Шевченко, Хруставка, Рябов, Шмигельський і вся збірна 2-го туру першого етапу Першої ліги

Артур Рябов, фото fckarpaty.org.ua

Ігрова програма 2-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б неділя, 6 серпня неділя, 6 серпня Нива (Тернопіль) – Прикарпаття – 1:0 Вікторія – Металург – 1:1 Агробізнес – Металіст ‒ 3:1 понеділок, 7 серпня Поділля – Нива (Бузова) – 0:2 ФК Чернігів ‒ Інгулець ‒ 0:2 ФК Хуст – Епіцентр – 0:1 Гірник-Спорт – ФСК Маріуполь – 1:0 Карпати – Буковина – 2:1 Діназ ‒ Кремінь – 2:1   Лівий берег ‒ СК Полтава – 1:3

Воротар – Ярослав Проценко (Гірник-Спорт)

Слідом за мінімальною перемогою в кубку над СК Полтава Гірник-Спорт відкрив лік своїм успіхам і в чемпіонаті. Проте мінімальна перемога над ФСК Маріуполь була б неможливою, якби молодий воротар господарів дав слабину. Він не дав. Проценко ще до перерви парирував прицільний удар Харжевського, потім справився зі спробами забити від Махині (двічі) та Биковського. Це другий поспіль «сухий» матч Ярослава.

• Найкращий у Групі А: Сергій Чернобай (Епіцентр)

Правий захисник – Олег Хруставка (Нива Тернопіль)

Другий тур поспіль гол Хруставки стає єдиним у матчі й переможним. Правий оборонець тернополян винятково самовіддано відіграв проти прикарпатців, у складі яких є високошвидкісні та доволі технічні гравці. В кінцівці матчу, який просувався до очікуваної нулівки, Олег вдало зреагував на подачу зі штрафного від Дорошенка. Хто б міг подумати, що найкращим голеадором Ниви та одним з найкращих у чемпіонаті в цілому виявиться представник оборони?

• Найкращий у Групі Б: Петро Харжевський (ФСК Маріуполь)

Центральний захисник – Євген Опанасенко (СК Полтава)

Тренерський штаб полтавців довго шукав причини невдалого старту (6 пропущених м’ячів у двох попередніх матчах) і можливості для виправлення ситуації. Рішення прийняте не найбільш однозначне – досвідчений правий фулбек Опанасенко переведений у центр оборони. Тим не менш, це рішення спрацювало – Опанасенко практично виключив загрозу зі своєї зони, хоча, крім Сухоручка, туди часто навідувалися брати Когути й після перерви Репета. А ще Євген підключився на кутовий і забив другий м’яч своєї команди.

• Найкращий у Групі А: Кирило Прокопчук (Нива Бузова)

Центральний захисник – Богдан Порох (Карпати)

Карпати знову виграли з мінімальним рахунком, а до Пороха менше питань щодо гри в захисті. Єдиний гол буковинців відбувся через пас в недодачу Векляка в бік Рябова (інший центрбек знаходився лівіше від епіцентру подій і нічим не міг зарадити), проте решту часу до центру захисту львів’ян питань нема. Богдан діяв надійно й досягнув успіху в роботі по перехопленню та відбиранню м’яча – в цьому він найбільш ефективний у турі.

• Найкращий у Групі Б: Євген Мороз (Гірник-Спорт)

Лівий захисник – Олексій Малакі (Діназ)

Вишгородський клуб здобув першу перемогу в новому сезоні, і її відсвяткував з командою її новачок – екс-оборонець Гірника-Спорт і бузівської Ниви Малакі. Олексій досить активно та з постійними підключеннями відіграв на своєму фланзі, одного разу прямим ударом перевірив воротаря Кременю, ще в кількох непогано доставляв м’яча з флангу. Встигав Малакі і в захисті – при мінімальному рахунку на користь своєї команди він встиг заблокувати удар Трофимюка з убивчої позиції.

• Найкращий у Групі А: Микола Квасний (Агробізнес)

Центральний півзахисник – Артур Рябов (Карпати)

Важка перемога львів’ян отримала прикрасу в вигляді шаленого дальнього удару Рябова – так Карпати відкрили рахунок на 19-й хвилині. Цей гол не був випадковістю, тому що Артур загалом немало м’ячів забив здалеку і в цьому матчі ще раз пробивав по воротах Буковини. Рябов звично багато виконав чорнової роботи, віддав кілька якісних (і не дуже) направляючих передач. Дорікнути йому можна за гол Палагнюка, проте передача від Векляка була невдалою, тож досвідчений Чайковський зміг атакувати Артура та створити гол гостей.

• Найкращий у Групі Б: Віталій Кольцов (Інгулець)

Правий півзахисник – Богдан Шмигельський (СК Полтава)

Було зрозуміло, що провідні гравці Скорука – це посилення для полтавців, але в випадку зі Шмигельським далося взнаки, напевно, що він провів частину міжсезоння з іншим колективом. Але, поступово входячи в ритм і форму, Богдан уже приносить користь СК Полтава. На стадіоні Лівого берега Шмигельський відкрив рахунок з пенальті, з кутового асистував Опанасенку під другий гол, а потім ще й вдало підіграв на початку третьої результативної комбінації.

• Найкращий у Групі А: Максим Проців (Нива Тернопіль)

Атакувальний півзахисник – Руслан Паламар (Нива Бузова)

Об’єктивно найактивніший гравець бузівчан і справжній плеймейкер. Виконав багато підготовчої роботи, передач, стандартів. Це після його кутового було відкрито рахунок (відзначаємо швидке орієнтування захисника Прокопчука, який заштовхав м’яча в ворота), а пізніше сам Руслан з пенальті закріпив перевагу Ниви. Три з чотирьох голів Ниви – за безпосередньої участі цього досвідченого атакувального півзахисника.

• Найкращий у Групі Б: Дмитро Щербак (СК Полтава)

Лівий півзахисник – Віталій Равлик (Агробізнес)

Чижевський влітку виконав складну селекційну роботу, зібравши боєздатний колектив із недавніх вільних агентів, аматорів і юніорів. Один із тих, хто найкраще користається своїм шансом себе проявити, це Равлик. Вінгер напрочуд активно відіграв проти Металіста: зрівняв рахунок за рахунок індивідуальних дій і майстерного завершення в стилі Коноплянки, потім ще тричі пробивав по воротах харків’ян. Також Віталій взяв участь у ще одній результативній комбінації.

• Найкращий у Групі Б: Артем Перебора (СК Полтава)

Нападник – Вячеслав Шевченко (Діназ)

Коли перед початком сезону в Діназі говорили, що покладаються в атаці на Шевченка, це можна було сприймати зі скепсисом. А насправді 38-річний колишній нападник Борисфена, Олександрії та алчевської Сталі забиває в кожному турі! У матчі з Кременем Вячеслав оформив дубль ударами з 11-метрової позначки, проте й окрім цього був активним, в одному з моментів влучив у поперечину та постійно нав’язував суперникам боротьбу.

• Найкращий у Групі А: Ігор Невес Алвес (Карпати)

Нападник – Максим Гірний (Епіцентр)

Обдарований молодий форвард у минулому сезоні був найвлучнішим бомбардиром Епіцентру, проте в 2023 році його результативність дещо збилася через пошкодження. В новому сезоні Гірний довів, що на нього все так само можна розраховувати. Власне, в Хусті він досить рано відкрив рахунок (на 12-й хвилині зорієнтувався, коли захисник суперників не зміг належним чином перервати простріл Стеня). Проте й надалі Максим не виключався із гри й міг забивати ще. Саме на Закарпатті свого часу він проявив себе в Другій лізі – в складі МФА Мункач, а зараз класно відкрив лік своїм голам у новому сезоні.

• Найкращий у Групі Б: Сітало Артем (Інгулець)

Збірна 2-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Володимир Сисенко (СК Полтава)

Попередні два матчі в чемпіонаті та кубку СК Полтава програла «всуху» з загальним рахунком 0:6, тоді як Лівий берег почав новий сезон із двох перемог і ще до початку Першої ліги називався серед її фаворитів. Тим не менш, підопічні Сисенка після вдалих перестановок ефективно пригальмували найбільш небезпечних гравців господарів, блискуче реалізували свої нагоди та завдали Лівому берегу першої домашньої поразки за весь час виступів у змаганнях під егідою ПФЛ.

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Ярослав Богунов, фото lvivfc.com

Джокер туру – Ярослав Богунов (Інгулець)

Другий тур поспіль у тренерського штабу Інгульця спрацьовує результативна заміна. Загалом у Чернігові петрівський клуб контролював перебіг подій, але мінімальна перевага залишала можливість втрати очок, тож треба було закріпити перевагу. Загалом гру пожвавив Квасов – його направляюча передача призвела в підсумку до пасу й влучання в руку, отже – пенальті. Проте сам Ярослав воротаря переграти не зміг. Зате не менш досвідчений півзахисник Богунов встиг на добивання й на 84-й хвилині «закрив» цей матч.

• Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 1 гол.

Сулейман Сейтхалілов, фото facebook.com/mfcmetalurg

Найкращий молодий гравець туру – Сулейман Сейтхалілов (Металург)

Запоріжці не змогли переграти Кремінь у стартовому турі, а в Сумах програвали від 36-ї хвилини дебютантам Першої ліги. В складній ситуації взяв гру на себе Сейтхалілов, який після передачі Білоцерковця зрівняв рахунок відразу після перерви. Це був перший гол Металурга в новому чемпіонаті та дебютний забитий м’яч 21-річного півзахисника за запорізьку команду.

• Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 1 гол.
Гол туру – Артур Рябов (Карпати → Буковина)

У цьому турі в нас знову є хороший вибір. Хіба не майстерно Равлик з Агробізнесу розібрався з суперниками та запустив м’яча в стилі Коноплянки? Хіба не здорово Тепляков із Металіста скористався помилкою воротаря? Але ще краща – класика дальнього удару. Цитуємо звіт: «забити допоміг епізод після штрафного від Чачуа, який не вдався. На підбиранні зіграв Рябов, переклав собі м’яча під праву ногу та потужним дальнім ударом здійняв на ноги всіх прихильників Карпат».

Гол можна подивитися на відео з 1:22

Герой 2-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Вячеслав Шевченко (Діназ)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив стрілецький дубль у переможному матчі з Кременем.

• Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 3 голи.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.