Перес та Лапорта подали у відставку з ради директорів RFEF

Флорентино Перес, фото — Getty Images

Президенти Реала та Барселони, Флорентіно Перес та Жоан Лапорта, залишили свої посади у раді директорів RFEF – Королівської федерації футболу Іспанії.

Наприкінці жовтня функціонери відправили листи на ім’я президента організації Педро Рочі, в яких заявили про те, що подають у відставку зі згаданих посад. Цей крок Флорентіно та Жоан обґрунтували тим, що не хочуть втручатися у виборчий процес, який пройде найближчими місяцями до RFEF.

Вибори президента Королівської федерації заплановані на перший квартал 2024 року. Повідомляється, що президенти двох грандів – єдині члени правління RFEF, які на даний момент подали у відставку.

78-річний Флорентіно Перес очолює Реал Мадрид із 2000 року (з трирічною перервою). За час його правління Вершкові виграли 57 трофеїв, у тому числі по шість разів тріумфували у чемпіонаті та у Лізі чемпіонів. Також Перес скандально відомий як голова проекту Суперліги, яка у 2021 році мало не внесла серйозного розколу до європейського футболу.

61-річний Лапорт був президентом Барселони з 2003 по 2010 рік. При ньому Блауграна вигравала золотий требл за підсумками сезону та історичний секстет – за підсумками календарного року. У березні 2021 року Жоана знову було обрано на цей пост у каталонському клубі. Під його керівництвом Барселона виграла Ла Лігу у 2023 році.