Рубікон здолав Хуст, Чайка перемогла Металург-2 та інші матчі 3-го туру Другої ліги

Фото — instagram.com/nyva_buzova/

Понеділок, 19 вересня
  • Київ

Дебютант змагань ПФЛ – ФК Хуст – здійснив свій найбільш тривалий наразі виїзд. У столицю чемпіон Закарпаття прибув після розгромної перемоги над Металургом-2 та нічиєї в Вінниці. Рубікон, у свою чергу, починав сезон нічиєю в Запоріжжі, а продовжив – розгромною поразкою в Кременчуку. Ясна річ, більше «накипіло» саме киянам. Вони, до слова, приймали суперників не в Щасливому, як у минулому сезоні – свій перший домашній матч Рубікон проводив на стадіоні Олімпійського коледжу імені Піддубного (колишнє РВУФК), який минулого сезону був задіяний у змаганнях ДЮФЛУ та ААФУ.

На початку зустрічі сподобалися наполегливістю та швидкісною технікою гості: брати Луціви та Станкович кілька разів загострювали гру, на 16-й хвилині цілком могли відкривати рахунок. Але про це довелося пошкодувати хвилин через десять, коли Уманець здорово розібрався в глибині поля, подав з правого флангу, захисник і воротар гостей не змогли перервати цю подачу, і Антон Калайтан головою направив м’яча в ворота ‒ 1:0. Другий гол у чемпіонаті для колишнього вінгера дублів румунських Стяуа та Астри, а також Металіста 1925 та донецького Олімпіка.

Після тонкої передачі Калайтана мав нагоду подвоїти рахунок Ісадченко, проте втратив свою можливість переграти Леванідова. Поки ФК Хуст шукав можливості відігратися, Рубікон по максимуму використав другий тайм і закріпив свою перевагу. Активний Уманець на правому фланзі заробив штрафний (поштовх від Павлича), Ісадченко м’яко навісив, а Калайтан у стрибку підсік м’яч головою ‒ 2:0. Ось і третій гол у сезоні для Антона!

Другий тайм залишав можливості для обох команд – ФК Хуст повинен був забивати, щоб повернути інтригу, Рубікон мав закріпити перевагу, щоб ні про що вже в цьому матчі не переживати. Відзначимо, що серія замін вплинула на перебіг подій. І першими цим скористалися закарпатці. Павлич підключив на лівому фланзі «свіжого» Боднарука, той з другої спроби навісив, а Іван Станкович на дальній стійці сильним ударом з лету з правої ноги розстріляв ворота – 2:1.

Здалося, зараз гра перевернеться. Проте Рубікону вдалося досить швидко повернути собі комфортну не мінімальну перевагу. Після тонкого пасу Сахнюка ввірвався в карний майданчик Уманець, він уже втікав від Іванова, так що захисник хустян змушений був його збивати. Максим Тищенко з пенальті впевнено розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 3:1. До слова, після повернення досвідчений форвард у Другій лізі за Рубікон ще не забивав.

Залишок часу пройшов у напруженій боротьбі. ФК Хуст, до слова, заслужив симпатії тим, що намагався врятуватися до останнього. Зокрема, Стрілець мав усі шанси забивати на 88-й хвилині – але Пацкан накрив м’яча. І так було відразу кілька разів. Набравши 4 очка, Рубікон наздогнав хустян, але обидві команди залишаються в когорті переслідувачів Чайки (6 очок) і бузівської Ниви (9 очок).

Man of the Match: Антон Калайтан (Рубікон)

Його два голи дали киянам ту перевагу, з якою вони й довели перший домашній матч сезону до перемоги.

Рубікон (Київ) – ФК Хуст – 3:1

Голи: Калайтан, 27, 45, Тищенко, 74 (пен.) ‒ Станкович, 72

Рубікон (стартовий склад): Пацкан, Коваленко, Швець, Давиденко, Сухомлинов, Дорошенко, Ісадченко, Уманець, Сахнюк, Калайтан, Тищенко. Запасні: Стриж, Рафальський, Гладковський, Сарбей, Чернов, Павленко, Садовой. Головний тренер: Віктор Курята.

Хуст (стартовий склад): Леванідов, Мердєєв, Іванов, Романенко, Лесунов, Павлич, Вагін, Приходько, П.Луців, В.Луців, Станкович. Запасні: Белименко, Мороз, Фляшко, Повхан, Нечосов, Стрілець, Боднарук, Пилип. Головний тренер: Володимир Циткін.

Київ. Стадіон ОК ім. Піддубного. 14:00

Арбітр: Павло Плешко (Кременчук)

Неділя, 18 вересня
  • Запоріжжя

Передостанній матч туру звів старожилів дивізіону з дебютантами Другої ліги. Причому, Металург-2 – одна з наймолодших команд дивізіону, в якій буквально 2-3 гравці лише грали раніше на такому рівні, як змагання ПФЛ. Чайка, навіть попри суттєве оновлення складу, виглядала фаворитом протистояння – тим більше, в минулому турі розгромила вінницьку Ниву (3:0), тож перебувала в бойовій формі.

Хтозна, як би проходив цей матч, якби не безглузда помилка захисту. Воротар гостей вибив м’яча в центр поля, звідти півзахисник Вечурко дав довгий пас на хід Литовченку, і хоча навколо нього було кілька суперників, Олексій прокинув воротаря й забив у порожні ворота – 0:1. М’яко кажучи, це був гол, якого можна уникнути. Зате радість для Литовченка, який почав сезон із незабитого пенальті, а зараз відзначився дебютним голом за Чайку.

До честі запорізької молоді, вони зуміли вирівняти становище й не «посипалися» після такого провалу. Навпаки, ще в першому таймі Металург-2 відігрався, коли Хуссін розібрався з кількома суперниками на лівому фланзі й вистелив розрізну передачу на Златьєва, а Злат прокинув м’яча лівою ногою повз воротаря – 1:1. Другий гол у чемпіонаті для 20-річного вінгера. Відзначимо, що до цього було відразу кілька гострих моментів за участі Хуссіна, Рокотянського та Златьєва, так що взяття воріт не було випадковістю.

Втім, ще до перерви Чайка повернула свою перевагу. Міг це робити Гуськов, але не став бити з гострого кута, а його передача на Луценка не пройшла. А коли Металург-2 під час чергової атаки порушив правила, швидкий розіграш призвів до третього голу в матчі. Музиченко довгим пасом вздовж поля запустив у прохід Литовченка, й Олексій м’яко перекинув воротаря, що кинувся йому навперейми – 1:2. Дубль за 32 хвилини – п’ятий в сезоні Другої ліги та четвертий з них за швидкістю.

Після перерви Чайка продовжувала методично тиснути на суперників. Активно діяли фланги – Гуськов і Ндукве, воротарю Московичу доводилося вступати в гру після ударів з різних позицій. І він був би безсилим, коли Музиченко головою замикав кутовий на 85-й хвилині, проте удар впритул прийняв на себе Златьєв, а далі м’яч зрикошетив у стійку й вийшов за межі поля. Божевільний насправді момент. А слідом ще й захисник Хохлов ледве не забив другий тур підряд, але удар через себе в нього вийшов трішки неточним.

Мінімальної переваги гостям вистачило. Після трьох турів шість очок у Чайки й одне – у Металурга-2.

  • Man of the Match: Олексій Литовченко (Чайка)

Дубль на спритності та спортивній хитрості оформив форвард-новачок борщагівців.

Металург-2 (Запоріжжя) ‒ Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 1:2

Голи: Златьєв, 32 ‒ Литовченко, 12, 44

Металург-2 (стартовий склад): Москович, Страдс, Даглас, Завгородній, Владимиров, Лапко, Бадецький, Рокотянський, Хуссін, Златьєв, Близнюк. Запасні: Ніколаєнко, Коваленко, Єлець, Толок, Кузьмович, Товстоног. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Чайка (стартовий склад): Майборода, Пуди, Хохлов, Музиченко, Шакун, Луценко, Вечурко, Ндукве, Янковський, Гуськов, Литовченко. Запасні: Коломієць, Клименко, Козій, Лещенко, Махонін, Мнишенко, Цебро. Головний тренер: Денис Хомутов.

13:00. Запоріжжя. «Славутич-Арена»

Арбітр: Андрій Воєвода (Дніпро).

Субота, 17 вересня
  • Вінниця (спецреп)

Обидві команди невдало почали сезон, набравши на двох лише одне очко після двох турів. І якщо для дуже молодої одеської команди все тільки починається, то досвідчена вінницька команда точно не планувала розгромно поступитися в минулому турі Чайці.

Віддаємо належне Ниві, яка, попри складний час, зуміла таки запросити в команду футболістів з досвідом, Незважаючи на це, у першому таймі цікавіше виглядали саме гості, і Поповичу довелося двічі серйозно попрацювати.

Але все найцікавіше команди перенесли саме на другий тайм. Його перша половина пройшла в обережних атаках, аж доки команди не вибухнули за 15 хвилин до фінального свистка. Спочатку після навісу зі штрафного Загорулько відправив м’яча ударом головою зовсім поруч зі штангою. У наступній атаці гості відповіли гострим прострілом до штрафної, змусивши Поповича помилитися на виході, але Гранчар не зумів скористатися належним чином подарунком від кіпера суперника. Чудова нагода забити була у Загорулька, який не скористався виходом віч на віч, занадто затягнувши з ударом. А у доданий час вінничани спочатку мали виривати перемогу, але з ударом Борячука справилася стійка воріт Стародубова. А за мить до фінального свистка Мячин з району 11 метрів ударом головою дивом не відправив м’яча у дальній кут.

У підсумку нічия, і для Реал Фарми на День фармпрацівника непоганий подарунок. Хоча, одесити точно планували перемогти і мали всі можливості це зробити. Та само як і Нива.

Man of the Match: Артур Загорулько (Нива)

Cкладно виділити когось зі складу обох команд. Але саме президент Ниви мав найкращі нагоди, щоб додати Ниві оптимізму на тлі невдалого старту його клубу. Нива залишається без перемог, але з якісним президентом і талановитим нападником.

Нива (Вінниця) – Реал Фарма (Одеса) – 0:0

Нива (стартовий склад): Попович, Лотоцький, Борячук, Мороз, Петрук, Шевчук, Кольцов, Жуков, Страшкевич, Білик, Загорулько. Запасні: Гуменний, Поліщук, Астаф’єв, Бедрак, Гаврик, Костюк, Чухно, Мулик, Орнат. Головний тренер: Олег Остапенко

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубов, Колесников, Ладика, Попов, Тимошевський, Марченко, Вареник, Ігуменов, Мячин, Гранчар, Барсуков. Запасні: Миргородський, Ратушняк, Фабер, Дувняк, Кошкін, Злєпко, Лиховидов М., Лиховидов А.. Головний тренер: Юрій Куліш

15:00. Вінниця. Центральний міський стадіон

Арбітр – Сергій Дубиківський

  • Буча

Обидві команди мають найдосвідченіший склад серед усіх новачків Другої ліги, і старт у них вийшов відповідним статусу фаворитів сезону. Нива взагалі виграла «всуху» обидва матчі, Васт почав сезон із розгромної перемоги 5:0 над резервом МФК Кремінь, але потім несподівано втратив очки зі Звягелем (0:0 в умовно домашньому матчі).

І дебют матчу знову здорово вдався бузівчанам. Скляренко довгою передачею запустив через правий фланг Сомова, Іван хвацько протиснувся крізь кількох суперників, переклав м’яча з ноги на ногу й пробив повз воротаря ‒ 1:0 на 4-й хвилині. Екс-нападник новокаховської Енергії та МФК Миколаїв забиває в кожному з трьох голів Ниви на старті серед професіоналів.

Втім, оперативно закріпити перевагу господарям не вдалося, і якщо інші суперники не зуміли скористатися секундною паузою, то Васт вирівняв гру й перевернув гру з ніг на голову. Спочатку Шмат із глибини поля підключив Шведенка. Перша подача з правого флангу не пройшла, але Шмат знову підключив фулбека. У Ниви були всі шанси відбирати м’яча в суперника, але Швиденко зумів у підкаті зіграти на вході в чужий карний майданчик і його передачу в дотик замкнув Ян Каранга – 1:1. До цього Нива в ПФЛ не пропускала.

Далі – більше. Миколайчук далеко на правому фланзі сфолив проти миколаївця Студенка, Ярчук подав, а Владислав Шкіндер досить легко «відліпився» від свого не найвищого опікуна та головою підправив м’яча в дальній кут – 1:2. Для обох голеадорів Васту це перші забиті м’ячі в цьому чемпіонаті.

Нива могла відігратися вже невдовзі, дивом не дотягнувся на подачу Зуєвич. Зате коли Головатенко пробивав по воротах, а йому в ногу врізався Головін, сам постраждалий зі штрафного прошив стінку по низовій траєкторії – 2:2. Чотири голи за перший тайм, яскрава гра від атакувальних футболістів, але дуже багато запитань щодо якості оборонних дій від нових лідерів Другої ліги.

У другому таймі господарі зуміли повернути собі перевагу. Кутовий від Ткаченка замикав головою Анатолій Таран і м’яч разом із воротарем завалився за лінію – 3:2. При цьому Восконяну дісталося від суперника, так що гольовий епізод виявився болісним у всіх смислах. Близькими, щоб забивати ще, були Головатенко, Сомов, Зуєвич.

Man of the Match: Андрій Головатенко (Нива)

Важко вирізнити когось одного в цій командній перемозі Ниви, але ми спробуємо. Вдало замінив у стартовому складі Тименка, на якого не змогли розраховувати бузівчани вперше в новому сезоні. Забив зі штрафного, ним же заробленого, важливий другий м’яч і неодноразово загострював гру ще.

Нива (Бузова) – Васт (Миколаїв) – 3:2

Голи: Сомов, 4, Головатенко, 41, Таран, 64 ‒ Каранга, 19, Головін, 30

Нива (стартовий склад): Литвиненко, Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов, Миколаюк, Зуєвич, Скепський, Головатенко, Сомов. Запасні: Проценко, Місюра, Єременко, Сокол, Загалевич, Семенець, Захаревич, Калінін, Без’язичний. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Васт (стартовий склад): Восконян, Швиденко, Шкіндер, Сартіна, Боровський, Головін, Ярчук, Шмат, Каранга, Вітенко, Студенко. Запасні: Рудик, Стеценко, Берко, Змієвський, Бабенко, Душук, Гуменяк, Тищенко, Борзов, Штирбу, Толгаренко. Головний тренер: Дмитро Назаренко.

13:00. Буча. Стадіон «Ювілейний».

Арбітр – Микита Богатир

  • Новоград-Волинський

Звягель проводив перший домашній матч у ПФЛ, що додатково мотивувало дебютанта Другої ліги. Та й суперник – молодь першолігового Кременя – виглядав, за всієї поваги, підходящим для такої прем’єри. Тим більше, після переконливого старту – нічиєї на виїзді в міцного Васту – Звягель ще й підсилився. У стартовому складі вийшов син головного тренера Скидан, а в запасі значилися ще двоє новачків з непоганою школою.

У свою чергу, Кремінь-2 після домашньої перемоги над Рубіконом (3:0) на Житомирщину приїхав у ослабленому складі – форвард Кучеренко, фланговик Бондар і центрхав Молько залишилися вдома в інтересах першої клубної команди.

Уже в дебюті господарі позначили активність, і екс-захисник Полісся Кузнєцов мав відкривати рахунок – але з підключення направив м’яча в поперечину. Володіючи територіальною перевагою, господарі з труднощами створювали моменти. Добре, що перед перервою вони зуміли спіймати Кремінь-2 на секундній розконцентрації. Червінський, розігравшись після ауту, з правого флангу навісив на дальню стійку, де Назар Гаврилюк з лету розстріляв ворота – 1:0. Блискуче завершення першого тайму для Звягеля – і дебютний, історичний, гол у Другій лізі та ПФЛ.

Чи могли відігратися гості? Був момент, коли голкіпер Омелянюк ішов на виходи та перехоплення, але 100% гостроти не вдавалося створити. Натомість, Фесенко видавав дуже гострий простріл, який Клепко змушений був переривати, ризикуючи зрізати в свої власні ворота. Кутовий призвів до багатохвильової атаки звягельчан, і коли гості відбилися після навісу Лучки, на підбиранні зіграв Валерій Нікітчук і лівою ногою направив м’яча в сітку з близької відстані – 2:0.

Два – нуль не любить чимало тренерів, вважаючи цей рахунок особливо «слизьким» через самозаспокоєння. Тож Звягель зробив усе, щоб не втратити свої три очка. І ось Ващенко підключив на фланзі Гаврилюка, той із другої спроби доставив м’яча Нікітчуку, а Валерій прокинув воротаря, вийшовши на нього з близької відстані – 3:0. А через кілька хвилин уже «джокер» Артур Ващишин головою замкнув подачу Фесенка – 4:0. Дебютний гол від новоградського футболіста, який пройшов школу Динамо та Чорноморця, а в минулому сезоні побував в оренді в хмельницькому Поділлі (Перша ліга).

Кремінь-2 зазнає знову виїзної поразки з крупним рахунком, маючи три очка в активі після трьох ігор. Звягель набирає чотири очка, все ще не пропускаючи. Поки важко сказати, коли дебютанти Другої ліги стабілізуються, проте вже зараз констатуємо, що на новому для себе рівні вони вже відбулися.

Man of the Match: Валерій Нікітчук (Звягель)

Ще в дебютному матчі з Вастом цей форвард запам’ятався працьовитістю попереду, тепер був винагороджений за свої старання. Два голи, які довершили перемогу Звягеля, він оформив у бомбардирському стилі, так що залишав поле з відчуттям виконаного обов’язку.

Звягель (Новоград-Волинський) – Кремінь-2 (Кременчук) – 4:0

Голи: Гаврилюк, 45, Нікітчук, 57, 83, Ващишин, 86

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Кузнєцов, Гук, Гаврилюк, В.Скидан, Лавренюк, Лучка, Фесенко, Авер’янов, Нікітчук. Запасні: Панкевич, Ващенко, Бондаренко, Ващишин, Михалюк, Переходько. Головний тренер: Руслан Скидан.

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Ульянко, Гонтар, Д.П.Сидоренко, Клепко, Горобець, Жданович, Кур’яков, Пігарєв, Покась, Лозенко. Запасні: Іванов, П’ятибрат, Безклинський, Курило, Трофимов. Головний тренер: Юрій Чумак.

13:00. Новоград-Волинський. Стадіон «Авангард»

Арбітр – Ігор Садковський