Поділля розгромило Хуст, Гірник-Спорт обіграв Діназ. Усі матчі 15-го туру Першої ліги

Фото — ФК Кремінь

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 15-го туру.

• 4 листопада 2023 року

Група Б

• Горішні Плавні

Матч сьомої та дев’ятої команди групи. Гірник-Спорт в минулому турі на своєму полі зіграв внічию з Вікторією, перервавши свій затяжний безнічийний серіал у Першій лізі, який тривав 15 ігор. Гра Діназа у минулому турі через повітряну тривогу була розбити на два дні і завершилася домашньою нічиєю з Лівим берегом. Діназ в разі перемоги міг зрівнятися за очками з Гірником-Спортом.

Вже на третій хвилині небезпечно пробивав Богдан Гора, але дещо вище воріт. На початку зустрічі господарі більше грали першим номером. Відразу після цього пролунав сигнал повітряної тривоги. Пауза тривала більш ніж дві години.

На сьомій хвилині господарі відкрили рахунок. Після передачі Богдана Гори у дальній кут пробив Посєвкін – 1:0.  На 12-й хвилині шикарну можливість зрівняти рахунок мав Кобзар, який з декількох метрів пробив повз дальній кут. Темп матчу був не надто високий. На 28-й хвилині з-за меж штрафної пробивав все той же Кобзар, але знову неточно. Наприкінці тайму шикарну можливість збільшити перевагу Гірника-Спорт мав Тузенко, але він не реалізував вихід один на один.

У другій половині зустрічі підопічні Куценка віддали ініціативу суперникам і насамперед намагалися уважно зіграти у захисті. Варто відзначити організовану гру у захисті господарів.

На 64-й хвилині за неспортивні поведінку арбітр вилучив досвідченого Шевченка, який після того ще і вдарив головою у груди арбітра. Вийшов у другому таймі і підвів свою команду.  На 85-й хвилині всі питання про переможця були зняті. Нижник пробивав у порожні ворота і влучив у стійку, але першим на добиванні був Подрєзан – 2:0.

Гірник-Спорт не програє два тури поспіль, перемогою господарів дає їм стратегічну перевагу в боротьбі в своїй частині таблиці.

Герой матчу: Радіон Посєвкін (Гірник-Спорт)

22-річний хавбек своїм шикарним ударом у дальній кут допоміг своїй команді виграти.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Діназ (Вишгород) – 2:0

Голи: Посєвкін, 7, Подрєзан, 85

Вилучення: Шевченко, 64

Гірник-Спорт (стартовий склад): Веклич, Черниш, Мороз, Чібуезе, Шептіцький, Посєвкін, Черткоєв, Молько, Тузенко, Жуков, Гора. Запасні: Козлов, Подрезан, Кальчук, Петров, Янчук, Нижник, Орнат, Височин, Юрченко, Дмитрієв. Головний тренер: Валерій Куценко

Діназ (стартовий склад): Дмитроченко, Старенький, Гільєрме, Літвінов, Калинчук, Ярмак, Матюшенко, Соловйов, Єременко, Новіков, Кобзар. Запасні: Борисенко, Ворона, Школьний, Хоцяновський, Шевченко, Венгер, Кіріченко, Баранов, Малакі, Гемега. Головний тренер: Олександр Головко

Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 12:30

Арбітр: Василь Файда (Львів)

Група А

• Хмельницький

Навряд чи хотілося, проте ці команди по сусідству в підвалинах турнірної таблиці. Поділля – восьме, Хуст – дев’ятий, а розділяє їх всього два очка. І хоча Металіст на останньому місці дещо відстає, жодного самозаспокоєння в суперників бути не може. У Хмельницькому суперники виходили грати тільки на перемогу. Нагадаємо, в першому колі на Закарпатті виграли господарі – 2:1, і то була перша перемога ФК Хуст після підвищення в класі.

Матч краще почали господарі. На чи не перший кутовий в матчі в виконанні Задої відгукувалися Пріхна та Веремієнко, удар першого заблокували, а другий зрикошетив м’яча в бік Войтіховського. І габаритний центрбек, який у Костишина вимушено грає в нападі, правою ногою прокинув м’яча повз голкіпера – 1:0. Його дебютний гол за Поділля.

На куражі хмельничани могли забивати вже за п’ять хвилин. Пріхна, розігравшись із Войтіховським і Оробцем, опинився прямо перед воротарем, але в падінні не влучив у дальній кут. Ще через півтори хвилини вже Костенко опинився на вістрі атаки після розкішної подачі Боженара з лівого флангу, але два поспіль (!) удари від півзахисника парирував чемпіон Європи 2009 року серед юнаків Левченко.

А коли Колчин ціною жовтої картки збив далеко не найшвидшого Войтіховського біля лівого кута карного майданчика, Задоя прямим ударом в обхід стінки закріпив перевагу Поділля – 2:0. Третій гол у чемпіонаті для Євгена. Далі гра проходила загалом під контролем господарів, спроби ФК Хуст відігратися були скромними, найкраща ‒ штрафний від Станковича, де позиція була небезпечнішою за виконання.

Другий тайм довів перевагу господарів. Вони подвоїли свою перевагу першого тайму. Спочатку аут з правого флангу, Войтіховський п’ятою продовжив передачу на Оробця, простріл якого в дотик правою ногою замкнув Боженар – 3:0. Перший гол у чемпіонаті для традиційно активного півзахисника. А потім і активний Пріхна відзначився. Знову Оробець подавав з правого флангу, Дмитро прийняв і правою ногою з розвороту розстріляв ворота – 4:0. Також відкрив лік своїм голам у цій першості.

Останні хвилини хустяни провели в штурмових атаках, Непогодову довелося кілька разів вступати в гру й навіть парирувати удар через себе. І все ж наполегливі закарпатці провели гол престижу. Після кутового від Борисенка головою пробивав Іванов, але м’яч застряг в частоколі ніг. Добре, що Колчин скинув назад на Владислава, і тепер Іванов уже правою ногою відправив м’яча в сітку – 4:1. Перший гол у чемпіонаті для досвідченого захисника. Поділля не лише відштовхується від небезпечної компанії аутсайдерів, а й досягає переваги в особистих зустрічах над ФК Хуст. Це може бути важливо наприкінці сезону.

Герой матчу: Євген Задоя (Поділля)

Хороший вибір – гарні матчі в виконанні низки гравців хмельничан. А відзначимо Задою, чиї стандарти та розважливі передачі з гри робили цей результат.

Поділля (Хмельницький) – ФК Хуст – 4:1

Голи: Войтіховський, 6, Задоя, 24, Боженар, 57, Пріхна, 63 ‒ Іванов, 90+1

Поділля (стартовий склад): Непогодов, Назарчук, Цибульник, Веремієнко, Сімінін, Пріхна, Задоя, Костенко, Оробець, Боженар, Войтіховський. Запасні: Задерейко, Петриченко, Лис, Болденков, Доброхотов, Чушенко, Савчук, Коваленко, Василенко, Каверін. Головний тренер: Віталій Костишин

Хуст (стартовий склад): Левченко, Баник, Іванов, Колчин, Скиба, Павлич, Шевчук, Приходько, Станкович, Борисенко, Тихненко. Запасні: Рябенко, Василинець, М.Пилип, Диянчук, Вагін, В.Мердєєв, Вадовський. Головний тренер: Володимир Циткін

Хмельницький. Стадіон «Поділля». 14:00

Арбітриня: Людмила Тельбух (Дніпро)

• Ужгород

Металіст в минулому турі зазнав гостьової великої порази від Карпат і замикає турнірну таблицю групи. Буковина після домашньої результативної нічиєї з бузівською Нивою займає шосте місце. Перемога могла дозволити чернівчанам потрапити до першої п’ятірки команд групи.

Команди розпочали гру у неспішному темпі. Першим номером грали гості, але без просування вперед. На 19-й хвилині гості вийшли вперед. Паламарчук з власної половини поля віддав на Фарасєєнка, який увійшов до карного майданчика і пробив у дальній кут – 0:1. Пропущений м’яч змусив харків’ян додати в активності, але довести свої атаки до логічного завершення вони не могли. Варто відзначити активного Теплякова, який декілька разів намагався загострювати.

На 30-й хвилині господарі все ж досягнули свого. Багачанський віддав на Рязанцева, який з-за меж карного майданчика поцілив у верхній кут – 1:1. Шикарний гол. Наприкінці першого тайму пролунав сигнал повітряної тривоги. Після паузи більш ніж в дві години гра відновилася. Перша половина зустрічі завершилася з нічийним результатом.

На 51-й хвилині харків’яни вийшли вперед. Після шикарної передачі Багачанського вихід один на один реалізував Ісаєнко – 2:1. Гол додав господарям впевненості у власних силах. У чернівецького колективу сьогодні мало що виходить в атаці.

На 68-й хвилині небезпечно пробивав Багачанський, але його удар парирував Пономаренко.  Наприкінці матчу володіли ініціативою гості.

На 82-й хвилині арбітр призначив пенальті за фол Фастова проти Скотаренка. Одинадцятиметровий реалізував Палагнюк – 2:2. Буквально у наступній атаці Фастов помилився на виході, і Палагнюк вже вивів гостей вперед – 2:3. Фантастика! У підсумку, матч завершився перемогою Буковини.

Герой матчу: Василь Палагнюк (Буковина)

Досвідчений нападник своїми двома голами приніс команді надважливу перемогу у дуже непростому матчі. Таким чином, Василь забив вже вісім м’ячів у сезоні.

Металіст (Харків) – Буковина (Чернівці) 2:3

Голи: Рязанцев, 30, Ісаєнко, 51 – Фарасєєнко, 19, Палагнюк, 83, 84

Вилучення: Прокопчук, 90+5

Металіст (стартовий склад): Фастов, Бусько, Маткобожик, Гомес, Дігтярь, Мораренко, Багачанський, Рязанцев, П.Луців, Тепляков, Ісаєнко. Запасні: Шумілов, Абрамов, Голубка, Горенко, Горяінов, Красніков, Кайдалов, Кобак, Синчук, Віктор, В.Луців. Головний тренер: Андрій Аніщенко

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Д.Рябий, Пець, Новотрясов, Данилюк, Чайковський, Цурупін, Глагола, Паламарчук, Фарасєєнко, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Закорський, Пасічник, Червінський, Прокопчук, А.Рябий, Духота, Бодня, Скотаренко. Головний тренер: Андрій Мельничук

Ужгород. Стадіон «Авангард». 12:00

Арбітр: Максим Фірсов (Рівне)

• 3 листопада 2023 року

Група А

• Волочиськ

Вкрай різний настрій у суперників напередодні цього важливого й принципового для них матчу. Агробізнес – на підйомі, підопічні Чижевського, ‒ колишні вільні агенти, аматори та дублери, зібрані нашвидкуруч перед стартом сезону ‒ не програють уже шість турів і знаходяться на найвищому для себе в поточному чемпіонаті другому місці. Нива (Тернопіль) ‒ на спаді. Найнижче в цьому сезоні сьоме місце, вкрай нестабільні виступи (нічия з Металістом, домашня поразка від Епіцентру). Важко повірити, що в першому колі при Малику ця команда входила в трійку найкращих і відіграла нулівку з Агробізнесом цілком собі з позиції сили.

Вже в дебюті матчу Мудрий і Кузьмин своїми спробами дальніх ударів натякнули нам, що це буде цікавий матч. Місцями краще грала саме Нива: Попович змушений був виручати господарів після удару Мудрого, а Гатала навіть намагався забити п’ятою. Удар Волохатого від захисника зрикошетив повз ворота. Кілька разів м’яч зі свистом пролітав вздовж воріт, але в завершенні Ниві без травмованого Різника було важко. Проте поступово Агробізнес відсунув гру подалі від своїх володінь і перед перервою реалізував свій план, здобувши перевагу в рахунку.

Після вивіреної подачі Кузьмина з лівого флангу Свистун встиг правою піднятою ногою переправити м’яча в ворота – 1:0. Ще недавно Крістіана відзначали як джокера, а тут вихід зі старту – та другий гол поспіль. До перерви ще й Заєць встиг дальнім ударом перевірити Механіва. Ось таке було завершення цього неоднозначного першого тайму.

Відразу після перерви цікавіше виглядали дії господарів. Кілька прострілів і передач Свистуна та Галенкова загострювали гру, Кузьмин був постійно в готовності загострити з глибини. Проте бажаного другого голу ніяк не вдавалося створити. А Нива ж – не є слабким суперником. Досить згадати, як після скидки Галадея здалеку пробивав Волохатий – дуже дарма господарі змушували так попрацювати свого воротаря.

І були ж моменти в Агробізнеса – той же Шостак видряпав м’яча після помилки суперників, але дещо поспішно зіграв у завершенні. Не закріпивши свою перевагу, волочищани отримали дуже-дуже прикрого удару в відповідь. Мудрий запустив довгу передачу на Вольського, Данило виграв корпус в корпус боротьбу в захисника Білого та вискочив на воротаря. Перший удар Попович прийняв на себе, та що він міг вдіяти з повторним ударом Вольського в порожні ворота? 1:1 – перший гол нападника в поточному сезоні та другий загалом для Вольського.

Проте Агробізнес не здавався. Вперед великими силами пішли господарі. Галенков із Теплим розігрували м’яча в глибині поля, далі Лень навісив з лівого флангу, а воротар Механів, який до того грав вище похвал, помилився на виході. Бариляк, якого Чижевський своєчасно випустив на заміну, правою ногою забивав у порожні ворота – 2:1. Руслан забив вперше в сезоні – і відразу в ворота своїх колишніх одноклубників.

Звісно, Нива помчала відігруватися. Спроба удару через себе, Вольський пробив вище воріт здалеку. Навіть воротар Механів попрошкував до чужих воріт. Але командна дисципліна та серйозність гри господарів виключили можливість сенсації. Агробізнес гарантує собі друге місце за підсумками 15-го туру, який щойно розпочався. Нива втрачає ще одну дещицю шансу на першу п’ятірку.

Герой матчу: Руслан Бариляк (Агробізнес)

Захисник вийшов на заміну, пішов в атаку й забив переможний м’яч у компенсований час другого тайму. Які ще питання?

Агробізнес (Волочиськ) – Нива (Тернопіль) – 2:1
Голи: Свистун, 39, Бариляк, 90+1 – Вольський, 87

Агробізнес (стартовий склад): Попович, Заєць, Білий, Даценко, Квасний, Тишинінов, Толочко, Свистун, Кузьмин, Галенков, Шостак. Запасні: Хмеловський, Мінчев, Бариляк, Мячин, Грицак, Тяпкін, Зоренко, Гаврушко, Лень, Теплий, Волков. Головний тренер: Олександр Чижевський

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Зінь, Махінка, Танчак, Давидов, Бороденко, Гатала, Волохатий, Мудрий, Галадей. Запасні: Жупанський, Дорошенко, Бей, Малащук, Демчук, Вольський, Хабло. В.о. головного тренера: Олександр Стахів

• Волочиськ. Стадіон “Юність”. 13:30
  • Арбітр: Єгор Кевлич (Кропивницький)

Група Б

• Кременчук

Всього два очка розділяють суперників, один із яких – третій знизу, інший – на останній позиції. У першому колі Кремінь тоді ще під керівництвом Локтіонова здобув у Чернігові яскраву перемогу (3:2), однак продовжує виступати нерівно. Перегравши в одному обласному дербі Гірник-Спорт (4:1 вдома), в минулому турі з аналогічним рахунком підопічні Климовського програли в Полтаві.

Що стосується гостей, то «тигри» програли чотири останніх матчі з загальним підсумком 3:15. Звісно, суперники були більш ніж гідні – всі лідери (Інгулець 1:6, Лівий берег 0:3, ФСК Маріуполь і Металург – по 1:3). Так що зараз, переживши найтяжчий турнірний відрізок, ФК Чернігів збирався дати бій прямому конкуренту. Тим більше, Кремінь підійшов до цього туру з кадровими втратами – дискваліфіковані захисник Аркуша та півзахисник Савіцький, які є основними в своїй команді.

Розпочали суперники бадьоро, проте занадто довго підготовчі роботи обходилися без гідного завершення. Трофимюк біля одних воріт і Федосов біля інших ніяк не могли зачепитися за м’яч, а активність кременчуцьких флангів – говоримо перш за все про Галояна та Азізова – призводила тільки до спалахів без конкретики. Хіба раз Азізов спробував «шведою» пробити в дальню дев’ятку, та м’яч зрізався на безадресну подачу. Все інше, включаючи й перспективний штрафний, погано розіграний на правому куті карного майданчика, йшло в нікуди.

А от «тигри», які зачекалися хороших результатів, абсолютно несподівано повели в рахунку, відразу ж зробивши заявку на звання «гол туру». Ментей, прийнявши на груди діагональ від Романченка, змістився в центр з лівого флангу та метрів із 25-ти запустив м’яча так, що той від поперечини заскакав у сітці воріт Кременя – 0:1. Цього сезону Віталій більше грав у підіграші (два асисти), але треба ж колись забивати той перший м’яч у чемпіонаті… UPD. Арбітр зарахував цей гол як автогол воротаря Кременя Матуса.

Другий тайм проходив без великого загострення та відчутної активізації дій. Так, ніби Кремінь був впевненим у собі за бразильською формулою ‒ «Ви нам заб’єте, скільки зможете, ми – скільки захочемо». В усякому випадку, господарі діяли неспішно й досягнули свого. Коли після кутового воротар гостей недалеко вибив м’яча кулаком, Кіреєв був поруч і тут же пробив по воротах ‒ 1:1. Для Андрія це перша результативна дія в поточному сезоні.

Попереду старався Трофимюк, непогано здалеку пробивав Глоба. А найголовніше – господарі значно краще комбінували на своєму штучному полі, хоча, здавалося б, ФК Чернігів у своєму рідному місті звичний саме до такого покриття. І ось Панчишин вистелив розрізну передачу на Трофимюка, того перечепив Романченко – суддя видав на руки захиснику «тигрів» червону картку, а для Кременя призначив пенальті. Азізов ударом з лівої ноги розвів м’яч і воротаря, та ще й підняв, щоб зовсім без шансів – 2:1. Другий гол у чемпіонаті для лівого захисника.

Залишок часу був напруженим, нервовим. Кілька разів саме Кремінь намагався втекти в контратаки, користуючись додатковим простором у більшості. Тож, із постулатом про найкращу оборону в атаці, господарі старалися не відпускати м’яча й досягли в цьому успіху. Хіба раз з ударом Сердюка довелося справлятися Матусу – і він спокійно відвів цю загрозу. Ця перемога дає кременчуцькому клубу надію на підйом вгору в найближчих турах, а ФК Чернігів залишає на останньому місці. Це п’ята поспіль поразка цієї команди, хоча вона й вела в рахунку.

Герой матчу: Давронбек Азізов (Кремінь)

Справедливо, що переможний м’яч з пенальті забив саме Азізов. Він і без стандартів був одним із найбільш активних у матчі.

Кремінь (Кременчук) – ФК Чернігів ‒ 2:1
Голи: Кіреєв, 61, Азізов, 71 (пен.) ‒ Матус, 38 (а/г)
Вилучення: Романченко, 70 – напряму

Кремінь (стартовий склад): Матус, Товкач, Сидоренко, Дудник, Азізов, Панчишин, Кіреєв, Жданович, Галоян, Глоба, Трофимюк. Запасні: Оксененко, Дихтярук, Сабієв, Златьєв, П’ятибрат, Рокотянський, Барінов. Головний тренер: Ігор Климовський

Чернігів (стартовий склад): Рощинський, Шумило, Романченко, Зенченко, Макаренко, Кривобороденко, Посмашний, Мироненко, Сердюк, Ментей, Федосов. Запасні: Ширай, Галстян, Лакеєнко, Школьний, Вересоцький, Безгубченко, Бибік, Пінчук, Койдан, Давиденко, Герасименко, Вовк. Головний тренер: Валерій Чорний

• Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена ім. О. Бабаєва». 12:30
  • Арбітр: Ярослав Леськів (Львівська область)