Тищенко, Галата, Козак, Чернов: вся збірна 14-го туру Першої ліги

Фото — t.me/fclnz

Ігрова програма 14-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б субота, 26 листопада субота, 26 листопада Діназ ‒ ФСК Маріуполь – 1:4 Металург – Оболонь – 1:2 неділя, 27 листопада неділя, 27 листопада Буковина – Нива (Тернопіль) – 0:3 Кремінь – ФК Чернігів ‒ 3:0 Епіцентр – Прикарпаття – 2:0 Скорук – СК Полтава – 2:0 Карпати (Львів) – Полісся ‒ 1:2 ЛНЗ – Гірник-Спорт – 5:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Микита Якубенко (ФСК Маріуполь)

Команда у маріупольців молода, і всі три воротарі – «міленіали». Тим не менш, Якубенко, якому тренерський штаб вп’яте в сезоні (й вчетверте поспіль) довірив захищати ворота, виступив у Демидові на високому рівні. Вже в дебюті матчу він виручив після виходу на нього під кутом Клименка, а загалом здійснив чотири сейви, пропустивши тільки в кінцівці – коли вже все було вирішено – один раз і з пенальті.

  • Найкращий у Групі «Б»: Данило Єрмолов (Кремінь)

Правий захисник – Євгеній Морозко (Полісся)

На флангах львів’яни завжди діють гостро та наполегливо, тож півзахисник Морозко, який у Полісся грає правого фулбека, налаштовувався на серйозний іспит. І він його виграв, як і житомиряни – у Карпат в цілому. Після подачі Євгенія м’яч відскочив до Янакова, який відкрив рахунок. Далі захисник Лень влучив у ногу Морозка, коли той уже пробив по м’ячу, й господарі залишилися в меншості. А після перерви Морозко майстерним за виконанням ударом зі штрафного забив переможний м’яч «вовків» у протистоянні з найсильнішим суперником.

  • Найкращий у Групі «Б»: Максим Агапов (Кремінь)

Центральний захисник – Олег Бородай (Оболонь)

Хоча у Металурга – прекрасні молоді гравці атаки (Сидоров, Могильний і Білоцерковець справді завдали немало проблем оболонському захисту), Бородай продемонстрував напрочуд сильний захисний футбол. Сумарно під 30 відбирань, підбирань і перехоплень, впевненість у єдиноборствах – Олега землякам із Запорізької області переграти так і не вдалося. Як запоріжцям – його Оболонь.

  • Найкращий у Групі «А»: Андрій Зінь (Нива)

Центральний захисник – Владислав Мороз (Епіцентр)

Очікувалося, що Прикарпаття, яке зберігало максимальну турнірну мотивацію, нав’яже боротьбу Епіцентру (він достроково вийшов у чемпіонський раунд). Але насправді захист кам’янчан у Дунаївцях переграв своїх досить технічних і небезпечних суперників. А особливо на відзнаку заслужив Мороз – він і проти стрімкого Стадніка діяв чітко, і в карному майданчику загалом розбирався, а в одному з моментів відразу після перехоплення довгим пасом запустив у прорив Гірного, який заробив і реалізував пенальті.

  • Найкращий у Групі «Б»: Станіслав-Нурі Малиш (Скорук)

Лівий захисник – Олександр Осман (Оболонь)

Уже кілька турів поспіль екс-оборонець Україна Металіста, Динамо, Карпат і молодіжної збірної України демонструє стабільно потужний рівень гри. Ось і в протистоянні з запоріжцями Осман виконав чимало флангових рейдів, постійно долучався до атак і був господарем на всій протяжності свого краю. Після досить гострих подач і прострілів Олександра могли (й мали) забивати одноклубники, зокрема Черненко (цей момент завершив голом Чернов) і Краснопір.

  • Найкращий у Групі «Б»: Владислав Чушенко (ФСК Маріуполь)

Центральний півзахисник – Богдан Козак (Нива)

Повернення Козака в гру після трьохтижневого лікування в кінці листопада стало чудовою новиною для тернополян (особливо зважаючи, що й Малащук у лазареті). У другому ж матчі з часу видужання Богдан став справжнім героєм Ниви – і це в той момент, коли їй треба було обов’язково вигравати в Чернівцях, щоб не втратити останню путівку в чемпіонський раунд. Козак відкрив рахунок у самому дебюті, майстерним обвідним ударом забивши з передачі Гатали, а наприкінці гри закріпив перевагу гостей, з лету замкнувши кутовий від Дорошенка.

  • Найкращий у Групі «Б»: Данило Фальковський (Кремінь)

Правий півзахисник – Олександр Чернов (Оболонь)

Молодий універсал починав нападником, минулого сезону в Волині грав правим захисником, а в новій команді освоїв місце правого хавбека. В матчі проти Металурга Чернов став справжнім героєм. Коли навіть досвідчені одноклубники не могли «пробити» запорізького воротаря Байду, який спіймав кураж, Олександр встиг на добивання й зрівняв рахунок перед перервою (це його дебютний гол за Оболонь). А в другому таймі Чернов акуратно зіграв на чужій половині поля, повернувши м’яча вперед, де його подачею скористався, забиваючи переможний м’яч, Груша.

  • Найкращий у Групі «А»: Денис Янаков (Полісся)

Атакувальний півзахисник – Іван Тищенко (ЛНЗ Черкаси)

Бенефіс – і це мало сказано. Матч Тищенко – Гірник-Спорт завершився перемогою ЛНЗ з рахунком 5:0. Іван, граючи правого інсайда з активними переміщеннями по всій передовій атаки, відзначився трьома голами та двома результативними передачами, за один матч виконавши стільки ж гольових дій, як за всі попередні тури, разом узяті. Чим перед ним завинили Горішні Плавні?!..

  • Найкращий у Групі «А»: Ярослав Доброхотов (ФСК Маріуполь)

Лівий півзахисник – Дмитро Пентелейчук (ФСК Маріуполь)

У нідерландській схемі маріупольців Пентелейчук відповідав за великий простір на лівому фланзі, і, треба сказати, в матчі проти Діназа екс-півзахисник ФК Львів і ФК Вовчанськ видав справжній бенефіс. Це з Дмитра починалася перша результативна комбінація, яку в підсумку завершив голом Літовченко. Далі Пентелейчук забив двічі – в першому випадку на добиванні після удару Доброхотова, в другому – з його тонкої передачі. ФСК Маріуполь заслужив цю перемогу, а його яскраві молоді гравці – такої статистики під кінець осінньої частини сезону.

  • Найкращий у Групі «Б»: Богдан Шмигельський (Скорук)

Нападник – Денис Галата (Кремінь)

Капітан кременчуківців – найкращий бомбардир Групи Б на першому етапі сезону 2022/23. У матчі з ФК Чернігів, який взагалі-то в випадку перемоги викидав би його команду з чемпіонського раунду, Галата оформив свій перший хет-трик на дорослому професіональному рівні. Денис забивав у різному стилі після передач Фальковського, Савіцького та Матвєєва, виконавши за один матч третину зі своїх голів у сезоні.

  • Найкращий у Групі «Б»: Ігор Краснопір (Оболонь)

Нападник – Максим Гірний (Епіцентр)

Карпатівський вихованець після зарубіжного етапу кар’єри та яскравого дебюту в ПФЛ у складі МФА Мункач опинився у Першій лізі «своїм ходом». І його перехід – один із найуспішніших трансферів Епіцентру. Гірний довів число своїх результативних дій до восьми, та й загалом був найбільш яскравою дійовою особою матчу з Прикарпаттям. Це він підтримав атаку, яку з подачі Беженара завершив першим голом Буряк. А пізніше Максим підхопив м’яча після пересічного виносу, змістився з лівого флангу в центр і заробив пенальті, з 11-метрової відмітки закріпивши перевагу господарів (і знявши всі питання щодо переможця зустрічі, адже мінімальний рахунок тримався аж до 88-ї хвилини).

  • Найкращий у Групі «А»: Данило Літовченко (ФСК Маріуполь)

Тренер туру – Олег Красноперов (ФСК Маріуполь)

Дуже прикро дійти до кінця осінньої частини сезону без перемог, а особливо – якщо ваша команда аж ніяк не безнадійна. Перед заключним туром першого етапу ФСК Маріуполь мав чотири очка в 13 матчах – тобто, за сприятливих обставин і дещиці везіння був би не на останньому місці в Групі А, а, скажімо, на шостому (чотири непрограних матчі – результат не закоренілого аутсайдера, а команди, яка боролася). Тож у дербі з Діназом, на стадіоні якого команда-біженець вимушено проводить домашні матчі, підопічні Красноперова виплеснули всю спортивну злість за це півріччя. Перемога 4:1 над добротною вишгородською командою підтвердила перспективність гравців, зібраних у ФСК Маріуполь. Ця молодь поступово прогресує, і зібрані з юнацьких складів і нижчолігових команд гравці допомогли клубу здобути довгоочікувану дебютну перемогу після підвищення в класі.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Максим Проців, фото t.me/nyvaternopil

Джокер туру – Максим Проців (Нива)

Здорово ввійшов у гру черкащанин Сторчоус, але на момент його виходу в грі з аутсайдером все було вирішено, а от Проців вийшов на заміну на останні хвилини в матчі, де тернополяни в гостях довго не могли закріпити ранній гол, не реалізували пенальті, і якраз щойно забили вдруге, розізливши Буковину до максимуму. На 89-й хвилині Проців вийшов замість співавтора першого голу Гатали, а на 93-й забив красивим прицільним ударом. Це ще що! Вольський з’явився на полі на другій компенсованій хвилині, а за мить до голу Максима дивом не влучив у дальній кут! Заміни від тернополян виявилися дуже продуктивними.

Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий молодий гравець туру – Дмитро Пентелейчук (ФСК Маріуполь)

Азовці завдали Діназу третьої в сезоні розгромної поразки, проте раніше вишгородці програвали з великим рахунком тільки гранду Першої ліги – Поліссю. Молода маріупольська команда з середнім віком трішки більше 22 років виконала великий обсяг робіт і переграла господарів на зустрічних курсах, а Пентелейчук відзначився двома голами та взяв участь у першій результативній атаці, яку завершив Літовченко.

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.

Гол туру – Ярослав Доброхотов (ФСК Маріуполь → Діназ)

У турі було достатньо красиво розіграних голів, як і непоганих прицільних ударів. Але інколи навіть майстерність поступається спонтанності та швидкості орієнтування. Цитуємо звіт: «Гості провели ще кілька атак, і коли здалося, що одна з них захлинулася, а вишгородський воротар Солдатенко – перший на м’ячі, стався маленький «Ачімович»: голкіпер виніс м’яча в поле, але прямо на Доброхотова, так що Ярослав тут же по дузі метрів із 30-ти пробив по воротах. Із маленькою допомогою зустрічного вітру, м’яч опустився в порожні ворота – 0:3. Другий гол у сезоні для Доброхотова».

Гол можна подивитися на відео з 2:55 

Герой 14-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Іван Тищенко (ЛНЗ)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який виявився причетним до всіх (!) п’яти голів у матчі з Гірником-Спорт.

Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 7 голів, 3 асисти.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.