Шандрук: З повагою ставлюся до Сергія Лавриненка, нашим вболівальникам було важко, і, мені здається, вони не прийняли його

Олег Шандрук, фото — НК Верес

У зимову паузу рівненський Верес знову змінив головного тренера команди. Замість Сергія Лавриненка команду очолив 40-річний спеціаліст Олег Шандрук. Він народився у Рівненський області, вже багато років працює в структурі клубу, та, напевно, знає все про нинішній стан головної команди. Ми поспілкувалися з Олегом Миколайовичем на різдвяному турнірі серед ветеранів, до слова саме Верес і став його переможцем, та дізналися в нього багато цікавого.

Читайте також: 33 найкращих гравців літа-зими: вся збірна першого півріччя УПЛ 2023/24

— Олег Миколайович, в 40 років ви стали головним тренером команди УПЛ. Ми знаємо приклади як фахівці ще в 32 роки ставали головними тренерами (мова про Александра Севідова в донецькому Металурзі). Вже є хвилювання у вас чи ще час цей не настав?

— Насправді як такого, хвилювання, у мене немає. Зараз у мене такий є драйв, мені хочеться працювати. Дуже очікую перший день наших зборів.

— Коли президент клубу Іван Надїн звернувся до вас з пропозицією очолити клуб?

— Ми постійно спілкуємось з президентом клубу. Перша така розмова була у нас ще весною. Іван Олексійович питав мене про мої погляди на життя, ми обговорювали різні футбольні питання. Думаю, що президент приглядався до мене. Ця розмова, яка відбулась між нами наприкінці цієї першої частини сезону, не була для мене несподіванкою. Думаю, що в чемпіонаті U-19 ми провели гарну роботу. Спеціалісти це відмічали. Як тренер я мріяв про таку роботу.

Читайте також: Новий штаб Скрипника, балканські інтереси Шахтаря. Усі трансфери УПЛ

— Хто увійде в ваш тренерський штаб?

— Беру з собою двох тренерів з нашої юнацької команди – Юрія Кособуцького та Романа Гандзина. Також нова людина у нашому штабі – Олег Герасимюк. Ми давно знайомі з Олегом, він має досвід роботи на аматорському рівні. Можливо ще будуть у нас інші спеціалісти.

— У вас є думка про те, чому Верес ніяк не може вибратися з підвалів УПЛ. Традиції у команди є, новий стадіон збудовано, тренувальна база також будується. А головного – гарних результатів – немає. Є відповідь, чому так?

— Вважаю, що Верес зараз знаходиться у стадії будівництва. Ми молодий клуб який хоче змінити український футбол — у плані інвестування, у плані побудови команди. Напевно усі знають, що у нас не так багато грошей. В українському футболі запорука кваліфікованих гравців – це фінанси. З деякими клубами ми не можемо конкурувати, якщо ми хочемо запросити у свій склад того чи іншого гравця. На сьогодні ми відкрили Академію НК Верес. Ми шукаємо молодих гравців та хочемо їх розвивати. Поки що ми вирішуємо інші завдання, ніж, можливо ті, які багатьом нашим вболівальникам хотілись би. Мало хто думав, що ми будемо боротися за єврокубки. Але, думаю, що мало хто думав, що ми будемо зимувати на 15-му місці.

— Але є приклад житомирського Полісся, яке відразу опинилось серед найкращих клубів УПЛ, тільки вийшовши з Першої ліги?

— Ми усі розуміємо, які там фінанси, які там можливості. Вони запросили гарних гравців улітку.

— Є приклад ЛНЗ, який також тільки підвищилися у класі, та знаходяться вище Вереса.

— Команді з Черкас також важко. Але у них також є кошти. Мені не хотілось б усе переводити на гроші. Це не головне. Головне – це робота з людьми, з кожним гравцем. Моя задача витягнути з кожного футболіста максимум. Треба зробити кращу версію кожного футболіста. Я розумію, що нам треба змінити. Я з повагою ставлюся до Сергія Лавриненка, у нас була гарна комунікація. Він не в той час потрапив у наш клуб, я вважаю. До нього чотири роки працював Юрій Вірт. Це глиба для Вереса. Нашим вболівальникам було важко, і, мені так здається, що вони не прийняли Лавриненка. Підтримка дуже важлива для тренера, а він її не відчував від наших фанатів.

Читайте також: Лавриненко: Мені не зрозуміло, щоб на офіційних сторінках Барселони написали, що наступні кілька матчів мають стати вирішальними для Хаві після не надто вдалої серії результатів

— На ваш погляд, керівництво НК Верес не задоволене такими результатами?

— Напевно усі не задоволені, якщо команда знаходиться так низко у турнірній таблиці. Кожен президент хоче видавити максимум. Напевно, якщо стояла оцінка потрапити у топ-10 клубів, то припускали, що ми будемо у нижній частині таблиці.

— У Вересі буде багато кадрових змін?

— Не дуже люблю робити багато кадрових змін. Я люблю працювати з тими гравцями, які є у нас. Звичайно, ми хочемо підсилитись. Подивимося, як це в нас вийде. У нас є достатньо сильні гравці, індивідуально. У нас є обойма виконавців, на яких ми будемо опиратись. Треба добавити свіжої крові, правильної крові. Мені хочеться, щоб гравець виходив на футбольне поле та віддавався на 100%.

— Ви згодні з думкою, що як гравець тренується, так він і грає?

— Згоден на 100%. Ми маємо підняти інтенсивність тренувального процесу. Ми мусимо готовими та ефективними на тренуваннях. По-іншому не буває у матчах. Якщо ти вчора погано тренувався, ти не зможеш бути найкращим у офіційних поєдинках. Розкажу приклад зі своєї ігрової кар’єри: один наставник говорив нам: завтра важлива гра, а сьогодні, на тренуванні, побережіть себе. Я не прихильник такого підходу. Треба ментально готуватися до кожного поєдинку.

— Щоб склався пазл у НК Верес, треба тільки покращити результати команди. Ви згодні?

— Так, погоджуюсь з цим. Наше керівництво зробило вже багато, проте ще багато чого треба зробити. Зараз воєнний час. Усе могло припинитися та бути на мінімумі. Я ціную те, що є. Так, можливо, Іван Олексійович міг би добавити грошей та купити футболістів. Ми могли би піднятися у турнірній таблиці. Але що буде далі? Мені подобається філософія нашого клубу. НК Верес будує інфраструктуру, щоб команда була завжди. У своїй кар’єрі я був у багатьох командах – Арсеналі, Волині, які мали хороший фінансовий ресурс, але більше нічого не було. Я вважаю, що якщо буде стадіон, футбольні поля, академія – команда завжди буде. Іван Надєїн каже – не буде мене, буде інший керівник. Я прихильник того, щоб зробити так, щоб у Рівному любили нашу команду. Наведу приклад Німеччини: там завжди підтримують свою команду, хай вона знаходиться на самому дні турнірної таблиці.

— Якщо б у нас не було війни, у Рівному завжди би заповнювався стадіон Авангард?

— Так. Команду критикують сильно, але люблять.

— Ви зможете залишитися в УПЛ?

— Зможемо. Тут проста формула. Віддаватися на 100% у тренуваннях, правильна ментальність усіх членів клубу. У мене сумніві немає, що ми залишимось в Прем’єр-лізі. Нам спочатку треба змінити ситуацію, ми хочемо почути від них аплодисменти за нашу працю. А результат… Ми налаштовані оптимістично.