Полісся влаштувало камбек у грі проти Металіста 1925 — футбол України

Команда Юрія Калітвінцева очолила чемпіонські перегони за підсумком непростого поєдинку із суперечливими рішеннями арбітра.

Полісся — Металіст 1925, фото УПЛ

Минулими вихідними для житомирського Полісся був визначальний момент першого кола — команда Юрія Калітвінцева грала домашній матч проти криворізького Кривбасу в боротьбі за першу сходинку турнірної таблиці та зіграла внічию (1:1). Наслідки цього результату можна було помітити одразу, бо "вовки" так і не піднялись на вершину чемпіонських перегонів та ще й поступились другою сходинкою дніпровському Дніпру-1.

Виходить, що сталась прикра похибка новачків "елітного" дивізіону, яку втім можна було надолужити вже цими вихідними. У гості до Полісся завітав харківський Металіст 1925, який посеред тижня розстався з одним із своїх керманичів, Едмаром, на тлі певного покращення в здобутих за останній час результатах. Отже, Олег Голодюк мав самотужки готувати команду до звітного протистояння, яке для відвертого середняка чемпіонату обіцяло бути геть не легким.

Повітряна тривога посеред дня накрила всю країну, тому офіційні заходило довелось відкласти аж на три годи, що, відповідно, мало вплив і на стартовий свисток у нашій грі. Але не на її якість — команди одразу почали завзято атакувати ворота один одного, ніби й не існувало тих години та 15 хвилин вимушеної затримки. Першим вистрілив Металіст 1925, коли Вачіберадзе в падінні з межі воротарського поцілив у праву стійку, але вже за мить Макуана просто не вдався удар із забійної позиції на завершення дриблінгу на лівому фланзі штрафного.

Гра розкривалась, команда Олега Голодюка чинила тиск на суперників, і зрештою вони почали помилятись. А тут ще й цей неспинний дощ накрив Житомир, тож вплив усіх цих факторів ми побачили під час гола гостей на 14 хвилині, коли Шабанов відверто підставив Бойка передачею в площину воріт, після чого голкіпер невдало вибив м’яч, а Юсов скористався власним шансом.

Невдовзі житомиряни були змушені стикнутись ще й із травмою свого футболіста, коли на 24 хвилині Морозка вимушено замінили на Смолякова, бо Євгеній після чергового епізоду боротьби просто не міг рухати рукою. І оскільки води на полі ставало дедалі більше, то й не дивно, що футболісти вбачали за необхідне дедалі більше переходити на грубощі в постійних зіткненнях.

Нахапались карток до перерви обидві сторони таким чином, і разом із тим неабияк підняли градус протистояння. Калітвінцев та Голодюк тим часом ще й додали свіжих гравців на поле, тож гра ставала ще більш швидкою. Із моментами також не забарились, а оскільки "жовто-сині" вже більше грали від захисту, то саме їхні ворота опинились під загрозою. Наприклад, у епізоді на 54 хвилині, коли в поперечину із штрафного закрутив Козак.

А вже на 65 хвилині, коли відбулась чергова порція замін від обох команд, Полісся забило гол та відповідно зрівняло рахунок. Це Макуана подачею з глибини лівого флангу знайшов на ближньому куті воротарського Шастала, а той завершив момент ударом головою. Потім розпочався вирішальний відтинок протистояння й не можна було сказати, що господарі за цей час створили аж занадто багато моментів для того, аби в підсумку перемогти.

Полісся було важким, але свого все ж таки досягло. На 80 хвилині поштовх у спину від Євгена Ткачука на правому фланзі штрафного в спину Шастала спричинив падіння останнього. І тут вартувало виносити на поле динамометр та вимірювати вплив цього дотику на стан гравця команди Калітвінцева. Арбітри розцінили, що це фол. Металіст 1925, зрозуміло, що — ні. Але розійшлись із ударом Грицука в ліву дев’ятку з позначки. Переможним ударом.

У наступному турі житомирське Полісся зіграє в гостях у донецького Шахтаря, а харківський Металіст 1925 гостюватиме у рівненського Вересу.

Полісся — Металіст 1925 2:1
Голи: Шастал, 65, Грицук, 82 (пен.) — Юсов, 14

Полісся: Бойко — Тейлор, Чоботенко, Шабанов, Морозко (Смоляков, 24) — Крушинський (Мустафаєв, 46), Кушніренко (Грицук, 63), Танковський — Козак, Аріелсон (Шастал, 46), Макуана.

Металіст 1925: Мозіль — Безуглий, Є. Ткачук, Курило, Жичиков (Капінус, 46) — А. Ткачук (Бичек, 76) — Юсов, Вачіберадзе, Мартинюк, Арі (Дмитренко, 62) — Борячук (Сидоров, 63).

Попередження: Крушинський, Танковський — Жичиков, Арі, А. Ткачук, Мартинюк