Палкін: 95% українських гравців ми збережемо. Щодо легіонерів йдуть складні переговори

Сергей Палкин. Фото — shakhtar.com

Генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін прокоментував рішення ФІФА дозволити іноземним гравцям призупиняти контракти з українськими клубами через війну в Україні.

Палкін зазначив, що ця норма вплинула на роботу Гірників на трансферному ринку — донецькому клубу буде складно утримати легіонерів.

“Цього літа трансферний ринок для нас повністю змінився. Сьогодні ми не купуємо гравців. Але ми можемо продати їх. Що ми можемо запропонувати іноземним гравцям в даний момент? Ми граємо в Лізі чемпіонів, але невідомо, де проводитимемо матчі. Якщо ми гратимемо УПЛ за кордоном, то зможемо зберегти деяких легіонерів. Якщо ні — шансів нема. Ніхто не приїде грати в Україну”, — сказав Палкін.

“Скільки гравців піде? Це залежить від ринку. Думаю, 95% українських гравців ми збережемо. Щодо легіонерів — я ще не знаю. Ідуть складні переговори”.

“Деякі агенти знищують нас. Вони намагаються вкрасти гравців. Вони грають у ігри, зв’язуються з клубами, кажуть не платити Шахтарю. Ви не можете уявити, що відбувається”.

“Агенти приходять до клубів і кажуть: ‘Не платіть Шахтарю, гравці стануть вільними агентами, просто заплатіть мені 10 мільйонів євро і забудьте про клуб’”.

“Ми незадоволені суттю нових правил ФІФА щодо питань війни в Україні. Повноваження приймати рішення про призупинення контрактів тепер знаходяться в руках агентів гравців. Це не показує наміру клубу зберегти гравців та інвестиції”.

“Тепер у нас є дев’ять днів, щоб домовитися з нашими гравцями про продаж або оренду іноземним клубам, що просто неможливо. ФІФА не допомогла українським клубам, видавши такий регламент. Навпаки, це значно погіршило наші переговори з гравцями і зробило агентів потужнішими та багатшими”.

Раніше повідомлялося, що Шахтар планує базуватись у Польщі, щоб зберегти деяких легіонерів у своєму складі. Домашні матчі УПЛ Гірники мають намір грати у Львові.

Старт чемпіонату України 2022/23 орієнтовно призначено на 20 серпня. Офіційно формат та дати проведення наступного розіграшу першості не затверджено.