Забарний – найдорожчий, Динамо обійшло Шахтар. Як у «ціновому плані» змінилася УПЛ після продажу двох головних зірок

Илья Забарный, facebook.com/fcdynamoua

Трансфери Мудрика та Циганкова змінили розклад сил у «грошовій» частині українського футболу. Після продажу своїх лідерів Шахтар та Динамо помінялися місцями у таблиці вартості складів УПЛ. За даними спеціалізованого порталу Трансфермаркт, зараз Динамо – найдорожчий клуб УПЛ.

Читайте також: Мудрик і Циганков пішли. А хто лишився? Як втрата головних зірок вплине на Динамо та Шахтар

За оцінками сайту, сумарна вартість ростера Динамо зараз становить 82,7 мільйонів євро. Склад Шахтаря оцінюється у 80,1 мільйонів євро. На третьому місці – СК Дніпро-1 – із сумарною вартістю складу у 30,95 млн. євро. Сумарна вартість 16 клубів УПЛ складає менше 300 мільйонів євро (в середньому трохи більше ніж 18 мільйонів євро на клуб).

Круті показники Шахтаря та Дніпра-1

Що цікаво, якщо взяти за основу дані Трансфермаркт на 1 вересня минулого року (тиждень зі старту чергового чемпіонату Української Прем’єр-ліги), то в мінусі за сумарною вартістю складу опинилися лише три клуби – Динамо, Кривбас та Колос.

Не можна не відзначити роботу тренерського та селекційного штабу Шахтаря, Дніпра-1 та Металіста. Гірники навіть з урахуванням продажу Мудрика змогли підвищити загальну вартість складу команди на 9,2%. Металіст цей показник збільшив на 40%. Склад Дніпра-1 у ціні зріс майже вдвічі: з 19,2 мільйона до 31 мільйона.

Читайте також: Українці у топ-чемпіонатах. Сезон 2022/23 – найбільш представницький в історії

У ТОП-10 найдорожчих гравців УПЛ – дев’ять українців

Продаж головних зірок українського футболу вплинув і на ситуацію у списку найдорожчих футболістів Української Прем’єр-ліги. Тепер у Лізі немає жодного футболіста, вартість якого перевищувала б 15 мільйонів євро.

Читайте також: 10 складних питань щодо Мудрика в Челсі і одна — оптимістична! — відповідь

Саме в таку суму оцінюється 20-річний захисник Динамо Ілля Забарний, який очолює рейтинг. Друге та третє місця ділять гравці Шахтаря: 26-річний колега Забарного з амплуа Микола Матвієнко та 21-річний воротар Анатолій Трубін.

У топ-10 рейтинга найдорожчих гравців Ліги представники трьох клубів. Динамо в першу десятку делегувало чотирьох гравців, Шахтар – п’ятьох, Дніпро – одного: свій найважливіший актив зараз – Артема Довбика.

Читайте також: Циганков вирішив не грати за правилами Суркіса. Його перехід до Жирони — правильний, нехай і запізнілий крок

Зазначимо також, що до ТОП-10 увійшов лише один легіонер – форвард Шахтаря Лассіна Траоре.