Поділля та Буковина розділяють очки в заключному турі першого кола. Усі матчі 9-го туру Першої ліги

Поділля, фото — ФК Поділля

На Sport Arena – огляд матчів 9-го туру Першої ліги сезону 2023/24. Всі відео, склади та звіти цього туру чемпіонату – в одній публікації

• П’ятниця, 22 вересня 2023 року

Группа А

• Хмельницький

Заключний тур першого кола розпочався з хорошого матчу. П’ята команда в гостях у восьмої, а між ними – лише три очка. Фактично дербі географічних сусідів вирішувало розклАд сил в середині таблиці, на рубежі чемпіонської групи, а це додавало протистоянню принциповості. В чемпіонатах України Поділля успішніше в особистих зустрічах, а Буковина – в турнірній боротьбі. Власне, в 90-х саме чернівецький клуб виступав у Вищій лізі, хмельничанам такого не вдавалося. За всю історію протистоянь клубів двох міст проведено 81 матч, 28 із яких виграли хмельничани, 21 нічия і 32 перемоги буковинців (голи 96:102). Проте від 2019 року чернівчани не могли виграти в Поділля.

Суто за добором гравців фаворитом протистояння також можна було вважати Поділля. З гравцями рівня Непогодова, Сімініна, Задої, Болденкова, Цибульника, Каверіна господарі мали відчутну перевагу в досвіді та класі, тоді як у Буковини залишилися на такому рівні Чайковський, з натяжкою Новотрясов і Палагнюк. І якщо Поділля після 1,5-річної паузи тільки збирало гравців, то його суперник влітку втратив низку основних гравців – від досвідченого Сергійчука до перспективних Столяра та Скрипника. Проте якщо Буковина в минулому турі мінімально переграла Агробізнес, то Поділля в один гол поступилося у Львові лідеру – Карпатам. Звідси – ось ця різниця в три очки, яку підопічні Костишина сьогодні прагнули відіграти. Сам головний тренер, до речі, після вилучення з Карпатами перебував за межами технічної зони. І це не єдина втрата господарів – було ще кілька травмованих і центрбек у нападі (це про Войтіховського, який у цій ролі виходив на заміни ще в Волині Тлумака).

Матч почався в середньому темпі, певний час був зовсім без моментів, аж поки гості не «наварили» на своїй половині поля – буковинці віддали дві поспіль несильні передачі назад, у недодачу. І коли Цурупін застав зненацька свого одноклубника Пасічника, тому вже не залишалося нічого, як збивати спритного Доброхотова на самій лінії карного майданчика. Після традиційних дебатів, коли гості доводили, що фол відбувся за межами прямокутника, рефері все-таки призначив 11-метровий. Досвідчений Задоя повністю переграв воротаря: Пономаренко кинувся в один бік, м’яч пішов в інший, та ще й піднявся в район дев’ятки. Такі пенальті просто не беруться – 1:0. Перший гол Євгена в чемпіонаті, раніше в півзахисника Поділля вже був асист.

А що ж Буковина? На 28-й та 29-й хвилинах гості могли відігратися. Спершу штрафний Д.Рябого головою замикав Пець – влучно, але якраз там чергував голкіпер, а пізніше після флангової подачі Палагнюка на дальній стійці м’яч відскочив до Фарасєєнка. Вінгер був наодинці з воротами, проте не влучив у дальню дев’ятку. А яка була б підмога гостям, які опинилися в скрутному становищі, та ще й вимушено замінили центрбека Пасічника з жовтою карткою в пасиві! Чайковський замість нього вийшов у центр поля, а нижче зсунувся універсал Пець.

Уже після цих рокіровок, на 37-й хвилині, Поділля подвоїло рахунок, але нелегально – Войтіховський завершив влучним ударом атаку з глибокого офсайду. А було б дуже доречно, тому що відразу після перерви Буковина відігралася не менш несподівано, ніж Поділля – відкривало рахунок. Цього разу перепасовкою на своїй половині відзначилися господарі. Цибульник махнув пас у недодачу на воротаря, Палагнюк перестрибував Непогодова, проте, напевно, все ж воротар у падінні десь його зачепив – арбітр призначив другий у матчі 11-метровий, а сам же Василь його реалізував. 1:1 – третій гол у чемпіонаті для Палагнюка, два з них – це пенальті. Ще в активі нападника Буковини один асист у цьому сезоні.

Хмельничани намагалися повернути свою перевагу й були близькими до цього. Скажімо, 66-та хвилина: після подачі Доброхотова Войтіховський п’ятою скинув під удар Пріхни, проте м’яч прошмигнув зовсім поруч зі стійкою воріт. Буковина кілька разів втікала в атаки на просторі, але навіть не останній – часто передостанній пас підводив гостей. Під кінець гри вони вистрелили навіть потрійною заміною, проте це Поділля могло вирвати перемогу на 84-й хвилині. Швидкісний Василенко вже обійшов воротаря, проте той пас у падінні, який він виконував на Войтіховського, з легкістю перехопив на порожніх воротах Пець. Ще через дві хвилини м’яч заметався перед воротами після штрафного Задої, проте до акцентованого удару так і не дійшло.

Заключні хвилини, незважаючи на напруженість, нічого не змінили. Поділля набирає 9 очок і наздоганяє Агробізнес, Буковина з 12 очками зрівнюється з Епіцентром на третій позиції (перевага за особистими зустрічами в будь-якому випадку дає третє місце зараз команді з Хмельниччини). Тож, незважаючи на всі старання, обидві команди саме втратили очки, не змогли покращити своє турнірне положення та чекатимуть матчів конкурентів з непевними позиціями.

Герой матчу: Василь Палагнюк (Буковина)

Заробив і реалізував пенальті, врятувавши вольову нічию для своєї команди. Менше, ніж зазвичай, сам ніс загрозу воротам, але при цьому був корисним у підіграші та грі без м’яча.

Поділля (Хмельницький) – Буковина (Чернівці) – 1:1
Голи: Задоя, 16 (пен.) ‒ Палагнюк, 48 (пен.)

Поділля (стартовий склад): Непогодов, Назарчук, Цибульник, Веремієнко, Чушенко, Пріхна, Доброхотов, Задоя, Каверін, Василенко, Войтіховський. Запасні: Петриченко, Оробець, Сімінін, Савчук, Лис, Биков, Коваленко, Болденков, Корешков. Старший тренер: Руслан Соболевський

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Д.Рябий, Новотрясов, Пасічник, Данилюк, Пець, Цурупін, Глагола, Духота, Фарасєєнко, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Закорський, А.Рябий, Червінський, Бодня, Власенко, Митрик, Паламарчук, Прокопчук, Штифанович, Чайковський, Скотаренко. Головний тренер: Андрій Мельничук

• Хмельницький. Стадіон «Поділля». 15:00
  • Арбітр: Павло Децюк (Чернігів)