Важливий матч та болючі цифри. Трибуна Героїв та Динамо провели Матч Памʼяті на честь 47 загиблих на війні з росією фанатів київського клубу

Фото — Трибуна Героїв

Поєдинок 25-го туру УПЛ Динамо – Полісся став не тільки яскравим матчем на домашньому стадіоні киян, але і важливою меморіальною подією. Столичний клуб разом із фондом Трибуна Героїв присвятили цю гру пам’яті загиблих ультрас біло-синіх.

На жаль, саме фанатський рух Динамо несе найбільші втрати серед полеглих вболівальників на війні – “на щиті” додому повернулось 47 фанатів киян. На цей поєдинок було запрошено родини героїв.

Читайте також: Кривбас – Колос – матч пам’яті від клубу та Трибуни Героїв на честь загиблих фанатів криворіжан

«На жаль, на зараз на війні загинуло вже 250 футбольних фанатів, 47 з них – представники фанатського руху Динамо. І ці події важливі саме тому, щоб віддати данину памʼяті та шани тим хлопцям, які назавжди залишаться на Трибуні Героїв, розповів співзасновник фонду Трибуна Героїв Дмитро Кукурудза. – Не менш важлива і підтримка родин полеглих воїнів. Для них такі події знакові, бо вони знають, що про подвиг їхніх рідних не забули, а поруч завжди є підтримка. Ми вкотре довели, що Футбольна Родина – це згуртований механізм, який обʼєднався заради допомоги, памʼяті та підтримки».

Матч Памʼяті розпочався з хвилини мовчання на честь відданих фанатів, що повернулись з війни «на щиті», а діти з родин полеглих героїв супроводжували команди на поле. Перший символічний удар в грі зробили 8-річний Сава та 9-річна Анастасія – діти з родин представників фанатського руху Динамо: Максима Яловцова та Руслана Куруляка.

Максим Яловцов (позивний «Регбіст») – легендарний учасник ультрас-руху, один з лідерів колективу «Capitals», тренер та громадський діяч. Загинув 21 вересня 2022 року при виконанні бойового завдання в тилу ворога на Запорізькому напрямку.

Руслан Куруляк (позивний «Обломов») – родом з Житомира, фанат футбольних клубів Динамо та Полісся, учасник війни на Сході з 2014 року. Загинув 24 січня 2023 року під час виконання бойового завдання в тилу ворога на Херсонському напрямку.

«Такі акції зараз надважливі, оскільки ми маємо пам’ятати наших Героїв, тому що вони загинули за наше майбутнє. І це наша соціальна місія – підтримувати їх родини, тому що вони потребують психологічної і моральної підтримки.  Звісно, не можна сказати, що атмосфера була позитивна, але найважливіше, що ми побачили сьогодні – це посмішки на обличчях дітей. Але ця подія була дуже чутливою для всіх. І не тільки для сімей, а взагалі для всіх людей, які знаходились на стадіоні, – підсумував директор департаменту по роботі з вболівальниками Динамо Ярослав Гончар.

Читайте також: Більше 100 родин загиблих футбольних фанатів підтримали збірну України у матчі проти Ісландії

«Перш за все, цей матч – він про спогади про Сергія, який колись і сам займався футболом у Динамо. Але потім він отримав травму і став вибір, що робити далі – лікуватись, залишатись у спорті чи здобути вищу освіту. І Сергій вирішив кинути професійний спорт, але футбол так і залишився у його житті. Звісно, він майже не розповідав мені про свою участь у фанатському русі, – розповів батько полеглого вболівальника Динамо, громадського активіста Сергія Павліченка – Дмитро Павліченко. – І, коли відносно нас трапилися такі події, коли мене і сина звинуватили в злочині, до якого ми не були причетні, за нас вийшли ультрас, а потім навколо цього обʼєднались ультрас зі всієї України. Ультрас допомогли нам і обʼєднались заради справедливості”.

“Цей матч став для мене незвичайною подією. У нас 47 загиблих ультрас тільки з Динамо. І я вважаю, що кожному з них треба дати звання Героя України, бо вони віддали найдорожче, що у них є – життя. Це наші герої і ми повинні їх шанувати. Ці хлопці, вони святі для нас повинні бути. Тому що вони не хулігани, вони щирі патріоти. Слава Україні! Перемога буде за нами».

В планах фонду – ще не одна така особлива гра. Благодійний фонд Трибуна Героїв створений українськими фанатами. Його головне завдання – це системна підтримка родин загиблих на війні футбольних фанатів з усієї України та всіх причетних до навколофутбольного суспільства, як фінансово, так психологічно та юридично.

В планах фонду Трибуна Героїв ще не одна така особлива гра. Підтримати родини загиблих ультрас усіх українських клубів можна за посиланням.