Піке потрапив під слідство у справі про корупцію під час проведення Суперкубку Іспанії в Саудівській Аравії

Жерар Пике. Фото — Getty Images

Колишній захисник Барселони та збірної Іспанії Жерар Піке став фігурантом розслідування ймовірної корупції при угоді, яку уклала Королівська іспанська федерація футболу (RFEF) про проведення Суперкубку Іспанії в Саудівській Аравії.

Мировий суддя Делія Родріго офіційно включила ексфутболіста до групи людей, які зараз перебувають під розслідуванням.

Предмет розслідування – підозри в корупції та відмиванні грошей під час проведення Суперкубку Іспанії в Саудівській Аравії, що стало прибутковим кроком, зробленим колишнім президентом федерації Луїсом Рубіалесом у 2019 році.

Раніше суд визначив, що контракти, укладені RFEF та Саудівською Аравією у період 2019-2022 рр., передбачали 10-річну угоду про проведення турніру з футболу у близькосхідній країні за 40 мільйонів євро на рік.

При цьому документи, конфісковані поліцією, показали, що ще 4 мільйони євро на рік повинні були виплачуватись як комісійні спортивній та медіа-інвестиційній групі “Kosmos Holding”, що належить Піке. Тоді Жерар залишався активним футболістом, грав за Барселону і сам був регулярним учасником матчів за Суперкубок країни.

Відомо, що у квітні цього року та сама суддя вимагала заморозити рахунки “Kosmos Holding”. Офіційного коментаря від компанії не надійшло. Розслідування продовжується. Делія Родріго може або прийняти рішення про зупинення справи, або порекомендувати передати її до суду.

Нагадаємо, на початку квітня ексголову RFEF Рубіалеса заарештували в аеропорту Мадрида. Функціонера підозрюють у корупційних правопорушеннях за час його роботи у федерації. Невдовзі Луїса було звільнено. Надалі розслідування розширилося і наступника Рубіалеса – Педро Рочу.

Починаючи з 2020 року, Суперкубок Іспанії чотири рази (з перервою на “ковідній” 2021-й) був розіграний у Саудівській Аравії. Тричі (у тому числі й у січні 2024-го) його переможцем ставав Реал Мадрид, один раз (2023) – Барселона.