Нич, Голуб, Богунов, чемпіон світу-2019 і найкращий воротар сезону: вся збірна 6-го туру другого етапу Першої ліги

Андрій Кожухар, фото fckarpaty.org.ua

Ігрова програма 6-го туру (звіт із відео тут)

Група «Чемпіонська» Група «Вибування» субота, 27 квітня п’ятниця, 26 квітня СК Полтава – Карпати – 0:1 Металіст ‒ Кремінь – 2:1 Лівий берег ‒ Кудрівка-Нива – 1:2 субота, 27 квітня Інгулець ‒ Прикарпаття ‒ 4:0 Буковина – Діназ ‒ 0:1 неділя, 28 квітня Поділля – ФК Чернігів ‒ 2:1 Вікторія – Агробізнес – 1:0 неділя, 28 квітня ФСК Маріуполь ‒ Епіцентр – 0:1 Нива (Тернопіль) – Гірник-Спорт – 2:0   Матч ФК Хуст – Металург не відбувся

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Андрій Кожухар (Карпати)

Мінімальна перемога в Полтаві разом із сенсацією на арені «Лівий берег» принесла львів’янам дострокову пряму путівку в УПЛ. Але ще треба було витримати штурмові атаки СК Полтава, адже на звичному штучному полі домашнього стадіону «Молодіжний» господарі багато атакували й напрацювали, суворо кажучи, навіть не на один гол – більше. Один тільки Кожухар врятував Карпати тричі після ударів Марусича та Одарюка, також воротаря підстраховувала поперечина. 15-й матч без пропущених м’ячів провів Андрій, у нього найкращі голкіперські показники в сезоні.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Ілля Ольховий (Нива, Тернопіль)

Правий захисник – Олександр Жмуйда (Епіцентр)

У ФСК Маріуполь гарний підбір молодих і швидкісних футболістів, а багато атак господарів будується через фланги. Ось чому від Жмуйди та його колеги на протилежному краю С.Кристіна вимагалися уважність, надійність і бездоганне виконання тренерської установки. Граючи без звичного напарника Ляшенка, відчуваючи на собі постійний тиск суперників, Олександр ще й встиг взяти участь у єдиній результативній атаці цього матчу, асистувавши Кравчуку.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Гліб Савчук (Поділля)

Центральний захисник – Ярослав Мартинюк (Діназ)

Буковина – одна з тих команд, які найбільше посилилися за час зимового антракту, однак Діназ також доповнив свій склад кількома особливо потужними футболістами з досвідом виступів на найвищому рівні. Один із них – центрхав Мартинюк – системно грає в центрі захисту вишгородців. У Чернівцях їхня зв’язка з Волошиним виконала величезний обсяг робіт, зупинивши як лідера бомбардирських перегонів Палагнюка, так і його молодих одноклубників Андрейчука та Гончарука. Без надійної роботи захисту та опорної зони не було б цієї сенсаційної перемоги.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Олександр Мизюк (Карпати)

Центральний захисник – Олег Веремієнко (Поділля)

Уже в дебюті матчу Веремієнко вдало сходив на кутовий, відкривши рахунок після подачі Гемеги. Надалі Олегу доводилося дуже багато відпрацьовувати біля своїх воріт – адже ФК Чернігів не збирався програвати й багато створив моментів біля воріт господарів, особливо зі стандартів. Єдиний пропущений м’яч забив гравець, який не перебував під опікою Веремієнка, а на своїй позиції чемпіон світу 2019 року серед молоді відіграв надійно.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Степан Григоращук (Епіцентр)

Лівий захисник – Олександр Літвінов (Діназ)

Тренерський штаб Діназа багато працював над обороною, приймав небанальні рішення, і саме зараз задня ланка вишгородців із кількома перелаштованими універсалами діє більш надійно, ніж у першій половині сезону. Відзначаємо Літвінова, який на лівому фланзі діяв з необхідною чіпкістю, щоб гальмувати таких небезпечних гравців, як Гончарук і Будняк. А ще саме Олександр виконав вдалу гольову подачу, закрутивши м’яча точно на Новікова.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Дмитро Ульянов (Вікторія)

Центральний півзахисник – Віталій Кольцов (Інгулець)

Лідер півзахисту петровського клубу виконав величезний обсяг робіт і був помічений у багатьох атаках, в тому числі на початкових фазах результативних комбінацій. Сам Кольцов забив четвертий м’яч Інгульця (див. номінацію «Гол туру»), покращив своє положення в таблиці найкращих бомбардирів (де він входить у п’ятірку найкращих із показником 10 голів). Очікувалося, що Прикарпаття з його непоганим підбором півзахисників створить проблеми господарям, але Кольцов, виконуючи чорнову роботу під П’ятовим і Садом, просто унеможливив якийсь манер суперників.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Олександр Цибульник (Поділля)

Правий півзахисник – Денис Голуб (Нива, Тернопіль)

На першому етапі Голуб був глухим запасним Лівого берега, проте він сповна використав свій шанс проявити себе в Ниві. У складі тернополян це не просто гравець основи, а мотор команди й один із найбільш яскравих і результативних гравців. У матчі з Гірником-Спорт, який уже підніс декілька позитивних сенсацій у цьому сезоні, Денис зробив гру. Саме він поборовся за м’яч, запустивши першу результативну комбінацію з голом Різника з пасу Дорошенка. А пізніше сам асистував Галадею.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Володимир Білоцерковець (Інгулець)

Атакувальний півзахисник – Микола Вечурко (Кудрівка-Нива)

Кудрівка-Нива початку другого етапу та нині – це дві великі різниці. Другий матч поспіль виграли підопічні Локтіонова в своїй 5-матчевій безпрограшній серії. А досвідчений Вечурко – екс-півзахисник Чайки, а також київського Арсеналу, молодіжної збірної України та низки вітчизняних і зарубіжних клубів, – є ключовим гравцем у своїй новій команді. Микола забив переможний м’яч, замкнувши подачу Рогозинського в атаці, яку сам починав у глибині поля.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Арсентій Дорошенко (Нива, Тернопіль)

Лівий півзахисник – Ярослав Богунов (Інгулець)

Звітний тур пропускав вінгер Козак – герой попереднього матчу з Карпатами. Проте дискваліфікованого одноклубника шикарно компенсував новий дует Богунов-Білоцерківець. Обидва гравці записали на свій рахунок по одному голу та асисту. Відзначаємо особливо Богунова, який уже кілька турів поспіль робить результат для Інгульця. В матчі проти Прикарпаття він спершу видав гольову подачу на Сітала, потім забив сам із передачі Артема.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Євгеній Рязанцев (Металіст)

Нападник – Ігор Невес Алвес (Карпати)

Карпати в постійному селекційному пошуку, зокрема, неодноразово повідомлялося, що вони хочуть підсилити атаку. А тим часом бразилець Ігор робить для них результат. У Полтаві він кілька разів виривався з-під опіки суперників, що зіграло якнайприкрішу роль для команди господарів, яка загалом гідно протистояла лідерам. Уже в дебюті Ігор замкнув простріл Підлепенця, випередивши захисника та воротаря на долі секунди, а потім забив іще – але на початку другого тайму було зафіксовано офсайд. Алвес Невес імпонує працьовитістю та інтегрованістю в командну гру – в цьому плані він повністю виправдовує своє запрошення й заслужено святкує з Карпатами підвищення в класі.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Андрій Новіков (Діназ)

Нападник – Назарій Нич (Вікторія)

Важкий матч із Агробізнесом міг завершитися зовсім погано для господарів, але в другому таймі вони значно додали й напрацювали на єдиний у матчі гол – три матчі поспіль ще з жовтня Вікторія не забивала вдома. Цікаво, що нападник Нич, який у Безсмертного забивав ще Шахтарю в УПЛ, сам розпочав результативну комбінацію, заробивши штрафний в глибині поля. А коли м’яча було переведено з флангу на фланг, і Ульянов скинув на Назарія, Нич шикарно підробив і з лівої розстріляв ворота. Прекрасна атака, яка розрізала весь захист волочищан, і індивідуально сильні дії форварда, який відзначився першим голом за свою нову команду.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Богдан Кобзар (Поділля)

Збірна 6-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Найкращий тренер 6-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Роман Локтіонов (Кудрівка-Нива)

На старті другого етапу, коли Локтіонов дебютував на чолі оновленої команди, Лівий берег завдав їй домашньої поразки 5:1, перебуваючи в подвійній чисельній більшості. Зараз, коли для киян вкрай важливо було здобувати очки, щоб не відставати від дуету лідерів, кудрівсько-бузівська команда суворо зіграла по супернику, проявила вольові якості та взяла реванш на стадіоні, де один із претендентів на медалі програвав взагалі лічені рази.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Богдан Кобзар, фото t.me/fcPodillya

Джокер туру – Богдан Кобзар (Поділля)

У цьому турі відзначилися голами після виходу на заміни харків’янин Данило Кайдалов і тернополянин Дмитро Галадей. Кобзар також забив «з лавки запасних», але при цьому ще й сам заробив пенальті та вилучення суперника під цей гол. Всього 12 хвилин на полі знадобилися Богдану, щоб перевернути хід матчу проти ФК Чернігів.

  • Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 2 голи, 1 асист.

Денис Голуб, фото instagram.com/nyvaternopil

Найкращий молодий гравець туру – Денис Голуб (Нива, Тернопіль)

20-річний вінгер був у глибокому запасі Лівого берега, проте після переходу в Ниву здобув ігрову практику та відчуття важливості для колективу. Це він віддав Галадею гольову передачу під другий гол і розпочав першу результативну атаку своєї команди в матчі з Гірником-Спорт, яку з пасу Дорошенка завершив Різник.

  • Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.
Гол туру – Віталій Кольцов (Інгулець → Прикарпаття)

Це тур робочих голів, особливо багато було їх із «другого поверху». А щодо естетики, виберемо один удар із середньої дистанції, плацдарму перед воротами. Цитуємо звіт: «Після подачі Богунова Сітало програв верхову боротьбу, проте вийшло так, що м’яч відскочив прямо на Віталія, який в один дотик з правої ноги зарядив у ближній кут з-за меж карного майданчика».

Гол можна подивитися на відео з 4:01

Герой 6-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Андрій Кожухар (Карпати)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який зберіг свої ворота «сухими» в Полтаві, завдяки чому його команда достроково вийшла в УПЛ.

  • Статистика SportArena.com: 24 матчі у чемпіонаті, 15 «сухих» матчів, 14 пропущених м’ячів.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.