Перша ліга: Металіст обіграв Металург, Лівий берег – Агробізнес та інші матчі сьомого туру другого етапу

Фото — Левый берег

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 7-го туру другого етапу.

• п’ятниця, 3 травня 2024 року

Група «Чемпіонська»

• Суми

У минулому турі Карпати забезпечили собі дострокове пряме підвищення в класі, проте львівський клуб однозначно прагне не просто вийти в УПЛ, а здобути першолігове чемпіонство. Важливий крок до цього за чотири тури до фінішу – це візит у Суми, до дебютанта Чемпіонської групи Вікторії. Це один із клубів, які відновили виступи в ПФЛ після 1,5-річної перерви. Очолює його колишній головний тренер ПФК Львів Безсмертний, а під його керівництвом є кілька екс-гравців цього клубу. В першому колі єдиний ранній гол Костенка забезпечив «левам» мінімальну перемогу над сумчанами, а зараз належало грати з суперником, який надихнувся перемогою над Агробізнесом і розділяє 7-8 місця при реалістичних шансах на п’яте.

Після 45-хвилинної паузи через повітряну тривогу команди розпочали досить активно. Спершу в своєму стилі спробував завершити атаку львів’янин Підлепенець – не влучив у дальній кут. У відповідь сумчанин Долінський двічі нагадав про своє вміння пробивати здалеку (також не влучив у ціль). А от Покотилюк із м’якого навісу Шарая направляв м’яча в бік воріт головою. Це була стартова «пристрілка», проте по-справжньому гострих моментів довелося зачекати.

А що ж Карпати? Вони виконали чимало подач і прострілів, активно діяли Саків, Чачуа, проте існував певний розрив між останнім пасом і завершенням. Це вже перед самою перервою Костенко вирвався на воротаря й пробив у дальній кут, от тільки рефері зафіксував у цьому моменті положення поза грою. Тож перший тайм завершився без голів. Другого довелося довго зачекати через повітряну тривогу, а як тільки команди ще раз вийшли на поле – знову сирена затримала початок.

Після відновлення гри знову свіжішими виглядали господарі. Все той же Долінський і Нич пробивали в бік воріт Кожухаря – то блокувалося, то невлучно. А от Карпати, склалося таке враження, через паузи в матчі та далеку дорогу були «вареними». Значно менше, ніж зазвичай, гостроти йшло від «левів», загубився в грі й був рано замінений дехто з їхніх лідерів. Доводилося цінувати навіть відносно небезпечні штрафні – правда, вони в Чачуа також не заходили ні під удар, ні під подачу. А коли Амбросій у своєму стилі пробивав здалеку, воротар сумчан Литвиненко не ловив ґав.

До речі, серйозний редут Вікторії з постійною підстраховкою варто відзначити. Ось, як приклад, момент Хаси, який міг би й вирішувати, проте з лівого флангу на правий кут воротарського майданчика добіг захисник Ульянов і встиг з блокуванням. Матч, який тривав із кількома паузами, так і вийшов рваним і не цілісним. Відзначимо, що це восьма нічия для Вікторії в чемпіонаті та лише четверта – для Карпат. Саме в 0:0 підопічні Маркевича цього сезону не грали. Але й так зробили ще один крок до чемпіонства, чекаючи завтрашніх матчів конкурентів.

Man of the Match: Олександр Литвиненко (Вікторія)

Старанно відіграв проти лідера. Хай це був і далеко не найбільш видовищний матч львів’ян, моментів, щоб оступитися, вистачало. А Литвиненко, навпаки, ще й рятував сумчан. Це його великий внесок у цю нічию.

Вікторія (Суми) – Карпати (Львів) – 0:0

Вікторія (стартовий склад): Литвиненко, Корохов, Сасовський, Кравчук, Ульянов©, Долінський, Покотилюк, Байдал, Шарай, Чеглов, Нич. Запасні: Шеліхов, Курелех, Нелін, Данилюк, Савченко, Копил, Бойко, Машталір, Євпак, Ярош. Головний тренер: Анатолій Безсмертний

Карпати (стартовий склад): Кожухар, Полегенько, Мизюк, Бабогло, Саків, Чех, Клименко, Підлепенець, Чачуа©, Костенко, Ігор. Запасні: Ільющенков, Картушов, Векляк, Козік, Рябов, Тлумак, Хаса, Демченко, Аріельсон. Головний тренер: Мирон Маркевич

• Суми. Стадіон «Ювілейний». 12:30
  • Арбітр: Дмитро Осауленко

Група “Вибування”

• Кременчук

У втішному турнірі несподівано цікавий матч: остання команда приймала першу, причому, Кремінь був лише за одне очко від передостаннього місця, а Поділля розділяло перше місце за рівності очок з буковинцями й відчувало позаду мінімальну дистанцію від тернополян. У першому колі хмельничани вдома здобули вольову перемогу – 3:1. При всіх кадрових проблемах подолян, у яких є травмовані, господарі також зіграли не в оптимальному складі – новачок Паламарчук через вилучення з Металістом пропускав цю гру.

До речі, матч Металіст – Кремінь – 2:1 потрапив під розслідування Комітету з етики та чесної гри УАФ, у кременчуцькому клубі співпрацювали зі слідством, погодившись на поліграф-перевірку своїх представників. Красномовною публічною відповіддю від клубу стало те, що Коркодим, звинувачений спершу в пропущених м’ячах, вийшов на поле й цього разу. Звісно, після цього гарно зіграти з лідером нижньої десятки було і бажанням, і потребою господарів.

Початок матчу виявився бурхливим і відразу дав перевагу кременчужанам. Після подачі Галояна з правого флангу воротар відбив м’яча якраз туди, де поруч із захисниками чергував нападник Куць, і той у падінні зіграв на добиванні – 1:0. Другий матч поспіль забиває Іван. Це було справжнє випробування для амбіцій Поділля, ускладнене ще й пошкодженням Куліша – лідера команди в весняній частині сезону.

Проте фактично вдесятьох хмельничани зуміли зрівняти рахунок. Пріхна підключив на правому фланзі Гемегу, після чийого навісу якісно зіграв центрхав Сніжко. Він прийняв м’яча й у оточенні суперників скинув під удар Федорову – 1:1. Для Антона це перший гол у поточному сезоні після повернення з аматорського рівня (екс-півзахисник Епіцентру останнім часом грав за полонський Колос в ААФУ). А до перерви активний Гемега ще й міг виводити вперед Поділля, проте після його удару з лету м’яч зрикошетив від оборонця на кутовий.

Другий тайм виявився зіжмаканим через затяжну повітряну тривогу. Вона, більшою мірою, пішла на користь саме господарям, адже вони після затяжної паузи були дещо активнішими. Зокрема, нігерієць Обаміна досить гостро пробивав по воротах подолян. Проте в цілому жодна з команд з різних причин своїх задумів до кінця не довела. Тому нічия – підсумок цього протистояння – на користь їхніх конкурентів.

Man of the Match: Іван Куць (Кремінь)

Свого часу він уже пробував сили в першій клубній команді, проте змушений був зануритися глибоко в аматорський футбол. Друга спроба в Кремені успішніша. Ось у матчі з подолянами Куць забив сам і класно чіплявся за м’яч попереду – двічі (в середині першого тайму та перед самою перервою) одноклубники мали користатися його скидками.

Кремінь (Кременчук) – Поділля (Хмельницький) – 1:1
Голи: Куць, 4 – Федоров, 30

Кремінь (стартовий склад): Коркодим, Товкач, Аркуша, Дудник, Азізов, Панчишин©, Галоян, Савіцький, Обаміна, Глоба, Куць. Запасні: Матус, Пастернак, Дихтярук, Молько, Уманець, Рокотянський, Трофимюк, Сидоренко. Головний тренер: Ігор Климовський

Поділля (стартовий склад): Непогодов, Савчук, Пасічник, Веремієнко, Корешков, Пріхна, Гемега, Сніжко, Цибульник©, Куліш, Федоров. Запасні: Задерейко, Лис, Боженар, Оробець, Назарчук, Місержи, Гамолов. Головний тренер: Віталій Костишин

• Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена ім. О. Бабаєва». 13:20
  • Арбітриня: Крістіна Козорог (Київська область)

Група “Чемпіонська”

• Волочиськ

Квітень видався невдалим для цих команд – обидві в останніх трьох матчах набрали лише по одному очку. Агробізнес у Сумах мінімально програв місцевій Вікторії, а Лівий берег на власному полі поступився Кудрівці-Ниві – дебютанту Першої ліги, який ще в першому колі розгромно програвав «лелекам».

Обидві команди підійшли до матчу не в оптимальних складах. Агробізнесу через перебір карток не міг допомогти захисник-універсал Лень, Лівому берегу – його колега за амплуа Соколов. Були у Первака й проблеми з травмованими. Хороша новина для киян – після нетривалої дискваліфікації повернувся провідний півзахисник Дедух. У першому колі Лівий берег на власній арені завдав поразки волочищанам – 3:0. Тож зрозумілою була особлива мотивація дев’ятої команди першості, тим більше, в випадку перемоги їй і на п’яте місце можна було замахнутися.

Уже в дебюті кияни заявили про серйозність своїх намірів. Спершу Попович потягнув дальній прицільний удар Сухоручка, потім Дедух головою замикав подачу з правого краю (трішки неточно), а коли один із стандартів Самар також завершував з другого поверху, воротар Агробізнесу змушений був переводити м’яч на кутовий від гріха подалі. На 23-й хвилині екс-волочищанин І.Когут взагалі здорово виривався на ударну позицію, проте не влучив у ближню дев’ятку. А слідом ще один колишній гравець Агробізнесу, захисник Слотюк, досить небезпечно пробивав після штрафного.

В цілому, гості діяли цілеспрямовано та гостро, досить швидко переводили гру від підготовчого етапу до, власне, ударів по воротах. У господарів, до слова, вперше від листопада вийшов на поле захисник Мячин, який утворив дует у центрі з Білим. Досить сильна, хоч і без Войцеховського, група атаки Лівого берега мала стати гарним випробуванням для нього. І справді, перед перервою ще й Синиця висунувся на кутовий – і теж було досить гостро.

Лише після перервою по-справжньому перевірили Механіва господарі. Це після скидки Войтіховського пробивав Кузьмин. Загалом же це був  перший тайм, у якому Агробізнес більше напрацював на гол, але міг би ще й програвати, якби удар Кузьмина виявився гострішим або зрикошетив незручно для воротаря. Після перерви волочиський клуб суттєво вирівняв гру й уже Волков міг забивати, проте в реалізації Агробізнес не переважав своїх суперників.

Високий клас гравців, більший досвід і – що, напевно, головне – більша «глибина» складу дали Лівому берегу можливість переломити хід цієї гри й обірвати свої невдачі. Спочатку кияни протиснули лівий фланг оборони Агробізнесу, Синиця пройшов до лицьової лінії та акуратно прострелив, де М.Когут випередив суперників і правою ногою з лінії карного майданчика розстріляв ворота – 0:1. Для Миколи це другий гол у чемпіонаті при двох асистах, а забив він у ворота якраз екс-одноклубників.

А ще через кілька хвилин М.Когут закрутив голови суперникам на лівому фланзі, ввірвався в карний майданчик і був збитий суперниками. Співаков другий тур поспіль не реалізував пенальті, але якщо з Кудрівкою-Нивою він влучив у поперечину й добивання не мало смислу, то цього разу парирував Попович і сам Андрій правою ногою доправив м’яча в сітку – 0:2. 11-гол у чемпіонаті для опорника Співакова!

Фактично відразу ж прозвучав фінальний свисток. Лівий берег перервав свої невдачі й продовжує впевнено утримувати стратегічно важливе третє місце.

Man of the Match: Микола Когут (Лівий берег)

Колись брати Когути, як і деякі інші гравці Лівого берега, грали саме за Агробізнес. А зараз ось Микола з лави запасних перевернув матч у Волочиську.

Агробізнес (Волочиськ) – Лівий берег (Київ) – 0:2
Голи: М.Когут, 86, Співаков, 90+3
Нереалізований пенальті: Співаков (ЛБ), 90+3 – воротар

Агробізнес (стартовий склад): Попович©, Заєць, Мячин, Білий, Слива, Толочко, Теплий, Гаврушко, Кузьмин, Галенков, Войтіховський. Запасні: Мінчев, Хмеловський, Даценко, Бариляк, Квасний, Свистун, Касімов, Тишинінов, Волков, Шостак. Головний тренер: Олександр Чижевський

Лівий берег (стартовий склад): Механів, Астахов, Самар, Слотюк, Дударенко, Співаков©, Дедух, Мисик, Синиця, І.Когут, Сухоручко. Запасні: Чеботарьов, Сташків, Швець, Сіднней, Биков, Андрієшин, Сердюк, Литовченко, М.Когут, Войцеховський, Петренко. Головний тренер: Віталій Первак

• Волочиськ. Стадіон «Юність». 13:00
  • Арбітр: Максим Фірсов (Рівне)

• Умань

Зустріч турнірних сусідів групи «Вибування». Металіст в минулому на своєму полі переміг кремінь. Підопічні Андрія Аніщенка перебувають в зоні перехідних ігор з клубом Другої ліги. Металург у минулому турі участі не брав і отримає за це технічну поразку Запоріжці, в випадку закриття свого затяжного програшного серіалу, можуть випередити у турнірній таблиці саме Металіст і віддаляться від зони прямого пониження в класі. У складі запоріжців сьогодні дебютували Олександр Баранюк та Дмитро Гуменяк. У 2023 році ці футболісти грали за Скалу 1911.

На початку зустрічі було багато боротьби у центрі поля, але без просування вперед. Прогнозовано першим номером грали гості. На 13-й хвилині Синчук на швидкості увірвався до карного майданчика, але його удар у дальній кут заблокував захисник.

У запоріжців м’яч не тримався, до заключної третини поля вони доходили дуже рідко. На 16-й хвилині після удару Синчука довелося вже вступати у гру Лавуті. Поступово ігрова перевага харків’ян зростала. Після розіграшу кутового з декількох метрів у стійку пробив Багачанський. Це була найбільш реальна можливість забити.

Підопічні Гая могли забити після своєї дебютної акцентованої атаки. Удар Васильченка у стрибку парирував Рибак. Після середини першого тайму вдалося запоріжцям вирівняти гру.

На 37-й хвилині все ж змогли відкрити рахунок гості.  Після подачі з флангу м’яч зрізався з ноги Страдса і полетів на кутовий. Дігтярь подавав з кутового і м’яч оминув всіх та залетів у дальній кут – 0:1. На повторі здалося, що Порох головою все ж не дотягнувся до м’яча, але голкіпера зміг дезорієнтувати. У роздягальню міг ще забивати Петро Луців, але він не зміг реалізувати вихід один на один.

На 51-й хвилині після помилки Івасюка м’яч опинився у Багачанського який увірвався до карного майданчика й віддав на Рязанцева. Євгеній забив у порожні ворота – 0:2. Запоріжці не опускали руки і намагалися забити хоча б м’яч престижу. На 64-й хвилині шикарну можливість забити втратив Васильченко, який не реалізував вихід один на один.  У компенсований час рахунок став розгромним.

У підсумку, запоріжці у 2024 році не набрали жодного залікового пункту. Підопічні Аніщенка закріпилися на четвертому місці. Після передачі Кайдалова з-за меж штрафної у дальній кут пробив П.Луців. 0:3 – після скандалу довкола матчу з Кременем харків’яни роблять все, щоб довести свою боєздатність.

Man of the Match: Кирило Дігтярь (Металіст)

Продуктивний матч для 16-річного лівофлангового. Гол Кирила зі штрафного наприкінці першого тайму додав харків’янам впевненості у власних силах. Безумовно, без везіння не обійшлося, але щастить сильнішим.

Металург (Запоріжжя) – Металіст (Харків) – 0:3
Голи: Дігтярь, 38, Рязанцев, 51, П.Луців, 90+2

Металург (стартовий склад): Ніколаєнко, Куралех, Костюченко, Баранюк, Страдс, Крапивний, Васильченко, Ішимський, Близнюк, Гуменяк, Юдін. Запасні: Лавута, Байда, Кадук, Івасюк, Омельченко, Шейн. В.о. головного тренера: Антон Гай

Металіст (стартовий склад): Рибак, Абрамов, Порох, Гомес, Дігтярь, Підручний, Багачанський, П.Луців, Тепляков, Синчук, Рязанцев. Запасні: Фастов, Вернаттус, Горяінов, Влага, Чідомере, Горенко, Цвіренко, Кайдалов, Ісаєнко. Головний тренер: Андрій Аніщенко

• Умань. Стадіон “Центральний”. 12:00
  • Арбітр: Анатолій Ухов (Кривий Ріг)