Маркевич, Шмигельський, Рязанцев і вся збірна 4-го туру другого етапу Першої ліги

Богдан Шмигельський, фото Сергій Єрохов, scpoltava.com

Ігрова програма 4-го туру (звіт із відео тут)

Група «Чемпіонська» Група «Вибування» п’ятниця, 12 квітня субота, 13 квітня СК Полтава – Агробізнес – 2:1 Поділля – Металург – 3:1 Лівий берег ‒ Карпати – 0:1 Нива (Тернопіль) – ФК Чернігів ‒ 0:0 ФСК Маріуполь ‒ Кудрівка-Нива – 0:0 Буковина – Гірник-Спорт – 1:1 субота, 13 квітня неділя, 14 квітня Інгулець ‒ Епіцентр – 1:0 ФК Хуст – Кремінь – 1:0 Вікторія – Прикарпаття ‒ 0:1 Металіст ‒ Діназ ‒ 2:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Олексій Паламарчук (Інгулець)

Епіцентр перервав свою тривалу безпрограшну серію, проте в гідній і рівній боротьбі. Більше того, п’ять ударів пройшло в площину воріт господарів – і якщо один із них на лінії зупинив оборонець Ченбай, то всі інші парирував голкіпер Паламарчук. Два удари Стеня, по одному – від Кравчука та Ляшенка. Тиск зі сторони кам’янчан був постійним, один тільки екс-петрівець Кравчук чотири рази пробивав по воротах Інгульця, проте один із лідерів зумів виграти з мінімальним рахунком.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Богдан Шухман (Гірник-Спорт)

Правий захисник – Андрій Бей (Нива, Тернопіль)

Це далеко не найкращий тур для правих оборонців, але одну цікавинку хотілося б підсвітити. У Ниви навесні вінгер Бей системно грає правого захисника. Звісно, на атаку він працює добре: постійно комбінував із Козаком, Голубом і Волохатим, сам на 74-й хвилині ледве не забив чернігівцям м’яч, який міг стати одним із найкрасивіших у турі. Проте при цьому Андрій досить переконливий і в захисних показниках: два десятки відбирань, підбирань і перехоплень, несподівана перевага в верховій боротьбі (Бей виграв усі свої м’ячі) та активна робота на фланзі. Нива поки не тішать результатом, але яскрава гра Бея, Різника, Голуба, Зіня обнадіює.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Юрій Козиренко (Інгулець)

Центральний захисник – Владислав Бабогло (Карпати)

Якщо чесно, очікувалося, що Лівий берег створить значно більше моментів біля воріт лідера в своєму домашньому матчі. Проте, поряд із недопрацюванням самих господарів, треба відзначити сильну гру захисту Карпат. Той же Бабогло діяв чітко, без ризику, щоб напевно. Якщо вступав у єдиноборства – то старався їх вигравати. Якщо віддавав передачі – то щоб з найменшою імовірністю втрати м’яча. На своїй половині Владислав взагалі діяв практично безпомилково, а ще міг забивати сам – виручив киян Механів.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Андрій Зінь (Нива, Тернопіль)

Центральний захисник – Євген Місюра (Кудрівка-Нива)

Нулівка на виїзді з ФСК Маріуполь – важкий, але прийнятний результат для клубу-дебютанта Першої ліги. Здобувалася ця нічия в боротьбі – зокрема, добре грали захисники. Місюра, наприклад, виграв дуже багато боротьби за позицію та м’яч. З нього часто починалися атаки, причому, щодо точності передач Євген досягнув показника, ближчого до вищого дивізіону. Окрім хорошого виконання установки в обороні, Місюра традиційно ходив до чужих ворті, що було доцільно. Міг забивати двічі.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Габріель Гомес (Металіст)

Лівий захисник – Максим Мельничук (Інгулець)

Фланги в Інгульця працювали справно, зв’язки Козиренко-Козак і Мельничук-Богунов просто-таки випрасували своїх конкурентів. Що цікаво, вони не лише завантажували подачі та простріли, а й діяли з творчою ініціативо. Як Мельничук, який змістився глибоко в центр і після флангового закидання Козака прийняв, підробив і десь третім дотиком розстріляв ворота. Окрім переможного голу, Максим видав декілька передач із високою перспективністю.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Валентин Корешков (Поділля)

Центральний півзахисник – Гліб Савчук (Поділля)

З найкращим опорником туру у нас цікава ситуація. Річ у тім, що Савчук відіграв на цій позиції в першому таймі, причому – добре. В переломні хвилини, коли після пропущеного м’яча Поділля вирівнювало гру. Пізніше травмувався ветеран Сімінін, у центр поля замість нього вийшов вперше після травми Пріхна, а Гліб опустився на місце правого фулбека. І тут також відіграв досить надійно. Звісно, до заслуг Савчука віднесемо й третій гол хмельничан – удар головою по дузі, який поставив крапку в цьому матчі. Оцінювати дальні перспективи гравця зі школою Карпат і Руху будемо по суперниках вищого рівня, проте зараз варто відзначити його внесок.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Віталій Кольцов (Інгулець)

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Карпати)

Знову, другий тур поспіль, говоримо про вирішальну роль Підлепенця для лідера – в цих двох матчах у нього два голи та два асисти! У столиці, де Лівий берег поступається надзвичайно рідко, Карпати перервали вдалу серію одного з найуспішніших переслідувачів, яка тривала з середини жовтня. Євген забив переможний м’яч, в один дотик пробивши без шансів для воротаря з передачі Костенка, а потім сам виводив на удар Яна, проте той змарнував потенційний асист ударом у каркас воріт.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Максим Куліш (Поділля)

Атакувальний півзахисник – Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Сумський матч неабияк постраждав через паузи, пов’язані з затяжною повітряною тривогою, і тільки наявність досвідчених лідерів допомагала командам втримати темп і дотриматися плану на гру. В івано-франківців таким провідним гравцем є Цюцюра. Він загострював гру в різних відрізках – до тривоги, після тривоги. Видав дуже розумну за задумом розрізну передачу на Коса, який у яскравому бомбардирському стилі протиснувся крізь редути й забив переможний м’яч Вікторії.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Дмитро Щербак (СК Полтава)

Лівий півзахисник – Богдан Шмигельський (СК Полтава)

Восени Шмигельський зазнав травми, витратив деякий час на лікування та відновлення. Навесні тренерський штаб бережно підводив його до гри, в матчі з Агробізнесом вперше давши зіграти повний другий тайм. І вперше за п’ять турів Богдан відзначився результативними діями, вже через шість хвилин на полі асистувавши Одарюку, який зрівняв рахунок, а пізніше зі штрафного видавши гольову подачу на Щербака, чий гол приніс СК Полтава вольову перемогу. Бенефіс у матчі проти волочищан дозволив Шмигельському одноосібно очолити таблицю асистентів.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Данило Дмитрієв (Гірник-Спорт)

Нападник – Богдан Кобзар (Поділля)

Кобзар у Першій лізі не новачок – грав за Волинь і вже після повернення з УПЛ за Діназ. Але в складі хмельничан він ще не забивав. У матчі з запоріжцями Богдан відіграв як чистий форвард – без значної залученості в боротьбу, проте зі швидкою реакцією на передачі й відскоки. Загалом, чотири рази пробивав по воротах, зрівняв рахунок із передачі Сніжка. До слова, після одного з його ударів Поділля заробило кутовий, з якого Савчук поставив крапку в протистоянні з Металургом.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Олег Кос (Прикарпаття)

Нападник – Євгеній Рязанцев (Металіст)

Навесні Рязанцев у кожному турі має гольові моменти – причому, не просто марнує, а й сам багато створює. В матчі з Діназом, який за підбором гравців навесні став одним із більш досвідчених колективів, Євгеній зіграв зріло, зробив різницю в окремих епізодах і, звісно, міг забивати більше. Зате після довгої передачі захисника Пороха здорово вийшов на ударну позицію й лівою ногою з гоструватого кута відкрив рахунок. Винятково активним і продуктивним є Рязанцев на другому етапі.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Василь Палагнюк (Буковина)

Збірна 4-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Мирон Маркевич (Карпати)

Найкращий тренер 4-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.uaСьомий матч поспіль виграли Карпати, причому – в суперника, який є прямим і безпосереднім конкурентом у боротьбі за підвищення в класі. Де в чому відступивши від звичного стилю, багато в чому відпрацьовуючи на нівелювання суперника, львів’яни зуміли переграти на чужому полі Лівий берег – суперника, який до цього програвав вдома на професіональному рівні тільки вищим за класом на той момент Олімпіку та Чорноморцю в Кубку України, а також СК Полтава на першому етапі. Завдяки ході без втрати очок ще з першої половини листопада, Карпати гарантували собі місце не нижче четвертого – і точно поборються за УПЛ, як мінімум, із плей-офф.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Фото – ФК Хуст

Джокер туру – Дмитро Диянчук (ФК Хуст)

Диянчук на 59-й хвилині замінив Шевчука, а на 78-й вирішив долю матчу з Кременем. Дмитро сміливо втрутився в перепасовку воротаря та захисників суперника, підробив собі м’яча під удар метрів із 18-ти та направив його точно в ціль. Це дебютний гол Диянчука в Першій лізі (в 13-му матчі) і за ФК Хуст загалом (в 14-му). І відразу переможний!

  • Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Данило Тузенко, фото gornyak-sport.com

Найкращий молодий гравець туру – Данило Тузенко (Гірник-Спорт)

20-річний півзахисник був за крок до УПЛ – грав за юнацькі склади Зорі та Ворскли, проте встиг зіграти лише один матч. І прямо після початку сезону відправився в оренду в Гірник-Спорт, яку проводить з великою користю. Тузенко забив три м’ячі, і всі важливі – лідеру Групи «Б» Інгульцю, в гарячому дербі Кременю та тепер Буковині – фавориту групи «Вибування».

  • Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 3 голи.
Гол туру – Валентин Корешков (Поділля → Металург)

Багато хороших голів – як гарно розіграних (приклад: Підлепенець із Карпат), так і спонтанних (приклад: Диянчук із ФК Хуст). Але нам припав до душі де в чому кострубатий, але небанальний гол флангового захисника хмельничан Корешкова. Цитуємо звіт: «Валентин на швидкості пройшов Юдіна та Хуссіна і більярдним за точністю ударом влучив у дальній кут».

Гол можна подивитися на відео з 2:42

Герой 4-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Богдан Шмигельський (СК Полтава)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив дві гольові передачі, забезпечивши гольову перемогу над Агробізнесом і очолив список найкращих асистентів.

  • Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 10 асистів.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.