Пасич, Шастал, Богданов і захисник, якого не вистачає Динамо: вся збірна 14-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Богдан Когут (Верес)

Цього сезону в досвідченого Когута якісна конкуренція з одеситом Пастом, але при цьому Богдан доводить новому тренерському штабу, що може бути корисним на рівні УПЛ. В Олександрії місцева команда більше володіла м’ячем, створила більше моментів, частіше влучала в площину воріт, але довгий час саме воротар Когут утримував інтригу. Він парирував пенальті від Джеовані, а також небезпечні удари з різних позицій від Погорілого, Шулянського та Скорка. В одному з моментів стійка підстрахувала Верес. Врятувати після влучного удару Безерри Богдану було б дуже важко, тому що бразилець замикав подачу Шулянського із хорошої позиції, з гарячої зони перед воротами.

Правий захисник – Олександр Тимчик (Динамо)

Правий фланг Тимчик-Караваєв відіграв у Кривому Розі на високому рівні. Власне, обидва голи відбулися за безпосередньої участі цих гравців. Тимчик вистелив зручну передачу на Ваната, який протиснув оборонця та відкрив рахунок (це не асист, тому що захисник торкнувся м’яча), Караваєв забив після чудового закидання в дотик від Шепелєва. Загалом, лівий фланг із Дібанго та Задеркою в Кривбасу є грізною зброєю, проте в важкій боротьбі динамівці здобули тут перемогу.

Центральний захисник – Микита Бурда (Колос)

Поки Динамо не знає, що робити зі своїм центром оборони, а Зоря наближається до п’ятірки найгірших за пропущеними м’ячами, Бурда повноцінно перезавантажує свою кар’єру в Ковалівці. В матчі проти Минаю Микита топово відпрацював у захисті, багато зробивши, щоб аутсайдер не зміг забити на «Колос-Арені», а ще підключався на стандарти, допомагаючи перетворити майстерні кутові Богданова в голи. В епізоді з першим голом Бурда мінімально підправив м’яча, так що на дальній стійці відкрив рахунок Мілько, а пізніше сам замкнув корнер.

Центральний захисник – Едуард Сарапій (СК Дніпро-1)

Колись кар’єра Сарапія в УПЛ починалася з голу Динамо на «Арені Львів», а зараз він забив у ці ж «фартові» ворота Шахтареві. Саме гол Едуарда, який вдало підключився на кутовий Мірошниченка, переломив хід гри перед самою перервою. Надалі Сарапій із Сватком сильно відіграв у захисті – завдяки вивіреним діям із малою кількістю браку та помилок, оборона Дніпра-1 не дозволила «гірникам» повернути свою перевагу в рахунку.

Лівий захисник – Денис Мірошниченко (СК Дніпро-1)

Важкий матч у протистоянні з Зубковим Мірошниченко провів на вольових якостях і самовідданості. Він, як і Сарапій, Леднєв і Сваток, не найкраще зіграв у моменті з першим голом у матчі (Криськів загострив, м’яч від Леднєва відскочив під удар Сікана). Проте надалі Денис старанно підтримував атаки своєї команди, старанно грав у захисті. Саме Мірошниченко заробив і подав кутовий, з якого Сарапій зрівняв рахунок.

Центральний півзахисник – Андрій Богданов (Колос)

Досвідчений півзахисник провів сильний матч проти ФК Минай. Богданов і сам пробивав по воротах закарпатців, і брався за стандарти зі своєю фірмовою вивіреністю та точністю. Саме після двох кутових із різних флангів у виконанні Андрія Мілько та Бурда забили вирішальні м’ячі в ворота гостей.

Правий півзахисник – Ілля Квасниця (Рух)

Яскравий одеський матч неодноразово перевертав хід подій з ніг на голову, проте на фоні цього матчу виділявся Квасниця. Саме він у дебюті матчу видав фірмовий рейд із гольовою передачею під удар у дотик від Пастуха (перший гол протистояння), а потім неодноразово загострював гру й міг забивати сам.

Правий атакувальний півзахисник – Ібрахім Кане (Ворскла)

Козир, якого не було в суперників, ‒ це якраз Кане. Граючи з правого флангу, Ібра охоче зміщувався в центр, мінявся зонами з товаришами по команді, розтягував і перегравав оборону Оболоні. Власне, Кане був найбільш яскравим гравцем столичного матчу – загалом п’ять разів пробивав по воротах киян, три з них воротар Кичак потягнув в ефектних стрибках. Саме Ібрахім заробив пенальті під гол Степанюка, прекрасно користаючись простором і власною швикдістю.

Лівий атакувальний півзахисник – Дмитро Шастал (Полісся)

Травма Будківського поставила складні завдання перед тренерським штабом житомирського клубу – Пилип не лише забивав, а й давав постійну підтримку групі атаки через скидки, виграні єдиноборства, верхові м’ячі. У цьому плані, напевно, його не замінити. Проте Шастал, який вдало замінив Аріелсона в матчі з Металістом 1925, зробив вирішальний вклад у вольову перемогу «поліщуків». Забив сам і заробив один із найбільш скандальних пенальті в турі. Дмитро довів, що має бути важливою опцією своєї команди – як різнобічний, універсальний і по-спортивному хитрий гравець.

Лівий півзахисник – Геннадій Пасич (ЛНЗ)

Черкаська команда здобула сенсаційну виїзну перемогу над кризовою Зорею, а лідером атак клубу-дебютанта УПЛ виступив лівий вінгер Пасич. Це саме Геннадій у дебюті матчу замкнув подачу Шестакова, а наприкінці матчу, як тільки луганці відігралися, зреагував ще й на навіс Савіна. Два голи головою – не найбільш притаманна манера для Г.Пасича, проте і в грі на фланзі він виглядав переконливо. Зокрема, влучив у стійку в першому таймі та в поперечину наприкінці гри. Справжній герой цієї звитяги черкасців.

Нападник – Владислав Ванат (Динамо)

Матч проти Кривбасу змусив замислитися, як же не вистачало саме Ваната з Шахтарем. Необов’язкова дискваліфікація позбавила Динамо доволі ефективної зброї. Раннім голом і контраверсійним вилученням Владислав фактично зламав один із центральних матчів туру, забезпечивши першу «повноправну» перемогу Шовковському на чолі Динамо після відставки Луческу. Уже в дебюті криворізького матчу Ванат зробив результат. Після раннього голу, який він провів із передачі Тимчика після незграбних дій суперника, а також вилучення Бескоровайного, Кривбас був позбавлений свого первісного плану на гру. Можна сперечатися стосовно пенальті, проте варто відзначити, що Владислав опинився поперед суперників і кожен їхній контакт із втікаючим нападником міг призвести саме до тих наслідків, до яких він призвів.

Збірна 14-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Яскрава драма розігралася в Одесі/фото chornomorets.football.

Тренер туру – Юрій Максимов (СК Дніпро-1)

Це неймовірно, але серед тренерів, які провели більше одного матчу в цьому чемпіонаті, Максимов – на першому місці! 83,33% очок, набраних від можливих. Дніпро-1 під керівництвом нового головного тренера виграло вісім матчів із десяти при єдиній поразці. На виїзді обіграні Максимовим усі головні конкуренти з минулого сезону – Шахтар, Динамо, Зоря. СК Дніпро-1 є найкращим за результатами виїзних матчів і після вольової перемоги 3:1 над «гірниками» одноосібно очолює турнірну таблицю!

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Василь Грицук (Полісся)

На 63-й хвилині ветеран замінив Кушніренка, і відразу ж вкинув аут на Макуана, з передачі якого Шастал зрівняв рахунок. А наприкінці гри Грицук закинув дивовижну передачу на хід Шасталу, який заробив скандальний пенальті. Пам’ятаючи осічку з «панєнкою», цього разу Василь виконав на силу й приніс перемогу житомирянам – вольову перемогу над Металістом 1925.

  • Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 2 голи, 1 асист.

Найкращий молодий гравець туру – Артем Шулянський (ФК Олександрія)

22-річний півзахисник, безперечно, є одним із лідерів команди Ротаня. Верес так і не зупинив Шулянського – він заробив пенальті, хай Джеовані його й не реалізував, також міг забивати сам, а в підсумку виступив співавтором переможного голу Безерри. Із кожним туром Артем набуває впевненості та стає стабільним гравцем, спроможним робити різницю на рівні УПЛ.

  • Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 2 голи, 2 асисти.

Найкращий легіонер туру – Жуан Альвіна Безерра (ФК Олександрія)

Бразилець ще тільки освоюється в своїй новій команді, сумарно зіграв за олександрійців тільки 94 хвилини, а в нього вже є напрочуд важливе досягнення. 20-річний півзахисник замкнув прекрасний навіс Шулянського та приніс команді під керівництвом Ротаня першу з серпня перемогу – після 11 безвиграшних і чотирьох безгольових турів!

  • Статистика SportArena.com: 4 матчі у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий гол туру – Фредді Плюмен (Рух → Чорноморець)

Дідик реабілітувався за автогол, зігравши на підбиранні та відпасувавши на Плюмена, а от Фредді видав Showtime! Божевільний дальній обвідний удар у саму дев’ятку викликає спокусу вже зараз, достроково, приз за найкращий гол сезону в українській Прем’єр-Лізі 2023/24 відіслати в Гваделупу.

Герой туру – Микита Бурда (Колос)

Найкращим гравцем цього туру став футболіст, який забив сам і взяв участь у другому взятті воріт у матчі з ФК Минай.

  • Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.