писко, Тітаєвський, Цюцюра, Савошко, Рудюк, Оринчак, Барчук. Запасні: Герич, Дитко, Бучакчийський, Аксьонов, Кузьмин, Сондей, Стаднік, Радульський. Головний тренер: Олег Рипан.

Вилучення: Доброхотов, 57’, Скиба, 90+1’ ‒ Тітаєвський, 39’

13:00. Демидів. Стадіон «Діназ»

Арбітр: Павло Дубровець (Житомир)

Група Б

• Петрове

Кремінь приймав новачків дивізіону в Петровому – в Полтавській області все ще не грають на своєму полі ні Ворскла, ні СК Полтава, ні, ясна річ, інші місцеві клуби, а стадіон «Інгулець» не зі слів знайомий географічним сусідам. Головний тренер гостей Локтіонов у 2017 році грав у нападі Інгульця, а сам Кремінь не раз гостював тут і в офіційних, і в товариських матчах.

Скорук прибув на Кіровоградщину після нічиєї 1:1 в Чернігові – продовжується виїзне турне дебютанта із Нікопольського району. На виїзді вони вели в рахунку після голу новачка Сороки, але в кінцівці молодий лівий захисник зрізав м’яча і в свої власні ворота. До слова, Кремінь теж має підстави бути невдоволеним виїздом у Запоріжжя. Представники клубу висловлювали обурення суддівством, а ми відзначимо, що біля 2/3 матчу, який завершився внічию 3:3, гості з Металургом грали в меншості.

Внаслідок вилучення Д.П.Сидоренка в стартовому матчі Локтіонов вимушений був перебудовувати захист – дебютував один із найсвіжіших новачків – молодий Кальчук із аматорського Сокола з Київської області, а в запасі з’явився Д.О.Сидоренко, який востаннє в Україні грав за Перемогу та встиг побувати за кордоном.

Фаворитом протистояння виглядав Скорук, у якого значно вищий загальнокомандний досвід, от тільки вже в дебюті матчу гості залишилися в меншості. Плахтир, який встиг і сам травмуватися в цій грі, пішов у жорсткий підкат проти Азізова – картка точно напрошувалася, і між жовтою та червоною рефері обрав найбільш жорстке рішення вже в дебюті матчу. Кремінь заволодів відчутною перевагою в володінні м’ячем, ще в дебюті небезпечний момент створив Галоян. Однак гра в нерівних складах дещо збилася. Темп вийшов рваним, і весь перший тайм команди шукали способи заспокоїтися й почати грати.

Перед самою перервою це краще вдалося номінальним господарям. Після передачі з правого флангу захисники невдало вибили м’яча на лінію карного майданчика, звідки пробивав Фальковський. На добивання встиг Олександр Вівдич – 1:0. Відзначимо, що суперники апелювали, що форвард був у положенні поза грою – і з загальної камери здавалося, що він справді був ближче за суперників. Гол у більшості після півгодини.

Цікаво, що після перерви вже у Скорука в ті ж ворота відбувся «гол-фантом». Окрім відміненого взяття воріт, у гостей можна згадати момент із Мішуренком і Малишем, але це були спалахи ще першого тайму. А тим часом Кремінь з нічого створив другий гол невдовзі після перерви. Вівдич перехопив перепасовку воротаря та захисників, отримав зворотну передачу від Фальковського й ударом у кут реалізував вихід один на один з Варцабою – 2:0. Ось так буває: в стартовому шикарний удар Олександра залишився поза історією через автогол воротаря, тепер же випадок винагородив його двома влучними ударами на гольовому чутті.

А коли, після серії замін, темп у матчі збився, Кремінь добив суперника третім голом. Причому, асистентом для «джокера» Куця виступив воротар Єрмолов: Іван вискочив на воротаря й перекинув його, влучив у поперечину, але сам же головою забив із добивання – 3:0. Гол і асист в активі Куця в двох стартових матчах!

Єдине, на що спромігся в меншості Скорук, це на «гол престижу» в ендшпілі гри. Антон Шарко реалізував пенальті, зароблений Ш мигельським у боротьбі з Агаповим ‒ 3:1. Скорук на старті залишається без перемог, а Кремінь – хто б міг подумати! ‒ двічі відвантажує новачкам Першої ліги по три м’ячі.

Man of the Match: Олександр Вівдич (Кремінь)

За відсутності героя стартового туру Галати Вівдич був головною надією Кременя – і справився з відповідальністю. Його голи відразу перед перервою й після відпочинку зламали опір суперника в меншості.

Кремінь (Кременчук) – Скорук (Нікопольський район) – 3:1

Голи: Вівдич, 45+1, 48, Куць, 71 ‒ Шарко, 90+1’(пен.)

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Кальчук, Пилипенко, Азізов, Панчишин, Глоба, Савіцький, Фальковський, Галоян, Вівдич. Запасні: Музичка, Жданович, Молько, Товкач, Матвєєв, Куць, Лісняк, Ульянко, П’ятибрат, Д.О.Сидоренко. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Лаптєв, Клименко, Малиш, Сорока, Плахтир, Разуваєв, Перебора, Шмигельський, Цуркан, Мішуренко. Запасні: Осадчук, Коцюмака, Боженар, Шарко, Шаповалов, Пасічник, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов.

Вилучення: Плахтир, 15’

15:00. Петрове. Стадіон «Інгулець»

Арбітр: Роман Галіцин (Київ)