Шмигельський, Сидоров, Кожанов і несподіваний герой аутсайдерів: уся збірна 3-го туру другого етапу Першої ліги

Головна сенсація — в центральному матчі туру, фото t.me/fcpolissya

Ігрова програма 3-го туру (звіт із відео тут) 

Чемпіонська група  Група вибування  субота, 22 квітня  субота, 22 квітня  Нива (Тернопіль) – Кремінь – 0:2  ФК Чернігів-ШВСМ ‒ Діназ ‒ 2:1  Епіцентр – Металург – 1:2  СК Полтава – Прикарпаття – 0:1  Карпати – ЛНЗ – 1:1  неділя, 23 квітня  неділя, 23 квітня  Скорук – ФСК Маріуполь – 1:0  Полісся ‒ Оболонь – 0:1  Гірник-Спорт – Буковина – 1:0 

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут. 

Воротар – Кирило Самойленко (ЛНЗ Черкаси)

У нас важкий вибір, тому що воротарі в цілому виступили нерівно – і так чи інакше припускалися помилок (або могли виручити в моменті з голом, як би не виручали до того, або помилялися з виходами на нервозності, або й вилучалися на рівному місці). Тому серед рівних назвемо Самойленка, який – так! ‒ пропустив після удару головою Кожанова, але в тій ситуації основна вина на захисниках, які дали невисокому ветерану замкнути з убивчої точки. Зате Кирило потягнув кілька дальніх м’ячів, зокрема, від Рябова, який пробивав частіше за інших, а також впевнено грав при справжніх навалах Карпат, які вдома створили достатньо моментів, щоб виграти, а насправді ледь не програли.  

Найкращий у Групі вибування: Павло Кравцов (ФСК Маріуполь) 

Правий захисник – Дмитро Шинкаренко (Прикарпаття)  

Івано-франківці в Полтаві змінили групу захисників і тактичну схему, й при новій побудові Шинкаренко отримав більше свободи дій на всій протяжності правої бровки. Дмитро активно долучався до атак, пробивав по воротах і діяв синхронно з Попчуком, забезпечуючи постійну підтримку Цюцюрі та іншим креативним гравцям команди гостей. Раніше Шинкаренко грав теж на Полтавщині, за іншу команду, цілком вірогідно, що приїзд в обласний центр був для нього принциповим протистоянням. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Ігор Солдат (ЛНЗ Черкаси) 

Центральний захисник – Анатолій Романченко (ФК Чернігів-ШВСМ)

Складний матч проти Діназа, як виявилося, допоміг «тиграм» повернути собі лідерство в утішному турнірі. Недарма старався Романченко, який самовіддано та жорстко діяв у боротьбі з вишгородцями. Пропущений м’яч – не його вина (пенальті стався не через порушення Анатолія), натомість, сам Романченко другий матч поспіль забиває за ФК Чернігів з 11-метрової позначки. Це друга поспіль домашня перемога чернігівців. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Сергій Палюх (Металург) 

Центральний захисник – Семен Даценко (Гірник-Спорт) 

Матч неймовірної емоційної напруги для Даценка: ще на першому етапі він грав за Буковину. В матчі проти колишніх одноклубників Семен активно долучався на стандарти – забив переможний м’яч після кутового Романова, продовженого Громенком, а також кілька разів вигравав повітря й здійснював перспективні скидки. Біля своїх воріт Даценко також діяв самовіддано, зокрема, в кінцівці заблокував удар Палагнюка із небезпечної позиції. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Павло Лук’янчук (Оболонь) 

 

Лівий захисник – Олександр Мігунов (Скорук)

Фланги Скорука в принципі є мотором своєї команди, а лівий край проти ФСК Маріуполь відіграв на найвищому рівні. Мігунов, постійно підтримуючи Шмигельського активними діями та затяжними проходами, якраз і заробив той самий штрафний, після якого Плахтир приніс перемогу номінальним господарям. Додамо, що на флангах у Скорука була дуже тяжка робота, але якраз з протилежного від Мігунова краю приходила основна конкретика та небезпека. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Владислав Дворовенко (Металург) 

Центральний півзахисник – Тарас Мороз (Оболонь)

Повернення після вилучення Мороза – ключова подія для оболонців перед центральним матчем туру. По-перше, тому, що через перебір карток матч із Поліссям пропускав Черненко. По-друге, сам Тарас зразково відіграв цей складний виїзд. Як «хвилеріз», Мороз виконав великий обсяг робіт, часто опускався до двох центрбеків, сприяючи гальмуванню швидких житомирян. А ще підключився на кутовий Косовського та після скидки Лук’янчука першим дістався до м’яча й проштовхнув його в ворота. Гучна сенсація – перемога Оболоні над найбільш статусним клубом чемпіонату – в тому числі й особисте досягнення Тараса.  

Найкращий у Групі вибування: Дмитро Плахтир (Скорук)  

Правий півзахисник – Денис Кожанов (Карпати)

Тренерський штаб ризикнув виставити проти ЛНЗ Черкаси не Кожанова, а Книша – ми не знаємо внутрішньої мотивації (можливо, Денис потребував перепочинку або відчував якесь нездужання напередодні), проте можемо констатувати – саме з його виходом на заміну в перерві механізм львів’ян запрацював на повну силу. Традиційно Кожанов був корисним у підіграші, організував і розвинув на швидкості чимало атак, подавав стандарти. Проте виступив рятівником Карпат, у кінцівці головою (!) замкнувши навіс Когута. Вольова нічия – не той результат, який можна було очікувати до матчу чи вивчаючи статистику протистояння, проте це краще, ніж домашня поразка.   

Найкращий у Групі вибування: Данило Літовченко (ФСК Маріуполь) 

Атакувальний півзахисник – Данило Фальковський (Кремінь)

Нива вкотре змінила головного тренера, і візит аутсайдера Чемпіонської групи, здавалося, мав сприяти перерванню невдач. Але, навпаки, Кремінь зіграв свій найкращий матч у 2023 році. Багато в чому – зусиллями Фальковського. Активний півзахисник взяв участь у більшості небезпечних комбінацій, зокрема після ауту вистелив гольову передачу на Галату.   

Найкращий у Групі вибування: Василь Цюцюра (Прикарпаття) 

Лівий півзахисник – Богдан Шмигельський (Скорук)

Перемога над ФСК Маріуполь, зважаючи на втрати декого з конкурентів, виявляється особливо важливою для Скорука. Здобути її вдалося завдяки фірмовій зброї команди з Нікопольщини – стандартів. Шмигельський, який виконував усі штрафні та кутові під ліву ногу, міг забивати сам (воротар Кравцов врятував свою команду, коли Богдан крутив зі штрафного в дальній кут), натомість видав зручну гольову подачу під гол Плахтиря. Добре працював він і на фланзі, гармонійно діючи в зв’язці з активним Мігуновим. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Андрій Глоба (Кремінь) 

Нападник – Олексій Сидоров (Металург) 

Це божевільний рік у кар’єрі Сидорова: він забивав у кожному з трьох стартових матчів – чотири м’ячі в чужі ворота, ще один – у свої власні. Якщо за матч проти Карпат Олексія треба було критикувати, то в виїзді до Епіцентру він знову приніс перемогу запоріжцям. Спочатку реалізував пенальті в дебюті матчу, потім зреагував на передачу з лівого краю. Чергове досягнення в послужний список: форвард Металурга Сидоров став автором першого голу на оновленому стадіоні Кам’янця-Подільського, який від 1996 року не приймав матчі такого рівня. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Максим Єрмоленко (Оболонь) 

Нападник – Андрій Хома (Прикарпаття)

Несподівано для сторонніх спостерігачів Хома замінив у стартовому складі досвідченого Барчука, який був напрочуд активним у матчі попереднього туру зі Скоруком, але тренерський штаб Прикарпаття абсолютно вгадав із цією рокіровкою. Андрій відразу ж включився в гру, здорово взаємодіяв із Цюцюрою та Попчуком, а також забив переможний м’яч у дебюті. Рейд зі зміщенням і прихованим ударом у кут приніс гостям перемогу в Полтаві. 

Найкращий у Чемпіонській групі: Денис Галата (Кремінь) 

Збірна 3-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Валерій Іващенко (Оболонь)

Четверо травмованих і один дискваліфікований – всі вони не могли допомогти киянам у центральному матчі туру, тим не менш, Оболонь з кількома перестановками досягла виїзної перемоги над житомирянами, обігнавши в таблиці Полісся та повернувши перше місце. Валерій Іващенко зі своїм штабом досягнув потрібного результату в виїзді до фаворитів сезону, скориставшись ослабленням їхньої центральної вісі та створивши дієвий редут проти технічних, обдарованих атакувальних гравців господарів. 

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут. 

Джокер туру – Олег Ничипоренко (Епіцентр)

Цього сезону Ничипоренко програє конкуренцію в центрі захисту, а в середній лінії, де він провів велику частку кар’єри в аматорських командах Житомирщини та Київщини, його в Епіцентрі не використовують. Але бачення поля, пас і – головне – гарматний удар лишаються при ньому. Олег замінив півзахисника Миронюка на 78-й хвилині, а через три хвилини, отримавши поперечний пас ледве не в центрі поля, здалеку пробив так, що юний воротар запоріжців пустив «мишку» під собою. Матч Епіцентр не врятував, проте 29-річний Ничипоренко подарував йому надію. Він забив перший м’яч оновленого стадіону імені Тонкочєєва, вперше від середини 90-х Кам’янець-Подільський побачив Першу лігу. 

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист. 

Найкращий молодий гравець туру – Олександр Чернов (Оболонь)

20-річний вінгер охоче зміщувався з правого флангу в центр і навіть наліво, багато комбінував, старанно відпрацьовував. Після його загострень могли забивати одноклубники (можливо, найкращий момент мав Груша, та пробив поспішно й неточно), а сам Чернов завдав багато труднощів ослабленій і перекроєній обороні житомирян. 

Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист. 

Герой 3-го другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua.

Герой туру – Семен Даценко (Гірник-Спорт) 

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив у ворота своїх колишніх одноклубників переможний м’яч для своєї нової команди. 

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 1 гол. 

* * * 

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру! 

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.