Пушич: Команда має великий потенціал, аби грати в гарний футбол. Вірю, що гравці можуть удосконалюватись

Марино Пушич. Фото — shakhtar.com

Новий головний тренер Шахтаря Маріно Пушич дав перше інтерв’ю як наставник Гірників.

“Передусім, щиро дякую за теплий прийом, який я відчув з боку всіх людей, коли прибув до клубу. Як вони сказали: «Ласкаво просимо до сім’ї!». Я це відчув і вдячний за це”.

“Звісно, рішення не було для мене легким, адже я отримував задоволення і мав великі успіхи, працюючи з іншими колегами у Феєнорді. Але в житті в певний момент ти ухвалюєш інше рішення, іноді ти повинен це робити. Я мав гарні передчуття щодо цього проєкту та людей, вони змогли переконати мене в цьому. І я бачу великий потенціал у цієї молодої команди. Тож поєднання цих двох речей змусило мене зробити новий крок”.

“Як вам відомо, ми грали один проти одного, і я багато вивчав їх перед матчами, тож знаю чимало характеристик команди і, як я вже говорив, вважаю, вона має великий потенціал, аби грати в гарний футбол. Звісно, поступово ми розвиватимемось і щодня краще пізнаватимемо один одного. Вірю, що гравці можуть удосконалити себе й сягнути вищого рівня”.

“Ще зарано щось говорити [про бачення розвитку команди], адже, як вам відомо, я прибув лише вчора ввечері, тож це моє перше заняття з командою. Ми мали коротку зустріч, познайомились один з одним, я показав кілька відеороликів, і ми почали працювати разом. Перші враження завжди виявляються правильними, і цього разу вони, безумовно, гарні. Я відчуваю позитивну енергію від команди, це хороший знак, щоб почати роботу”.

“Так, це занадто короткий термін, аби щось зробити, проте ми можемо підготуватися до гри [з Барселоною]. І я завжди можу попросити футболістів моєї команди грати у футбол так, як мені подобається. Змагаймося і намагаймося грати проти них, щоб побачити, на якому ми рівні зараз, – за цих обставин і в грі з найкращими європейськими командами. Це цікавий момент для того, щоб побачити наш сьогоднішній рівень”.

“Чи хочу я щось сказати українським вболівальникам? Так, звісно. Відбуваються жахливі речі, і я співчуваю людям. Я вже говорив гравцям сьогодні, що, на жаль, коли я був молодшим, гадаю, мені було років 19–20, я перебував у приблизно такій самій ситуації в колишній Югославії. Тому це завжди неприємно, це жахливо. Я співпереживаю людям, відчуваю багато речей. Але водночас я сказав своїм гравцям: завжди є надія, і ви повинні боротися за неї та за своїх уболівальників, за свою країну, ви представляєте свою країну, своє місто, тому маєте бути на піку форми. І завтра ми побачимо, на якому ми рівні наразі, мені це дуже цікаво. Будемо боротися».

Боснійсько-хорватський спеціаліст Маріно Пушич офіційно був призначений головним тренером донецького Шахтаря 24 жовтня. Раніше він працював асистентом головного тренера Феєноорда Арне Слота.

Нагадаємо, керівництво Шахтаря раніше звільнило Патріка ван Леувена, з яким команда провела лише 12 ігор. Разом із наставником пішов у відставку і його штаб.

Тимчасово виконував обов’язки головного тренера спортивний директор Дарійо Срна. Гірники здобули першу перемогу під керівництвом хорвата, обігравши ЛНЗ у 11-му турі УПЛ (3:0). Хорват став найкращим тренером туру у Прем’єр-лізі.

Шахтар посідає третє місце у чемпіонаті України, набравши 21 очко після десяти матчів. Сьогодні, 25 жовтня, Пушич дебютує на новій посаді у виїзному поєдинку проти Барселони у Лізі чемпіонів. Початок зустрічі – о 19:45.