Микола Цимбал: Бразильці ЮКСА ще далеко не розкрили свій потенціал, адаптація ще триває

Николай Цымбал (справа), фото — instagram.com/fc.ucsa

ЮКСА – головне відкриття старту сезону у Другій лізі. Новачок професіонального футболу України виграв в чемпіонаті уже п’ятий матч поспіль і впевнено очолює турнірну таблицю. Не дивно, що за перші п’ять турів наставника команди Миколу Цимбала вже двічі було визнано найкращим тренером туру.

– Вас вже вдруге у цьому сезоні визнали найкращим тренером туру в Другій лізі. Чи приємно отримувати таку відзнаку від колег?

– Так, звичайно, колеги, які приймають ці рішення, добре розуміються у футболі. Хочу наголосити, що це не тільки моя заслуга, а й усього тренерського штабу, який працює 24/7 для досягнення результату.

Читайте також: Загорулько, Музиченко, Євдокимов, Головко та вся збірна 6-го туру Другої ліги

– Реал Фарма підходила до протистояння з ФК ЮКСА без втрати очок. На чому Ви акцентували увагу перед грою?

– Акцентували на тому, що Реал Фарма вже досвідчена команда Другої ліги. Вони не один рік грають на професіональному рівні. У команди хороший тренер. Ми добре їх розібрали, вказали на їхні слабкі сторони. Хлопці послухали і ми досягли результату.

– З огляду на рахунок, проблем майже не було. Але чи так це є насправді?

– Кожна гра дається нам дуже важко. Нехай рахунок не вводить в оману, що ми так легко перемагаємо. За кожною грою стоїть багато праці: і на полі, і на тренуваннях, тому я вважаю, що все закономірно, тому що ми дуже багато працюємо для того, щоб досягти результату.

– У який момент відчули, що перемогу вже не відпустите? Можливо, по ходу матчу потрібно було вносити якісь корективи?

– Відчув, коли забили третій гол і залишалося небагато часу. Але я завжди наголошую на тому, що дисципліна ігрова повинна бути за будь-якого рахунку, з першої до останньої хвилини. Що стосується коректив, то треба було освіжити атакуючу ланку, тому що вони багато пресингували, і ми це зробили. Хлопці добре увійшли в гру і допомогли нам тримати темп з першої до останньої хвилини.

Читайте також: Дружба обіграла Кремінь-2, Чайка мінімально перемогла Звягель. Усі матчі 6-го туру Другої ліги

– Ця гра ще раз довела, що клуб-дебютант Другої ліги може впевнено перемагати старожилів. Напевно, в психологічному плані для команди це важливо?

– Так, звичайно, кожна перемога додає психологічної впевненості і приємно починати тижневий цикл після перемоги в доброму настрої, тому завжди прагнемо перемагати, щоб перебувати в настрої.

– У цій грі з найкращого боку проявив себе молодий талант Матвій Харченко. Чи ставите перед собою завдання розкривати потенціал молоді, чи все ж більше часу надаватиме досвідченим гравцям?

– Так, звичайно, ми ставимо задачі. В нас молода команда, я вважаю. Задача – розвивати молодь, щоб вони побудували хорошу кар’єру, можливо, не тільки в українському, а і європейському клубі. У наших молодих футболістів є всі якості, в тому числі у Матвія, щоб грати на високому рівні. Він багато для цього працює і вірю, що в нього все вийде.

– Наскільки задоволені грою бразильців? Здається, що вони дуже швидко адаптувалися до нового колективу.

– Я скажу, що вони ще далеко не розкрили свій потенціал, адаптація ще триває. Тим паче, що у нас в країні війна, є обстріли. Вони це все нелегко переживають. Не можу сказати, як довго буде ще тривати процес адаптації. Але можу сказати, що хлопці працюють на всі 100 відсотків, пристосовуються до установок тренерського штабу і намагаються виконувати їх. Віримо, що з кожною грою бразильці будуть ще більш якісну гру показувати. Їм є куди ще рости.

– Які сильні сторони у новачків можете виділити, за рахунок яких якостей вони виділяються?

– У нас вся команда – новачки. Ми лише перед Чайкою у повній обоймі зібралися і я вважаю, що наша команда – команда-новачок у цілому. Я б не виділяв гравців, що хтось новачок. У нас вся команда нова і хлопці ще тільки притираються один до одного. До повного взаєморозуміння є ще багато над чим працювати. І ми над цим працюємо на кожному тренуванні, щоб покращити взаємодію на всіх ланках на футбольному полі.

– ЮКСА виграла вже п’ятий матч поспіль, чи очікували таких результатів і за рахунок чого вдається тримати безпрограшну серію?

– Ми в кожній грі налаштовуємся лише на максимальний результат – перемагати. Щоб у хлопців вироблялася ментальність переможця. Для цього і потрібні перемоги – для впевненості. З чим ми вдало справляємося. За рахунок колективу та тому, що футболісти викладаються на тренуваннях на 100%, дослухаються до тренерського штабу. Тому ми й перемагаємо.

Ярослав Кроха