Полісся – чемпіон, Металург – останній учасник плей-офф, Карпати залишаються «на другий рік»: всі матчі 8-го туру другого етапу Першої ліги

Фото — ФК Полесье

Cубота, 27 травня

Чемпіонська група
  • Житомир

Сьогодні в Житомирі два свята – вперше за всю історію футбольний клуб цього міста виходить в найвищий дивізіон, а президент Полісся, його спонсор і натхненник Геннадій Буткевич відзначає своє 65-річчя. Чи треба говорити, що тільки перемога над ЛНЗ потрібна була житомирянам у цей день?

Хоча, випереджаючи Оболонь на одне очко, Полісся й без того мало пріоритетні шанси на золоті медалі – розуміючи, що кияни їдуть у Львів, де у Карпат єдиний шанс – зачепитися за плей-офф, це тільки вигравати, житомиряни могли мати комфортну впевненість у своєму пріоритеті щодо чемпіонства. Проте хто стане цим ризикувати в такий день і такий момент?

Єдине, що могло зіпсувати плани господарів ‒ дискваліфікація провідного нападника (Пилип Будківський із 14 голами – лідер бомбардирських перегонів). Саме Будківський, до речі, відкрив рахунок у Черкасах, Де Полісся переграло ЛНЗ – 2:1. До того ж, залишаються проблеми з центром захисту житомирян, поки на травмах Гітченко та Нестеров, а підписаний взимку Джарджу – на юнацькому чемпіонаті світу.

Початок матчу відбувався під той милий галас, від якого ми почали відвикати через прокляті ковидло та війну. Річ у тім, що навколо стадіону зібралася велика компанія вболівальників, вони позаходили на трибуни й досить шумно, барвисто та винахідливо підтримували Полісся. На куражі господарі досить швидко повели в рахунку, хоча, здавалося, гра такого не віщувала.

Янаков з лівого флангу сміливо пішов на Шестакова, який посідав місце правого захисника, і той змушений був його збивати – це пенальті. Воротаря Самойленка підвила теоретика – він явно вивчав, як пробиває пенальті досвідчений Грицук, але цього разу Василь не виконував Панєнку, а просто пробив у кут, тоді як воротар намагався гадати. 1:0 – восьмий пенальті з восьми спроб для Грицука! Вісім голів – це п’ятий показник сезону, і уявіть собі, що плеймйкер «вовків» усі м’ячі забив саме з 11-метрової позначки.

Треба сказати, що ЛНЗ могло відразу ж зрівнювати рахунок – Кудрик помилився, Галенко сам пробити не зміг, а коли підключив Копила – удар вийшов «зіжмаканим». Слідом атаку, яку починав Норенков, завершав Тищенко, який опинився прямо воротарем – Кудрика на лінії підстрахував лівий оборонець Морговський, але якби він навіть пропустив несильний удар черкасця, рефері вже сигналізував про офсайд.

Ці дзвіночки були тихенькими, проте тривожними – Полісся до них дослухалося. Коли пересічний аут від Морозка вдало пропустив одноклубник, Козак змістився з правого флангу вздовж лінії карного майданчика й лівою ногою влучив у ближню «шістку» ‒ 2:0. Четвертий гол Артема в сезоні при шести асистах. Два голи переваги після першого тайму – як ще цю переконливу звістку мала сприйняти у Львові Оболонь?

Після перерви ЛНЗ комбінував, намагався щось змінити, проте стикався з великими труднощами з останнім пасом, завершальним ударом. Натомість, Полісся могло забивати ще. Чого вартий момент, коли після подачі Морговського Кисленко (він замінив у перерві Шастала) з близької відстані зарядив м’ячем у стійку воріт. Були моменти в черкасців, але Копил, Долінський, Норенков і інші гравці ЛНЗ все ж не довели справу до кінця.

Коли ж наприкінці матчу Лопирьонок збив далеко в глибині поля Вакулу, рефері трактував цей жорсткий фол відразу на червону картку (до останнього здавалося, що буде тільки жовта), в меншості ЛНЗ втратив останні шанси на те, щоб зіпсувати свято господарям. Навпаки, перед стиковими матчами ще й Хамелюк ззаду наступив на ногу Кисленку, залишивши ЛНЗ у подвійній (!) меншості. До честі черкасців, вдев’ятьох вони встигли забити «гол престижу». Після довгого пасу воротаря Самойленка Нехтій з лівого краю головою скинув м’яча на Тищенка, який правою пробив повз воротаря в дальній кут – 2:1. 11-й гол для Івана!

Що в підсумку? Набравши 32 очки на другому етапі, Полісся незалежно від матчів конкурентів стає чемпіоном Першої ліги 2022/23. ЛНЗ фінішує четвертим і отримає в плей-офф УПЛ номінально складнішого суперника. Можна лише порадіти за Житомир і поспівчувати, що найкращі футбольні часи команди припали на ковідну пандемію та війну, так що вболівальники були позбавлені повного відчуття свята, на яке вони та Полісся заслужили.

Man of the Match: Геннадій Буткевич (Полісся)

На своє 65-ліття президент клубу отримує заслужений подарунок – золоту медаль чемпіона Першої ліги чемпіонату України з футболу.

Полісся (Житомир) – ЛНЗ (Черкаси) ‒ 2:1
Голи: Грицук, 10 (пен.), Козак, 29 ‒ Тищенко, 90+6
Вилучення: Лопирьонок (ЛНЗ), 81, Хамелюк (ЛНЗ), 90+3 – напряму

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Морозко, Шаповал, Власюк, Морговський, Огіря, Кушніренко, Козак, Грицук, Янаков, Будківський. Запасні: Поспєлов, Яшков, Нестеров, Крушинський, Петрук, Микитюк, Чередниченко, Волинець, Вакула, Андрущенко, Шастал, Кисленко. Головний тренер: Юрій Калитвинцев

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Лопирьонок, Муравський, Норенков, Хамелюк, Савін, Тищенко, Копил, Шестаков, Галенко. Запасні: Дубовий, Шеліхов, Насонов, Синьогуб, Тарасенко, Полюлях, Долінський, Євдокимов, Бойко, Нехтій, Нич. Головний тренер: Олександр Ковпак

  • Житомир. Центральний стадіон. 14:00
  • Арбітр – Віктор Копієвський (Кропивницький)

  • Львів

Матч величезної ваги для львів’ян. Тільки перемога, разом із сумнівними сподіваннями на поразку Металурга в Тернополі, могла подарувати Карпатам дивовижний шанс пробитися в плей-офф УПЛ. При цьому в першому колі підопічні Тлумака перемогли на «Оболонь-Арені» (2:1 із пам’ятним штрафним Бобка на 90+11 хвилині). ЗМІ розхитують стілець під головним тренером, уже називаються кандидати на посаду Тлумака. Заключний матч чемпіонату – можливість якщо не змінити все, виправитися, то, принаймні, гучно грюкнути дверима.

Додаткові труднощі в тому, що Оболонь все ще претендувала на перше місце. Якщо ЛНЗ призупинила б житомирян на їхньому полі, перемога приносила б звання чемпіона саме киянам. Не сказати, що це головне завдання «пивоварів», достроковий прямий вихід незалежно від місця все ж був пріоритетом, але спортивна мотивація завжди грає свою роль.

До всіх неприємностей Карпат додається дискваліфікація гравця, спроможного закрити місця центральних оборонця та напівоборонця ‒ Владислав Приймак після вилучення в Черкасах пропускає заключний тур. При цьому з різних причин поза заявкою залишилися й інші досвідчені та статусні гравці ‒ захисники Горбунов і Болденков, півзахисник Книш і нападник Хобленко. Не скажемо, що для всіх, але для декого з них це прозорий натяк щодо майбутнього.

Тлумак наприкінці сезону вирішив дати шанс молоді – Ломницький вийшов у трійці захисників, Шах – на місці правого інсайда. Повернувся на свою природню позицію в опорну зону Рябов, який за відсутності хворого Бобка досить своєчасно підсилив позиції Чачуа. От тільки вже в дебюті травмувався Шах, і Тлумаку-старшому довелося випускати вже на 7-й хвилині М.Когута.

Гра складалася рівною, в’язкою. Оболонь не просто не нітилася, моментами після флангових атак із швидкісним Черновим було досить гаряче в редутах господарів. Саме гості на старті зустрічі грали значно конкретніше – з різних позицій здалеку пробивали Черненко, Прокопенко та Слободян-молодший, і це були небезпечні, хоча й неточні удари.

Карпати провели пристрілку лише на 23-й хвилині, коли Кичак (він лише вдруге в сезоні вийшов замість Федорівського) зреагував на підступний дальній удар Ю.Тлумака. Через 10 хвилин оборонець Ломницький підключався на кутовий – і знову Кичак вимушений був рятувати киян. Слідом він потягнув прицільний удар Тлумака-молодшого, а Ільющенков пробудився від дрімоти завдяки не менш смачному удару Груші.

Проте перший тайм, при певній пісноті, все ж завершився з голом. Ю.Тлумак у глибині поля взяв гру на себе, прокинув одного суперника, іншого й видав переведення на протилежний правий край, де Кожанов сповна розпорядився своєю нагодою. Денис пробив сильно й за несподіваною траєкторією, тому що Кичак її не прочитав і завалився вбік, лише зачепивши м’яча ногами – це 1:0. Для Кожанова це четвертий гол у сезоні при шести асистах.

Після перерви Черненко ще раз перевірив Ільющенкова, проте й Карпати могли закріпити свою перевагу. Практично кожен із численних їхніх кутових ніс загрозу, і Кичак встиг зреагувати на дальній удар М.Когута та ближній від Ломницького, тоді як Чачуа був неточним. І про ці моменти довелося пошкодувати, коли львів’яни не пильно зіграли на лінії свого карного майданчика, О.Слободян зряче відпасував правіше – на Мороза, а Тарас розрядив гармату правою ногою майже в саму дев’ятку – 1:1. Другий гол у чемпіонаті при одному асисті для «хвилеріза» киян.

Далі гра стала хиткою. Ільющенков зреагував на дальній удар Груші, а трішки пізніше Віталій струсонув каркасом воріт. Добре ще для Карпат, що штрафні в оболонців не пішли – хоча бували перспективні стандарти якраз під нестандартний, низхідний удар Черненка. У свою чергу, Тлумак-молодший і Когут намагалися бити за першої ж нагоди – гра дійсно потребувала такого ось спрощення. Брав на себе гру й Рябов, але не влучив у ворота.

З одного боку, можна зрозуміти Карпати та Оболонь – слухаючи новини з Тернополя та Житомира, важко було змушувати себе бігти, розуміючи, як мало означає цей матч з кожною хвилиною, що залишалася до завершення сезону. З іншого – якщо оболонці свої питання зняли достроково й можуть бути задоволеними блискучим сезоном, то Карпати мали б грюкнути дверима. Проте, здається, в цього набору гравців сил для такого вже не залишалося.

Нічия, яка залишає Оболонь другою, а Карпати – п’ятими. Будемо відвертими – на старті сезону повірилося б тільки тоді, якби це було навпаки. Проте львів’яни свій потужний кадровий потенціал реалізували від сили на третину, тоді як тренерський штаб «пивоварів» витиснув усе і навіть більше, зі свого напрочуд скромного підбору гравців.

Man of the Match: Юрій Тлумак (Карпати)

Львів’яни вели цей танець, їм треба було обов’язково вигравати, щоб принаймні мати надії на плей-офф. Син головного тренера старався, щоб це так і сталося. Ю.Тлумак чи не найбільше та найчастіше серед господарів пробивав по воротах киян, а ще приймав рішення, які свідчать про високий футбольний інтелект. Досить глянути, як він видавав гольову передачу, а ще кілька подібних залишилися без гідного завершення.

Карпати (Львів) – Оболонь (Київ) ‒ 1:1
Голи: Кожанов, 45 ‒ Мороз, 58

Карпати (стартовий склад): Ільющенков, Галенков, Дуць, Ломницький, Махнєв, Саків, Чачуа, Рябов, Шах, Ю.Тлумак, Кожанов. Запасні: Фастов, Катрич, Лень, Климець, М.Когут, І.Когут, Сидун, Тарануха. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Оболонь (стартовий склад): Кичак, Фатєєв, Лук’янчук, Терехов, Чернов, Мороз, Черненко, Прокопенко, Слободян, Груша, Краснопір. Запасні: Федорівський, Борисюк, Мухаматгалєєв, Покотилюк, Савченко, Косовський, Суханов, Олійник, Єрмоленко, Батальський. Головний тренер: Валерій Іващенко.

  • Львів. Стадіон Україна. 14:00
  • Арбітр – Юрій Іванов (Донецька область)

  • Тернопіль

Зустрічалися остання та четверта команди групи. Металург в минулому турі здобув перемогу на своєму полі, а Нива зіграла внічию в гостях. Запоріжці вирушали до Тернополя з клубною рекордною переможною виїзною серією, яка тривала 3 гри. Для перехідних ігор запоріжцям достатньо зіграти і внічию, а в разі перемоги запоріжці могли посісти навіть третє місце. Ниві ж перемога давала шанси покинути турнірне дно групи. Після поразки Кременя на Хмельниччині стало ясно, що для цього достатньо й нічиєї.

На початку зустрічі господарі намагалися грати першим номером. Небезпечно пробивав Проців, але його удар парирував Байда. Поступово гра вирівнялася і запоріжці почали більше контролювати м’яч. За рахунок індивідуальних дій Андрій Різник змістився з флангу в центр, але його удар у ближній кут парирував Байда. Досить непогано підопічні Атласюка виходили із захисту в атаку.

Поступово темп матчу зменшився і вся основна боротьба точилася у центрі поля. Складно було віддати комусь ініціативу по такій грі. Проте мотивація Металурга зіграла свою роль. На 31-й хвилині запоріжці все ж відкрили рахунок. Білоцерковець навісив, а Сидоров головою пробив у ближній кут – 0:1. Цей гол став єдиним у першому таймі.

У перерві тренерському штабу запорізької команди довелося змінювати досвідченого захисника Басова. Замість нього вийшов Сергій Палюх. Тернополянам варто було відігруватися, але пройти організований захист суперників їм було непросто. Підопічні Микитина впевнено грали за рахунком. Але на 62-й хвилині рахунок мав ставати рівним, але Давидов з декількох метрів пробив повз ворота. Ще через десять хвилин Галадей пробив у стійку. Поступово почали додавати в активності господарі.

І на 88-й хвилині тернополяни все ж досягнули свого. Гатала подав з флангу, а Вольський головою влучно пробив – 1:1. У підсумку, матч завершився внічию. Запоріжці втрачають третє місце, а Нива фінішує передостанньою.

Man of the Match: Олексій Сидоров (Металург)

Талановитий нападник знайшов свій момент і нарешті перервав серію без голів. Його забитий м’яч допоміг запорізькому клубу здобути важливу нічию.

Нива (Тернопіль) – Металург (Запоріжжя) ‒ 1:1
Голи: Вольський, 89 – Сидоров, 31

Нива (стартовий склад): Механів, Соколов, Хруставка, Демчук, Танчак, Дорошенко, Давидов, Гатала, Проців, Різник, Галадей. Запасні: Жупанський, Бей, Тяпкін, Вольський. Головний тренер: Сергій Атласюк

Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Басов, Векляк, Дворовенко, Польовий, Крапивний, Сейтхалілов, Шалфєєв, Могильний, Білоцерковець, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Піддубний, Куралех, Воробей, Сад, Дворовенко, Палюх, Сніжко, Толок. Головний тренер: Володимир Микитин.

  • Тернопіль. Міський стадіон ім. Р. Шухевича. 14:00
  • Арбітр – Вадим Запрутняк (Ужгород)

Кам’янець-Подільський

Зустрічалися шоста та сьома команди групи. Кремінь у минулому турі зіграв вдома внічию з тернопільською Нивою (2:2), а Епіцентр зазнав гостьової поразки від Металурга. Незалежно від результату матчу Епіцентр так і залишається на шостому місці, а Кремінь мотивований на перемогу, щоб не опуститися на останнє місце у чемпіонській групі.

Господарі активно розпочали гру, затиснули суперників до власних воріт. Проте до гольових моментів справа не доходила. У заключній третині поля підопічним Нагорняка не вистачало акцентованого завершального удару. Першого удару в площину воріт на 11-й хвилині завдав Беженар, але прямо в руки голкіперу. На 21-й хвилині шикарну можливість відзначитися мав Беженар, але він з декількох метрів не зміг переграти Слуцького.

У гостей м’яч взагалі не тримався, було багато помилок у перехідній фазі. Тож не дивно, що в наступній же атаці після хорошого шансу Беженара господарі все ж досягнули свого. Стень вистелив передачу від лицьової лінії, а Гірний переправив м’яча у сітку – 1:0. Восьмий гол у сезоні для Максима, і перший цього року. Після забитого м’яча продовжували атакувати підопічні Нагорняка, але забити до перерви більше не змогли.

На початку другого тайму гості активізувалися. Після удару Глоби довелося вперше у матчі вступати в гру голкіперу Епіцентра. У наступній атаці міг збільшувати перевагу господарів Стень, але з лінії воротарської він пробив вище воріт. Божевільні моменти не використав Миронюк – моментами тільки везіння рятувало Кремінь від неприємностей.

Але все ж на 58-й хвилині всі питання про переможця матчу зняв Станіслав Кристін, який після передачі Жмуйди змістився з флангу в центр і пробив у дальній кут – 2:0. Занадто пасивно сьогодні грали гості, а ось у господарів поля відчувалася впевненість у власних силах.

Приємно, що гра все ж підготувала для нас цікавий сюжетний поворот. Досить несподівано на 78-й хвилині після подачі Агапова на дальній стійці переправив м’яча у сітку Трофимюк – 2:1. Дебютний гол для новачка кременчуківців, і були ще моменти, коли тривожно ставало біля воріт господарів.

Проте раділи хлопці Локтіонова недовго. На 84-й хвилині Владислав Кристін віддав, а Чепелюк розстріляв ворота – 3:1. Для Олександра це другий гол у чемпіонаті. На останніх секундах міг забивати Ляшенко, але він влучив у стійку. Матч завершився перемогою господарів. Новачки Першої ліги довели, що відбулися на цьому рівні, Кремінь же буде чекати новин із Тернополя, щоб розуміти, чи посяде останнє місце в елітній вісімці.

Man of the Match: Максим Гірний (Епіцентр)

22-річний нападник протягом всього матчу тримав у напрузі захисників суперника. Максим своїм точним ударом відкрив рахунок у матчі, тим самим допоміг Епіцентру завершити рік все ж на мажорній ноті.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Кремінь (Кременчук) – 3:1
Голи: Гірний, 22, С.Кристін, 58, Чепелюк, 84 – Трофимюк, 78

Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, Жмуйда, Мороз, Григоращук, Шевченко, Ліповуз, Миронюк, С.Кристін, Беженар, Стень, Гірний. Запасні: Чернобай, Ничипоренко, В. Кристін, Барбоса, Буряк, Чепелюк, Глущук, Ляшенко, Павлюченко, Пучковський. Головний тренер: Сергій Нагорняк

Кремінь (стартовий склад): Слуцький, Агапов, Сидоренко, Аркуша, Азізов, Панчишин, Кіреєв, Касімов, Савіцький, Фальковський, Трофимюк. Запасні: Музичка, Кальчук, Пилипенко, Товкач, Глоба, Жданович, П’ятибрат, Молько, Вівдич. Головний тренер: Роман Локтіонов

Кам’янець-Подільський. Стадіон імені Тонкочеєва. 12.00
Арбітр – Михайло Райда (Ужгород)

П’ятниця, 26 травня

ГРУПА НА ВИБУТТЯ
  • Чернігів

Зустрічалися четверта та друга команди групи. Обидва суперники в минулому турі зазнали поразок: Прикарпаття – домашньої від СК Полтава (0:1), а Чернігів-ШВСМ – гостьової від Діназа (також із мінімальним рахунком). Прикарпаття якщо переможе, то може вийти на перше місце у своїй групі, а чернігівська команда якщо візьме три очка, то випередить івано-франківців у турнірній таблиці.

Господарі розпочали гру агресивно, але з просуванням м’яча вперед були проблеми. Підопічні Рипана віддали ініціативу і це було досить несподівано, адже івано-франківцям сьогодні варто було перемагати. Після середини тайму почали частіше виходити в атаку гості, але до гольових моментів справа не доходила. На останній хвилині тайму міг забивати Цюцюра, але він влучив у поперечину. Нульова нічия – закономірний результат після першого тайму.

На початку другого тайму характер гри не змінився. У суперників відчувалися суттєві проблеми з конструктивом. Боротьба, боротьба та ще раз боротьба. Саме таким словом можна охарактеризувати наш матч. На 59-й хвилині Рудюк потужно пробивав з меж штрафної, але влучив прямо в руки голкіперу.

Після середини другої половини зустрічі заграли активніше гості. Підопічні Рипана частіше доставляли м’яч до заключної третини поля. На 73-й хвилині івано-франківці все ж змогли відкрити рахунок. Шинкаренко подав, а Барчук головою забив у порожні ворота – 0:1. На 88-й хвилині Андрій Хома після удару Цюцюри підставив ногу і переправив м’яч у сітку – 0:2. Прикарпаття на виїзді переграло Чернігів

У підсумку, матч завершився перемогою гостей, яка дозволила Прикарпаттю виграти групу Вибування.

Man of the Match: Роман Барчук (Прикарпаття)

Досвідчений нападник вийшов на заміну і проявив свій бомбардирський хист. Роман замкнув навіс Шинкаренка і забив надважливий м’яч ,який допоміг Прикарпаттю виграти групу.

ФК Чернігів-ШВСМ – Прикарпаття (Івано-Франківськ) ‒ 0:2

Голи: Барчук, 73, Хома, 88

Чернігів-ШВСМ (стартовий склад): Коломієць, Шумило, Романченко, Зенченко, Мир.Сердюк, Кривобороденко, Койдан, Макс.Сердюк, Сираш, Ментей, Кулик. Запасні: Ширай, Рощинський, Школьний, Руденко, Вересоцький, Макаренко, Галстян, Бибік, Пінчук, Лакеєнко, Мироненко. Головний тренер: Валерій Чорний

Прикарпаття (стартовий склад): Герич, Шинкаренко, Матушевський, Швець, Француз, Попчук, Геник, Тітаєвський, Рудюк, Стаднік, Цюцюра. Запасні: Сердюк, Радульський, Титов, Соловйов, Хома, Барчук, Писко. Головний тренер: Олег Рипан

Чернігів. Стадіон “Юність”. 14:00

Арбітр: Сергій Подригуля (Луцьк)

  • Полтава

П’яте місце в гостях у шостого, а розділяє їх всього два очка. Приємно, що навіть на фініші сезону є ще певне значення навіть у поєдинках середняків – переможець цього протистояння зможе зробити 1-2 кроки вгору в турнірній таблиці. Щоправда, виліт і навіть стикові матчі суперникам не загрожують, отже, матч у Полтаві пройде в розслабленій атмосфері, тренери зможуть випробувати щось цікавеньке на майбутнє.

От тільки завершувати сезон суперники змушені у складах, далеких від оптимальних: Діназу не зміг допомогти через перебір карток півзахисник Данило Кіріченко, СК Полтава через ті ж причини втратила аж двох основних гравців (вінгер Максим Горжуй і нападник Євген Стрельцов). До того ж, відразу кілька гравців у господарів на фоні давніх травм не могли зіграти в цьому поєдинку – зокрема, найкращий асистент Дмитро Щербак. У вишгородців також не взяли участь у матчі захисник Корешков і нападник Кос.

Останнє зауваження перед грою – в першому колі суперники видали видовищну нічию 2:2 (полтавці вели в два голи завдяки влучним ударам Костенка та Горжуя, проте після перерви Оринчак і Кіріченко врятували матч для господарів).

Краще початок зустрічі вдався полтавській команді. За відсутності провідних нападників господарі вдавалися до прицільних дальніх ударів. На шостій хвилині Замуренко влучив у поперечину, а десь на десятій Копитов мітив точно в ціль, але Дмитроченко парирував досить складний м’яч. Втім, перший тайм все-таки завершився з голом.

Після штрафного від Копитова м’яч влучив у руку захиснику Діназу Калинчуку чи Соловйову. Хоча гості апелювали – мовляв, це ж біцепс, а не нижче ліктя, пенальті був призначений. Костенко виграв дуель у воротаря, тому що Дмитроченко метнувся вправо від себе, а м’яч пішов на протихід – 1:0. Ян відзначився п’ятим голом у чемпіонаті, причому, чотири з них 19-річний півзахисник провів за останній місяць.

На другий тайм вишгородці вийшли сповненими прагнення відігратися. На 54-й хвилині шикарний момент стався на напівколі карного майданчика, проте Білоус, як і Замуренко в першому таймі, направив м’яча в поперечину. На порятунок навіть був випущений граючий директор клубу Старенький – колишній півзахисник Олександрії та Десни, от тільки заміняв він травмованого Волошина, зайняв місце лівого фулбека й запам’ятався, скоріше, жорстким фолом проти Замуренка, за який отримав жовту картку. Зате Мораренко на 70-й хвилині ще раз влучив у поперечину – божевільний матч!

Тож те, що сталося далі, було не випадковістю, а наслідком підготовчої роботи Діназу. Після пасу з глибини правого флангу пішов у прорив Салабай і прострілив на Мораренка, який уже з воротарського майданчика лівою ногою підправив м’яча в ворота – 1:1. Для Станіслава це п’ята результативна дія в сезоні – три голи, два асисти. І ви знаєте, шоста результативна дія не змусила довго на себе чекати! Десь хвилин через десять Соловйов ефективно перенаправив м’яча на хід Мораренку, який стартував між лініями, і Станіслав чітко пробив повз воротаря – 1:2. Четвертий гол у чемпіонаті. Напружені останні хвилини ситуацію не змінили.

А що в таблиці? Набравши 21 очко, Діназ не лише не дав себе обігнати полтавцям, а й обійшов ФК Чернігів і ледве не дістав Буковину. СК Полтава залишається на шостому місці, втім, вона завчасно убезпечила себе від вильоту та плей-офф, так що може спокійно планувати своє майбутнє в Першій лізі.

Man of the Match: Станіслав Мораренко (Діназ)

Своїми двома голами перевернув гру.

СК Полтава – Діназ (Вишгород) – 1:2

Голи: Костенко, 45+1 (пен.) ‒ Мораренко, 72, 81

Полтава (стартовий склад): Вічний, Пось, Таранушич, Томенко, Савенков, Копитов, Даниленко, Бужин, Замуренко, Костенко, Дрозд. Запасні: Петриченко, Тельнов, Бичков, Курелех, Каретник, Куімов, Арабов, Яременко. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Діназ (стартовий склад): Дмитроченко, Школьний, Литвинов, Калинчук, Волошин, Соловйов, Ворона, Оринчак, Мораренко, Салабай, Шевченко. Запасні: Коржук, Клименко, Шкурат, Старенький, Пастернак, Бистрицький, Півень, Білоус. Головний тренер: Олександр Головко

Полтава. Стадіон “Молодіжний”. 14:00

Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

  • Умань

Лідер утішного турніру приймав третю команду з турнірної таблиці. Причому, Буковина за певних обставин теж могла очолити перед самим фінішом нижню вісімку – маючи два очка відставання від Скорука та одне – від Прикарпаття, чернівчанам залишалося вигравати самим на Черкащині та чекати хороших звісток із Чернігова, куди вирушили івано-франківці.

В першому колі суперники розійшлися миром: на ранній гол Скрипника відповів у кінцівці чернівецького матчу захисник гостей Малиш (1:1 у підсумку). Так що зараз зіграють команди, жодна з яких не може похвалитися перевагою в особистих зустрічах. Зважаючи на специфічний відрив (два очка на користь Скорука) для них цей додатковий показник не має значення – рівності тут бути більше не може.

У минулому турі обидві команди виграли – Буковина вдома (3:2 у Гірника-Спорт), Скорук – на виїзді (3:0 у Маріуполя), так що головні тренери повністю повторили свої стартові склади за принципом «переможців не міняють». Гідні суперники розпочали матч у напруженій, навіть обережній боротьбі. Довгий час діяли взагалі «без воріт» ‒ у господарів перший удар (дальній і неточний) записав на свій рахунок півзахисник Шаповалов, у гостей – нападник Палагнюк, втім, його перспективний штрафний до воріт взагалі не дійшов. М’яч застряг у ногах своїх і чужих футболістів без завершення.

З відкритої гри можна пригадати хіба що гострий простріл від Шмигельського, проте й він залишився без завершення. Що ж стосується стандартів, у виконанні яких досягли успіху швидкі вінгери томаківців, то їх у Скорука практично не було – особливо кутових, які гарно завершують як захисники з підключень, так і самі виконавці (нагадаю, що Шмигельський і Перебора в цьому сезоні забивали прямими ударами від прапорця).

Лише після перерви Скорук міг забити саме в притаманній йому манері «сухого листа», але на 65-й хвилині кутовий від Шмигельського парирував воротар, а з протилежного флангу Перебора не докрутив до воріт. Якщо вже кутові – найбільша загроза, то логічно, що тренерський штаб Скорука відважився кинути в бій свою таємну зброю. На 79-й хвилині Шмигельського замінив центрфорвард-рекордсмен Куліш, який не грав півтора місяці після перелому руки в Прикарпатті. Проте навіть цей рішучий рух не допоміг господарям вирвати перемогу. Нічия ж підставляла Скорук під добру волю прикарпатців, які ще з 73-ї хвилини вели в рахунку в Чернігові.

Останній шанс вирвати перемогу був у Скорука. «Джокер» Сліпухін цілив точно в кут здалеку, проте трішечки не влучив. Тож у підсумку нулівка в цьому матчі відкрила шлях до перемоги в нижній вісімці для Прикарпаття. 23 очки в Скорука, 21 очко в Буковини – вона теж втратила шанс замахнутися на щось вище за третє місце.

Man of the Match: Марк Медведєв (Буковина)

Дуже важкий вибір. Після травми Задерейка Медведєв залишився основним воротарем чернівчан. Не сказати, що Скорук його перенапружив (хоча стандарти все ж були, та й на виходах працювати доводилося), проте, де треба, Марк виручив і допоміг чернівчанам відстояти своє місце в трійці.

Скорук (Нікопольський район) – Буковина (Чернівці) – 0:0

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Заєць, Малиш, Ходуля, Сухар, Коцюмака, Плахтир, Шаповалов, Перебора, Шмигельський, Здирко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Гарнага, Клименко, Куліш, Сліпухін, Цуркан, Приземлін, Шаповал. Головний тренер: Олександр Степанов

Буковина (стартовий склад): Медведєв, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Данилюк, Пець, Глагола, А.Рябий, Скрипник, Сергійчук, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Штифанович, Мануіла, Митрик, Цурупін, Фарасєєнко, Паламарчук. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Умань. Центральний стадіон. 14:00

Арбітр: Іван Салаш (Калуш)

  • Горішні Плавні

Зустріч останньої та передостанньої команди групи. Суперники в минулому турі очок не набирали, причому, Маріуполь зазнав розгромної поразки (0:3 від Скорука, приймаючи суперника). Незалежно від підсумку матчу турнірне становище обох команд залишиться без змін. Нагадаємо, що господарі поля минулого туру достроково понизилися у класі.

Маріупольці на правах фаворитів протистояння з перших хвилин взяли м’яч під власний контроль. Господарі розраховували на швидкий вихід із захисту в атаку, а також на стандартні положення. Перший момент у матчі підопічні Дірявки створили після штрафного, але з ударом Романова впорався голкіпер.

Поступово колектив із Горішніх Плавнів перехопив ініціативу і почав більш активно грати попереду. Проте свій момент також мали і підопічні Краснопьорова, але з ударом Гори впорався голкіпер. На 39-й хвилині міг забити Пантелейчук, але м’яч після його удару з-за меж штрафної влучив в поперечину. На останній хвилині тайму господарі заробили одинадцятиметровий. Скиба збив Посєвкіна у власній штрафній. Одинадцятиметровий реалізував Романов – 1:0.

Вже на початку другого тайму шикарну можливість зрівняти рахунок мав Доброхотов, але він з вигідної позиції влучив у стійку. На 64-й хвилині небезпечно зі штрафного пробивав Сьомка, але влучив у поперечину. Намагалися відігратися підопічні Краснопьорова, але їм банально не щастило. Харжевський наприкінці матчу мав зрівнювати рахунок, але пробив у поперечину. Матч завершився мінімальною перемогою Гірника-Спорт. Виступи в Першій лізі клуб завершує на мажорній ноті.

Man of the Match: Сергій Романов (Гірник-Спорт)

25-річний хавбек був активним протягом всього матчу, не боявся брати ініціативу на себе. Сергій впевнено реалізував пенальті і допоміг команді на мажорній ноті завершити цей складний рік.

Гірник-Спорт – ФСК Маріуполь ‒ 1:0

Голи: Романов, 45 (пен.)

Гірник-Спорт (стартовий склад): Клімов, Черниш, Шептіцький, Даценко, Вороп, Сьомка, Романов, Підручний, Посєвкін, Громенко, Горбаченко. Запасні: Веклич, Кравченко, Сидоренко, Сорока, Яковенко, Лебедєв, Базаров. Головний тренер: Сергій Дірявка

Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Харжевський, Скиба, Мамросенко, Тепляков, Чернецький, Доброхотов, Мочевінський, Патнелейчук, Гора, Махиня. Запасні: Якубенко, Шушко, Прокопчук, Мельниченко, Петров, Дмитрієв, Літюк. Головний тренер: Олег Краснопьоров

Горішні Плавні. СК “Юність”. 14:00

Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)