Пятов: Готувався до прощання зі збірною ще рік тому

Андрей Пятов, Getty Images

Воротар Шахтаря Андрій Пятов пояснив, які емоції відчував під час прощання зі збірною України.

37-річний голкіпер закінчив міжнародну кар’єру після матчу з Вірменією (3:0) у Лізі націй.

«Я готувався до прощання зі збірною ще рік тому. Та, як ви знаєте, доля вирішила інакше. Або просто хлопці у збірній за мною скучили та вирішили похворіти всі разом, щоб я повернувся. Команда покликала – пішов. Головне завдання: вихід на чемпіонат світу», – написав Пятов.

“Протягом року неодноразово думав про останній матч. А ось у сам день матчу був максимально сконцентрований на грі та не відволікався на свої особисті думки. Чому? Професійна звичка. Особисті емоції на другому плані, а цілі команди на першому. Гра офіційна. Втрачати очки не мали права. Досвід відбору на ЧС показав, що концентрація повинна бути й на додаткових хвилинах дуже високою”.

«Вибух емоцій стався вже після фінального свистка. Тут вже прийшло усвідомлення того, що починається нова сторінка життя. Спочатку я намагався стримати емоції, та чим далі, тим складніше це було робити. Коли підходили хлопці, коли в руках опинився мікрофон, коли почав обходити коло».

«Було б добре, якби все це відбулося на Донбас Арені чи на Олімпійському. Та, зважаючи на обставини сьогодення, вже неймовірно, що все це відбулося».

Пятов дебютував за національну збірну у серпні 2007 року та провів за головну команду країни 102 матчі у всіх турнірах.

Після трьох стартових матчів команда Олександра Петракова очолює групу “B1” у Лізі націй. У вересні Україна зіграє проти Шотландії та Вірменії.