На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 3-го туру другого етапу.
- неділя, 7 квітня 2024 року
Група «Чемпіонська»
- Кам’янець-Подільський
Чемпіонська група закривала третій тур матчем на Хмельниччині. Четверта команда турніру приймала восьму, а між ними – всього два очка різниці. Зважаючи на те, що Вікторія відновила виступи після 1,5-річної паузи, суперники з нею тільки знайомляться. Втім, старожили добре пам’ятають супер-фінал чемпіонату України з футболу серед аматорів 2020 року, коли саме Епіцентр і Вікторія зіграли найбільш видовищний матч в історії ААФУ (4:4, по пенальті 3:1 на користь команди з Сумщини). На професіональному рівні в новітніх складах суперники грали між собою вперше. Хіба що Жмуйда та адмінперсонал у господарів, Нелін і тренерський штаб у гостей пам’ятають те протистояння.
Цього разу Епіцентр почав яскраво. Кравчук і Ляшенков кількох моментах загострили без хорошого завершення, а на 15 хвилині фіналіст Ліги Європи 2015 року Шеліхов потягнув прекрасний дальній удар Мороза. В свою чергу, сумчани провели кілька атак (найгострішу розганяв екс-оборонець Поділля Корохов), але до справжньої гостроти не довели. Тим несподіванішим був гол, який з нічого виник на половині поля кам’янчан.
Було це так. М’яч скакав у центрі поля, «свічку» засвітили господарі, і тут несподівано для всіх Долінський виграв боротьбу, Шарай у падінні проштовхнув м’яча на Чеглова, а той вибіг на воротаря й пробив повз нього в кут – 0:1. Другий гол у чемпіонаті для Максима, для Вікторії Безсмертного це був прямо ідеальний варіант розвитку подій. 388 хвилин не забивала до цього Вікторія, це її перший гол у 2024 році.
Епіцентр намагався обов’язково відігратися ще до перерви. Шеліхов потягнув штрафний від Кравчука, а потім Данило дивом не замкнув хороший простріл Ляшенка. Слідом уже Алібеков замикав головою штрафний – і знову воротар виручив Вікторію. Пішов ще один стандарт від Беженара – тепер кутовий. Стень зіграв на підбиранні на межі карного майданчика й скинув на Мороза, той розвернувся в стилі Зідана та з лівої ноги завдав просто-таки божевільного удару у дальню дев’ятку – 1:1. Владислав – оборонець за амплуа, але це його третій гол при одному асисті, і яку ж красу видав епіцентрівець! Супер! До перерви кілька разів оживляли гру Стень, Кравчук і Ляшенко, але все ж усе головне команди відклали на другий тайм.
І відразу на його початку Епіцентр вийшов вперед. Алібеков досить далеко від воріт віддав поперечну передачу на Ліповуза, так що Андрій метрів із 25-ти пробив із помітним рикошетом від оборонця Кравчука. Це й дезорієнтувало голкіпера – 2:1. Четвертий гол при трьох асистах у 20 матчах центрхава господарів. Епіцентр більше Вікторію не відпускав. Розкішні атаки провели господарі, і не встиг Шеліхов перевести на кутовий прицільний удар Стеня, як Беженар після розіграшу навісив на Кравчука, а Данило в стрибку замкнув ногою – 3:1. Сьомий гол при трьох асистах.
Третій гол господарів дещо збив налаштування гри. Вікторія, яка під час зимового антракту попрощалася з форвардом-ветераном Галенком, відчуває нестачу варіантів посилити гру через заміни. В той же час, Епіцентр контролював гру, створив ще кілька моментів і зусиллями своїх лідерів спокійно довів гру до перемоги. Четверте місце – під контролем Нагорняка. Конкуренти мають винуватити себе самі за численні осічки та нічиї старту весни.
Man of the Match: Данило Кравчук (Епіцентр)
Та як тут вибереш – чоловік 5-6 у господарів заслужили на 7,0 і вище. Відзначимо Кравчука, який був настільки активним, що прямо-таки набрид оборонцям суперників.
Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Вікторія (Суми) – 3:1
Голи: Мороз, 36, Ліповуз, 46, Кравчук, 57 – Чеглов, 17
Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, Жмуйда, Григоращук, Мороз, С.Кристін, Ліповуз, Алібеков, Ляшенко, Беженар©, Стень, Д.Кравчук. Запасні: Чернобай, Бушняк, Гринь, Полюлях, В.Кристін, Глущук, Миронюк, Козловський, Климець. Головний тренер: Сергій Нагорняк
Вікторія (стартовий склад): Шеліхов, Корохов, Сасовський, Ю.Кравчук, Ульянов, Лебеденко©, Долінський, Шарай, Чеглов, Шаврін, Нич. Запасні: Литвиненко, Нелін, Курелех, Данилюк, Покотилюк, Копил, Машталір, Євпак, Байдал. Головний тренер: Анатолій Безсмертний
Кам’янець-Подільський. Стадіон ім. Григорія Тонкочеєва. 12:00
Арбітр: Михайло Райда (Закарпатська область)
Група “Вибування”
- Умань
Оновлений Металург, що розпочинав шлях групі Вибування беззаперечним лідером, потрохи втрачає свої позиції. Із тренером-дебютантом Антоном Гаєм радикально омолоджені запоріжці провалили рестарт, отримавши по 1:4 від Хуста та Металіста. У той час, як інші команди очки набирали. Від небезпечної зони металургів відділяє лише сім очок – для восьми ігор, погодьтеся, це ніщо. Та ж Нива в разі перемоги в Умані обходила підопічних Гая, які дограють сезон фактично ослабленим друголіговим Металургом-2.
Очікувалося, що більш досвідчена Нива матиме тотальну перевагу над Металургом, однак тернополяни приїхали на Черкащину без низки своїх лідерів. Зокрема, залишились вдома травмовані Козак, Бороденко, Гатала, Галадей та Демчук, а також дискваліфікований Хруставка. Через що й лави запасних виявилася куцою – з трьома польовими гравцями.
Багато моментів гості не створили. Самотужки щось намагався намалювати досвідчений Різник. Запам’ятався його постріл на 9-й хвилині з меж карної зони, коли м’яч зачепив поперечину і вилетів за межі.
Господарі відповіли кількома дальніми, проте неточними ударами. А ось хто завадив влучити у ворота Шейну після передачі Юдіна? Позиція була забійна, поруч – нікого, бив у дотик… За свою слабку реалізацію запоріжці поплатилися. Нива провела просто показову атаку: Бей – Волохатий – Різник – Голуб. Останній відкрив лік своїм голам за “жовто-зелених”, поціливши в дальній кут – 0:1.
Господарі продовжили “пробачати” суперника й по перерві. Зокрема, чудова нагода зрівняти рахунок була у Місанова, який після скидки Юдіна бив на виконання метрів з 14 – не влучив у верхній кут. Хуссін зі штрафного поцілив у руки Ольховому.
На 61-й хвилині спрацювало старе футбольне правило “Не забиваєш ти – заб’ють тобі”. Голуб – чи не найактивнійший на полі – промчав правим флангом, протаранив Хуссіна та прострілив вздовж воріт. У метушні м’яч у сітку заніс Довбецький, який кількома хвилинами раніше вийшов на заміну – 0:2. Успішна заміна Стахіва – його третій гольовий джокер у Ниві цього сезону.
Металург втретє програв навесні. Але цього разу обійшлося без розгрому.
Man of the Match: Денис Голуб (Нива)
Зробив усе для перемоги. Сам забив і допоміг відзначитися партнеру.
Металург (Запоріжжя) – Нива (Тернопіль) – 0:2
Голи: Голуб, 34, Довбецький, 61
Металург (стартовий склад): Ніколаєнко, Страдс, Костюченко, Куралех, Ішимський, Хуссін, Ковальський, Місанов, Близнюк, Юдін, Шейн. Запасні: Лавута, Омельченко, Кадук, Івасюк. В.о. головного тренера: Антон Гай
Нива (стартовий склад): Ольховий, Бей, Зінь, Мудрий, Климак, Давидов, Дорошенко, Голуб, Векленко, Волохатий, Різник. Запасні: Хабло, Махінка, Довбецький, Кицун. Головний тренер: Олександр Стахів
Умань. Центральний стадіон. 13:30
Арбітр: Павло Плєшко (Кременчук)
- субота, 6 квітня 2024 року
Група «Чемпіонська»
- Буча
Двоє дебютантів Чемпіонської групи розташувалися в нижній частині таблиці – дев’яте місце проти сьомого, а між ними – тільки два очка. До того ж, обидві команди зачекалися результату: оновлена Кудрівка-Нива навесні набрала лише одне очко (нічия з Інгульцем після 1:5 з Лівим берегом), СК Полтава також без перемог (після поразки в один м’яч у Львові – домашня нічия з Епіцентром). Якщо бути з вами чесними, переможець цього матчу отримував реальний шанс відштовхнутися від невдач і зробити ривок вгору.
Звісно, дуже прагнули цього господарі, в яких новий тренерський штаб і на 75% оновлений склад. І пробили по воротах вони першими (Тименко неточно головою замикав кутовий від Чепурненка, слідом Коркішко ледве не скористався невдалим пасом назад оборонця Бужина – воротар Варцаба вибіг назустріч і врятував), проте відразу кілька прикростей, невдач і розчарувань зазнала Кудрівка-Нива в цьому першому таймі.
Спершу Марусич заробив кутовий, а потім ударом головою в стрибку замкнув подачу Одарюка від кутового прапорця (0:1, дебютний гол екс-нападника Ворскли, Карпат і Вереса за нову команду). Слідом травмувався найдосвідченіший центральний півзахисник господарів Чепурненко – його довелося вже десь на 17 хвилині замінити на Вечурка. Та ще й виявилося, що СК Полтава добре грає по рахунку. Якщо спершу якісь шанси могли виникати в Нехтія, Коркішка чи Тименка, то надалі гості все контролювали й навіть могли забивати ще самі.
Із різних позицій пробивали Перебора та Бужин, в одному випадку божевільну атаку розвивав Копитов, але пас вийшов поміж гравцями, а після одного з штрафних божевільну подачу Одарюка зі штрафного на дальній стійці не встиг замкнути Щербак. А на 38 хвилині Одарюк пробивав просто-таки з убивчого положення, проте захисник кудрівко-бузівчан Місюра врятував з блокуванням. Зізнатися чесно, після такого першого тайму в господарів все попахувало ще одним розгромом а-ля Лівий берег. Але вони зуміли всіх здивувати.
Спершу після довгої передачі Тименко підключив Нехтія, який відірвався від Опанасенка та Перебори й увірвався в карний майданчик – останній його й зачепив. Тименко з 11-метрової позначки розвів м’яч і воротаря – 1:1. Четвертий гол у чемпіонаті для Володимира. А поки полтавці отямлювалися, пішла атака з правого флангу на лівий, там Рогозинський обігрався з Вечурком і правою ногою метрів із 25-ти запакував м’яча в дальній кут – 2:1. Для Валерія це дебютний гол за нову команду.
Другий тайм загалом складався спокійно, важко було сказати, за рахунок чого ще рахунок може змінитися. Проте СК Полтава все ж працювала задля спасіння й досягла свого. Якщо спершу Клімов накрив несильний м’яч Бужина, то під кінець гри скидкою Одарюка скористався Стрельцов і обвідним ударом зачепив поперечину. А коли на бічній лінії карного майданчика Одарюк протиснувся крізь суперників, Рогозинський його зачепив і рефері відважився призначити пізній пенальті – другий у матчі. Щербак його реалізував (2:2) і заборсався в сітці, ледве на рівному місці не отримавши травму.
На більше в цьому неоднозначному матчі ніхто не награв – яскрава результативна нічия.
Man of the Match: Володимир Одарюк (СК Полтава)
Асист під перший гол і зароблений пенальті під другий – ось він, справжній герой команди Сисенка.
Кудрівка-Нива (Кудрівка-Бузова) – СК Полтава – 2:2
Голи: Тименко, 53 (пен.), Рогозинський, 55 – Марусич, 8, Щербак, 89 (пен.)
Кудрівка-Нива (стартовий склад): Клімов, Гагун, Мамросенко, Місюра©, Сердюк, Гулько, Чепурненко, Коркішко, Рогозинський, Нехтій, Тименко. Запасні: Льопка, Ніколишин, Мігунов, Мачелюк, Матвєєв, Фальковський, Вечурко, Захаревич, Тепляков, Кулик. Головний тренер: Роман Локтіонов
Полтава (стартовий склад): Варцаба, Коцюмака, Опанасенко, Ходуля, Бужин, Копитов, Даниленко, Одарюк, Щербак©, Перебора, Марусич. Запасні: Тельнов, Васецький, Савенков, Плахтир, Стрельцов, Вівдич, Шмигельський, Пось, Клименко. Головний тренер: Володимир Сисенко
- Буча. Стадіон «Ювілейний». 14:00
- Арбітр: Сергій Труба (Черкаси)
Група “Вибування”
- Горішні Плавні
Поєдинок сьомої та п’ятої команд групи «Вибування». У минулому турі Гірник-Спорт в гостях зазнав поразки від Хуста і перебуває в зоні перехідних ігор. В разі перемоги підопічні Валерія Куценка могли вийти на п’яте місце, потіснивши звідти саме Металіст. Харківська команда в попередній грі на своєму полі розгромила Металург.
На початку зустрічі господарі намагалися грати першим номером, але у заключній третині поля у них відчувалися проблеми. На сьомій хвилині мали відкривати рахунок гості, але удар Рязанцев з меж штрафної парирував Шухман. Підопічні Аніщенка могли реалізувати свою першу акцентовану атаку.
Поступово почали більше контролювати м’яч харків’яни, але не вистачало останньої передачі. Боротьби у цьому матчі було чимало, а ось конструктиву хотілося більше. На 32-й хвилині довелося вступати у гру Рибаку, коли голкіпер парирував удар Черткоєва зі штрафного.
На 39-й хвилині вихід один на один не реалізував Рязанцев. Знову блискуче зіграв Шухман, але захисники Гірника-Спорт серйозно помилилися. На гол харків’яни награли, але реалізація підвела.
Команди активно розпочали другу половину зустрічі, але в заключній третині поля все ж бракувало конструктиву. Поступово тем матчу сповільнився. Здавалося, що суперники бояться помилитися і втратити хоча б нічию. Футбол був дуже в’язким, а на гол ніяк не вдавалося награти. До перерви хоч моменти були… Харків’яни намагалися більше грати за рахунок вертикального футболу, але нічого не виходило.
На 80-й хвилині потужно з-за меж штрафної пробивав все той же Рязанцев, але м’яч пролетів вище воріт. На 85-й хвилині в один дотик пробивав Рязанцев, але знову парирував його удар Шухман. Бенефіс голкіпера Гірник-Спорт, його, в першу чергу, можна привітати з цією нульовою нічиєю. А про Металіст ніхто не говорить у позитивному контексті, а при цьому підопічні Аніщенка шостий (!) тур поспіль не програють (по три перемоги та нічиї з досить різними, в тому числі сильними суперниками). На наших очах молоді харків’яни набувають досвіду та виходять на такий рівень, коли ті чутки, які крутяться навколо Дігтяря, Синчука та інших, не видаються більше чутками чи жартами.
Man of the Match: Богдан Шухман (Гірник-Спорт)
Шикарний матч голкіпера господарів. Якби не він, то підопічні Куценка програли б.
Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Металіст (Харків) – 0:0
Гірник-Спорт (стартовий склад): Шухман, Черниш, Мороз©, Чібуезе, Шептіцький, Одог, Дмитрієв, Гора, Тузенко, Черткоєв, Студенко. Запасні: Козлов, Юрченко, Романенко, Подрезан, Чуквуемека, Височин, Нижник, Дудка, Вороп, Подейко. Головний тренер: Валерій Куценко
Металіст (стартовий склад): Рибак, Бусько, Порох, Гомес©, Дігтярь, Багачанський, Підручний, П. Луців, Рязанцев, Синчук, Ісаєнко. Запасні: Фастов, Абрамов. Вернаттус, Горенко, Горяінов, Кайдалов, Приходько, Тепляков. Головний тренер: Андрій Аніщенко
- Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 13:30
- Арбітр: Артем Михайлюк (Житомир)
Група «Чемпіонська»
- Волочиськ
Друга команда гостювала в восьмої, а між ними – 16 очок. А колись ці два клуби майже синхронно підіймалися з аматорського рівня, і успішнішим там був саме Агробізнес. Власне, до війни цей клуб «висів» уже під УПЛ, навіть говорили, що це питання часу – і ми вірили, бачивши, як підопічні Чижевського вибивали з Кубка України основу Шахтаря. А Інгулець тим часом побував в УПЛ і зараз іде туди на всіх парах. І в історії протистоянь у нього невелика перевага – дві перемоги при одній нічиїй і поразці.
І справді – Агробізнес зумів створити гідну конкуренцію переможцям Групи «Б». Хоча першим міг забити Інгулець (Мельничук зі штрафного пробив повз стійку), кращий момент у дебюті створили саме господарі. Кузьмин із правого флангу мітив у ціль – Паламарчук виручив, а захисник-нападник Войтіховський пробив над воротами з добивання. Інгулець багато покладався на удари з дальньої та середньої дистанції, які з перемінним успіхом виконували Богунов, Сад, Кольцов. У волочищан Войтіховський спробував пробити здалеку, пізніше так само намагався забити Галенков.
А найкращий момент першого тайму створив Інгулець. Після закидання Богунова на вбивчій позиції опинився Сітало, проте ухитрився не забити. Бариляк на лінії воріт у падінні врятував «пекарів». Хороший перший тайм у пристойному темпі вище середнього зі спалахами активності завершився без голів – і це не той випадок, коли фани нудьгували. Так само після перерви моменти не змусили себе чекати. Але якщо удар Кольцова зрикошетив на кутовий, то Заєць цілив точно в дев’ятку – і тут виручив гостей воротар Паламарчук.
Інгулець продовжував гнути свою лінію. І якщо чергові дальні удари не були небезпечними, то після подачі Козака з правого флангу другий стопроцентовий момент створили лідери. Богунов, винирнувши нізвідки, пробивав головою в падінні впритул – воротар Попович видав один із найкрутіших сейвів туру. А тим часом той же Заєць і Касімов, який вийшов на заміну, перевіряли Паламарчука. На 73 хвилині вже входив у карний майданчик Войтіховський, але завалився на газон після контакту з Малишем. Арбітр пенальті не призначив. Звісно, думка команд на це виявилася протилежною.
А що ж фаворит протистояння? Після довгого пасу опинився на ударній позиції Сітало, але знову зіграв не досконало. Слива та Білий удвох обеззброїли його навіть без удару, а позиція видавалася гольовою. І за цей та інші кілька шикарних шансів Інгулець поплатився у кінцівці.
На можливий підсумок не раз натякала зарядженість волочищан на дальні удари – буквально хвилиною раніше Касімов протягнув м’яча для Толочка, але той запустив вище цілі. А комбінували господарі добре, перехід від оборони до атаки Чижевський поставив їм належним чином. І от пішла контра через правий фланг, «віяльна» комбінація розвинулася з пасом Толочка на протилежний край – на Галенкова. Звідти Денис пройшов вздовж лінії карного майданчика, тягнув-тягнув і правою низом пробив максимально несподівано для суперників – 1:0. Четвертий гол у чемпіонаті для Галенкова при одному асисті.
Часу, щоб врятуватися, в Інгульця не лишалося. Карпати винні Чижевському ящик гарного шампанського, тому що важливість цієї «підніжки» для чемпіонської боротьби нам ще належить осягнути.
Man of the Match: Денис Галенков (Агробізнес)
«Рушниця, яка висить на стіні в першому акті вистави, вистрелить у кінцівці». Галенков ще раніше пробував бити, а в кінцівці зразково завершив контратаку і створив головну сенсацію туру.
Агробізнес (Волочиськ) – Інгулець (Петрове) – 1:0
Гол: Галенков, 90
Агробізнес (стартовий склад): Попович©, Заєць, Бариляк, Білий, Квасний, Лень, Толочко, Галенков, Кузьмин, Свистун, Войтіховський. Запасні: Хмеловський, Мінчев, Слива, Тишинінов, Теплий, Касімов, Волков, Лойко, Шостак. Головний тренер: Олександр Чижевський
Інгулець (стартовий склад): Паламарчук, Козиренко, Малиш©, Шершень, Мельничук, Кольцов, Сад, Гаджук, Богунов, Козак, Сітало. Запасні: Восконян, П’ятов, Квасов, Боровський, Ченбай, Білоцерковець, Сидоренко, Альваро, Могильний, Панасенко, Резепов. Головний тренер: Владислав Лупашко
- Волочиськ. Стадіон «Юність». 13:00
- Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів)
Група «Вибування»
- Демидів
Приємно бачити протистояння суперників на підйомі. Діназ у минулому турі розгромив Ниву в Тернополі (4:1), а Поділля здобуло вольову перемогу над Кременем (3:1 вдома). Тепер восьма та третя команди нижньої десятки зустрічалися при 8-очковій різниці в очках. Що протистояння очікувалося напруженим – свідчила статистика. Три з чотирьох матчів між суперниками закінчувалися внічию, а Поділля вишгородців до цього ніколи не перегравало. Суттєвою проблемою Діназа, при всьому зимовому посиленні, була кадрова: навіть після повернення Сергійчука, дискваліфікація залишала поза грою опорника Соловйова та нападника Шевченка.
Відчувалося, що Діназ отримав велику порцію впевненості після останніх успіхів. Із різних позицій по воротах досвідченого екс-воротаря збірної Казахстану Непогодова понеслися удари від Кіріченка, Мораренка, Сейтхалілова. У подолян були нариси хороших комбінацій за участі Боженара, Куліша та Кобзаря, проте до акцентованих ударів не доходило. Аж до 48 хвилини, коли хмельничани створили найкращий момент на дві команди. Екс-діназівець Корешков пробивав з розвороту, а вийшло, що вивів на воротаря Кобзаря. Той намагався забити, але воротар Потімков зреагував.
Надалі, правда, Поділля грало не настільки небезпечно. В багатьох гострих атаках простріли Куліша, Корешкова та інших стрімких гравців залишалися без завершення, а Місержи зі штрафного раз ледве не закинув за комір голкіперу. А от Діназ діяв усе сміливіше. Здалеку били Мораренко та Сейтхалілов, а найбільш небезпечним на полі був найстарший гравець Першої ліги – 39-річний граючий директор клубу Старенький. Два його удари не без труднощів парирував Непогодов.
А розв’язка настала в кінцівці, після серії замін. Спершу Фортуна посміхнулася Діназу. Волошин дав довгу передачу на Новікова, дивовижним чином суперники не розібралися й дали Андрію прийняти, розвернутися й пробили правою ногою з кута воротарського майданчика – 1:0. Другий гол у чемпіонаті при одному асисті для 24-річного нападника! Розвивати успіх міг екс-подолянин Мораренко, проте закрутив у бік від воріт.
І яку ж драму нам підготували ці останні хвилини! Після ауту один екс-діназівець, Корешков, запустив довгу передачу на іншого – Куліша. Той був в оточенні, перші на м’ячі – суперники, проте вони зіграли недостатньо жорстко та уважно, тож Максим правою ногою з-за меж карного майданчика розстріляв ворота – 1:1. Другий гол поспіль для вінгера! Щоб повернути перевагу, в вишгородців просто не лишалося часу.
Man of the Match: Максим Куліш (Поділля)
Другий тур поспіль забиває запізнілий у розвитку своєї кар’єри вінгер. Хлопець, який подавав надії в Динамо та інших клубах УПЛ, саме в Поділлі роззабивався та здобув упевненість.
Діназ (Вишгород) – Поділля (Хмельницький) – 1:1
Голи: Новіков, 83 – Куліш, 90+2
Діназ (стартовий склад): Потімков, Ярмак, Волошин©, Мартинюк, Рудавський, Ткачук, Старенький, Мораренко, Сейтхалілов, Кіріченко, Сергійчук. Запасні: Дмитроченко, Чернецький, Ворона, Паламар, Шамич, Новіков, Коваленко, Ставничий, Борисенко, Літвінов. Головний тренер: Олександр Головко
Поділля (стартовий склад): Непогодов, Сімінін, Веремієнко, Пасічник, Корешков, Цибульник©, Савчук, Оробець, Боженар, Куліш, Кобзар. Запасні: Задерейко, Лис, Каверін, Сніжко, Гемега, Назарчук, Чушенко, Місержи, Федоров. Головний тренер: Віталій Костишин
- Демидів. Стадіон «Діназ». 12:30
- Арбітр: Ярослав Леськів (Львівська область)
Група «Чемпіонська»
- Львів
Лідер із 5-очковим відривом і 5-матчевою переможною серією вийшов грати з головною сенсацією сезону. ФСК Маріуполь під орудою найкращого тренера Першої ліги 2023 року Краснопьорова вперше пробився в Чемпіонську групу, хоча рік тому аж до плей-офф боровся за виживання й зберіг прописку тільки через зняття кількох учасників зі змагань. Втім, навіть у тому минулому сезоні азовці відбирали очки в Карпат (львів’яни виграли вдома – 3:0, а на виїзді розділили очки – 1:1). Тож тепер учень їхав у гості до вчителя з наміром показати, чому навчився за ці роки – це ми про Краснопьорова, який грав у Маркевича в тому, видатному Металісті.
Що ж стосується львів’ян, то вони підійшли до цього матчу без одного з найкращих своїх гравців – через перебір карток матч пропускав забивний лівий вінгер Костенко. Причому, Карпати вирішили замінити його не Картушовим, Хасою чи Равликом, а юним Фетьком, який добре проявив себе в резервній команді в Другій лізі. В іншому склад можна було вважати абсолютно очікуваним, включаючи повернення на місце нападника Ігоря, який відбув 1-турову дискваліфікацію. Маріупольці виставили свій найбільш бойовий на сьогодні склад. І, треба сказати, в дебюті матчу їм вдалося здивувати господарів.
Після атаки через лівий фланг у центрі карного майданчика зачепився за м’яч Зубков і дуже правильно та своєчасно відкотив на Плаксу, а Родіон із правої ноги запустив м’яч так, що Кожухар дістав його тільки із сітки – 0:1. Родіон – талановитий півзахисник, недарма подавав надії в ФК Маріуполь, ФК Олександрія та Чорноморці. Проте наскільки ж нереалізований ще його глибокий талант! Гол Карпатам тільки підтверджує, що тренерам варто глибше придивитися до Плакси.
У цьому чемпіонаті в львів’ян вольових перемог ще не було, тільки раз вони уникали поразки, пропустивши першими (3:3 з Прикарпаттям на першому етапі). Тож було цікаво, як підопічні Маркевича виплутаються зі складної ситуації. Підлепенець міг відіграти гол відразу ж, але тактика ФСК Маріуполь із швидким переходом і ударами з різної дистанції виглядала розумно – наприклад, Кожухар змушений був зважати на це постійно, і Пуди з Савіним таки турбували його своїми прицільними спробами.
Проте незрівняно вищий клас і кадрова глибина «левів» давалися взнаки. Вони змогли зрівняти рахунок ще в першій третині матчу. Варто просто оцінити рівень виконання: Ігор з глибини відпасував на Підлепенця, той з правого флангу розрізним пасом вивів на ударну позицію Полегенька, і Павло низом пробив у кут – 1:1. Шостий гол при трьох асистах у фулбека.
Це було полегшення, і далі Карпати грали спокійно. Другий гол не забарився. Цього разу Чачуа підключив Підлепенця, той запустив дугу на Ігоря, і Невес Алвес вивів господарів вперед – 2:1. «Статистичні пуритани» не зарахують асист, а по справедливості це п’ята гольова передача Євгена. Що Ігор, обробляючи м’яча, обстукався об Харжевського, це проблема суперника. Головне, що після задуманої та гарно виконаної передачі бразилець опинився на ударній позиції та провів дев’ятий гол у чемпіонаті.
Один тільки активний Підлепенець міг забивати ще двічі, Караващенко реагував на удар Саківа, Ігор збирав навколо себе натовпи суперників. Гол за таких обставин був не тільки закономірністю, а й неминучістю. Із глибини тягнув м’яча Ігор, розігрався з Чачуа та віддав пас на Підлепенця, який розхитав суперників і лівою ногою пробив у ближній кут – 3:1. Четвертий гол вінгера, який вперше за тривалий час зіграв на рівні своїх істинних можливостей.
Залишок часу пройшов у замінах і бадьорій біготні. Проте рахунок більше не змінювався. Карпати з 54 очками чекають хороших новин від переслідувачів. ФСК Маріуполь стежитиме за матчем у Кам’янці-Подільському, адже кожен із двох переслідувачів може потіснити їх із четвертого місця.
Man of the Match: Євген Підлепенець (Карпати)
Зробив цей матч – гол і два асисти.
Карпати (Львів) – ФСК Маріуполь – 3:1
Голи: Полегенько, 28, Ігор, 35, Підлепенець, 53 – Плакса, 5
Карпати (стартовий склад): Кожухар, Полегенько, Мизюк, Бабогло, Саків, Рябов, Клименко, Підлепенець, Чачуа©, Фетько, Ігор. Запасні: Ільющенков, Картушов, Векляк, Козік, Романюк, Чех, Хромей, Тлумак, Шах, Демченко, Аріельсон. Головний тренер: Мирон Маркевич
Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Харжевський, Шушко, Терехов, Фатєєв, Савін, Плакса, Задоя, Пуди, Мочевінський, І.Зубков. Запасні: Якубенко, Жовтенко, Малакі, Булгаков, Мельниченко, Биковський, М.Зубков, Батальський, Мнишенко. Головний тренер: Олег Краснопьоров
- Львів. Стадіон «Україна». 12:00
- Арбітр: Олег Когут (Тернопіль)
- 5 квітня
Група «Чемпіонська»
- Івано-Франківськ
Шість перемог поспіль, три останніх із них – розгромні. Хоча в турнірній таблиці елітної десятки Лівий берег – лише третій, за грою навесні він виглядає дуже солідно, тож прибув до Івано-Франківська очевидним фаворитом протистояння. Тим більше, що Прикарпаття на другому етапі ще не вигравало (0:1 з Інгульцем, 1:1 із ФСК Маріуполь). Підопічні Рипана та Яцурака все ще не можуть покинути останнє місце, хоча конкуренти, якщо чесно, також аж ніяк не вражають.
І, ви знаєте, Прикарпаття почало яскраво! Заблокований удар Цюцюри, слідом – удар головою Француза (хай і не настільки небезпечний, щоб потурбувати нового воротаря киян Механіва). Пізніше вже Хома влучив у площину, хай і несильно, після кутового. В свою чергу, гості теж тиснули, виконали кілька стандартів, активно до воріт підключався Якимів, який незмінно забиває в останніх турах, граючи центрального захисника.
А найкращий момент Лівий берег не витримав перед самою перервою. Синиця, опинившись перед воротами, метрів із семи пробивав лівою ногою – м’яч ледве не зламав поперечину. Біля протилежних воріт Стадник навіть забив – але Кєвлич не зафіксував взяття воріт через певний фол в атаці. Який саме – важко сказати. Можливо, мав на увазі, що пробиваючий руками допомагав собі в боротьбі з суперником, але хто не допомагає? Може, вважав, що Радульський у момент подачі випустив м’яча за межі поля. Словом, не нудний перший тайм завершився без голів. Принаймні, офіційних.
Відразу після перерви активний Хома пробивав у ближній кут, але Механів без проблем накрив м’яча. Андрій – лідер бомбардирських перегонів, у кожному з весняних турів він старався й пробивав по воротах, але голи щось не йдуть і не йдуть.
Але моменти Лівого берега пішли вже значно гостріші. Спершу Синиця, перехопивши м’яча в Швеця, зрикошетив ударом об іншого центрбека – Француза. Позиція була цілком собі забивною. Проте Лівий берег не зменшував тиск – і вслід за невдалим кутовим заробив штрафний, який і вирішив усе. Хома зачепив на місці правого захисника (!) Дедуха, і сам постраждалий прямим ударом з лівого флангу закрутив у ближній кут – 0:1. Четвертий гол при трьох асистах для хавбека «лелек».
Тепер гості розуміли з розумінням власної переваги. На 75 хвилині трьохходівка Войцеховський-Мисик-Сухоручко ледве не завершилася голом, але нападник головою в падінні зблизька запустив м’яча над воротами. А що ж Прикарпаття? Грало гідно, намагалося врятуватися. Простріл Рудюка зрикошетив повз ціль, з несильним ударом Барчука головою справився Механів, а Цюцюра в подвійному оточенні довго не міг проштовхнути м’яча в ворота, аж поки в кінцівці з-за меж карного майданчика влучав у площину воріт. І тут молодцем виявився голкіпер Лівого берега.
Тож трьох турів досягнула безвиграшна серія Прикарпаття, уже 10 турів не програє Лівий берег. Завдяки сьомій (!) поспіль перемозі столичний клуб скорочує відставання від Інгульця до мінімального – якщо в Волочиську Агробізнес відбере очки в команди Поворознюка та Лупашка, конкуренція за другу пряму путівку в УПЛ досягне просто-таки вогняної інтриги.
Man of the Match: Руслан Дедух (Лівий берег)
Хоча яскраві результативні серії Якиміва, Астахова та Синиці перервалися, у «лелек» знайшовся новий герой. Саме штрафний Дедуха приніс перемогу лівобережцям, а крім цього Руслан сильно відіграв у центрі поля.
Прикарпаття (Івано-Франківськ) – Лівий берег (Київ) – 0:1
Гол: Дедух, 68
Прикарпаття (стартовий склад): Кучерук, Шинкаренко, Швець, Француз, Попчук, Геник, Радульський, Цюцюра©, Соловйов, Стадник, Хома. Запасні: Бобинець, Барчук, Беспалько, Болденков, Демків, Кос, Михальчук, Романов, Рудюк, Сьомка, Титов, Тітаєвський. Головний тренер: Олег Рипан
Лівий берег (стартовий склад): Механів, Астахов, Якимів, Слотюк, Дударенко, Співаков©, Дедух, Войцеховський, М.Когут, Синиця, Сухоручко. Запасні: Чеботарьов, Сташків, Соколов, Самар, Швець, Сіднней, Мисик, Литовченко, Сердюк, Петренко, Биков. Головний тренер: Віталій Первак
- Івано-Франківськ. Стадіон Рух. 13:00
- Арбітр: Єгор Кєвлич (Кропивницький)
Група “Вибування”
- Кременчук
Новий лідер групи «Вибування» прибув на Полтавщину – до передостанньої команди десятки. Кремінь, який минулого року став відкриттям сезону та грав у «Чемпіонській групі», цього разу бореться за виживання – і це важка, не гарантована від невдачі, конкуренція. На старті, нагадаємо, підопічні Климовського розділили очки з Металістом (0:0 вдома) та програли в Хмельницькому (вольова перемога Поділля – 3:1).
Що ж стосується Буковини, то вона після масштабного посилення тільки радує нового інвестора. Дубинський і DMart побачили «сухі» перемоги над Діназом (2:0 в гостях) і Черніговом (4:0 вдома). Причому, автор двох голів і герой минулого туру Андрейчук залишився і цього разу в запасі – ось яка тепер конкуренція в чернівчан!
Початок матчу вийшов обережним, млявим і десь навіть нуднуватим. Відчувалося, що Кремінь поважає суперника й намагається подвійними зусиллями перекривати його небезпечних гравців, а Буковина – призвичаюється до штучного газону. Втім, рівно на 10-й хвилині гості могли відкрити рахунок, коли діагональ Шалфєєва з глибини другого тайму головою замикав лівий захисник Дворовенко – але пробив поруч зі стійкою. На 11-й хвилині Коркодим уже парирував низовий удар Бодні. На 12-й Палагнюк пробив вище воріт після пасу від лицьової від Гончарука.
З немалими зусиллями Кремінь відтиснув суперника від своїх воріт, але навіть активні Глоба та Обаміна не доводили гру до справжньої гостроти. А от Буковина цілком могла (і повинна була) піти на перерву з голом на свою користь. Після одного зі стандартів м’яч відскочив до Шалфєєва, але його сильний удар направив м’яча все ж трішечки в сторону від воріт. А класний був би гол прямо «в роздягальню»!
Після перерви настав час хапатися за голову Бодні. Він висувався на подачу з правого флангу, проте це екс-буковинець Паламарчук зіграв на перехопленні та головою направив м’яча за межі поля. Через п’ять хвилин Палагнюк бив низом із передачі Книша, проте знову надійно зіграв воротар Коркодим. А коли Буковина «висловилася», Кремінь почав сміливіше ходити до чужих воріт. Спершу, на 67 хвилині, Галоян не влучив у ворота з-за меж карного майданчика, а через десять хвилин відразу двоє футболістів намагалися замкнути фланговий простріл Паламарчука – але голкіпер Пономаренко грамотно розібрався в цій метушні.
Гра явно не йшла за планом гостей: наставник Буковини Мельничук навіть був вилучений за надмір емоцій. Уже без нього гості цілком могли виривати перемогу, проте Бодня з власноруч заробленого штрафного зачепив стійку, а наступний кутовий не зміг зблизька замкнути Андрейчук – м’яч проскакав по воротарському майданчику. Ця нулівка, безперечно, є досягненням для сучасного Кременя, проте для Буковини – скоріше, втратою. Зате продовжується «суха» воротарська серія чернівчан. За підсумками цього туру тільки Металург має теоретичний шанс зіпхнути з першого місця Буковину, якщо переможе під кінець тернополян.
Man of the Match: Роман Бодня (Буковина)
Хоч матч і не виграно, проте несправедливо не згадати найбільш активного в складі фаворитів протистояння.
Кремінь (Кременчук) – Буковина (Чернівці) – 0:0
Кремінь (стартовий склад): Коркодим, Паламарчук, Аркуша, Дудник, Азізов, Панчишин, Галоян, Савіцький©, Обаміна, Глоба, Трофимюк. Запасні: Матус, Пастернак, Дихтярук, Молько, Товкач, Рокотянський, Куць, Сидоренко. Головний тренер: Ігор Климовський
Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Солдат, Лопирьонок©, Пець, Шалфєєв, Дворовенко, Бодня, Будняк, Гончарук, Книш, Палагнюк. Запасні: Андрейчук, Духота, Каневцев, Новотрясов, Прокопчук, Д.Рябий, А.Рябий, Фарасєєнко, Цурупін, Чайковський. Головний тренер: Андрій Мельничук
- Кременчук. Стадіон Кремінь-Арена ім. Бабаєва. 12:30
- Арбітр: Євген Цибулько (Черкаська область)
- Чернігів
Третій тур весняної частини Першої ліги розпочався на півночі. ФК Хуст із Закарпаття подолав більше 900 км в найбільш дальньому для себе виїзді в сезоні. Проте той настрій, у якому прибули підопічні Циткіна, компенсував важку дорогу. Два останніх матчі ФК Хуст виграв (4:1 у Металурга на виїзді, 4:2 у Гірника-Спорт вдома), тож перебуває на старті матчдею в поважній компанії лише чотирьох команд, які не втрачали очок у 2024 році – це ще Карпати, Буковина та Лівий берег.
ФК Чернігів, навпаки, без перемог ще з минулого туру (дві нічиї та одна поразка в серії), у минулому турі зазнав розгромної поразки від Буковини (крім чотирьох пропущених м’ячів без відповіді, ще й втратив основного захисника – Зенченко був вилучений у першому таймі й не міг, звісно, допомогти господарям). При цьому в складі гостей проти земляків вийшов захисник Сираш – колишній гравець ФК Кудрівка та того ж ФК Чернігів. Для господарів ФК Хуст – джерело натхнення, адже закарпатці починали втішний турнір на дні таблиці, а зараз піднялися аж на чотири сходинки вгору – і це лише за два тури.
Проте сам матч останньої та шостої команд другої десятки видався важким, напруженим, маловидовищним. За перших півгодини можна згадати хіба що один напівмомент, коли Шумило подавав з правого флангу, та Федосов головою не доправив м’яча в площину воріт. Було ще кілька флангових атак і спроба пробити здалеку від Мироненка.
Хустяни ж більше грали по супернику, старалися пресингувати, багато працювали без м’яча. На 41 хвилині закарпатці цілком могли відкрити рахунок, коли після ауту Станкович розвернувся на куті воротарського майданчика, проте в ціль все-таки не влучив. Це той випадок, коли нулі на табло – заслужені. Як добре, що відразу після перерви команди розправилися з першим із нулів цього ігрового дня.
А було це так. Чабан, який вкотре вдало вийшов на заміну, прихопив м’яча після невдалого стандарту на лівому фланзі й вирізав подачу на дальню стійку, де центрхав Шевчук здорово замкнув головою – 0:1. П’ятий гол Володимира (загалом вісім результативних дій), перший асист Владислава (п’ять очок за системою «гол+пас»). Оце-то ФК Хуст, ось вам і нібито найслабкіший дебютант дивізіону!
Треба сказати, що «тигри» намагалися відігратися. Був у них перспективний штрафний, хороша флангова атака без акцентованого удару та досить небезпечний удар Кривобороденка після кутового, на який реагував чемпіон Європи 2009 року серед юнаків Левченко. Проте, і це також подобається у хустян, навіть втративши взимку обох основних захисників (Скиба в УПЛ, Тихненко за кордоном), вони зберегли боєздатність оборони.
Тож, витримавши спроби чернігівців відігратися, ФК Хуст зумів закріпити свою перевагу. Знову Шевчук був у центрі уваги, проте його удар з-за меж карного майданчика потягнув воротар Герасименко. Зате тут як тут на добиванні опинився нападник Гарнага, який і відправив м’яча в ворота зблизька – 0:2. Другий гол Владислава за свою нову команду – і вдала заміна Циткіна.
А в кінцівці ФК Чернігів ще й погіршив свою ситуацію в центрі захисту. Хондак ціною червоної картки вимушений був валити перед карним майданчиком Гарнагу, гості забили зі штрафного – і хоча гол Диянчука не зарахували через офсайд, це не похитнуло перевагу гостей. А ще Ментей залишив поле через дві жовтих.
Вдев’ятьох відіграти два голи в компенсований час – це Голлівуд, а точніше навіть Боллівуд. Тож 20 очок і претензія на п’яте місце від закарпатців. Четвертий тур без перемог для сіверян.
Man of the Match: Володимир Шевчук (ФК Хуст)
Продуктивний сезон для екс-півзахисника Волині, галицьких Карпат і вінницької Ниви – ось і в Чернігові Шевчук причетний до обох голів своєї команди та витримав важке протистояння з гарною середньою лінією суперників на чолі з Мироненком.
ФК Чернігів-ШВСМ – ФК Хуст – 0:2
Голи: Шевчук, 57, Гарнага, 82
Вилучення: Хондак (ФЧ), 89 – напряму; Ментей (ФЧ), 90+3 – друга жовта
Чернігів (стартовий склад): Герасименко, Шумило, Галстян, Хондак, Осипенко, Бибік, Безгубченко, Мироненко, Койдан, Ментей©, Федосов. Запасні: Рощинський, Ширай, Посмашний, Давиденко, Вересоцький, Школьний, Вольський, Кривобороденко, Сахно. Головний тренер: Валерій Чорний
Хуст (стартовий склад): Левченко, Червінський, Колчін, Сираш, Павлич©, Шевчук, Новіков, Станкович, Курилець, Приходько, Борисенко. Запасні: Рябенко, Чабан, Диянчук, Гарнага, Василинець, Баник, Лєднєв. Головний тренер: Володимир Циткін
- Чернігів. Стадіон Юність. 12:00
- Арбітр: Сергій Подригуля (Луцьк)
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь