Слюбик, Бражко, Кожушко та вся-вся-вся збірна 8-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Євген Паст (Верес)

Виїзд до новачка Першої ліги – Оболоні – був певним випробуванням для рівнян, тому що в складі господарів є кілька високошвидкісних гравців і такі люди, як Черненко з його шаленим ударом. Уже в дебюті Паст пройшов випробування, парирувавши удари Краснопіра та Груші з убивчих позицій. Пізніше постійно працював при подачах із гри та стандартів. Нульова нічия за таких обставин – комплімент голкіперу.

Правий захисник – Ілля Путря (Чорноморець)

Флангові захисники Чорноморця просто-таки відпилесосили свої бровки, постійно забезпечуючи своїй команді перевагу. Відзначаємо Путрю: його постійні підключення допомагали Штогріну та Бадібанзі, а сам Ілля добряче відпрацьовував за ними. Він був учасником відразу кількох вирішальних атак, зокрема, четвертої, коли Бойчук забив з добивання після удару Путрі.

Центральний захисник – Богдан Слюбик (Рух)

Передовсім, відзначаємо Слюбика за гру в захисті – де це бачено, проти чемпіона зіграв дует центрбеків у віці 19-20 років, і при цьому вони не дали розвернутися суперникам. Окрім цього, Богдан сміливо ходив до чужих воріт і десь із третьої спроби зрівняв рахунок. Його шалений удар – один із найкрасивіших голів усього туру та в шорт-листі чемпіонату України.

Центральний захисник – Віталій Єрмаков (Чорноморець)

Власне, ключова подія матчу – це коли захисник Єрмаков встиг на добивання після удару Брагару й відкрив рахунок уже в дебюті олександрійської зустрічі. Це позбавило господарів плану «А» на гру, змусило перебудовуватися та відкриватися, а отже, задало темп всьому протистоянню. Надалі Віталій більше займався захисною роботою, її вистачало.

Лівий захисник – Артем Смоляков (Полісся)

Один з найбільш емоційних моментів туру – гол Смолякова, який розігрався з Аріелсоном і після прекрасного зворотного закидання від бразильця якось курйозно прокинув м’яча повз воротаря минайців Бандури. Активний Артем на очах у батьків видав особливо яскраву, активну гру. Постійно підключався до атак, пробивав по воротах і раніше, безліч разів загострював зі свого флангу.

Центральний півзахисник – Володимир Бражко (Динамо)

Перед матчем тільки й розмов було, наскільки Бражко замінить Сидорчука. Тренерський штаб навіть перестрахувався, випустивши на підмогу хвилерізу молодіжної збірної України Андрієвського. І ці двоє забезпечили гол уже на третій хвилині, коли Бражко прекрасним дальнім ударом розірвав сітку черкаських воріт. Надалі Володимир не виключався з гри і видав ще й гольову передачу під третій гол у матчі та другий для Динамо – для Ярмоленка.

Правий півзахисник – Андрій Ярмоленко (Динамо)

Високий клас Андрія дозволяв йому накручувати суперників і створювати постійну загрозу на своєму фланзі. Він міг забивати ще раніше, проте після кутового трішки не влучив у ворота. Зате після пасу Бражка Ярмоленко видав showtime, розправившись із суперниками й відправивши м’яча в кут воріт.

Атакувальний півзахисник – Орест Кузик (Чорноморець)

Активний учасник більшості комбінацій одеситів, лідер центру півзахисту Чорноморця. Навіть без Шпорна витримав стрункість середньої лінії, утворивши хороший тандем із Дада Бельмонте. Більше відзначався в якості асистента, конструктора атак. Натомість Орест забив третій м’яч своєї команди, використавши передачу Брагару.

Лівий півзахисник – Дмитро Криськів (Шахтар)

Граючи номінального лівого півзахисника, насправді Криськів постійно взаємодіяв і мінявся зонами з Судаковим, залишаючи великий простір на лівій бровіці на відкуп Азарова. Дмитро діяв у комбінаційній манері: міг забивати сам, асистував безпосередньо Судакову під гол «гірників», а після перерви навіть відзначився забитим м’ячем, який, втім, став одним із багатьох, не зарахованих у цьому турі.

Нападник – Ігор Когут (СК Дніпро-1)

У пошуках заміни Довбику тренерський штаб Кучера, а потім і Максимова передивився різні варіанти – від класичних форвардів (Філіпов і Ківінда) до замінників (Гуцуляк і тепер Когут). У статусному матчі з Зорею, хай обидва суперники і не знаходяться в найкращих версіях себе, саме Когут приніс перемогу Дніпру-1. Ігор першим провів пристрілку, потім завершив трьохходівку Бабенко-Рубчинський-Когут шаленим за силою ударом. Ще кілька разів він пробивав по воротах і загострював, претендував на пенальті.

Нападник – Олег Кожушко (Кривбас)

Ворскла вела в рахунку, та й в принципі, здавалося, мала всі шанси завершити матч з очками. Натомість дуже сильно відіграла середня лінія Кривбасу та його атака, незважаючи на відсутність Соси та ще кількох гравців, які могли б посилити комбінаційну гру команди Вернидуба. Олега вирізняємо окремо – він видав сильну гру попереду і в трьох із чотирьох результативних атаках був на вістрі й завершенні. Забив двічі після прекрасної підготовчої роботи Ілича та Вакулка. Переграв своїх суперників і зробив вагомий внесок у цю яскраву перемогу криворіжців.

Збірна 8-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Юрій Вернидуб (Кривбас)

Перед складним виїздом у Полтаву Кривбас відчував гострі кадрові проблеми – через травми випали захисник Якімець, універсал Семенов, півзахисник Луньов, нападник Соса. Позафутбольні обставини залишають поки поза грою новачків-легіонерів Аду та Ядома. Тим не менш, криворізький клуб у матчі з Ворсклою зіграв переконливо та переграв господарів за ефективністю ведення атакувальних дій, швидкістю переходу між фазами гри та майстерністю в завершенні.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Еміль Мустафаєв (Полісся)

Хороший тур для гравців із лавки запасних. П’ятий гол Чорноморця в Олександрії – це спільна справа Бадібанги та Хадіди. Дебелко – повноправний співавтор четвертого голу Кривбасу в Полтаві. Четвертий гол Динамо створили Беніто та Волошин, другий гол ЛНЗ – Прядун. Навіть рятівний гол Руху в матчі з Шахтарем був би неможливим без асисту О.Федора. Тож у такій гідній компанії відзначаємо Мустафаєва з Полісся. Біля 20 хвилин він провів на полі, коли встиг на відскок біля воріт минайців і разючим добиванням приніс вольову перемогу житомирянам.

  • Статистика SportArena.com: 4 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий молодий гравець туру – Богдан Слюбик (Рух)

Львів’яни в середньому віці гравців 22 роки з лишком не просто дали бій Шахтареві – зіграли з позиції сили, переважили суперників за кількістю ударів і атак, але поступалися в більшості. Аж поки 19-річний оборонець Слюбик вкотре підключився до атаки й після пасу О.Федора завдав прекрасного прицільного удару по воротах донеччан. Гол, який одночасно видовищний і рятівний – ось що витворив Богдан.

  • Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 2 голи.

Найкращий легіонер туру – Дада Бельмонте (Чорноморець)

Навіть у наші часи в УПЛ є цікаві іноземні гравці. Камерунець Дібанго з Кривбасу демонструє стабільний клас. Руандієць Бізімана та хорват Ілич підтягуються до його рівня. Нігерієць Беніто з Динамо другий тур поспіль записує на свій рахунок результативну дію. Бразилець Аріелсон зробив гол для Смолякова, а забив би сам – був би героєм туру з Полісся. А нас вразив 26-річний бразилець Дада з Чорноморця. Середня лінія одеситів, здавалося, вкомплектована – проте Бельмонте зміг її посилити. На фоні хороших суперників із Олександрії Дада і діяв технічніше, і думав швидше. Вже один гольовий пас на Штогріна показує рівень мислення та оснащення Бельмонте.

  • Статистика SportArena.com: 4 матчів у чемпіонаті, 1 асист.

Найкращий гол туру – Володимир Бражко (Динамо)

Шикарний дальній удар у виконанні нової надії півзахисту Динамо. Вже на третій хвилині плани ЛНЗ довелося переглядати через цей голасо Бражка!

Герой туру – Олег Кожушко (Кривбас)

Найкращим гравцем цього туру став футболіст, який оформив дубль у переможному матчі з Ворсклою.

  • Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 3 голи.