Ременяк, Бадібанга, Бойчук і герої «Класичного»: вся збірна 28-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Вадим Ющишин (Верес)

Це прекрасний воротарський тур: Ледвій із Руху, Різник із Шахтаря та Кемкін із Минаю видали низку сейвів. Але наше найбільше враження – недавній резервіст Вереса Ющишин, який просто-таки тріумфально повернувся після тяжкої травми. Вадим грає, тому що травмувався Паст і припустився кількох помилок поспіль Когут. У матчі з Зорею честолюбний дублер від одного тільки Герреро потягнув три небезпечних удари, також виручав після удару Антюха й не дав збою в боротьбі з фактурним Ндуром.

Правий захисник – Ілля Путря (Чорноморець)

Правий фланг одеситів повністю перегравав своїх суперників. Що й говорити, фулбек Чорноморця Путря сам двічі міг забивати – як відкривати рахунок, так і «закривати» (це говорить про невтомність фланговика, який весь матч відбігав без втоми). Ілля був дуже переконливим як у грі на просторі, так і один в один. Брав участь у гострих атаках, зокрема, в другій результативній. Чудово взаємодіяв із Бадібанга, Бойчуком і Штогріним.

Центральний захисник – Сергій Чоботенко (Полісся)

Важкий виїзд у Кривий Ріг до без п’яти хвилин бронзового призера житомиряни закінчили без пропущених м’ячів. У цьому серйозна заслуга дуету Чоботенко-Шабанов. Ці двоє надійно перекривали Сосу, вдало грали при флангових подачах і прострілах, а також стандартах. Звісно, враховуємо фактор пауз на повітряну тривогу (зазвичай вона грає на руку тим, кого поточний рахунок влаштовує – це Кривбас змушений був бігти й розкриватися), проте не можна применшити старанність і успішність оборони Полісся.

Центральний захисник – Микола Матвієнко (Шахтар)

Звична точність у передачах, злагоджена діяльність із Бондарем, загальний успіх у захисних показниках – єдиноборства, робота з м’ячем і без м’яча. Не нервував, навіть 2/3 матчу граючи «на картці». Це все – про Матвієнка, який ось у таких значних матчах стає великим козирем оборони Шахтаря. Ще й до атак Микола підключався, пробивав по воротах Динамо. Словом, зробив великий вклад у перемогу в «Класичному», яка достроково забезпечила «гірникам» збереження свого титулу.

Лівий захисник – Владислав Вакула (ФК Минай)

Цікава тактична схема закарпатців при Любеновичу дала особливу роль Вакулі – як і Дмитрук на протилежному фланзі, він переосмислює роль фулбека, бере активну участь як у атаках, так і на першому рубежі відбору. В Полтаві Владислав дав бій злагодженому дуету Кане-Крупський, а також відзначився на чужій половині поля. Вакула сам міг забивати, натомість, виконав блискучу подачу на Ременяка, який у боротьбі з Павлюком посприяв автоголу ворсклянина.

Центральний півзахисник – Вячеслав Танковський (Полісся)

Житомиряни проти Кривбасу грали за вкрай складної кадрової ситуації. Фактично, завданням лідерів було віддати всі сили й дотягнути матч, адже якісних замін у Полісся практично не було (ну, принаймні, для таких вузлових позицій, як центр поля). У цьому плані віддаємо належне самовідданій роботі Танковського та не забуваємо про переможний гол (див. номінацію «Гол туру»). Здається, саме в цьому клубі Вячеслав грає найбільш націлено та результативно, хоча раніше вважався малозабивним гравцем.

Правий півзахисник – Зігі Бадібанга (Чорноморець)

Реактивний Бадібанга завдав чимало труднощів обороні Металіста 1925, за ним відверто не встигали. Зігі міг забивати сам, але більше відзначився в якості асистента. Це з його передачі поставив крапку в матчі Бойчук, а ще він взяв участь на початковій стадії першої гольової атаки (підключив Штогріна, після прострілу якого на ударній позиції опинився Васильєв – той забив з другої спроби, зіпсувавши одноклубнику асист). Немає нічого дивного, що бельгійський конголезець виграв і номінацію «Найкращий легіонер туру».

Атакувальний півзахисник – Георгій Судаков (Шахтар)

Судаков грав у «Класичному» в статусі найбільш затребуваного в Європі гравця УПЛ, але навіть якщо вивчати його гру крізь таке «збільшувальне скло», ми переконаємося в його високому класі. Георгій з перших хвилин був активним, провів пристрілку по чужих воротах із гри, виконав чимало стандартів. Реалізував зароблений Сіканом пенальті, цей гол у прагматичному та націленому на результат матчі став переможним.

Лівий півзахисник – Денис Шостак (ФК Олександрія)

Шостак отримав шанс себе проявити й забив переможний м’яч у ворота Дніпра-1, зреагувавши на скидку Безерри. Окрім цього, ще раз пробивав по воротах Волинця та гарно взаємодіяв із одноклубниками. Принципова для Ротаня та важлива для становлення ФК Олександрія перемога, до речі, фактично достроково оформила бронзові медалі для Кривбасу.

Нападник – Артур Ременяк (ФК Минай)

Топовий матч провів Ременяк у Полтаві. Повністю перегравав суперників, загалом п’ять разів пробивав по воротах Ворскли. Саме з голу Артура після пасу на хід від Дмитрука почався сенсаційний відіграш Минаю. Далі він забив другий м’яч з подачі Вакули (саме так, на нашу думку, після багаторазового перегляду відео, саме Ременяк останнім торкнувся м’яча, а не бідолаха Павлюк), а ще заробив пенальті під переможний гол.

Нападник – Богдан Бойчук (Чорноморець)

При всіх кадрових проблемах сучасного Чорноморця в винахідливості тренерському штабу не відмовиш, а команді – в вольових якостях і здоровій креативності. Наприклад, вінгер Бойчук закривав позицію центрфорварда – дуже здорово мінявся зонами зі Штогріним і Бадібанга, віддав гольову передачу п’ятою на Андрія та забив сам із передачі Зігі. Тобто, з трьох результативних комбінацій Богдан взяв участь у двох.

Збірна 28-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Один гол вирішив долю «Класичного» – Судаков виконав його зі стоїчним спокоєм / фото shakhtar.com

Тренер туру – Сергій Шищенко (Полісся)

Перед надважливим виїздом у Кривий Ріг житомиряни змушені були зіграти без низки основних гравців – Будківський, Козак, Кравець, Кравченко, Крушинський, Макуана, Смоляков, Тейлор. Дива винахідливості змушений був проявити тренерський штаб Полісся – вінгери на флангах оборони, новачок із Другої ліги в атаці, всього дві проведені заміни, в запасі – практично тільки ветерани або юнаки, лавка не повна. Тим не менш, житомиряни повели в рахунку ще в перший день протистояння, а потім численні паузи повітряної тривоги збивали темп більше тим, хто намагався відігратися.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Владислав Наумець (ЛНЗ Черкаси)

Всього шість хвилин на полі вистачило Хобленку, щоб підіграти Ейнелу під третій гол ЛНЗ в Ковалівці. Олексій своєчасно знайшов Суареша, який поставив крапку в складному виїзді черкаського клубу. А як вийшов на заміну Наумець! Уже через хвилину після заміни Стасюка забив другий – фактично переможний – м’яч ЛНЗ. Сьоме місце – шикарний результат для підопічних Дулуба, які, нагадаємо, проводять свій дебютний сезон в УПЛ і достроково забезпечили собі прописку на цьому рівні.

  • Статистика SportArena.com: 25 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 1 асист.

Найкращий молодий гравець туру – Олександр Кемкін (ФК Минай)

При чотирьох сейвах Кемкін пропустив двічі – хоча його команда й виграла, за статистикою це ніби «сірий», звичайний матч. Але якщо знати, що Олександр у компенсований час другого тайму парирував відразу два пенальті від Феліпе, розумієш, наскільки важливу роль у перемозі закарпатців відіграв 21-річний воротар. У кого-кого, а в Кемкіна ду-у-у-уже багато воротарської практики.

  • Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 18 пропущених м’ячів, 2 «сухі» матчі.

Найкращий легіонер туру – Зігі Бадібанга (Чорноморець)

Фланги одеситів відпрацювали просто зразково – всі три голи в матчі з Металістом 1925 «прийшли» з країв. Бадібанга на пару з Путрею зробив свій значний внесок у цей успіх. Зігі асистував під третій гол, а також взяв участь у низці гострих атак із реальним загостренням біля воріт харків’ян. Можна тільки захоплюватися невтомністю 32-річного вінгера – а також пошкодувати, що Бенґ не прибув у наш чемпіонат раніше, в свої найбільш праймові роки.

  • Статистика SportArena.com: 19 матчів у чемпіонаті, 8 голів, 3 асисти.

Найкращий гол туру – В’ячеслав Танковський (Полісся → Кривбас)

Тут без коментарів: Танковський підхопив м’яча, прицілився і зробив красу. Важливу красу, вибачте: ця перемога, як ковток повітря, для житомирян у їхній мрії про єврокубки та круте майбутнє клубу.

Герой туру – Артур Ременяк (ФК Минай)

Забив сам, поборовся з суперником, який в підсумку зрізав м’яча в свої ворота та заробив пенальті – великий матч Ременяка, напевно, найкращий для нього за час виступів у Прем’єр-лізі.

  • Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 1 асист.