Палкін: Я не знаю, яке майбутнє у Шахтаря

Сергей Палкин. Фото — shakhtar.com

Генеральний директор Шахтаря Сергій Палкін заявив, що донецький клуб продовжить суперечку з ФІФА щодо рішення федерації щодо припинення контрактів з легіонерами через військове вторгнення росії в Україну.

“Наша позиція – ми вважаємо себе правими в цій ситуації. ФІФА прийняла своє рішення без консультацій та оцінки з боку українських клубів. Їхнє рішення приводить український футбол до банкрутства”.

“ФІФА не підтримує нас. Вони намагаються довести, що ними ніхто не може керувати. ФІФА ставить себе вище за закон, але Шахтар повинен це змінити. Не тільки заради себе – я, наприклад, не знаю, яке майбутнє у нашого клубу – але й для всіх клубів світу”.

“Якщо ФІФА не скасує своє правило, ми матимемо ще більші втрати. Ми хочемо домогтися справедливості, ми хочемо довести, що ми всі – одна велика сім’я. Ми хочемо боротися і довести, що рішення ФІФА – найбільша помилка”.

Гірники звернулися до міжнародної інстанції через рішення ФІФА дозволити іноземним гравцям призупиняти контракти з українськими клубами до літа 2023 року через повномасштабне вторгнення російських військ на територію України.

Шахтар вимагав скасувати рішення ФІФА. Також донецький клуб планував зобов’язати Міжнародну федерацію футболу відшкодувати збитки у розмірі 50 мільйонів євро.

CAS відхилив апеляцію та визначив, що ФІФА не порушило законодавства у своєму рішенні щодо українського клубу. Шахтар оскаржить рішення Спортивного арбітражного суду у Федеральному суді Швейцарії та Єврокомісії.

У першій частині сезону 2022/23 за Шахтар виступали лише три іноземні гравці — захисник Лукас Тейлор, півзахисник Невен Джурасек та форвард Лассіна Траоре. Інші легіонери були продані або пішли в оренду.

Шахтар посідає друге місце у турнірній таблиці УПЛ. Цього місяця Гірники зіграють із Ренном в 1/16 фіналу Ліги Європи.