Сітало, Андрейчук, Приходько, автор голу з кутового та супер-джокер: вся збірна 7-го туру другого етапу Першої ліги

Перемога Буковини в Чернігові з хет-триком Андрейчука повернула чернівчан на перше місце в групі «Вибування», фото facebook.com/FSCBC

Ігрова програма 7-го туру (звіт із відео тут)

Група «Чемпіонська» Група «Вибування» п’ятниця, 3 травня п’ятниця, 3 травня Вікторія – Карпати – 0:0 Металург – Металіст ‒ 0:3 Агробізнес – Лівий берег ‒ 0:2 Кремінь – Поділля – 1:1 субота, 4 травня субота, 4 травня Епіцентр – СК Полтава – 3:2 ФК Чернігів ‒ Буковина – 1:5 Кудрівка-Нива – Інгулець ‒ 0:3 Діназ ‒ Нива (Тернопіль) – 2:0 Прикарпаття ‒ ФСК Маріуполь ‒ 1:0 Гірник-Спорт – ФК Хуст – 0:2

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Максим Механів (Лівий берег)

Кияни в Волочиську атакували більше та гостріше, проте при цьому не допрацьовували в реалізації, тож робота Механіва мала особливо важливе значення. Новий воротар Лівого берега виручив, накривши м’яч після удару Кузьмина зі скидки Войтіховського, а також відразу кілька разів вступав у гру після дальніх ударів і подач Агробізнеса. Треба віддати належне спокою Механіва – після травми Якиміва захист гостей став вразливим, але голкіпер провів третій «сухий» матч за нову команду.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Владислав Рибак (Металіст)

Правий захисник – Юрій Козиренко (Інгулець)

Це колись півзахисник Козиренко забивав у єврокубках АІКу, грав у закордонних чемпіонатах, оформляв хет-трик за Гірник-Спорт у Першій лізі. З приходом Богунова він почав програвати йому й Козаку конкуренцію, проте тренерський штаб напрацював Юрію нову перспективну позицію. У Бучі, де Кудрівка-Нива приймала петрівців, Козиренко витримав важку боротьбу з Коркішком і Рогозинським (не завжди успішну, до речі), проте в підсумку досягнув переваги на фланзі. Більше того, саме від Юрія пішли два шикарних гольових закидання на Сітала та Квасова, які з лету забили красиві м’ячі господарям. Одні з найкрутіших асистів вздовж поля в усьому сезоні ПФЛ!

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Денис Червінський (ФК Хуст)

Центральний захисник – Олександр Мизюк (Карпати)

Для футбольної родини Мизюків Сумщина – особливе місце, вони всі грали тут, брат Олександра Юрій і зараз виступає за ФК Тростянець, а їхній кузен Сергій грав якраз за Вікторію. Тож О.Мизюк мав велику мотивацію добре зіграти на красені-стадіоні «Ювілейному». Він чіпко зіграв з Ничем, блокував його та Долинського небезпечні удари. Здорово працював на перехопленнях і в єдиноборствах. Лідер вперше в сезоні зіграв 0:0, і заслуга Олександра в тому, що Карпати не пропустили, велика.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Артур Новотрясов (Буковина)

Центральний захисник – Ярослав Мартинюк (Діназ)

Колишній півзахисник Карпат, Руху, Металіста 1925 та низки інших клубів у Діназі на досвіді закриває місце в центрі захисту. Проте зі старожилом команди Волошиним їм вдалося створити дует, який задовільняє магістра футбольної оборони Головка. Вони вдало гальмували Різника, зуміли перекрити Галадея, хоча після виходу на заміну він мав спершу гарну нагоду забити. Сам Ярослав охоче навідувався до воріт Ниви й двічі був близьким до голу. А наприкінці матчу на ньому сфолив тернополянин Козак ціною другої жовтої до вилучення, і відразу після цього господарі закріпили свою переможну перевагу.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Юрій Кравчук (Вікторія)

Лівий захисник – Кирило Дігтярь (Металіст)

Кутові від Дігтяря в матчі з Металургом в Умані – це окремий жанр мистецтва. З одного з корнерів Кирило напряму забив, відкривши рахунок у матчі. З інших також ішло обов’язкове загострення. Також Дігтярь міг забивати з гри, ледве не розстрілявши ближню дев’ятку в ході швидкої атаки. Наразі наймолодший гравець за всю історію УПЛ продовжує прогресувати в Першій лізі, де Металіст перевернув на свою користь боротьбу за збереження першолігової прописки.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Дмитро Ульянов (Вікторія)

Центральний півзахисник – Владислав Бучакчийський (Прикарпаття)

Івано-франківська команда в матчі проти непоступливих маріупольців створила безліч гарних нагод. Особливо старався Бучакчийський, який виконував великі обсяги підготовчої роботи в центрі поля, брав участь на початкових фазах багатьох атак і сам кілька разів небезпечно пробивав по воротах суперників. Активність Владислава мала бути винагороджена голом, але йому відверто не пощастило. Найкращого зі своїх ударів Бучакчийський завдавав ще за рахунку 0:0, але влучив у поперечину ФСК Маріуполь. М’яч був «мертвим», сантиметри вирішували долю епізоду.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Майкл Обаміна (Кремінь)

Правий півзахисник – Петро Луців (Металіст)

Взагалі Луців розпочинав матч ліворуч, непогано комбінував і постійно мінявся зонами з Синчуком. До речі, міг забивати ще раніше, проте не реалізував два виходи з глибини на запорізького воротаря. Після серії замін догравав на правому фланзі, зберіг свіжість на кінцівку гри. Це допомогло йому з передачі Кайдалова поставити крапку в уманському матчі – це перша розгромна виїзна перемога Металіста після пониження в класі.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Володимир Одарюк (СК Полтава)

Атакувальний півзахисник – Назар Приходько (ФК Хуст)

У закарпатському клубі перезавантажилися або розкрилися багато молодих футболістів, але навіть на фоні інших красивих історій біографія Приходька стоїть окремо. Назар до цього грав серед студентів, аматорів і навіть пляжників. Освоївшись у Другій лізі, досягнув різкого прогресу після підвищення ФК Хуст. У Горішніх Плавнях у напрочуд важливому для команди матчі Приходько спершу влучив у стійку, потім ще в першому таймі відкрив рахунок зі штрафного, а після перерви та затяжної повітряної тривоги заробив і реалізував пенальті.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Микола Миронюк (Епіцентр)

Лівий півзахисник – Сергій Стень (Епіцентр)

Кам’янчани провели напрочуд яскравий матч проти СК Полтава, і тут проявилися не лише техніка та школа їхніх провідних гравців, а й вольові якості. Гості двічі виходили вперед, і в цей важливий момент група лідерів повела вперед Епіцентр. Всього через дві хвилини після другого пропущеного м’яча Стень з передачі Миронюка зрівняв рахунок, а перед перервою виконав шикарну подачу зі свого флангу, яку замкнув з позиції центрфорварда захисник Мороз. Виграти такий матч на своєму полі – ознака характеру колективу та його небайдужості до своїх фанів.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Віталій Гемега (Поділля)

Нападник – Андрій Андрейчук (Буковина)

За відсутності лідера бомбардирських перегонів Палагнюка вся відповідальність за атаку чернівчан у Чернігові лягла на молодого Андрейчука. І він виправдав сподівання. Відкрив рахунок після грубої помилки суперників, потім видав класну гольову передачу на хід Гончаруку. Після перерви заробив штрафний під гол Новотрясова та реалізував зароблений Будняком пенальті, а хет-трик оформив після передачі Гончарука.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Андрій Хома (Прикарпаття)

Нападник – Артем Сітало (Інгулець)

Кудрівка-Нива в останніх турах справляла дуже хороше враження та піднесла кілька гучних сенсацій, зокрема, давши надію Інгульцю на дострокове здобуття путівки в УПЛ. У місті-герої Бучі Сітало грав проти команди свого одноклубника, молодого тренера Локтіонова. Завдяки класній роботі середньої лінії та флангів, Артем мав просто-таки безліч моментів. У першому таймі відкрив рахунок після тонкого пасу Сада, після перерви змарнував низку нагод забити, зате потім після пасу на хід забив з лету досить складний за виконанням м’яч. Ця перемога гарантувала петровському клубу медалі.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Євгеній Рязанцев (Металіст)

Збірна 7-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Володимир Циткін (ФК Хуст)

Найкращий тренер 7-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Власне, Циткін дивує другий сезон поспіль. Спершу – коли в дебютному сезоні в ПФЛ привів ФК Хуст до медалей і підвищення в класі через плей-офф при солідній конкуренції зі сторони Чайки, Звягеля та Ниви (Вінниця). Тепер – коли в групі «Вибування» веде команду до збереження прописки в Першій лізі. В 2019 році тільки Карпати та Інгулець набрали більше очок за закарпатців – по 16, тоді як ФК Хуст у шести матчах здобув 15 очок. Граючи в досить стильний футбол із унікальною для ПФЛ тактичною схемою 4-4-2/4-4-1-1, Циткін на практиці доводить, що можна зібрати ігровий ансамбль при скромних ресурсах і досягнути прогресу тих футболістів, які повірять у його тренерську філософію та думку. Ключовий матч у Горішніх Плавнях виграно завдяки дублю Приходька, якого Володимир Борисович знайшов на глибинному аматорсько-студентському рівні. Це – уособлення тієї великої роботи, яку виконав ФК Хуст, щоб нівелювати відставання від усіх інших учасників чемпіонату в фінансах, загальнокомандному досвіді та можливостях комплектації.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Микола Когут вітається з братом Іваном, фото t.me/fclbkyiv

Джокер туру – Микола Когут (Лівий берег)

Якось так виходить навесні, що брати Когути не так часто грали одночасно. Ось і в Волочиську проти колишніх одноклубників лише трішки більше 20 хвилин грали разом (від виходу Миколи до заміни Івана). Проте яку ж велику роль вони відіграли в перемозі Лівого берега! Микола Когут, вийшовши на заміну замість Мисика на 62-й хвилині, встиг забити сам і заробити пенальті під другий гол. Тобто, обидва взяття воріт у матчі на Хмельниччині створені зусиллям цього «джокера». Інші вдалі заміни – Кайдалов із асистом під третій гол Металіста, Квасов із третім голом Інгульця, Кост із гольовою передачею на Хому в перемозі Прикарпаття, Борисенко із Діназом із підсумковим другим голом – також заслужили на наше добре слово своєю грою.

  • Статистика SportArena.com: 23 матчі у чемпіонаті, 2 голи, 2 асисти.

Андрій Андрейчук, фото t.me/fscbukovyna

Найкращий молодий гравець туру – Андрій Андрейчук (Буковина)

Хет-трик і гольова передача – чудовий показник для одного матчу, Андрейчук оформив його в Чернігові. А загалом у семи матчах після приходу в Буковину Андрій оформив шість результативних дій. Вихованець Прикарпаття Андрейчук, який пройшов школу ФК Олександрія, в чернівецькому клубі демонструє хороший футбол і в своєму віці (21 рік) однозначно ще буде додавати й прогресувати.

  • Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 1 асист.
Гол туру – Дмитро Мироненко (ФК Чернігів → Буковина)

Та за шо? То «пісні» тури, коли вибрати просто нема чого, а тут такі голи – всі як на підбір! Шикарні голи Сітала та Квасова з Інгульця – удари правою з лету після пасів на хід, як під копірку. Розкішний штрафний хустянина Приходька. Нарешті, прямий удар із кутового Дігтяря з Металіста. Кожен із цих голів гідний потрапити в підбірку найкращих у сезоні! Проте у нас є несподіваний лауреат від майстра дальніх ударів. Цитуємо звіт: «Господарі не опускали руки і дуже швидко скоротили відставання у рахунку. Осипенко віддав, а Мироненко шикарним обвідним ударом влучив у дальній кут».

Гол можна подивитися на відео

Герой 7-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Артем Сітало (Інгулець)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив двічі в місті-герої Бучі та допоміг своїй команді достроково гарантувати собі медалі.

  • Статистика SportArena.com: 21 матч у чемпіонаті, 8 голів, 4 асисти.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.