Петраков: Зараз у збірній України не буде жодних нових імен

Александр Петраков, фото — УАФ

Головний тренер збірної України Олександр Петраков прокоментував нічию своєї команди у матчі четвертого туру Ліги націй проти Ірландії (1:1).

Українці набрали сім очок у трьох стартових матчах та очолюють таблицю групи «В1».

— Чому ви зробили лише три заміни?

– У нас ще захворіли хлопці. За такої гри було важко виходити на заміну. Це моє рішення як головного тренера.

Чому ви не випустили Віктора Циганкова в стартовому складі?

– Він відіграв чотири матчі. Я його не поставив, бо для мене найперша річ — зберегти здоров’я хлопців. Та й на заміну в такій грі вийти було дуже складно.

— Наступний поєдинок збірної України пройде 21 вересня. Чи очікуєте ви, що багато гравців улітку змінять клуби?

— Коли футболіст підходить до мене за порадою, я говорю йому власну думку. Проте в такі справи я не втручаюся. Де грати — це рішення самих гравців. Вони мені зателефонують. Наприклад, я розмовляв із цього приводу з Андрієм Ярмоленком. Він сказав, що одразу ж подзвонить, як вирішить клубне питання. До того ж літо не таке вже й довге. Ми не знаємо, коли почнеться Прем’єр-ліга, якими будуть справи в Шахтаря й Динамо. Зараз я не можу відповісти, хто де буде.

— Чи розчаровані ви діями захисту під час пропущеного гола?

— Так, розчарований, що так вийшло. Захисник команди суперника пройшов із центра поля й забив. Але я ніколи не розбираю такі моменти після гри. Потрібно переспати й давати оцінку на свіжу голову.

— Яке ваше особисте ставлення до продовження чемпіонату України?

— Мене не було півтора місяця. Я не можу про це зараз говорити. Це повинні робити президенти клубів, Прем’єр-ліга. У нас дуже грамотні фахівці, які мають усе зважити. Я думаю, що вони приймуть гарне рішення.

— Наскільки серйозного ушкодження зазнав Руслан Маліновський?

— Там не сильне ушкодження, м’які тканини, забитий тазостегновий суглоб. Із Миколою Матвієнком також нічого страшного, гадаю, днів п’ять на відновлення. Вони всі поїдуть у відпустку до своїх родин, відпочиватимуть, тож усі будуть здорові.

— Ви завтра поїдете оформляти візи перед майбутніми матчами із Шотландією. Чи будуть у збірній нові імена?

— Зараз не буде жодних нових імен. Дебютувало вже стільки людей. Я думав, ви скажете, навпаки, що вже досить дебютантів… Ви ж розумієте, нині в нас немає британського посольства, тож це потрібно робити у Варшаві. Завтра одна група виїжджає робити візи о 7.30, друга — о 9.30. Це все складно. Ми не знаємо, коли розпочнеться чемпіонат, а 21 вересня відбудеться гра в Шотландії. Нам потрібно буде автобусом дістатися до Польщі, вилетіти у Глазго, після чого 24-го відбудеться гра в Єревані, а потім 27-го — матч у Польщі. Хочу подякувати Лодзі, це особливе місто в моєму житті. Дякую Польщі за прийом, за те, що допомагаєте. Можливо, ще побачимося.

21-27 вересня підопічні Петракова двічі зустрінуться зі збірною Шотландії та на виїзді зіграють проти команди Вірменії.