Прапор із 46-річною історією, Павелко та Петраков – на трибунах. Як стартував воєнний сезон УПЛ (фоторепортаж)

Фото — Sport Arena

Понад 9 місяців в Україні не проводились офіційні матчі. Причина – повномасштабна війна, розв’язана росією проти нашої країни. У вівторок, 23 серпня, у День Національного прапора стартував новий та перший воєнний сезон Української Прем’єр-ліги. Відкривали його Шахтар і Металіст 1925 (0:0). 254 дні, з моменту зіграного 12 грудня минулого року поєдинку Колос – Минай, в Україні не було великого футболу.

Перший матч відбувся на полі головної арени країни – НСК Олімпійський. Сама ж процедура відкриття чемпіонату вийшла нестандартною: перед матчем президент УАФ Андрій Павелко, разом із легендарними гравцями минулого Олегом Блохіним та Володимиром Онищенком передали історичний прапор України капітанам команд – Тарасу Степаненко та Артему Габелку для підняття на флагштоці.

Саме з цим прапором тоді ще 20-річний Данило Мигаль із Канади під час матчу збірної СРСР та НДР на Олімпіаді 1976, вибіг на поле та станцював гопак, вигукуючи «Свобода Україні».

Сам поєдинок гірників та харків’ян проходив за територіальної переваги донеччан, але не більше. Аж надто академічною була гра у виконанні гранду українського футболу. Новачки: Тейлор, Петряк та Джурасек відверто випадали з командної гри.

Подумалося, рано Йовічевич кинув їх у бій. Якщо хтось і вирізнявся в оранжево-чорних, то це Степаненко та Мудрик. Але їх зусиль для перемоги було мало.

Емоцій у футболістів Шахтаря під час поєдинку було мало. Гості грали від оборони, зрідка переходячи в контратаки, але їх моменти були значно кращими, ніж у Шахтаря. У першому таймі Русин мав забивати, але Трубін врятував Гірників. А в таймі другому, двічі Курило небезпечно бив з гарної дистанції – повз. Все, що створив Шахтар після перерви – удар здалеку Мудрика. М’яч влучив у перекладину.

Звичайно, впадає в око і те, що нападники у Шахтаря, Сікан і Тотовицький відверто випадають із командної гри. Вони просто не розуміли, що зроблять їхні партнери наступного моменту. І це велика проблема для Ігора Йовічевича.

Зате, здається, матч дав чимало думок головному тренеру збірної України Олександру Петракову.

У вівторок у Києві наставник синьо-жовтих відвідав дві гри: окрім матчу Шахтар – Металіст 1925, фахівець побував на грі Чорноморець – Верес.

А ми всі раді, що футбольний сезон стартував. Повірити це ще навесні було практично неможливо. І тут ми маємо сказати слова вдячності нашим захисникам. Дякую нашим військовим!