Павелко: УАФ гарантує підтримку кожній українській команді у разі інцидентів із росіянами

Минай, фото — fcminaj.com

Президент Української асоціації футболу (УАФ) Андрій Павелко підтримав керівництво та гравців Минаю після конфлікту в Туреччині з представниками ярославського шинника.

“Учора в одному з турецьких готелів відбулася сутичка між футболістами нашого Минаю та командою з «країни 404». Інцидент, звичайно ж, закінчився перемогою України та вимагає чітких висновків”.

“По-перше, мав розмову із керівництвом ФК Минай. Запевнив у готовності УАФ надати юридичний захист та будь-яку іншу підтримку у зв’язку з провокацією, яку відносно футболістів клубу вчинили представники країни-агресора. Загалом, УАФ гарантує кожній українській футбольній команді, де б вона не виступала, свою всебічну підтримку у разі виникнення подібних інцидентів”.

“По-друге, звернувся до Турецької футбольної федерації з наполегливим проханням вжити заходів щодо максимальної ізоляції агресивних російських футболістів не лише якомога далі від наших команд, але й футболістів інших країн також”.

“Загалом, вважаю, що на ситуацію з Минаєм мають звернути увагу всі ті, хто сьогодні дозволяє собі розмірковувати над доцільністю послаблення спортивних санкцій проти росіян. Ви ж бачите, що агресивна пропаганда пронизує буквально усі прошарки суспільства «країни 404». Як наслідок — її спортсмени фактично стають загрозою для інших. Єдиний шлях гарантувати безпеку спортсменам цивілізованих країн це — повний міжнародний бан росіян, включно з Олімпіадою 2024 у Парижі Слава Україні!”.

У вівторок у ЗМІ з’явилася інформація, що футболісти Минаю у готелі побилися з гравцями ярославського шинника. Пізніше матч-тв повідомив, що низка представників шинника отримали переломи пальців і ребер, також травмовано трьох гравців Минаю. Журналіст Роман Бебех опублікував відеофрагмент бійки між командами.

Минай підтвердив факт конфлікту і бійки. В українському клубі заявили, що причиною сутички стала поведінка футболістів російської команди щодо робітниці готелю та провокаційні вигуки у бік закарпатців. Також представники Минаю уточнили, що росіяни продовжили бійку між собою, тож втрутитися довелося турецькій поліції.