Собуцький: Іванову обіцяли підвищення за здачу матчу

Олег Собуцкий, fcab.com.ua

Почесний президент Агробізнеса Олег Собуцький розповів про конфлікт із арбітром Юрієм Івановим. Функціонера звинуватили у побитті рефері після матчу з Минаєм у 2020 році та довічно відсторонили від футбольної діяльності.

“Багато хто каже, що краще б було побити його. Але Бог йому суддя. Якби Іванов не спровокував Романа Моху [знайомий Собуцького], то його б ніхто не зачепив. Відбувався цей матч з Минаєм і ми знали наперед, що він буде Минаєм проплачений. Була певна інформація – скільки і за що. Тим більше Іванову обіцяли підвищення і надалі воно сталося. Я не мав права цього робити, але зайшов в кімнату для арбітрів. Я просто не хотів, щоб люди, які були за межами стадіону побили арбітра. Я пообіцяв їм, що зайду і поговорю. Емоції були, крики були…”.

“Є багато доказів моєї невинності і ці докази скоро випливуть. На все свій час, і, думаю, що скоро він настане. І тоді ми послухаємо, як Іванов домовлявся і за скільки. Я хотів це на Лозанну дати, але сказали, що CAS не буде ніяких кроків робити. Там була справа тільки про те бив чи не бив, договірний матч не розглядали”.

“Коли розгляд справи в CAS почався, я попросив суд виступити і розказати ситуацію, але представники УАФ подали протест і мені виступити не дали. Я відповів на запитання суду і мені сказали, що можу їхати. Потім мої юристи пишуть, що від УАФ рефері попросили виступити з додатковими доказами і знаєте, що це за докази: начебто, я дав команду своїм хлопцям, щоб взяти прапорці, які використовують асистенти, і щоб їх [суддів] ще зґвалтували. І ось з такими свідченнями вони виступили. І, думаю, саме це вплинуло на рішення CAS і на дискваліфікацію на п’ять років. Раніше вони не внесли ці покази, а тепер виступили з такою заявою. Розумію, що вони повністю програвали справу і в них був єдиний вихід сказати ось таке. Це недопустимо”.

Роман Моха підтвердив слова Олега Собуцького, заявивши, що саме він вдарив Іванова.

“Коли зайшов у приміщення, сказав йому [Іванову], чому ти нас так судиш, ми ж на Донбасі твоє місто захищали, а тут ти нас так… Він відповів: “Чому ви туди приїхали, я вас туди не кликав”. Оскільки я був ветеран АТО, мене це трохи заїло і довелося дати в ніс”.

Нагадаємо, почесного президента Агробізнесу Олега Собуцького було довічно дискваліфіковано. Його відсторонили від футбольної діяльності за побиття арбітра Юрія Іванова після матчу Першої ліги між Агробізнесом та Минаєм у липні 2020 року. Згодом Спортивний арбітражний суд Лозанни скоротив термін дискваліфікації до п’яти років.

Рукоприкладство з боку Собуцького було зафіксовано у суддівському рапорті. Сам функціонер стверджував, що стримував людей від побиття арбітрів. У свою чергу, арбітр Юрій Іванов після гри Агробізнес – Минай вирушив до Києва, де зняв побої в поліції.

Читайте також: Собуцький: Павелко — злочинець, не думаю, що він вийде сухим з води

Олег Собуцький після повномасштабного російського вторгнення вирушив до армії. Функціонер захищає Україну разом з іншими співробітниками та футболістами клубу у Бахмуті.