Полісся виграло в Металурга та знову очолило турнірну таблицю: всі матчі 5-го туру другого етапу Першої ліги

Фото — t.me/fcpolissya/

Чемпіонська група
  • Моршин

Головний фаворит сезону прибув на Львівщину, вже знаючи прекрасні новини з Кременчука (де Карпати втратили очки з аутсайдером елітної вісімки). Після вчорашньої перемоги Оболоні над Епіцентром житомирянам треба було вигравати, щоб повернути собі перше місце.

В свою чергу, Металург в випадку другої в сезоні перемоги над Поліссям наздоганяв би за очками Карпати та ЛНЗ, і боротьба за плей-офф із УПЛ набувала б просто-таки епічних масштабів. Тільки запоріжці в цьому сезоні перегравали житомирян, отже, від них всі конкуренти чекали спортивного подвигу в цьому матчі. На жаль для господарів, цей тур пропускав важливий півзахисник Валерій Сад. Перебір карток у молодого гравця змусив виставляти з перших хвилин Сніжка. В іншому конфігурація стартового складу Микитина була максимально логічною та бойовою.

А що Полісся? Огиря та Крушинський все ще поза грою, так що поруч із Кушніренком вийшов юний Петрук. Він блискуче справився зі своєю роботою в Черкасах (див. номінацію «Найкращий молодий гравець туру»), проте в Моршині на нього чекало особливе випробування. Металург грає за схемою 4-4-2 «діамант», так що це максимально насичена та рухома побудова центру поля, з якою тільки можна зіткнутися в чемпіонаті.

  • Власне, гра

Напевно, сам статус впливав на його перебіг. Діяли команди обережно, до справжньої гостроти не допускали завдяки майстерному читанню гри захисники, а в дебютному відрізку найбільш пам’ятним епізодом виявився момент, коли песик вибіг на поле, і його довелося евакуювати одному з гравців Металурга.

Втім, ми відразу відзначимо, що моменти були – і якби влетіло те, що створене, ми б мали явних претендентів на звання «гол туру». Так, спершу після флангового прострілу Білоцерковця Могильний пробив над воротами з непоганої позиції, а потім Кудрик настільки виручив Полісся, що не дав відбутися найбільш епічному автоголу цього сезону. Морговський з лівого флангу навіщось по повітрю направив м’яча в свої ворота, і бути б курйозній красі, проте воротар житомирян головою в падінні здійснив найкращий сейв туру.

Саме Полісся проводило масовані багатоходівки, проте в першому таймі не досягло біля воріт юного Ніколаєнка нічого (нагадаємо, основний воротар запоріжців Байда дискваліфікований за штовханину в матчі з Епіцентром кілька турів тому). Тренерський штаб вимагав від підопічних більш активної гри, в перерві зняв з гри Шастала, так що Полісся забігало й відразу після перерви Грицук з лівого краю підійшов до карного майданчика, бив у своєму стилі – але трішки не влучив. Далі шикарний штрафний від Морозка потягнув воротар Ніколаєнко.

Натомість, це Металург забив м’яч у ворота житомирян. Після тонкого пасу Сейтхалілова прямо перед Кудриком опинився Могильний і прокинув його – проте гість із УПЛ Кривушкін зафіксував положення поза грою. Для житомирян це був дзвіночок, до якого вони прислухалися. І ось Козак із Кушніренком поборолися за м’яч у глибині, Будківський вискочив на воротаря й проявив свою щедрість, відпасувавши лівіше – на Янакова. «Джокер» Калитвинцева чітко пробив у ціль в моменті, де промахнутися не мав права – 0:1. П’ятий гол у чемпіонаті для Дениса при трьох асистах.

Що на це відповіли номінальні господарі? Кудрик парирував не найбільш небезпечний удар Сидорова (його надійно перекривали) та перехвилювався, коли Могильний здалеку намагався закинути йому за комірець ‒ м’яч все ж опустився на сітку за межами поля. Дуже потрібен був гол – як запоріжцям, так і житомирянам. Але його не було. До кінця матчу відзначимо хороший дальній удар Козака, який потягнув Ніколаєнко.

  • Після гри

Набравши 25 очок, Полісся повертає собі лідерство в турнірі. Металург із 14 очками залишається п’ятим.

Man of the Match: Олег Кудрик (Полісся)

Матч проходив за хиткого рахунку, кожен момент мав значення. Ще до перерви Кудрик виручив свою команду, коли головою (!) відбив самостріл від Морговського, після перерви теж кілька разів вступав у гру. Це десятий «сухий» матч Олега в цьому сезоні – він зрівнявся за цим показником із лідером (Самойленко з ЛНЗ).

Металург (Запоріжжя) – Полісся (Житомир) – 0:1

Гол: Янаков, 62

Металург (стартовий склад): Ніколаєнко, Сокол, Басов, Векляк, Дворовенко, Крапивний, Сніжко, Сейтхалілов, Білоцерковець, Сидоров, Могильний. Запасні: Лавута, Польовий, Палюх, Воробей, Піддубний, Шалфєєв, Близнюк, Хуссін, Толок, Куралех. Головний тренер: Володимир Микитин

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Морозко, Гітченко, Шаповал, Морговський, Петрук, Кушніренко, Козак, Грицук, Шастал, Будківський. Запасні: Поспєлов, Яшков, Андрущенко, Власюк, Волинець, Кисленко, Микитюк, Янаков, Чередниченко. Головний тренер: Юрій Калитвинцев

Стадіон “Медик”. Моршин. 16:00
Арбітр: Дмитро Кривушкін (Харків)

  • Кременчук

Остання команда Чемпіонської групи приймала суперника, якому є що втрачати. Карпати йдуть четвертими, відстаючи від Полісся на 6 очок і від Оболоні – на 8. Після вчорашньої осічки ЛНЗ львів’яни отримали шанс вийти на одноосібне третє місце, та ще й підкоротити відставання від зони прямого підвищення в класі.

При цьому на Полтавщину львів’яни прибули із суттєвими кадровими втратами – через перебір карток випали захисники Дмитро Махнєв, Владислав Приймак і півзахисник Артур Рябов, все ще травмований оборонець Сергій Горбунов. Кремінь, у свою чергу, зробив рішучий крок і відзначив героїв матчу резервного складу (Кремінь-2 призупинив найсильнішу команду Другої ліги – 1:1 з бузівською Нивою). Юний воротар Оксененко та автор голу Вівдич з перших хвилин вийшли за основну команду.

Перший тайм виявився справжнім випробуванням для господарів. Найменш досвідчена команда сезону зіткнулася з великою кількістю проходів, подач і ударів львів’ян. З різних позицій пробивали Хобленко, Чачуа, Галенков, Кожанов, Тлумак-молодший – кілька разів юний воротар виручав Кремінь, от таким виявився дебют 17-річного голкіпера Оксененка. Подвиги кременчуцького «тащера» не минули дарма. Карпати були покарані за неналежну реалізацію чи не в першій більш-менш серйозній атаці приймаючої сторони.

Після ауту Вівдич протиснувся повз кількох суперників, а Галата спиною від воріт відкотив м’яча під удар Матвєєву – 1:0. Кирило відзначився другим голом при двох асистах у 18 матчах за Кремінь. Залишається привітати кременчуцький клуб, який зміг зберегти цього півзахисника, незважаючи на інтерес зі сторони клубів УПЛ. Що найцікавіше, до перерви скоріше Кремінь міг забити ще, ніж гості – відігратися. Після блискучих дій Агапова, який вистелив для Галати готовий м’яч, найвлучніший гравець «синьо-білих» відверто пробачив «левів» ‒ пробив поруч зі стійкою зі зручної позиції.

На другий тайм Карпати вийшли з рішучим наміром відігратися. Одних тільки штрафних від автора переможного голу в ворота Оболоні в минулому турі (Бобка) виконали зо три штуки. Не завжди Кремінь діяв достатньо майстерно та холоднокровно, і Оксененко пролітав повз м’яча на виході, та й оборонці панікували й виносили м’яча подалі після кіксів і рикошетів. Але чого не відбереш у молодої команди Локтіонова – все це вони робили самовіддано та старанно. Щоб виключити з гри декого з висококласних львівських гравців, цього, як виявилося, було достатньо.

Більше того, всі шанси закріпити рахунок були в Галати, проте він не зрізав кут і в підсумку пробив вище воріт. Зі своєї сторони, нарікати на реалізацію могли й «леви»: Оксененко потягнув смачний удар Кожанова, пізніше Шах лише трішки не дотягнув м’яча до воріт після кутового, а з пасу Артура Бобко невлучно пробив з-за меж карного майданчика. Зважаючи на те, що час від часу гаряче ставало й біля воріт Ільющенкова, Карпати не могли грати без оглядки на свої ворота. А часу лишалося все менше…

Хто виступив рятівником «левів»? Тарануха, який дещо несправедливо мало часу отримував під малозабивним Хобленком. Саме з навісу Олексія Ростислав головою направив у сітку свій шостий гол у сезоні – 1:1. Часу на переможний гол залишалося мало, проте надихаючі історії чудесних камбеків запевняли – диво можливе. Втім, Оксененко потягнув ще один удар Чачуа, а свій шанс після помилки одного з захисників карпатівці втратили. Між тим, Трофимюк навіть мав шанс повернути перевагу кременчуківців. Він вибіг із лівого флангу, зрізав кут і ледве не забив у ворота Ільющенкова.

Нічия за таких обставин є великою сенсацією. Маючи 17 очок, Карпати випереджають ЛНЗ та одноосібно займають третє місце. Проте шанс скоротити відставання від зони безпосереднього, прямого, виходу в УПЛ втрачено. Безпрограшна серія «левів» триває від початку квітня та досягає 5 матчів – три перемоги, дві нічиї. Кремінь гідно виглядає на фоні сильного та добре укомплектованого суперника.

Man of the Match: Станіслав Оксененко (Кремінь)

Неймовірний дебют для 17-річного воротаря! Багато виручав господарів, допоміг їм досягти сенсації. Помарки на виходах на такому фоні залишаємо за дужками. Оксененко – молодець.

Кремінь (Кременчук) – Карпати (Львів) – 1:1

Голи: Матвєєв, 39 ‒ Тарануха, 86

Кремінь (стартовий склад): Оксененко, Агапов, Аркуша, Товкач, Сидоренко, Панчишин, Матвєєв, Савіцький, Глоба, Галата, Вівдич. Запасні: Музичка, Слуцький, Вік.Пилипенко, Кальчук, Кіреєв, Трофимюк, Молько, Касімов, Галоян, Фальковський. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Карпати (стартовий склад): Ільющенков, Галенков, Дуць, Болденков, Саків, І.Когут, Бобко, Чачуа, Кожанов, Ю.Тлумак, Хобленко. Запасні: Фастов, Лень, Климець, М.Когут, Шах, Тарануха, Книш. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена» імені О.М.Бабаєва. 13:30

Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів)

Група на вибування
  • Чернівці

Шоста команда проти четвертої, а між ними – три очки. Причому, якщо СК Полтава навіть у випадку перемоги лише трішки б наближалася до лідерів, то Буковина в випадку успіху мала всі шанси на трійку лідерів. Власне, три тижні тому – після другого туру другого етапу – симпатична команда Мельничука вже очолювала таблицю Групи на вибування.

Втім, до цього матчу господарі підійшли із серйозними втратами. Перебір карток у Скрипника – стилеутворюючого гравця чернівчан, а інші лідери середньої лінії (Глагола та Столяр) тільки вперше з’явилися в запасі після травм і точно не готові були всерйоз допомогти господарям. Свої труднощі в полтавців: лишається поза грою їхній провідний атакувальний півзахисник Щербак, який був найкращим асистентом усієї Першої ліги.

А тут ще й жахливий початок гри для Буковини. Костенко загострив із лівого флангу, м’яч відскочив до Копитова, той переадресував Посю, чий удар прийняв на руку Данилюк. Ян Костенко з 11-метрової позначки відкрив рахунок – 0:1. Третій гол у 17 матчах для 19-річного вінгера. 

Поки чернівчани намагалися відігратися, СК Полтава блискуче використала зони, які почали внаслідок цього розкриватися. Пасічник направив хорошу довгу передачу на Горжуя, і Максим технічно перекинув голкіпера – 0:2. Другий його гол при трьох асистах в 16 матчах. 

Отримавши такий «холодний душ» уже на старті, Буковина не здалася. Було відразу кілька гострих атак за участі Сергійчука, Паламарчука, Данилюка. Старанно діяли натомість гравці захисту та воротар СК Полтава. Більше того, стрімкі Костенко та Горжуй кілька разів дуже серйозно загострювали біля воріт господарів. Моментами лише невезіння заважало їм ще більше закріпити цю свою перевагу. Вже після перерви, наприклад, чудовий момент мав Горжуй, але його удар було заблоковано, хоча по діагоналі до воріт було не так далеко. 

А що ж Буковина? Вічний справився зі штрафним від Палагнюка, проте після кількох хороших сейвів грубо помилився після довгого пасу Цурупіна. Воротар полтавців вибіг у поле і, не маючи змоги грати руками за межами своїх володінь, підбив м’яча головою. А поруч чергував, як акула, Сергійчук, який тут же головою пробив у порожні ворота – 1:2. Третій гол Михайла в п’яти матчах за чернівчан. Хай Верес тепер дивиться на свого екс-нападника. А ще через кілька хвилин штрафний від Палагнюка поставив у складне становище воротаря. Вічний-то вийшов, але впустив м’яча, і Іван Пець пробив по воротах – 2:2. Жаль голкіпера. До цього Ян багато виручав СК Полтава, та в цьому матчі всі можливі нещастя звалилися на його голову. 

Далі пішла справжня заруба. Атака на атаку, непогано грали атакувальні гравці, спроможні піти в обіграш, технічно зрізати кут, пробити. Який момент був у Сергійчука – по воротах не влучив, та ще й секундою раніше Палагнюк сфолив проти воротаря. Та, здається, команди вичерпали весь свій запал, фарт і нефарт на чотирьох голах на двох. Нічия залишила команди на своїх місцях: Буковина з 16 очками четверта, Полтава з 13-ма – шоста. Прямо над зоною плей-офф, випереджаючи маріупольців на чотири очка.

Man of the Match: Ян Костенко (СК Полтава)

Матч вийшов нерівним, тому не було в цьому матчі учасників, які на 100% заслуговували критики чи похвали. Всі видавали то неймовірні відрізки, то моменти, коли тренери рвали на собі волосся. Серед рівних відзначимо вінгера Костенка, який відкрив рахунок з пенальті й розкішно загострював на просторі.

Буковина (Чернівці) – СК Полтава – 2:2

Голи: Сергійчук, 56, Пець, 63 ‒ Костенко, 5 (пен.), Горжуй, 10

Буковина (стартовий склад): Задерейко, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Данилюк, Пець, Цурупін, А.Рябий, Паламарчук, Сергійчук, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Медведєв, Мануіла, Глагола, Столяр, Фарасєєнко, Штифанович, Митрик. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Пасічник, Томенко, Пось, Даниленко, Коваленко, Горжуй, Замуренко, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Тельнов, Савенков, Каретник, Бужин, Дрозд, Бичков, Таранушич. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Чернівці. Стадіон «Буковина». 14:00
Арбітр: Єгор Кевлич (Кропивницький)

  • Бориспіль

Напрочуд різний настрій у команд. Маріупольці в минулому турі обіграли Гірник-Спорт у битві за уникнення останнього місця, це була перша домашня перемога підопічних Красноперова – і хоча рідного міста ніщо не замінить, схоже, в Борисполі ФСК Маріуполь почувається значно краще, ніж у Демидові чи Гнідині. Що ж стосується гостей, то ФК Чернігів ще недавно був лідером і зараз відстає від Прикарпаття всього лише на три очка. Щоб не відставати, зараз «тиграм» треба грати тільки на перемогу. При цьому варто враховувати, що ФКЧШВСМ (ось така дивовижна абревіатура в назви клубу навесні) програв три останніх виїзди й не виграє в гостях ще з листопада.

Недалекий пристоличний виїзд ФК Чернігів здійснив без дискваліфікованого захисника Шумила та нападника Федосова, який міг стати підсиленням, але так і не грає за свою нову команду через пошкодження. Що ж стосується господарів, то вони обійшлися без втрат і вийшли грати в бойовому складі, за винятком кількох ротацій за тренерськими рішеннями. Саме вони могли відкривати рахунок, коли після кутового м’яч відскочив до Булгакова, який пробив поруч із поперечиною.

Чернігівці також мають хороший підбір гравців із сильним ударом, що засвідчили вже в дебюті віддалений стандарт від Мироненка та дальній удар Кривобороденка. Проте відкрили рахунок гості зовсім іншим штибом. Подачу справа замикав Зенченко, а прямо перед воротами захисник маріупольців Шушко незручно для свого воротаря підкоригував м’яч – 0:1. Єдина інтрига – чи трактуватиме рефері в протоколі це як автогол чи гол чернігівського захисника.

Ще до перерви азовці мали нагоди відігратися, активно діяли Биковський, Мочевінський, Пентелейчук. А в одному з моментів після загострення Літовченка м’яч дивом не опинився в воротах. Після перерви вже Кулик непогано пробивав по воротах господарів.  Чернігівці також хотіли закріпити свою перевагу й старалися це зробити, щоб не ризикувати в кінцівці мінімальною перевагою. Кравцов не раз виручав маріупольців – потягнув удари Койдана та Кулика, бували моменти, коли лише трішки не вистачало для завершального удару.

А от Ширай подібних випробувань тривалий час не мав. Навіть активний Михайленко пробивав неточно, а от у інших провідних атакувальних гравців ця зустріч не йшла. Лише після серії хороших моментів біля воріт своєї команди номінальні господарі завелися та змогли зрівняти рахунок. Мельниченко підключив Михайленка, той м’яко подав із правого флангу, а Биковський замкнув головою в падінні – 1:1. Для Ігоря це шостий гол у 17 матчах. Забивати некрасиво, здається, він просто не вміє.

Тепер уже кураж спіймали підопічні Красноперова. Після хорошого пасу на хід від Харжевського Михайленко опинився прямо перед воротарем, але пас на ближнього не віддав, а сам зблизився й пробив у Ширая. Нервові останні хвилини рахунку більше не змінили: якщо ФСК Маріуполь ще на одне очко відривається від Гірника-Спорт (два очка на випередження останнього місця тепер), то ФК Чернігів наздогнав Скорук і за особистими зустрічами змістив його з другого місця.

Прикарпаття з задоволенням сприйняло новини про синхронні втрати очок переслідувачів – лідер втішного турніру залишається незмінним другий тур поспіль.

Man of the Match: Микита Михайленко (ФСК Маріуполь)

21-річний півзахисник виходив на поле, щоб загострити. Він справився з цим завданням: не раз міг забивати сам, а також видав гольову подачу на Биковського.

ФСК Маріуполь – ФК Чернігів-ШВСМ – 1:1

Голи: Биковський, 73 ‒ Шушко, 25 (а/г)

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Шушко, Чушенко, Тепляков, Булгаков, Доброхотов, Мочевінський, Літовченко, Пентелейчук, Биковський. Запасні: Караващенко, Мамросенко, Скиба, Прокопчук, Чернецький, Мельниченко, Петров, Махиня, Гора, Михайленко, Дмитрієв, Літюк. Головний тренер: Олег Красноперов

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Зенченко, Мир.Сердюк, Кривобороденко, Мироненко, Койдан, Ментей, Мак.Сердюк, Кулик. Запасні: Рощинський, Коломієць, Лакеєнко, Вересоцький, Школьний, Руденко, Галстян, Пінчук, Макаренко, Бибік. Головний тренер: Валерій Чорний.

Бориспіль. Стадіон «Колос». 13:00
Арбітр: Катерина Усова (Київська область)